"Системата минус 60"- тема №46

  • 71 304
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 195
Менюто:
З: баничка
О: картофи соте
В: пилешка пържола на скара
Вчера се качих на кантара с голяма надежда за хубав минус, защото си бях много стриктна и от към храна и от към спорт и колко бях разочарована, че няма такъв.Вечерта от яд ядох късно вафла и сникърс.Не помня от кога не бях яла такива неща дори и за закуска.Боля ме стомаха, беше ми некомфртно и духом и телом.Яд ме е на мене си  Twisted Evil Защо ми трябваше да се тегля Crossing Arms Хем се знам, че бавно смъквам, хем се знам каква манячка на тема кантар бях.

# 46
  • Мнения: 636
Eva_bg, разбирам те напълно! Аз от 20 дни нямам минус и това много ме разстройва. И така човек по-лесно се подава на изкушението. Аз вече не се тръшкам толкова , че наруших системата, за два месеца и половина почти нямам нарушения, така че сега си дадох временен отпуск за няколко дни. По-скоро да се поразтоваря психически. Сега сме на гости на майка, приятно ми е да си сипем по чаша винце, да си поприказваме на масата, а всеки знае, че мама готви най-вкусно. Все пак гледам да не прекалявам, хапвам само мезенца вечер, или най-много някакъв плод. А и липсата на кантар някакси ме кара да се чувствам по-свободно. После сигурно ще ми е криво като се приберем, но важното е , че сега ми е хубаво. А и един два килограма на този етап не са толкова важни...Меню няма да пиша, макар че през деня бях режимна, само дето вечерта наруших.
Лека вечер желая на всички, аз си лягам с мисълта за милинките, които съм обещала да правя утре за закуска.

# 47
  • Мнения: 825
Привет момичета!

Знаете ли аз какво правя в момент, когато почна да ламтя за минуси? Връщам се във времето, в което да съм 65 кг беше ужасяваща драма за мен! И си казвам колко заблудено е съзнанието ни! Дори един килограм по-малко от максималното тегло, което сме достигали е голям успех и трябва да си го пазим, да му се радваме и да го ценим. Не трябва да забравяме от къде сме тръгнали и накъде вървим, но истината е в самото пътешествие. Банално, изтъркано от употреба, но е самата истина. И си казвам, колкото по-бавно, толкова повече време няма да достигна или задмина максималното си тегло до момента. Това по някакъв начин спира ламтежът ми за минуси. Радвам се на застой, радвам се и на малък минус, радвам се, че ви има, защото преди да ви прочета се бях запътила към трета купа закуска при положение, че вече усещах дискомфорт и лека болка в стомаха.
Слаба съм и имам нужда от вас, вие ме правите по-силна.

Благодаря ви, че ви има с вашите трудни и с вашите силни моменти Hug

choppi, великолепна си, взела си най-доброто решение!

Eva_bg, помни какво съкровище си! Та ти си -15 кг! Летяла си напред над 5 месеца, голяма работа, че вчера е задухал малко насрещен вятър! Влез в един магазин, вдигни една 10 литрова бутилка с вода и си представи колко са 15 кг! За мен, ти си вдъхновение, ти си жар, ти си моят устрем!

# 48
  • Мнения: 113
Здравейте, момичета!

Аз днес прекалих, но да ви кажа хич не си го сложих на сърце. Whistling Само сега стомахът ми не е съгласен с това, което съм направила и се бунтува.  Naughty

Менюто за днес:

з: 1 и 1/2 мъфин, кафе с мляко
о: царевица с пармезан и масло
в: малко заешко с ориз
и към 18:50: 1 и 1/2 мъфин и 2 шок. бонбона

Лека и спокойна вечер!  Flutter

# 49
  • Мнения: 825
днес:
з: "домашна" юфка с масло и сирене (две купи, почти половин пакет Crazy)
о: 250 грама кестени
в: шопска салата + малко орехи, маслинова паста и маринован лук  Mr. Green

# 50
  • USA
  • Мнения: 675
З: шоколад, сладкиш, филии с мед и тахан
О: яйца по панагюрски, шопска салата
В: кисело мляко и ябълка

# 51
  • Мнения: 195
Лебед, благодаря ти много  Hug Нямаш си и на представа колко на място ми дойдоха твоите думи .
Бях се оставила на отчанието да ме обземе и тази седмица се сгромолясах  newsm45 Малко ми остава да видя осмицата и имах големи очаквания и надежди това да се случи тази седмица, но уви..... Tired Знам, че да си 80 кг. е много, но за човек ,който е бил 100 и отгоре е голяма радост.Наистина се уморих малко от бавните резултати и седмиците без такъв, защото не съм стигнала до момента на  последните 3 кг.Снощи бяхме на рожден ден и ядох много късно и много, защото бях отчаяна.Вечерта ме боля стомах и дори ме хвана леко разстройство.Тялото си сигнализира само, че не му е добре така.Смятам да го послушам и днес отново в редиците на разумно хранещите се но е два ли ще бъда съвсем системна, защото ми е некомфортно все още на корема и не ми се яде.Както и си обещавам никакво теглене през седмицата, защото обикновено това ме събаря.Благодаря, че ви има  Hug
И да не забравя да препоръчам, на тези които искат да спортуват а са като мен с повече килограми.Има упражнения на Румяна Илиева в интернет за хора с наднормени килограми.Много добре са преценени и балансирани и са щадящи коленете.В петък тренирах по тях и съм много доволна .

# 52
  • Мнения: 1 336
Вместо сухари може ли да се яде препечен хляб Бонус или пълнозърнест от хелбопекарна, пак препечен?
Кафяв ориз нещо не мога да намеря, иначе пълнозърнести спагети намерих. Бланширания пък защо е разрешен, не е ли пак бял?
Поправете ме ако не съм разбрала правилно: сутрин ям всичко, на обед ям разделно (като яйцата може да се комбинират), без захар и бяло брашно, на вечеря само от дадените комбинации?
Червено вино обичам много  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 159
Yani_cat, само 100 % ръжени сухари можеш да ядеш! Или чист ръжен, препечен хляб! Но много от момичетата тук са си хапвали пълно зърнести сухари, макар че не са системни, и пак са сваляли!
На мен лично ми е много трудно да намирам чисти ръжени сухари! Всичките са с някакъв процент бяло брашно.

# 54
  • Мнения: 2 576
Днес:

З - кроасан
О - зелен боб и салата от цвекло и моркови
В - пр.мляко с канела,може би ябълка

Нямам търпение да се претегля утре...не бях много системна,но да видим  Rolling Eyes

# 55
  • USA
  • Мнения: 675
З: сладкиш, филии с мед и тахан и сирене, пуканки, кефир
О: леща, салата
В: кисело мляко и ябълка

# 56
  • Мнения: 825
Eva_bg, няма за какво  Hug

днес:
з: сандвич с масло и сирене
о: ябълка (добре, че си носех една в мен от два дена Mr. Green)
в: шопска салата и голяма кана айрян  Crazy

# 57
  • Мнения: 195

yani_cat, кафяв ориз може да намериш със сигурност в Кауфланд, Била или по голям маркет.Но имай в предвид, че той се готви по бавно и трябва предварително да бъде накиснат поне 30 мин.По въпроса за ориза защо може бланширан а не обикновен бял това, което намерих като информация е, че бланширания е с по малък гликемичен индекс от обикновения.За обяд спагетите не е необходимо да са пълнозърнести.Задължително трябва да са от твърда пшеница.Забранените комбинации са месо с картофи, хляб сухари,боб, макарони.
Днес си направих една хубава разходка из природата, заредих се положително и съм готова за големия рестарт от утре  smile3521

# 58
  • Мнения: 14
дзак Simple Smile
аз защо ви казвам да не се теглите често......да не се демотивирате... newsm78 newsm78
в събота и неделя не можах да пиша, защото имахме майстори.....направо ужас.....къде се казва да не ти влиза майстор в къщата......Бях системна с изключение на една-две чаши бири.
Ева ти си свалила 15 кг ?! Браво !!! Задържането на килограми сега е нормално ! Не се отчайвай!
з: една палачинка с руска салата и 1 филия с масло и сладко, кафе с мляко
о: праз с месо
в: пържола и 1 чаша вино
Хубава, успешна и системна седмица на всички !   bouquet  bouquet  bouquet
yani_cat и аз обичам много червено вино Simple Smile))

# 59
  • Мнения: 636
Лебед, много ми стана мило!
Така, аз се върнах от почивката и положението не е съвсем зле. Нямам минус (естесвено, нали бях в нарушение), но нямам и плюс. Така че днес отчитам една голяма нула и продължавам от там, докъдето бях стигнала. Доволна съм, защото си прекарах страхотно и хапвах от мамините специалитети, най-любимият от които е пиле в кора. И без това бях в застой, просто малко го удължих.
Днес ще хапвам:
з - макарони със сирене, една филийка от домашния ми хляб, за да го опитам, с масло и сладко от ягоди
о - леща
в - слата от домати и краставици със сирене, или салата снежанка, ако успея да я направя.

Общи условия

Активация на акаунт