Съхранение на сакъзчета

  • 76 205
  • 254
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 11 666
Мисля тези дни да ги изнасям през деня на слънчице, а вечерта да ги прибирам, тъй като сутрешните температури са ниски и се притеснявам да не измръзнат.
И аз така мислех, но от този примък-отмък ще ми се удължат ръцете.
Аааааа, и на мен, не мога 20 сандъка напред назад Смятам вече да ги изнасям тези дни,  въпреки че е рано тази година и от сряда пак се разваляло времето.  Не знам.  newsm78

# 106
  • Мнения: 28 137
Хора аз смятам, че можете да ги изнасяте, съкъзчетата и мушкатата издържат до нула градуса, а толкова със сигурност няма да стане, поне при нас на морето Simple Smile Моите са изнесени от една седмица, свежи са и зелени,  две три са се приготвили да цъфтят Simple Smile

# 107
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Хора аз смятам, че можете да ги изнасяте, съкъзчетата и мушкатата издържат до нула градуса, а толкова със сигурност няма да стане, поне при нас на морето Simple Smile Моите са изнесени от една седмица, свежи са и зелени,  две три са се приготвили да цъфтят Simple Smile
При вас на морето може, но при нас прогнозата е за 0 градуса тази вечер и утре вечер.
Май ще изнасям-внасям.  Mr. Green

# 108
  • София
  • Мнения: 11 666
Хора аз смятам, че можете да ги изнасяте, съкъзчетата и мушкатата издържат до нула градуса, а толкова със сигурност няма да стане, поне при нас на морето Simple Smile Моите са изнесени от една седмица, свежи са и зелени,  две три са се приготвили да цъфтят Simple Smile
При вас на морето може, но при нас прогнозата е за 0 градуса тази вечер и утре вечер.
Май ще изнасям-внасям.  Mr. Green

Не, няма да ги изнасям. Сега ми каза ММ, че е много ясно и може и да паднат слани в София и градусите ще бъдат сутрин много ниски. Ще изчакам още малко.

# 109
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И тази вечер ще са ниски температурите, но от утре мисля да ги оставям навън.

# 110
  • Мнения: 4 303
Според мен е по добре малко в по хладно време да се изнесат навън,защото ако се чакат нощните да станат 15г,то дневните ги изгарят,
Зависи и къде са сложени и колко време ги напича слънцето, но аз така една година ги "опекох" моите. изнесох ги от мазата и хоп на слънце. Цял ден ме няма и вечерта и тях ги няма. Кретаха си, но поразиите бяха големи.
Есента обаче е обратното, макар че издържат на студено. Тези,които прибрах по рано преживяват зимата по добре. По късно прибраните листата им пожълтяха, окапаха и някои даже станаха на сухи пръчки.

# 111
  • София
  • Мнения: 11 666
.....................
Зависи и къде са сложени и колко време ги напича слънцето, но аз така една година ги "опекох" моите. изнесох ги от мазата и хоп на слънце.  Цял ден ме няма и вечерта и тях ги няма. Кретаха си, но поразиите бяха големи.
....................
Joy Joy  Joy
Навихте ме, ще ги вадя тези дни.  Simple Smile

# 112
  • Мнения: X
Имам едно сакъзче и вече съм го извадила на балкона  Rolling Eyes

# 113
  • Мнения: 17 934
Извадих моите, но на перваза, не съм ги изнесла още на парапета, след 1 май.
Само дето ми пречат да простирам, доста дълги са им пръчките, да започвам ли да торя?

# 114
  • Мнения: 28 137
Вчера купих прекрасно лилаво съкъзче, а мушкатата ми половината напъпили до седмица ще цъфнат!

# 115
  • Мнения: 148
От няколко дни са навън. Домързя ме   Embarassed да ги прибирам вечер  и се чувстват много добре на въздух. Накичих и лобелии, вербени и калибрахое. Много са красиви  Peace

# 116
  • Мнения: 17 934
Калибрахое  newsm78 Мислех, че това са мини петунийки, ох, що ми трябваше, искам и аз сега  Cry

Ама моята южна тераса е мор е за тях  Confused

# 117
  • Мнения: 151
Здравейте!  Hug Преди седмица си насадих 4 саксии с по 3 алпийски сакъзчета вътре,но още не съм ги извадила навън,че ми се вижда хладно вечер.Вие кога започвате да торите и с какво точно,че още не съм взела никакъв тор и се чудя какъв ще е най-подходящ?  newsm78

# 118
  • Мнения: 13 490
И моите сакъзчета от вчера са навън. За наторяване миналото лято си купих от Агро-аптека, течен тор, разтваряше се във вода, икономично и беше добро за цветята.

# 119
  • Мнения: 17 934
С какво ли не съм торила, ама на съседките все са по- хубави  Crazy
И аз се нареждам за доказано средство за цъфтеж  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт