ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 991
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 437
Здравей те знаете ли дали ,има таксита от летището Ал Мактум където каца wizzair  до квартал Теком  или ако някой е ходил с какво се е предвижвал? Благодаря предварително Simple Smile

Таксита на Ал Мактум  има колкото искаш и до Теком ще е 100-120 дирхама мах. (30-35$)
Друг вариант е да хванете автобус F55 до метроспирка Ibn Batuta и после с такси до хотела , което ще ви излезе съвсем евтино.

Всъщност повечето българи мисля избират варианта изцяло с такси от летището.

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 41
domino25 отговорих ти на лични

# 572
  • Мнения: 10
Привет на всички. Можели някой да ми даде актуална информация за Ферари Уърлд. Мога ли да си купя билети онлайн, колко струват? Колко влакчета има и повечето за деца ли са или за възрастни. Гледах в сайта им, но изобщо неможах да се ориентирам.

# 573
  • Мнения: 18
@Loretka878

Цената онлайн и на място за възрастни (над 1.30 м.) е AED250, за деца (под 1.30 м) е AED205.
Premium билети (без чакане за атракциите) струват съответно AED450 и AED365. Билетите са с валидност  6 месеца.
Има отстъпка 10% за тарифа Early Birds, възрастни - AED225 и деца - AED185, Premium AED405 и AED329. Тези билети обаче важат само за деня, за който сте избрали. Виждам, че за януари имат и билети с 15% отстъпка.
Децата под 3 години влизат безплатно.

Влакчетата са Fiorano GT Challenge (ограничения във височината 1.30 м - 1.95 м.) и Formula Rossa (1.40 м. - 1.95 м.), като за второто трябва да знаете, че е доста екстремно.

# 574
  • Мнения: 10
@Loretka878

Цената онлайн и на място за възрастни (над 1.30 м.) е AED250, за деца (под 1.30 м) е AED205.
Premium билети (без чакане за атракциите) струват съответно AED450 и AED365. Билетите са с валидност  6 месеца.
Има отстъпка 10% за тарифа Early Birds, възрастни - AED225 и деца - AED185, Premium AED405 и AED329. Тези билети обаче важат само за деня, за който сте избрали. Виждам, че за януари имат и билети с 15% отстъпка.
Децата под 3 години влизат безплатно.

Влакчетата са Fiorano GT Challenge (ограничения във височината 1.30 м - 1.95 м.) и Formula Rossa (1.40 м. - 1.95 м.), като за второто трябва да знаете, че е доста екстремно.

Тоест влакчетата за възрастни са само тези 2-те ли?

# 575
  • Мнения: 18
Карта на парка, долу в описанието има посочена разрешената височина за съответната атракция:

https://www.ferrariworldabudhabi.com/~/media/Plan%20your%20visit/map_en_mini2.jpg

Надявам се това да помогне.

# 576
  • Мнения: 437
Това ме подсеща и за метрото в Дубай - деца до 5 години и под 90 см. височина се возят безплатно.
На всяка метростанция има  мерителни линии и видях как накараха майка да плати за детенце , което стърчеше над позволените 90 см.  Simple Smile

Доста е писано за климатиците в моловете и градския транспорт . Или аз съм много студенолюбив или съм нещо  сбъркан , но за мен беше перфектна температура ,като дори след 4-5 часа по къси панталонки и тениски из моловете не съм почуствал ни грам дискомфорт.

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 20:48 от stenk

# 577
  • Мнения: 18
  За климатиците +1  Laughing

Условно деца и възрастни, по-скоро посетители.
И във Ferrari World има линии.

# 578
  • Мнения: 10
Карта на парка, долу в описанието има посочена разрешената височина за съответната атракция:

https://www.ferrariworldabudhabi.com/~/media/Plan%20your%20visit/map_en_mini2.jpg

Надявам се това да помогне.


Благодаря. Помогна ми.

# 579
  • Мнения: 822
Здравейте, може ли малко помош за  парка и за билетите Early Birds(не ги откривам в секцията Tickets).

# 580
  • Мнения: 18
@mivan

https://tickets.ferrariworldabudhabi.com/ferrariworld/b2c/index.cfm/calendar
Кликвате на Early Bird вдясно и избирате дата от календара. Изнесени са датите до края на януари.

# 581
  • Мнения: 132
Хрумна ми нещо за Нова Година.Основното ми притеснение е придвижването,особено на връщане.Дали не би могло да е вариант да наемем кола само за 31,за да не сме зависими от транспорта.За целият престой не ни трябва,защото имаме доста подготвени турове.Пък и сме 3 семейства,не ми се иска да натоварвам мъжа ми с тоя ангажимент,достатъчно,че аз се заех да организирам за всички.Много ще ми дойде тая отговорност WinkТа искам да попитам по-опитните-звучи ли ви смислено или да не се напъваме толкова,да гледаме зарята и каквото-такова Simple Smile

# 582
  • Мнения: 822
10x, evil queen

# 583
  • Мнения: 1 038
Хрумна ми нещо за Нова Година.Основното ми притеснение е придвижването,особено на връщане.Дали не би могло да е вариант да наемем кола само за 31,за да не сме зависими от транспорта.За целият престой не ни трябва,защото имаме доста подготвени турове.Пък и сме 3 семейства,не ми се иска да натоварвам мъжа ми с тоя ангажимент,достатъчно,че аз се заех да организирам за всички.Много ще ми дойде тая отговорност WinkТа искам да попитам по-опитните-звучи ли ви смислено или да не се напъваме толкова,да гледаме зарята и каквото-такова Simple Smile

Моя съвет е да не взимате кола в никакъв случай точно на 31-ви !!!
Лудницата е огромна ! Не може да си представите дори !
Аз взех рентакар за няколко дни и точно на 2-ри декември когато им беше националният празник вечерта беше кошмарно навсякъде. Булеварди бяха затворени, повече от половината коли обикаляха просто така за купона да бръмчат(и това беше от следобеда още ) Задръстването беше кошмарно просто - седиш и 40 мин не мърдаш, колата прегря дори. Така едни 10 километра станах 20 километра(от обикаляне на затворени улици) и повече от 3 часа  в задръстване
Просто в UAE  трафика е несравним в този в София , а кошмара на 2-ри и на Нова година е пълен.
Мен като ме съветваха(хора които там живеят) да не шофирам си казах колко пък да е зле, но го видях и повярвай ми главоболието и часовете прекарани в задръстването не си струват.

Не мисля, че ще оставят без метро точно на 31-ви. По-добре след зарята не тръгвайте веднага да търсите транспорт - намерете си друго занимание в района без да ви трябва транспорт, за да не попаднете в задръстването с такси изчакайте поне 1 час !!!!

# 584
  • Мнения: 1 040
Метрото на 31 цялата нощ работело, но да се качиш се чакало час -два.

Общи условия

Активация на акаунт