Убиха кучето ми в хотел за кучета

  • 16 975
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 38
Здравейте,
Аз също много съжалявам за загубата на кученцето ви. Аз имам котарак и два пъти съм отсъствала, но на доверени хора съм го оставяла ( в къщи). Нямам никаква вяра на така измислените хотели за животни у нас.
Винаги има някаква причина за загубата на домашния любимец, но когато сте готови си вземете друго. Страдала съм за загубата на любимия ми персиец (пак здрав прав отровен от пакетче уискас), но от 10 месеца радостта ми върна ново домашно любимче, котарак порода Мейн Куун. Като куче е, моля да ме извинят любителите на кученца Simple Smile .
Но ги съдете ! Не е въпрос за пари, а за принципи и права. Не да се пълнят гушите на безотговорни хора.

# 31
  • Мнения: 1 527
Съжалявам за вашата болка и благодаря за подкрепата, ЕлектраElektra!

Нахалството на собствениците на "Doggy deluxe" е безкрайно. Наскоро закриха ФБ сайта си, защото отрицателните отзиви станаха твърде неудобни за тях.
Сега имат ново място във ФБ, но е обикновен профил, в който за да пишете, трябва предварително да Ви приемат за приятел. Специалитетът на някои хора е да се спотайват... по-правилната дума може би е да се утаяват. Нищо, скоро ще трябва да чуем думата им. Официално.

# 32
  • Мнения: 1 527
Към днешна дата имаме официален отговор от Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив - хотел "Доги делукс" не е регистриран при тях, както би следвало да бъде всеки легитимен хотел/приют/развъдник за кучета.  С две думи - става въпрос за напълно НЕЗАКОНЕН БИЗНЕС. Направена е проверка на място и е установено, че това е обикновен частен дом, в който очевидно се приемат домашни любимци за престой. Не са изпълнени никакви условия за безопасност, няма никаква документация. Тоест, вече 5 години собствениците работят нелегално и подвеждат настоящи и потенциални клиенти с уверението, че това е хотел, в който животните са на сигурно и безопасно място.
Нахалството им стигна дотам, че след служебното закриване на ФБ профила им (според правилата на ФБ не може да има бизнес профили), те си направиха нова страница. Предупреждават, че по Коледа ще приемат само с резервации. Дано няма много заблудени като мен хора, които да резервират нелегално и толкова опасно място за своите любимци....

# 33
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
... става въпрос за напълно НЕЗАКОНЕН БИЗНЕС. Направена е проверка на място и е установено, че това е обикновен частен дом, в който очевидно се приемат домашни любимци за престой. Не са изпълнени никакви условия за безопасност, няма никаква документация. Тоест, вече 5 години собствениците работят нелегално и подвеждат настоящи и потенциални клиенти с уверението, че това е хотел, в който животните са на сигурно и безопасно място.
...

Ужас! Това трябва да се разпространи, за да няма и други пострадали от безотговорността и печалбарството на собствениците!

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте, в отчаянието и безсилието си не зная какво друго да направя освен да пусна тази тема в няколко форума, да поискам съвет и да се опитам да предпазя другите от своите грешки...

Ще се опитам да бъда кратка:
Пет години бяхме щастливи собственици на прекрасен йоркширски териер. Това лято за първи път ни се наложи да потърсим хотел за кучета. Избирахме дълго и внимателно и поверихме Инди на хотел "Доги делукс" близо до Пловдив, за който прочетохме само положителни отзиви. Когато отидохме да го видим, бяхме очаровани от отношението на собственичката и от обстановката там - хубаво зелено дворче, големите кучовци са отделно от малките (докъм 10 кг), няма клетки и т.н.
Оставихме кучо на 23 август и спокойно отидохме на море. Съгласно практиката си, собственичката пускаше във ФБ снимки и клипчета на гостуващите в хотела кучета, между които и нашето. Изглеждаше добре, играеше си, бяхме спокойни и доволни. На 25-ти сутринта ни се обадиха, че е "починал"...
Веднага се изстреляхме от Ахтопол, пристигнахме в хотела за кучета. Обяснението беше, че сутринта бил добре, играел си, но по едно време паднал край пътечката и не дишал. Правили му изкуствено дишане, закарали го и на ветеринар, но той само констатирал смъртта. Можело да е инфаркт, инсулт и т.н. Ние казахме, че със сигурност държим да знаем точната причина за смъртта, защото кученцето ни беше в перфектно здраве. Вечерта, когато разглеждах телцето, видях малка рана от ухапване близо до устата... По съвет на нашите ветеринари на следващия ден отидохме за аутопсия в Клиниката за дребни животни към Тракийския университет в Ст. Загора. Резултатите бяха категорични - животното е убито от друго животно. Има ухапна рана, но смъртта е настъпила в резултат на асфиксия. Серия вътрешни кръвоизливи показват, че любимото ни кученце е умряло в големи мъки.
Връчихме на собственичката на хотела копие от протокола за аутопсията. Тя беше много тъжна, сподели, че работи от 5 години, досега и ухапано куче не е имала... Не можела да разбере как се е случило това.... Обеща да ни съдейства с каквото може ?!?!
Всеки, който е виждал йорки, знае колко са нежни и крехки, спокойно могат да бъдат убити от друго куче с тегло 8 кг например.
Боли ме страшно много.... Обвинявам се непрестанно, че го оставихме там.
Мисля, че вината на собствениците е голяма - оказа се, младата жена съвсем сама се грижи за всички кучета (капацитетът на хотела е 12-13 кучета), а освен това гледа и детето си. От време на време и помагал мъжът и, каквото и да значи това "от време на време". Със сигурност, когато кучетата са пуснати, трябва да има постоянен надзор...
Със собственичката на хотела си писахме по ФБ, тя обеща да пусне някакъв пост, посветен на Инди... За мое огромно изумление видях само снимка на душичката ми с ангелски крилца и някакъв текст, гласящ колко е тъжно да загубиш приятел и как винаги ще помним доброто мило кученце. Нито дума за вина, извинение и каквото и да е от този род. Заболя ме ужасно.
Понастоящем всички снимки от пребиваването на Инди в хотела са свалени от профила, но аз навреме направих достатъчно принтскрийнове.
Който се интересува, може да види линк към ФБ профила на хотела, написах отзив, който не могат да изтрият. Отзивите са долу вляво.
https://www.facebook.com/DoggyDeluxe?ref=ts&fref=ts

Моля, посъветвайте ме какво да правя? Как бихте постъпили вие? Какво да направим, за да няма повече ненавреме минали по моста на дъгата кученца? Как да съдействаме да се засили контрола над хотелите за кучета?

Аз не го препоръчвам на никого doggy deluxe! нехигиенични условия,кучета незащитни,много негативни коментари o Milena Milcheva

Общи условия

Активация на акаунт