ПРАХОСМУКАЧКА И ПАРОЧИСТАЧКА

  • 6 409
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 709
Здравейте,
Сериозно обмислям покупката на парочистачка, за да мога да спестявам време като трябва да чистя след куче и бебе:)
Много ми харесва идеята за прахо и парочистачка в едно, но в България вариантите са страшно малко и все към 1000 лв.
Намерих само един модел на PHILIPS FC-7020/01, който се води комбиниран, но не мога да намеря отзиви за него.
Цената е повече от приемлива - колкото най-евтината парочистачка на Керхер...
Най-важно ми е да не оставя мокро, защото две от стаите ни са ламинат.
Някой ако може да ме посъветва ще съм много благодарна   bouquet

# 1
  • Мнения: 19 473
Записвам се да следя темата, уредът е интересен, но нямам личен отзив

# 2
  • Мнения: 106
И аз искам да си я купя, но чакам някой да се изкаже положително Simple Smile
Реално от каквото разбрах - за нея няма приставки или да става ръчна, което съответно не дава възможност за лесно чистене на прозорци, фурни, санитарии и др.

Отделно не се регулира парата, което би могло да е опасно за паркети и ламинати.

В новия си модел PHILIPS FC-7025/01 вече не предлагат опцията за прахосмучене, което ме води до извода, че не са доволни от отзивите за този.

Абе обикновено комбинираните уреди са винаги ненужни вещи след много кратко време Simple Smile

Последна редакция: нд, 07 сеп 2014, 11:55 от gotina_h

# 3
  • София
  • Мнения: 709
Да това, че няма приставки е кофти. Мен най-много ме интересува колко мокро оставя, заради ламината...

# 4
  • Мнения: 106
Ламинатът ти не от мокрото ще се прецака, а от силата на парата, а тя тук не се регулира, което си е минус.

# 5
  • София
  • Мнения: 709
Ламинатът ти не от мокрото ще се прецака, а от силата на парата, а тя тук не се регулира, което си е минус.

Каква сила трябва да има, за да не прецака ламината?

# 6
  • Мнения: 106
Ми и аз не знам точна сила Simple Smile

Като цяло взех Филипса пък квото ще да става... чистих 1-2 пъти - в банята с петна и цапотии по плочките не се справи много добре, да кажем, че ще повторим.
Четката е както удобство така и ме дразни, че се пълни с косми.

Може би в идеалния случай трябва да се процедира като се започне само с четка на сухо, после се изхвърля боклука от контейнера на четката и тогава се почва с парата.
Причината е, че ако едновременно чистиш с четката и с парата, реално боклука в контейнера влиза мокър и след това си иска разглабяне на всички долни части и миене + пране на кърпата за бърсане на под.

Иначе по подовете /теракот и ламинат/ сякаш се справя добре, не виждам да причинява вреди на ламината поне засега, естествено хубаво е да не я забравиш върху ламинат.
Не оставя голяма мокротия, на течение като оставя си съхне за 3 минути, ако са затворени прозорците за десетина ще изсъхне.

Може би ще си взема и една ръчна каквато и да е проста, за да си чистя по мивките, душкабини и т.н., тази е обемна, за да я вдигаш насам натам...

Бе 220 лв не са толкова много, друг е въпроса дали са правилно инвестирани - дезинфекцията си я постигам, четката обира трохи и други боклуци, има си и неудобства, но пък отделен стийм моп + прахосмукачка ще излиза същите пари и то за нисък клас и ще разнасяш повече уреди из къщата, че и прахосмукачка не върви да пускаш, докато някой спи из къщи.

Аз не знам според правата на потребителите дали не може всеки да я вземе и в течение на един месец просто така да им я върне ако не го устройва Simple Smile
Ако ме поощрите ще се пробвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт