Коледа 2014 - тема 1

  • 125 160
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 95
Още малко сладки от миналата година-
Лимоново-кокосови напукани сладки
и Орехови сладки със сини сливи

# 301
  • София
  • Мнения: 5 605
Нели, ужасно красиви! А за тези божествено изглеждащите лимоново-кокосови може ли рецепта?

# 302
  • Мнения: 95
tzvety26, благодаря   bouquet
Ето рецептата:

Лимоново - кокосови напукани сладки

Продукти:
150г меко краве масло
1 ч.ч. пудра захар
2 яйца
кората и сокът на 1 голям лимон
жълта сладкарска боя
1-2 капки лимонова есенция
1 ч.ч. кокосови стърготини
2,5 ч.ч. брашно

В купа се разбиват маслото и захарта докато се образува кремообразна смес. Добавят се яйцата едно по едно и отново се разбива добре.
Лимоновата кора се настъргва, сокът от лимона се отцежда и се добавят към сместа. Прибавя се и жълтата сладкарска боя с есенцията. С постоянно бъркане се добавят кокосовите стърготини и брашното и се омесва средно меко тесто.
Тестото се завива в свежо фолио и се оставя за 2часа в хладилника.
Фурната се загрява на 180градуса. От тестото се оформят топки, които се овалват обилно в пудра захар и се нареждат в тава, покрита с хартия за печене. Сладките се пекат  15 минути, оставят се да се охладят на решетка и се съхранявт в кутии.

Ореховите сладки са по рецепта на Йоли - http://yoli-www.blogspot.com/2008/09/blog-post_25.html

# 303
  • Мнения: 3 271
Охххх тези орехови сладки са чудесни.Ще ги пробвам

# 304
  • Мнения: 240
Hunny bunny случайно попаднах на една рецепта с егног - http://www.tasteofhome.com/recipes/christmas-eggnog-pie

Тези лимоново кокосови сладки изглеждат много примамливо - влизат в списъка.

# 305
  • София
  • Мнения: 5 605
Само да кажа, че сърце не трае и тия Лимоново - кокосови напукани сладки вече си почиват в кутия на плота, но половината свършиха. Уникално, страхотно вкусни са. Много мой вкус, малко особен, но много мой.  на външен вид ги докарах. Единствената добавка е, че капнах няколко капки ромова есенция, че аз аромата на ром с лимон харесвам много.

# 306
  • Мнения: 4 892
И аз си добавям лимонено кокосовите.
Чудесно и лесно звучат. И май накрая и аз ще стана като не помня кой в темата, с дълъг списък.

За сега:
масленки, меденките на Джули, линцерови сладки, ванилени кравайчета, тиквените меденки, лимоно-кокос бисквитите и някакви шоколадови ми се ще.
Отделно искам щолен да правя тая година и някакви сладкиши са си башка.
Те постоянно си вървят  Simple Smile

Ей тази ябълкова торта с бисквити сметана и кокос много върви.



Изобщо всякакви неща с ябълки.

# 307
  • София
  • Мнения: 5 605
Е Нино, само със снимки ли ще караме. Няма ли да поканиш морната ми така дълго диетувала душичка на парченце или поне рецептата да дадеш. Много уважавам всичко с ябълки.

# 308
  • Мнения: 4 892
Начи до тука с тебе имаме да ходим до Рим, да караме кънки и тората да ядем.
Трябва да се започне от някъде, жено!  Grinning

# 309
  • Мнения: 779
Hunny bunny случайно попаднах на една рецепта с егног - http://www.tasteofhome.com/recipes/christmas-eggnog-pie

Тези лимоново кокосови сладки изглеждат много примамливо - влизат в списъка.

Благодаря ти   Peace

# 310
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Само да кажа, че сърце не трае и тия Лимоново - кокосови напукани сладки вече си почиват в кутия на плота, но половината свършиха. Уникално, страхотно вкусни са. Много мой вкус, малко особен, но много мой.  на външен вид ги докарах. Единствената добавка е, че капнах няколко капки ромова есенция, че аз аромата на ром с лимон харесвам много.

Би ли споделила каква сладкарска боя ползва и колко сложи?

# 311
  • Мнения: 95
Само да кажа, че сърце не трае и тия Лимоново - кокосови напукани сладки вече си почиват в кутия на плота, но половината свършиха. Уникално, страхотно вкусни са. Много мой вкус, малко особен, но много мой.  на външен вид ги докарах. Единствената добавка е, че капнах няколко капки ромова есенция, че аз аромата на ром с лимон харесвам много.
tzvety26, радвам се, че са ти харесали. Кога успя да ги направиш, че и да ги изядете  Simple Smile И мен са ми любими, имат силен лимонов вкус, правя и от шоколадовите напукани за шокохолиците у дома, а тия за мен и сина ми Simple Smile
Tari Tasartir , аз използвам сладкарска гел боя - 2-3 капки, ако използваш суха около 1/2 каф.л. предполагам ще стигне - разтворена в малко вода. Слагаш в тестото и като замесиш може да прецениш дали е достатъчно наситен цвета.

# 312
  • София
  • Мнения: 5 605
Начи до тука с тебе имаме да ходим до Рим, да караме кънки и тората да ядем.
Трябва да се започне от някъде, жено!  Grinning
Хахаха, еми редно е да започваме, крайно време е!  Hug
Tari Tasartir , от Карфур купих някаква сладкарска боя /са първи път де/, за да декорираме разни сладки за Хелоуин. Остана ми оранжева и жълта и направо ми дойде екстра рецептата. Това е боята, която купих:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=687306.600
Виж в темата момичетата са я похвалили.  За количество не знам какво да ти кажа - просто наръсих отгоре, докато ми хареса цвета, може би 1/4 чаена лъжичка някъде. Но наистина станаха страхотни.
 Hug

# 313
  • Мнения: 7
момичета кажете каква пудра захар ползвате моля Ви  newsm78

# 314
  • София
  • Мнения: 6 268
момичета кажете каква пудра захар ползвате моля Ви  newsm78

Каквато намеря в магазина Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт