Сертификат по компютърна грамотност

  • 6 273
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Здравейте!
Интересува ме къде бих могла да изкарам курс и съответното удостоверение по компютърна грамотност/информационни технологии/информатика... Трябва ми като доказателство за компютърни умения към автобиографията при кандидатстване за работа (нещо като сертификатите по език, доказващи определено ниво на владеенето му). Бихте ли ми препоръчали някаква школа, където бих могла да се запиша?
 Благодаря предварително за отделеното внимание!

# 1
  • Мнения: X
Удостоверение по компютърна грамотност издава почти всяка една фирма, по скоро учебен център който е лицензиран и издава такива сертификати. За целта просто потърси в Интернет учебни центрове и фирми който провеждат такива курсове и разпитай. Самата аз търся работа но никъде не са ми искали удостоверение за компютърна грамотност като доказателство че работя с компютър. Компютърната грамотност не е  на нива както език , или работиш или не с компютър. Там няма нива от А1 до С1. Сама трябва да си прецениш добре,много добре или средно  -може и да си е експерт, познаваш компютърните програми, като MS Office което основно искат при кандидатстване  за работа. Успех!!! Naughty

# 2
  • Мнения: 25 589
Боже, къде изискват още такива глупости?
Някъде в държавната администрация ли кандидатстваш, само там май имат такива абсурдни искания?
То затова, когато влезеш в някое учреждение, момето или лелката отсреща натиска клавишите с химикалчето, за да не си олющи случайно маникюра. Защото все със сертификати са назначавани, не с умения...

# 3
  • Мнения: 485
Благодаря за отговорите!
Всъщност аз съм все още студентка и в момента не търся работа, но всяко едно допълнително умение и квалификация е плюс. Аз уча във Франция и тук още в гимназията изискват от учениците да изкарат подобен сертификат, аз този момент съм го пропуснала и затова и се интересувам от тази тема. Не знам какво е практическото приложение и полза, но все пак да се подсигуря.
Отново благодаря и приятна вечер на включилите се по темата! Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 483
Боже, къде изискват още такива глупости?
Някъде в държавната администрация ли кандидатстваш, само там май имат такива абсурдни искания?
То затова, когато влезеш в някое учреждение, момето или лелката отсреща натиска клавишите с химикалчето, за да не си олющи случайно маникюра. Защото все със сертификати са назначавани, не с умения...
Еееее има сертификати и сертификати. Ония дето ги издават фирмите наистина нямат стойност. Но има и международни сертификати. Тук в университетите можеш да намериш информация и курсове, но за самите сертификати се явяваш към съответните центрове. Не виждам какво лошо има да си извадиш сертификат, че можеш да работиш на компютър (и с маникюр).
ECDL беше европейският сертификат за компютърна грамотност. Имаше и един, който не си го спомням, защото беше по търсен на друг континент. И двата имаха вариант за потребител и за напреднал.
Уверявам те, че лелката с маникюра няма такъв сертификат.

# 5
  • Мнения: 485
Много ти благодаря, Валя, този сертификат изглежда наистина сериозно! По-нататък може да се явя за него. Ще поразпитам в училище и за френските сертификати, които се наричат b2i и c2i, но те май си важат само за Франция, а и през учебната година нямам свободно време, през което да премина обучението за тях. Този сертификат явно е световно признат и през лятната ваканция ще опитам да го взема.
Намерих и сайта test.bg, но отзивите, които прочетох, не са никак добри. Единствено IT card ме заинтригува, цената за него е доста по-достъпна, но малко ме съмнява авторитетът му. Някой чувал ли е за него?

# 6
  • Мнения: 5
Добър ден.Нямам идея дали въпроса ми е в точната тема.И така искам да попитам за откриване на учебен център(който да провежда компютърен курс за различни възрасти и нива) върши ли ми работа въпросният сертификат по Компютърна грамотност?

Завършила съм Информатика
Притежавам Компютърна грамотност
Бакалавър Стопанска Логистика
Магистър Мениджмънт.

Има ли някой с подобен въпрос?
Та мога ли да си отворя център за обучение, как мислите?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 483
Ани няма изискване да имаш сертификат, за да си отвориш школа.
Иначе въпросът ти е неясен. Как си завършила информатика, а си бакалавър и магистър по икономика?

# 8
  • Мнения: 5
Не ми е неясен въпроса, а следването ми Simple Smile Като цяло се занимавам и най-много ми се отдават компютрите.Учих икономика по ред причини и сега малко или много съжалявам, но това си е мой проблем де.Благодаря за информацията.Реших, че тук мога да намеря отговор.

Общи условия

Активация на акаунт