ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 988
  • 759
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте и от мен отново,

Както по-рано споменах ще пътуваме в края на ноември. Още от сега обаче ни притискат от туристическата фирма да заявим екскурзиите и се чудим относно това посещение в Skyview Bar, доколко си заслужава и дали не може да се намери на по изгодна от предложената от фирмата цена която е 100 евро за посещение на Бурж ал Араб с включен коктейл?

И още един въпрос към тези, които може би са се възползвали от сходна оферта -  наистина ли в цената е включен само един коктейл или има и нещо друго?



Аз също да подбутна моето питане, с молба към ходилите или знаещите  Praynig

# 226
  • Мнения: 4 734
Мама на двама малчугана, това дали си заслужава или не ходенето в Skyview Bar на Бурж ал Араб е много относително. За мен е задължително, това е един от символите на Дубай и да отида до там и да не го видя е станно... Скъпо е, но си заслужава...  Peace Цената ако се резервира директно с хотела е около 110 евро на човек за следобеден чай, а има малко по-евтин вариант на свободна консумация, но часовете са по-ограничени, само вечер...
В тези 110 евро влизат доста неща, може да се види какво точно от сайта на хотела...
Туристическата фирма за какво точно ви иска тези 100 евро? Питайте дали е за следобеден чай, може да разбереш и от часа, когато ще ходите там....

Mariposa_Malva, всичко съм резервирала онлайн от тук, мисля че така излиза по-евтино... Някой беше писал за разлика в цените...

# 227
  • Мнения: 2
Здравейте, на всички във форума.
Имам един "такъв проблем". Може ли човек да си напазарува някакъв алкохол в Дубай, и на летището Ал Мактум има ли безмитни магазини на които да се продава такъв?
Ако някой знае моля да сподели.

# 228
  • Мнения: 306
На летището има алкохол и цигари които са доста изгодни,и мисля че ако ги купиш от там няма да имаш проблем

# 229
  • Мнения: 1 668
Цените на алкохола на изхода на летището са доста добри. Не помня точно, но ми се видяха смешни. Ние взехме бутилка Чивас за сигурно 30 лева. За съжаление не сме оглеждали цените на цигарите, защото се бяхме запасили от тук. Вие летите извън ЕС и от нашия безмитен имате право на цигари без мито, което прави цигарите на нашето летище доста изгодни спрямо магазините. На връщане обаче огледах добре цените в безмитния на дубайското летище и се запасихме с 2 стека на цена около 2.50 на кутия  Mr. Green.
За Ферари уърлд. С изключение на двете скоростни влакчета всичко останало е по-скоро ориентирано към деца. Има каране на всякакви дребновати колички. Няколко атракции с прожекции, както и едно кино, в което те издигат на 2 метра над земята и е доста реалистично усещането  Joy. Има тренажори, които обаче не влизат в цената на входния билет. Има разпънати 2 камиона, с които се превозват колите на Ф1, както и бокс. Могат да се сменят гуми на болид. Има и малка изложбичка на ферари автомобили, доколкото схвянах от разочарования си мъж - нищо особено. Като цяло разглеждай Ферари уърлд като дисниленд в червено... Не съжалявам, че го видях (бяхме с деца), обаче не е в графа задължително да се види.
На другия въпрос за хоп оф автобусите не мога да ти дам отговор, защото не съм ползвала, но нашата програма беше - първия автобус от Дубай (демек рано сме тръгнали), разглеждане на емирейтс палас без да сме сядали никоде, после разходка в джамията, после ферари уърд-а, накрая гледахме пистата във вайсрой хотел и прибиране в Дубай по тъмно. Имай предвид, че никъде не сме се задържали, във ферари уърд нямаше почти никакви хора, следавотелно никакви опашки за отделните атракции и пак едвам смогнахме, като дори и на скоростните влакчета не сме се возили, а през повечето атракции минахме без да сме ползвали. Яли сме във Ферари уърда набързо и навсякъде в града сме се придвижвали с такси. Т.е. само тези неща отнемат сума време. Ако включите и някоя забележителност по трасето на хоп оф автобусите и сте отекли с останалото. Припомням, че в Емирейтс не пускат с къси панталони мъжете (ние и затова не пихме капучино - мъжа ни чакаше на бариерата, а аз бях сама с двете деца  Mr. Green, но той е влизал и друг път, тяа не страдаше).
Mariposa_Malva , не излизат ли билетите 30 дни преди посещението, как си купила за края на ноември?

Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 09:40 от Богиня:)))

# 230
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Богиня, ами не знам за Бурж Халифа. Всичко си е както трябва, имам си потвърждение на мейла. Аз в старите теми бях чела, че трябва да е ПОНЕ месец по- рано, за да имам свободни и затова реших предварително.
Аз пак да питам- за Абу Даби, има ли смисъл да резервирам нещо организирано или може да си отидем с обществен транспорт/такси и да видим Бялата Джамия? В смисъл в тези организираните за Абу Даби, има ли още нещо? Ферари Уърлд май ще го пропуснем.
Богиня, а на пистата какво има? Има ли нещо инетерсно или писта като писта?  newsm78

Лунна пътека, вие сафари имате ли?

Някой може ли да помогне със сайта на Райнатур, за сафаритата? Мислех, че го има на 1ва страница, а не го намирам сега  newsm78

И накрая - някой от вас да си е купувал техника от Дубай, че скоро едни познати се върнаха и бяха накупили фотоапарати, таблети, айфони и казват, че били много по- изгодни, а аз в темата не съм чела някой да го е споменал  Rolling Eyes Има ли нещо такова?

Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 14:02 от Mariposa_Malva

# 231
  • Русе
  • Мнения: 856

Някой може ли да помогне със сайта на Райнатур, за сафаритата? Мислех, че го има на 1ва страница, а не го намирам сега  newsm78

https://www.raynatours.com/city-tours/tours-by-type/Desert-Safar … -Tours-11694.aspx

# 232
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Много благодаря   bouquet

# 233
  • Варна
  • Мнения: 282
Ако държите на рисуването с къна не вземайте райнатур. Нямаше такова, а на връщане целия самолет беше изрисуван ( освен нас). Инъче сме доволни. Снимка с техни дрехи има-50 дирхама. Взехме една и помолихме другите на имейл да ги прати и дойдоха.

# 234
  • Мнения: 12
Здравейте отново на вички Simple Smile
При мен изникна един въпрос относно разплащанията с карти. Какви карти се приемат в Дубай - дебитни, кредитни? Банкоматите какми карти приемат?

Малко се притесних, тъй-като се опитах да си закупя един ваучер за храна от дубайски сайт, но не мога да го платя, тъй-като повечето банки в България нямали някакъв сертификат за защита, който се изисквал в Дубай.  newsm78

Аз се разплащах с дебитна Виза Електрон на Райфайзен. Учудих се, че не ми искат пин код.  newsm78

Единствено в cobone  успях да платя. Пробвах се в groupon.ae, но там ми отхвърли плащането.


И аз установих това. Писах им, но нищо не ми отговориха. Поразтършувах се в нета и прочетох, че някой сайтове изискват специални сертификати за удостоверяване на данни, а някой бянки не ги предлагат и може би groupon.ae е от тези сайтове и Райфайзен не работят с такива сертификати. В други дубайски сайтове нмам проблем.

# 235
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Ако държите на рисуването с къна не вземайте райнатур. Нямаше такова, а на връщане целия самолет беше изрисуван ( освен нас). Инъче сме доволни. Снимка с техни дрехи има-50 дирхама. Взехме една и помолихме другите на имейл да ги прати и дойдоха.

Ами честно казано не знаех за рисуването с къна, ама пък ако има, защо не  Mr. Green Значи остава тази фирма, която е на първа страница, сега пак ще ги разгледам.

За техниката никой не отговори  Rolling Eyes

# 236
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен. Снощи се завърнах благополучно от Дубай.
Mariposa_Malva сафарито за мен си заслужава. Но го има и др. момент. Когато казах на момичето от рецепция че искам сафари на Роялс, защото избора бе между тях и Welcome sky, дойде да ме вземе шофьор на Welcome sky. Явно самия хотел си има сключен договор с фирмата. Има рисуване с къна, като малка рисунка е безплатна, и вече ако искаш по голяма доплащаш 10 или 20 дирхама. Да се качиш и да те разходят също е безплатно, както и да си направиш снимки с тях. Има едно момче което също снима, но си купуваш ако искате Вие разбира се. Снимки с техните дрехи- национални, също влизаше в цената , както  и хапване. Доволна съм от компанията. Голямо преживяване си беше. Относно техниката за мен цените им са една идея по евтини, но лично за мен не си заслужава. За дребни неща - да, но за по- голямо не. Мое мнение и не го натрапвам. Ако имате други въпроси, ще отговарям Simple Smile

# 237
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ema*08 , от България ли обменихте левове в дирхами и ако да, в коя банка?

Или там на място действахте?

# 238
  • Sofia
  • Мнения: 221
От тук е най-добре да тръгнете с малко дирхами и основно с долари и там да сменяте в дирхами. Чеиндж бюра има във всеки мол по няколко.
Ние взехме дирхами от Тавекс. Имахме не повече от 200 дирхама за такси и хапване първата вечер.
Предвидете си и как ще платите в хотела, обикновено се плаща 100% при настаняване.

# 239
  • Мнения: 4 734
Mariposa_Malva, ние имаме сафари, но в Оман... от корабните екскурзии... За Дубай съм резервирала следобеден чай в Бурж ал Араб, купила съм билети за кулата в Бурж Кхалифа, круиз с вечеря по Марината, ще спим 1 вечер в Атлантис и имаме безплатен достъп до водните атракции там... За Абу Даби сме наели кола за 1 ден и съм купила билети за Ферари центъра, ще посетим джамията, Емиратес палас и Марина мол... Общо взето това е... На място в Дубай ще видим моловете, Марината,  Мадинат Джумейра и Миракъл гардън.... Peace

Общи условия

Активация на акаунт