За и Против училища/класове по пол

  • 12 117
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 563
По повод страстите в една друга тема, но и имайки в предвид масовото явление "ранен пубертет" (9-10-11г.),
Мислите ли,че децата ни биха били по-продуктивни, ако са разделени по пол?
Какви биха били плюсовете и минусите при едно евентуално разделение по пол?

# 1
  • Мнения: 5 259
Коя е другата тема?

# 2
  • Мнения: 563
В клюкарника, за учителката, "Добра или лоша реклама е това"
само, че както всички теми и тази се разклони в най-различни посоки  Grinning

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
По продуктивни?! На база какво- социален признак, пол или знания?
Що не ги разпределим по цвят на очите или килограми?  ooooh!

# 4
  • Мнения: 563
По продуктивни?! На база какво- социален признак, пол или знания?
Що не ги разпределим по цвят на очите или килограми?  ooooh!
Недей така с лошо сега, де  Grinning
Според теб с какво ще са ощетени децата, ако са само момичета и съответно само момчета?

# 5
  • Мнения: 2 265
Аз лично съм "за" или поне нямам нищо против да са разделени. Далеч съм от ориенталския манталитет, имам наблюдения върху деца били в такива училища и то в доста неориенталската Великобритания Mr. Green , та мога да кажа положителни неща за този вид образование.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 094
Цитат
Според теб с какво ще са ощетени децата, ако са само момичета и съответно само момчета?

Ще са ощетени с това, че няма да виреят в естествената си среда!!!  Crossing Arms И без това извън училище повечето момичета си играят/дружат с други момичета, момчетата - с момчета. Нормално. Поне в училище се учат как да се държат един с друг. Да не стане така - завършват 12 клас и в университета 2 варианта: или ги е срам и се притесняват, или налитат като невидяли и отвързани...

# 7
  • Мнения: 563
Цитат
Според теб с какво ще са ощетени децата, ако са само момичета и съответно само момчета?

Ще са ощетени с това, че няма да виреят в естествената си среда!!!  Crossing Arms И без това извън училище повечето момичета си играят/дружат с други момичета, момчетата - с момчета. Нормално. Поне в училище се учат как да се държат един с друг. Да не стане така - завършват 12 клас и в университета 2 варианта: или ги е срам и се притесняват, или налитат като невидяли и отвързани...
1. Направо са се утрепали да се учат как да се държат един с друг .
2. "или ги е срам и се притесняват, или налитат като невидяли и отвързани" -това го правят и сега,само че в 6-ти клас.
С разделението може поне малко да  отложат,няма да им се отрази зле  Peace
И от коя естествена среда ще ги лишим? А да,Гошко няма да може да бръкне в гащите на щерка ти? (не твоята щерка точно  Mr. Green )

# 8
  • Мнения: 7 171
Аз отговорих и в другата тема. Имам "първа ръка" информация. Дъщеря ми е в училище само за момичета. Понякога забравям.  Laughing Има много предимства, училището е над стогодишно, та има опит и се опитва да тушира евентуалните негативи.

# 9
  • Мнения: 46 488
Ранен пубертет е под 8 г. за момичета и под 9 за момчета. Нагоре не е ранен.

Против съм за делене в училищата. Сериозно ли питате или е някакъв бъзик от онази тема?
За всички сфери на живота, включително приятелски компании, повече положителни страни има смесеното общуване, в сравнение с разделното.
Поне за мен.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 094
Цитат
Според теб с какво ще са ощетени децата, ако са само момичета и съответно само момчета?

Ще са ощетени с това, че няма да виреят в естествената си среда!!!  Crossing Arms И без това извън училище повечето момичета си играят/дружат с други момичета, момчетата - с момчета. Нормално. Поне в училище се учат как да се държат един с друг. Да не стане така - завършват 12 клас и в университета 2 варианта: или ги е срам и се притесняват, или налитат като невидяли и отвързани...
1. Направо са се утрепали да се учат как да се държат един с друг .
2. "или ги е срам и се притесняват, или налитат като невидяли и отвързани" -това го правят и сега,само че в 6-ти клас.
С разделението може поне малко да  отложат,няма да им се отрази зле  Peace
И от коя естествена среда ще ги лишим? А да,Гошко няма да може да бръкне в гащите на щерка ти? (не твоята щерка точно  Mr. Green )

Офф като почнете с това раздробяване на цитатите и анализиране на всяка думичка...  Crazy Казах си мнението, обосновах го. .

# 11
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
За смесени училища-полово, расово и религиозно

# 12
  • Мнения: 6 951
Според мен, ако няма никакво разсейване, човекът става по-непродуктивен. Никой не може да кибичи като робот през цялото време. За мен не е много смислено да се лишават децата от първите им трепети. Сега пак ще изскочат разни крайни примери за малолетни к..ви, нахакани батковци и свирки в тоалетните, но в по-голямата си част става дума точно за невинни заигравки, погледи, свенливо заговаряне и тн.

От около 3ти клас нататък съм забелязала, че лично аз се разбирах повече с момчетата. Не да си бъркаме в гащите, а като приятели. Ако училищата бяха разделени, щях да съм доста по-самотно дете.

# 13
  • Мнения: X
Гласувах с против разделянето по пол. Иначе като в някое девическо училище, ще станат много плахи (да не кажа смотани) в общуването с противоположния пол.

# 14
  • Мнения: 563
Едва ли ще кибичат като роботи ако са разделени  Stop като че ли единствените им занимания в момента са закачки със срещуположния пол.
А и първите трепети пак могат да си ги имат,нали,не говорим за сиропиталища в които влизат в първи клас и излизат в 12-ти и презцялото време са като в аквариум и живеят в "собствен сос".
Контактите с другия пол ще си ги имат и така,просто няма да са в училище.

Общи условия

Активация на акаунт