ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 975
  • 759
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 437
A на 2 декември метрото си беше перфектно , имаше си хора , но никакви ексцесии .
С думи прости заложете на градския транспорт.

P.S. Бях взел една брошурка от Kaрфур и едва тази сутрин я погледнах :

"Купи един стек Кока-Кола 6х355 ml. на цена 9 дирхама и получаваш 50% отстъпка от цената на Aquaventure Waterpark + безплатна Кока-Кола в парка "

Умрях от яд що не съм го видял тогава и чак сега осъзнах защо толкова много хора се размотаваха с празни червени найлони - опаковки на стековете. То 50% отстъпка са цели 125 дирхама  Twisted Evil
Промоцията е била между 27 ноември - 06 декември и ако някой е платил пълния вход в този период нека сподели моята мъка  Laughing

# 586
  • Русе
  • Мнения: 856
stenk, напомни ми да споделя един сайт, който ми беше полезен информативно за цените в Дубай.

брошури на дубайски магазини

# 587
  • Мнения: 437
Имаше някаква питанка дори лек спор за цените на парфюмите в Дубай.
Пред мен е каталога на duty free на летищата в Дубай с цените на около 500 вида парфюми , та ако нещо ви интересува или  просто искате да проверите цената спрямо тази у нас питайте смело  Simple Smile

# 588
  • Мнения: 1 038
Всичко го има онлайн stenk http://online.dubaidutyfree.com/ddf/

# 589
  • Мнения: 437
Още по-добре  Laughing

# 590
  • Мнения: 86
Здравейте ,стягам багажа за Дубай.В неделя заминаваме та въпроса ми е към най-скоро върналите се за дрехите-с  дълги рокли с къс ръкав и затворени пролетни обувки(тип пантофки) ще ми бъде ли добре или ще ми е хладничко?

# 591
  • Русе
  • Мнения: 856
Google Street View вече е достъпен в Дубай.

http://7daysindubai.com/google-street-view-now-available-dubai/

Някои от основните области заснети от Google в Дубай  са Sheikh Zayed Road, Downtown Dubai, Al Sufouh, Dubai Marina, Business Bay, Bur Dubai и Deira.

# 592
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Здравейте,
Разбрах, че не е нужна виза вече за Дубай, но не разбрах с лична карта или със задграничен паспорт се пътува?
И какво време да очаквам края на януари - за какви дрехи?
Предстои ми командировка.
Благодаря.

# 593
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Здравейте,
Разбрах, че не е нужна виза вече за Дубай, но не разбрах с лична карта или със задграничен паспорт се пътува?


С международен паспорт. С лична карта се пътува само в рамките на Европейския съюз, а Дубай не е част от него.

# 594
  • Мнения: 62
Здравейте,
искам да попитам дали престоят на 124 в Burj Khalifa  е ограничен?

# 595
  • Мнения: 175
Не е ограничен. Можеш да стоиш колкото искаш, а в определени часове и се налага да стоиш по-дълго, защото опашката от чакащи за слизане се вие около целия етаж.  Laughing

# 596
  • До морето
  • Мнения: 7 058
Здравейте,
искам да попитам дали престоят на 124 в Burj Khalifa  е ограничен?

Не, стоиш колкото желаеш. Ние бяхме горе около час и половина.

# 597
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте,
Разбрах, че не е нужна виза вече за Дубай, но не разбрах с лична карта или със задграничен паспорт се пътува?
И какво време да очаквам края на януари - за какви дрехи?
Предстои ми командировка.
Благодаря.

За паспорта ЛУ вече ти е отговорила.
За времето-то е различно. Виж в някой сайт за предполагаемите температури. През деня ще е топло, вероятно ще става и за плаж. Обаче, рано сутрин и вечер си става студеничко. Все пак там е пустиня, нищо че е изграден огромен град. Няма да е зле да имаш леко яке под ръка. По молове, таксита, бус и трамвай климатиците духат на 20-тина градуса, така че температурите вън и вътре се различават с около 10 градуса.
Стенк писа, че за него това не е проблем, ама за мен си беше много сериозен.
Като ми остане време ще напиша малко по-подробно за престоя си в Дубай.
Сега само да кажа, че до Глобул Вилидж ходят бус номер 103 и 104. Откъде се хващат, обаче не знам. Peace

# 598
  • Мнения: 437
Задължително с паспорт който трябва да е валиден поне за 6 месеца напред.


П.П. Ние отнесохме два часа на Бурх Халифа и голямата опашка е някъде след 18.30 когато маса народ е гледала залеза и всички се втурват да слизат.
Даже пуснаха някакви други допълнителни асансъори с които ни качиха един етаж нагоре. После смяна с друг  и право надолу  Simple Smile

# 599
  • Мнения: 62
Супер, много ви благодаря за бързите отговори.

Общи условия

Активация на акаунт