Обилно течение -- ЗАЩО???

  • 8 543
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 120
Мили момичета в 4 ден след ову съм и тази вечер усетих, че ми е мокро все едно съм в М. Оказа се течени, като бръкнах по дълбоко видях, че е бяло като прясно мляко. Случвало ли ви се е и дали е на лошо? След ову за първи път имам течени, даже ми и пощипва -- гадост. Аз такива работи нямам даже и при изстинка, а забравих да спомена и разстройството от сутринта та и до сега. Ох, пак ли ще ми идва?

# 1
  • Мнения: 4 212
На мен на изстинка ми прили4а,а и да имаш леко те4ение след овуто е нормално.Да взимаш някакви медикаменти?

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 201
A сигурно ли е, че овулацията ти е била пред 4 дни Confused:

# 3
  • Мнения: 2 120
Ами да вземам анвтибиотик от 1 седмица, защото бях изстинала, но аз нямам течения. Е, ще си проличи след 10 дни.

# 4
  • Мнения: 2 120
Абсолютно сигурно, проверено на ултразвук.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 201
тогава се изключва възможността да ти дойде сега, вероятно е настинката, успокой се и гледай напред Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 362
Оф Sleepy и аз съм била така бях настинала и си правех нагревки с тетра,но на теб мисля 4е не е бяло те4ение а може и да греша.Мен пък скоро ми се слу4и една адска болка в яй4ниците,неможех да стоя на едно място,за първи път ми се слу4ва,знаете ли от какво може да е освен 4е влизам в ову. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 120
Аз мисля, че болките в яйчниците са свързани с овулацията. Аз така я усещам и някои други семптоми, но винаги преди ову имам болки в яйчниците. А какво е като не е бяло течение?

# 8
  • Мнения: 3 154
Дара и на мен това ми се случи този месец. Само че моето течение беше 2 дни след ову-то. Ама аз яко бях намръзнала онези дни и най-вероятно е от това. То и аз още не знам от какво е и какво е... чакам си резултатите от вагиналния секрет другата седмица. То такива неща се случват при настинки Wink

# 9
  • Мнения: 9 092
Ако щете вярвяйте момичета,ама и на мене ми се случи такова нещо днеска! Обилно течение,леко пощипва,,овулация преди 4 дни:) И се изплаших че ще ми дойде,щото малко ме боляха и яйчниците Rolling Eyes Ама засега дано не стане,че лошо Twisted Evil То и аз намръзнах тия дни,та кой го знае от какво е Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 934
Цитат на: Дара
Ами да вземам анвтибиотик от 1 седмица, защото бях изстинала, но аз нямам течения. Е, ще си проличи след 10 дни.


Какъв антибиотик?
Най-вероятно имаш гъбична инфекция от него!
Трябва да взимаш противогъбичен препарат вагинално и всичко ще е ОК:)

# 11
  • Мнения: 3 205
Цитат на: Дара
Мили момичета в 4 ден след ову съм и тази вечер усетих, че ми е мокро все едно съм в М. Оказа се течени, като бръкнах по дълбоко видях, че е бяло като прясно мляко. Случвало ли ви се е и дали е на лошо? След ову за първи път имам течени, даже ми и пощипва -- гадост. Аз такива работи нямам даже и при изстинка, а забравих да спомена и разстройството от сутринта та и до сега. Ох, пак ли ще ми идва?


Ако си пила антиниотици, много е вероятно да е гъбична инфекция. Тя се характеризира с такива симптоми. Иди на гинеколог, най -вероятно ще ти предпише нещо веднага и ще ти пусне изследване. Иначе винаги като пиеш антибиотици, трябва да ядеш кисело мляко.

# 12
мила, аз от антибиотици веднага получавам течение, там ми е слабото място. ако се появи и сърбеж, дори лек, отиди на преглед, да не са гъбички.  ама, това само ако е мил силен антибиотик. не се притеснявай...

# 13
  • Мнения: 7 716
От антибиотика е. Нормално е, но трябва да се лекува, защото е доста некомфортно. Обаче няма нужда от преглед или изследване, може да питаш лекаря си по телефона /не е задължително да е гинеколог/ за да ти изпише нещо.

# 14
  • Мнения: 3 154
Мене пък ако питате е добре да си отиде на преглед и за изследване - така поне ще знаят какво й лекуват и най-важното с какво да я лекуват, а не да предписват лекарства на сляпо. Но това си е мое мнение - аз поне така постъпих.

# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Цитат на: Sunshine
Мене пък ако питате е добре да си отиде на преглед и за изследване - така поне ще знаят какво й лекуват и най-важното с какво да я лекуват, а не да предписват лекарства на сляпо. Но това си е мое мнение - аз поне така постъпих.

И така е правилно, не е добре да се самолекуваме, колкото и да не ни допадат лекарите и техните решения понякога

# 16
  • Мнения: 7 716
И с преглед и без - лекарите изписват едни и същи лекарства. Оставят ти избора между по-евтини и по-скъпи.
Обаче не се самолекувайте. Ходете на лекар. Аз изказвам само моите наблюдения, които са все пак на базата на ходене по лекари Laughing

# 17
  • Мнения: 304
На мен ми изписа лекарят едни глобули Полижинакс, слагат се 6 вечери и течението изчезна Grinning

# 18
  • Мнения: 1 722
Може и да е един от най-ранните симптоми на бременността  Laughing кой знае ... при мен беше така, дори ходих на гинеколог за това течение

# 19
  • Мнения: 9 092
Ами и аз от опит мога да споделя,че ходенето за такова нещо на гинеколог е "безпредметно"-е,освен ако няма съмнение за нещо друго де-все казват че имаш гъбички и както каза Лали,избора е дали да дадеш повече или по малко пари.За мен универсален лек в подобни случаи-и аз от лекари се убедих че винаги едно и също ми се изписва,а разликата е в името и цената-е Гиналгин,вагинални таблетки,които имат комбинирано действие за лечение на възпалителни състояния,причинени от гъбички.Лошото е че се прави серия от 10,ама аз като видя след първата че ми минава и ги спирам,а не трябва...но ми се случва рядко,та затова съм несериозна Embarassed  Все пак съм против самолечението... Rolling Eyes

# 20
Цитат на: rossitza
На мен ми изписа лекарят едни глобули Полижинакс, слагат се 6 вечери и течението изчезна Grinning

 И на мен ми се изчисти течението от тях - много са добри Grinning   202uu   202uu   202uu

# 21
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Дара
Ами да вземам анвтибиотик от 1 седмица, защото бях изстинала, но аз нямам течения. Е, ще си проличи след 10 дни.


При жени, които са на антибиотик, задължително успоредно с него се приема и противогъбичен препарат, тъй като самият антибиотик променя флората на влагалището, което и способства за гъбички. Това се случва доста често...

Спокойно, тези гъбички не са упорити. Но ако при теб е така(не ти го пожелавам, разбира се) май ще трябва да ти изпишат някакви свещички или таблетки.

# 22
  • Мнения: 3 205
Цитат на: Sunshine
Мене пък ако питате е добре да си отиде на преглед и за изследване - така поне ще знаят какво й лекуват и най-важното с какво да я лекуват, а не да предписват лекарства на сляпо. Но това си е мое мнение - аз поне така постъпих.



Ето на този адрес има информация за гъбичките. На английски е, ако проявите интерес може да я преведа и да я пусна като отделна тема.
Една от основните идеи в е, че не всяко течение е причинено от гъбички. И ако нормалната флора (в която има и гъбички!) на влагалището се подложи на неподходящо антигъбично лечение (тъй като за повечето анти-гъбични лекарства не е необходима рецепта и съответно жените не се изследват, а директно си купуват разни препарати), гъбичките стават резистивни!!! И когато се получи действителна гъбична инфекция, гъбичките вече са резистивни към дадения препарат. Понастоящем 25-30% от гъбичните инфекции са резистивни към най-често срещаните препарати против гъбички.

http://www.msu.edu/user/eisthen/yeast/

# 23
  • Мнения: 3 154
Мдаа и именно за това се прави една антибиограма и така после се знае с какви пепарати да лекуват "нещото" Wink  

# 24
  • Мнения: 3 376
Ама гъбичките лекуват ли се с антибиотици? Аз мислех, че те причиняват гъбички, а не ги лекуват.

# 25
  • Мнения: 3 154
Цитат на: Grizabella
Ама гъбичките лекуват ли се с антибиотици? Аз мислех, че те причиняват гъбички, а не ги лекуват.


Кой е казал за антибиотици? Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Sunshine
Мдаа и именно за това се прави една антибиограма и така после се знае с какви пепарати да лекуват "нещото" Wink  


Ами антибиограмата не е ли за антибиотици Rolling Eyes ?

# 27
  • Мнения: 4 212
да,за антибиотици е.Прави се индивидуално,дали понасяш съответният антибиотик или си резистентен към него.

# 28
  • Мнения: 3 154
Ами не знам Embarassed Едва ли ще е само за антибиотици... просто изследват тези бактерии, които имаш към какво са резистентни и от какво ще се повлияят. Третират ги там нещо... не знам как обаче. Важното е ефекта - не ти предписват нещо си колкото да се каже, че са ти казали с какво да се лекуваш, а то може въобще да не помогне. Поне това излседване помага в тази посока Wink

# 29
  • Мнения: 7 716
Така наречените гъбички /след пиенето на антибиотик, предписан за друго заболяване/ са нормална,  необходима среда във влагалището, обаче антибиотика унижожава други микроорганизми, които неутрализират въпросните гъбички.
Болествотворните /патогенни/ микроорганизми са друго - теченитието при тях е неприятно на мирис, консистенцията е друга и общо взето гинеколога от пръв поглед прави разлика /естествено и изследване/. При тях се прави антибиограма и се изписват антибиотици.

# 30
  • Мнения: 3 376
Аа, разбирам. Да, прави сте за антибиограмата. Но тя важи само за бактериите. Гъбите антибиотик не ги мори. А и май няма начин да се направи аналогично изследване да се види кой препарат как ще повлияе на гъбките:(

# 31
  • Мнения: 3 205
Очевидно има нужда от информация по тази тема. Обещавам да събера каквото успея, да го преведа и да го постна в новия форум "Искам бебе". Само не знам колко време ще ми отнеме - тъй като вкъщи нямам и-нет, ще се наложи да превеждам по малко на работа.

За антибиограма: мисля, че се прави само за бактерии. Предствлява анализ на щамовете бактерии, които са открити в пациента и изследване към какъв антибиотик са разистентни.

Относно антибиотиците и гъбичките: Носи се слух, че ако антибиотиците са пречистени шансът за гъбична инфекция е по-малък. Не знам доколко тази инфо е достоверна.

Още лекарства за гъбички: Клотримазол, Нистатин. Не употребявайте без лекарско предписание, особено Нистатин, тъй като той влияе върху черния дроб и хормоните.

# 32
  • Мнения: 4 362
Оф моми4ета помагайте,незнам ве4е какво става,реших да не пускам наново тема дано тук я видите. Rolling Eyes Не съм болна нито съм пила антибиотици,но днес така обилно ми текна едно такова бяло те4ение 4е незнам,кажете от какво може да е освен 4е може да е от това 4е съм в ову има ли друга при4ина?И от горе на вси4ко съм страшно нервна не мога да се понасям #2gunfire

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Цитат на: Deq
Оф моми4ета помагайте,незнам ве4е какво става,реших да не пускам наново тема дано тук я видите. Rolling Eyes Не съм болна нито съм пила антибиотици,но днес така обилно ми текна едно такова бяло те4ение 4е незнам,кажете от какво може да е освен 4е може да е от това 4е съм в ову има ли друга при4ина?И от горе на вси4ко съм страшно нервна не мога да се понасям #2gunfire

Прозрачно, разтегливо, бяло, на парацали, какво точно е?

# 34
  • Мнения: 7 716
Ако няма сърбежи е от овулацията. Успех.

# 35
  • Мнения: 4 362
те4ението  сутринта бе прозра4но сега  е по малко но малко преди това бе бяло силно не гъсто и с ужасна мирис Embarassed няма сърбеж,само болки от време на време в яй4ниците.А трябва да не/ми дойде на 05.11оф ужасно е.

# 36
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Може да е овулация, дано да е това!

# 37
  • Мнения: 4 362
И аз мисля 4е е от това мила ама не съм много сигурна и затова попитах,а от какво по прицип може да е освен от ову?

# 38
  • Мнения: 7 716
Ми по-това време, не може да е от друго. Изчакай няколко дни. Успех.

# 39
  • Мнения: 4 362
Благодаря ти мила и на теб успех,макар 4е аз съм сигурна 4е този месец няма нищо,понеже пропуснахме пове4ето от овулацията и за това си запазвам правото за другият Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 212
м да,мили4ки, тези нерви4ки,тези те4ения......на мен на друго ми прили4а,но за да разберем ще по4акаме май.. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Laughing  Laughing ....стискам и на двете здраво палци Sunglasses

# 41
  • Мнения: 4 362
е не аз съм напъно против мила това което твоето сър4е и разум  Grinning ти шепти.Не мисля има мноооооого време а и ние с моята половинка този път май се изложихме Embarassed  Rolling Eyes Изтървах ме овуто и доста рядко  luvbed ,този месец имахме мнооого работа и така.Не мисля но си запазвам правото за другият месец все пак.Но пък зне ли някой.ех ме4ти ме4ти EFPА на теб Морена мила стискам здраво палци!!!!Успех Grinning

# 42
  • Мнения: 772
при мен имаше по-странно течение - кафеникаво, каквото не бях имала (ако ми се е случвало, то само бяло и по-малко) ден-два след ову, за около 4-5 дни и докато отида на лекар, се оказа, че бебо се е намествал по това време (а аз мислех, че това показва обраното), така че, ако го искате, пожелавам ви и при вас това да е отговорът!

Общи условия

Активация на акаунт