Съхранение на сакъзчета

  • 76 480
  • 254
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 11 699
..........................
Относно кършенето обаче, мисля да ги поизкърша, за да не отслабнат много. Бях чела лятото преди отпуската по отношение на поливането, че когато няма да се поливат много да им се изкършат цветовете, за да не отслабва самото растение. Специално за зазимяването пак съм чела, че като се изкършат по този начин растението се подготвя за зимата. Миналата година не ги чупих и пролетта бяха доста хилави и немощни, но пък бързо се възстановиха. Чудя се още, толкова са ми красиви, че ми е жал  ooooh!
Същото съм го чела и аз. Ще започна да ги кърша, пък каквото стане и остане.

# 211
  • Мнения: 17 982
И аз мисля да ги окърша, много място заемат така, а и все пада по нещо, не ми е удобно.
Но ми е жал да хвърля върховете....да взема да ги посея ли  newsm78
В кофички ли трябва? Ако е така, могат ли да стоят в стаята на прозореца  newsm78

# 212
  • Мнения: 1 692
На мен ми се хващат когато ги слагам в кофичка от кисело мляко с дупка на дъното, а всички кофички са в стара тава, която през лятото постоянно държа да има вода в нея. Сега обаче не съм наясно дали да продължа да ги поливам толкова много?

# 213
  • Мнения: 10 498
Измерих температурата - снощи в 12 през ноща беше 6,9 градуса, обаче сутринта като станах в 6,30 беше 5,3 градуса, което ми се вижда малко, но все още не опасно за тях. Тези температури са на малко отворено едно крило/стъкло.
Ще ги държа и тая седмица там, пък като стане 0 ще ги внасям в коридора. Малко да покрасят още, че екстра са цъфнали и цветовете им са едни големи топки, страхотни са Simple Smile
Аз ще ги поочупя и ще сложа във вазичка вътре в стаята да си се вкоренят, по някое време може да преместя във саксия със почва, би трябвало да им е добре на филизите вътре Peace

На мен ми се хващат когато ги слагам в кофичка от кисело мляко с дупка на дъното, а всички кофички са в стара тава, която през лятото постоянно държа да има вода в нея. Сега обаче не съм наясно дали да продължа да ги поливам толкова много?
Между другото тази година точно по този начин ги поливах и беше много удачен и правилен. Мъжът ми ми изряза от туби от минерална вода панички. В тях сложих обърнати подложките на саксиите и върху обърнаните подложки сложих самите саксии. Сипвах вода в паничката подложката се намокряше цялата, от там саксията дърпа влагата. Отгоре съм ги поливала изключително рядко, обикновено, когато тор разтварях. Саксиите ми са керамични не са гледжосани, в тях най-добре се чувстват цветята ми.

# 214
  • Мнения: 1 715
А колко всъщност ги орязвате,защото аз просто чупвам това което виси и толкова.Една позната каза че ги реже толкова,че да останат да стърчат 4-5 пръста,ама на мене ми е жал да ги ошушкам толкова.

# 215
  • Мнения: 10 498
А колко всъщност ги орязвате,защото аз просто чупвам това което виси и толкова.Една позната каза че ги реже толкова,че да останат да стърчат 4-5 пръста,ама на мене ми е жал да ги ошушкам толкова.
Аз по-скоро на чепки, както изчиствам например прецъфтелите стебла. То по-скоро не е рязане, а чупене. Ох, не мога да го обясня, освен със снимка да покажа, когато му дойде времето  Simple Smile

Ето статия за вкореняване със много снимки, виждам обаче че са рязани, а не както аз си мислех, че се прави: http://flowersnet.info/a560/vkoreniavane-na-sakazcheta

# 216
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
И аз моите ги отчупвам, не ги режа. Но пък ги чупих и бучнах в кофички миналия месец, вече са се хванали де, но ме притеснява дали ще оцелеят, след като тепърва почват да растат.
Може би ще намеря малко място да прибера 5-6 броя кофички в хола на топло, а пък другите на хладничко.  newsm78

# 217
  • Мнения: 28 435
И аз отдавна ги окърших и разсадих, хванаха се, че даже и ще цъфтят

# 218
  • Мнения: 148
Моите миличките още са на терасата под навес,  така хубаво цъфтят, че ми е жал да ги зазимя.

# 219
  • Мнения: 10 498
Моите миличките още са на терасата под навес,  така хубаво цъфтят, че ми е жал да ги зазимя.

Прочете ли статията - "Без жал"  Laughing
Както писах и на мен за моите ми е жал Simple Smile

# 220
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Аз пак да попитам - дали мога 2-3 чепки да бодна в една по-голяма саксия,
че имам няколко свободни.

# 221
  • Мнения: 17 982
Аз пак да попитам - дали мога 2-3 чепки да бодна в една по-голяма саксия,
че имам няколко свободни.

Можеш, разбира се, аз така правя, никак не обичам да си играя с кофички  Embarassed
Бодвам повечко, което оцелее  Laughing

# 222
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Аз пак да попитам - дали мога 2-3 чепки да бодна в една по-голяма саксия,
че имам няколко свободни.

Можеш, разбира се, аз така правя, никак не обичам да си играя с кофички  Embarassed
Бодвам повечко, което оцелее  Laughing
И на мен не ми се занимава с кофички, та затова попитах.
Благодаря, raja_nikol

# 223
  • София
  • Мнения: 38 475
Аха, значи чупя и бода, така ли? Че имам свободни саксии.

# 224
  • Мнения: 5 462
Аха, значи чупя и бода, така ли? Че имам свободни саксии.
да

Общи условия

Активация на акаунт