Университети по фотография

  • 13 519
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!
Тази година завършвам и искам да се занимавам с фотография. Ще съм ви много благодарна да ми препоръчате добри университети и колко се заплаща един семестър?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 716
Учила съм Фотография в Технически университет София. Водеше се специализация.

# 2
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Във ВСУ- Варна има от тази година магистратура спец.Фотография.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
В НАТФИЗ  има специалност фотография, но трябва да се готвиш от рано, едно от нещата за кандидатстване е да покажеш свои снимки, също да си в час и с лентова фотография, защото там държат на тия неща.
Мой познат влезе и се отказа след втората година, при влизането цедката е толкова сериозна, че приемат кажи-речи вече отркани фотографи. А после учат разни теоретични знания, които не помагат особено. Каза, че в някакъв етап си дал сметка, че не научава нищо ново.
Семестърът миналата година му беше 725 лв., значи 1450 на година.
Престижно е да имаш висше образование, но за фотография вършат работа и курсове, а дали ще станеш фотограф, зависи от това, дали имаш око за нещата и дали умееш да работиш с хора.

# 4
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Според мен фотографът е комбинация от два задължителни елемента - технически и естетически.
Първият се учи ..трудно или лесно, вторият - да имаш око за снимка и за красотата през обектива, вече е доста труден за научване  Peace
Това е една от специалностите за които не трябва диплома, за да си истински добър.
Познавам много добри фотографи програмисти, юристи, лесовъди ..  Laughing

# 5
  • Мнения: 132
Освен в НАТФИЗ и в НБУ има катедра фотография. Не ги слушай, ако те влече се запиши, имам много познати фотографи и всички са завършили поне бакалавър. В днешно време техниката е достъпна и всеки, който има фотоапарат си мисли, че е фотограф. Ако беше толкова лесно големите модни агенции нямаше да наемат професионални фотографи, а сами щяха да си правят снимките.

# 6
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Освен в НАТФИЗ и в НБУ има катедра фотография. Не ги слушай, ако те влече се запиши, имам много познати фотографи и всички са завършили поне бакалавър. В днешно време техниката е достъпна и всеки, който има фотоапарат си мисли, че е фотограф. Ако беше толкова лесно големите модни агенции нямаше да наемат професионални фотографи, а сами щяха да си правят снимките.

С тази разлика,че и големите модни агенции избират спрямо портфолио и снимките в него, а не по дипломата.  Peace Далеч съм от идеята,че не е полезно ученето, със сигурност  е. Въпросът е ,че дипломата не прави фотографът  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 701
http://www.artcollege-bg.com/
има специалност фотография

# 8
# 9
  • Мнения: 413
Аз завърших НПГПФ, всичките ми съученици, които решиха да продължат с фотографията, записаха в НБУ. Доволни са Peace

# 10
  • Мнения: 132
Освен в НАТФИЗ и в НБУ има катедра фотография. Не ги слушай, ако те влече се запиши, имам много познати фотографи и всички са завършили поне бакалавър. В днешно време техниката е достъпна и всеки, който има фотоапарат си мисли, че е фотограф. Ако беше толкова лесно големите модни агенции нямаше да наемат професионални фотографи, а сами щяха да си правят снимките.

С тази разлика,че и големите модни агенции избират спрямо портфолио и снимките в него, а не по дипломата.  Peace Далеч съм от идеята,че не е полезно ученето, със сигурност  е. Въпросът е ,че дипломата не прави фотографът  Peace

Естествено, избират по портфолио, но и в България известните фотографи са с образование. Дипломата не може да те направи добър специалист в никоя област ако нямаш талант и практика, но за мен е за предпочитане да я имаш. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 84
Здравейте, такива курсове във Варна къде могат да се изкарат? Ако някой е карал такива курсове, колко струва обучението? Никога не е излишно човек да се пообразова в тази материя. Според мен също е важно и кой как обучава. Не е толкова до диплома или престиж. А най-вече си остава зад апаратното устройство...
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт