За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 903
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: X
Ще дойде, няма къде да иде. Всичко ще е наред  Hug

# 886
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Ще дойде, няма къде да иде. Всичко ще е наред  Hug


оххх дано Жанче и повече да не ни се случва подобно нещо. Нека ЗЕТ трансфера ни е успешен и да се зарадваме на лека и щастлива бременност до края с ревящи бебчета newsm30 newsm30 newsm30

# 887
  • Мнения: 545
 Близо 7 месеца от мисед аборта бях писала по рано за него,здравей отново Stuck Out Tongue Тъй като от последния ми цикъл минават 50 дни, реших да отида вече на гинекологичен преглед(даже много дни изтърпях )

Това са резултатите:

Анамнеза
Редовен менструален цикъл
ПРМ 05.12.2016 г
На 26.12  за един ден оскъдно кафеникаво прокървяване
Тест за бременност (-)


Обективно състояние
Нормален статус
Тв ехография матка с р-ри 50/55/65
Ендометриум 12 мм
ДЯ 27/23мм
ЛЯ 22/26мм фоликул 18мм
кавум Дугласи- свободен

Поздрави от мен!

# 888
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!

искам да попитам дали на някоя от вас ви се е случвало да имате странно зацапване със странен цвят,защото аз сега видях че ми се е появило такова и не знам какво е ако някой знае нека ми каже.Благодаря предварително

# 889
  • София
  • Мнения: 877
Baltazara здравей стана ми интересно това което си написала за тромбофилията ,че е противопоказно лежането и стоенето ? Аз съм с установена тромбофилия и наистина ме заинтересува това незнам дали има значение но през 18те седмици от бременноста ми аз само лежах..... от стах имах вече аборт преди това та ми стана инт това newsm78

При залежаването риска за образуване на тромби е по-висок. Същото е и след операция. Аз съм нямала някакви показания за лежане, докторът ми повтаряше всеки път да не лежа и да съм активна. Естествено ако се отлепи плацента напр. няма начин. Това все пак е тромбоПРОФИЛАКТИКА. Изобщо не знам дали при мен това е била причината, най-големият процент по принцип (статистически) са хромозмни патологии

# 890
  • Мнения: 181
Благодаря за отговора дето се вика като е писано нещо да стане колкото и да лежиш и да се пазиш няма файда така стана при мен за съжаление. Имам терапия относно тромбофилията за преди и след бременност но мисля ,че все още не съм готова Sad всъщност незнам дали някога ще бъда. Ако започна приема на хапчетата веднага ли трябва да започнем с опитите за бебе или трябва да ги приемам извесно време и тогава  newsm78  доста се обърках последно време Sad

# 891
  • Мнения: 7
Здравейте дами,

Искам да попитам нещо понеже на мен преди два дни ми се появи някакво зацапване със много странен цвят и малко кръв искам да попитам дали на някоя от вас се е случвало това и на какво се дължи от днес започнах да имам и леко болезнени гърди онзи ден ме хванаха някакви болки все едно са менструални но на мен ми е много рано още да ми идва имам подут корем и постоянно ми се лежи.Когато стоя малко повече време седнала ме заболява кръста и трябва да легна за да ми помине малко.Много ще съм благодарна ако ми кажете какво може да е или поне какво трябва да направя.От време на време ми става гадно като легна и почва да ме успива не знам какво да правя ако някоя го е минала това нека сподели за да знам дали трябва да се притеснявам за нещо.

# 892
  • Мнения: 325
В тази тема-питане защо ми се спи и ме болят гърдите е меко казано малоумно.
Моля гаданията ви и очакванията да кажем-ами може би сте бременна или да разсъждаваме над вашата сънливост не заемат място в толкова тъжните и питащи с надежда постове тук.
Не мога да повярвам ..

# 893
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Здравейте дами,

Искам да попитам нещо понеже на мен преди два дни ми се появи някакво зацапване със много странен цвят и малко кръв искам да попитам дали на някоя от вас се е случвало това и на какво се дължи от днес започнах да имам и леко болезнени гърди онзи ден ме хванаха някакви болки все едно са менструални но на мен ми е много рано още да ми идва имам подут корем и постоянно ми се лежи.Когато стоя малко повече време седнала ме заболява кръста и трябва да легна за да ми помине малко.Много ще съм благодарна ако ми кажете какво може да е или поне какво трябва да направя.От време на време ми става гадно като легна и почва да ме успива не знам какво да правя ако някоя го е минала това нека сподели за да знам дали трябва да се притеснявам за нещо.
Аз след кюретажа имах обилно кървене 3 седмици, но след това вече като се оказа че не съм изчистена като хората пих хапчета и се оправих. Преди 10тина дена имах странно течене на жълтеникаво, но ми се стичаше като пишках като белтък на яйце и ми обясниха че е обилна цервикална слуз, но с кръв съм нямала...следи евентуално за лоша миризма. Ако се появи значиима проблем. На теб кога ти беше аборта? Има ли вероятност да си ббременна, защото тази сънливост по принцип е свързана с бременност? Hug

# 894
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Момичета и аз да ви попитам нещо:)
На 19.12.2016 ми беше кюретажа след 3седмици кървене пих хапче да се доизчистя и кървемето спря. Преди 3 дена имах ПМС и прокървих, но на сутринта имах само леко зацапване и от днес нищо newsm78 Това нормално ли е? За цикъл ли да го смятам? Или още да си го чакам, не знам какво да мисля Thinking

# 895
  • София
  • Мнения: 877
Благодаря за отговора дето се вика като е писано нещо да стане колкото и да лежиш и да се пазиш няма файда така стана при мен за съжаление. Имам терапия относно тромбофилията за преди и след бременност но мисля ,че все още не съм готова Sad всъщност незнам дали някога ще бъда. Ако започна приема на хапчетата веднага ли трябва да започнем с опитите за бебе или трябва да ги приемам извесно време и тогава  newsm78  доста се обърках последно време Sad

Аз пиех аспирин протект през ден преди забременяване, след + тест през ден аспирин протект и клексан 0.4. Съвсем скоро ми го смениха на фраксипарин 0.3 всеки ден и така до края (най-накрая 0.4 всеки ден), в началния период след + тест прокървих лекичко и тази доза е била висока за мойте кг. Едва ли ще забременееш още от първия цикъл, на мен не ми казаха напр. 1-2 месеца аспирин и след това опити, но и при мен отне няколко месеца. Смятам, че няма значение, дори да забременееш веднага и да си приемала съвсем кратко аспирин протект.

# 896
  • Мнения: 7
Моят аборт беше 2013 година не знам дали има вероятност да съм бременна но знам само че като легна и след 2 мин ме успива забелязах също и че надебелях започнаха да ме болят доста гърдите кръста също много ме боли тази нощ се събудих точно от болки в яйчниците която болка отива и в кръста

# 897
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Моят аборт беше 2013 година не знам дали има вероятност да съм бременна но знам само че като легна и след 2 мин ме успива забелязах също и че надебелях започнаха да ме болят доста гърдите кръста също много ме боли тази нощ се събудих точно от болки в яйчниците която болка отива и в кръста


Според мен си направи тест за бременност. Сънливостта е първи признак, а зацапването което си имала може да е имплантационно (ембриончето да се е захванало за матката). Успех и пиши какво е станало, но ако е бременност за пиклив тест изчакай още 4-5 дена, а за кръвен 2-3 дена Hug Hug Hug

# 898
  • Мнения: 7
Ще си направя но нека да изчакам още малко време болките ми не спират в кръта не знам какво да си мисля вече дали има нещо или няма мога да изпратя снимка да ме видиш ако иская само че на лично и да ми кажеш според теб какво може да бъде.

# 899
  • Мнения: X
Е, не  ooooh! Laughing
Как ще те види на снимка и ще ти каже какво ти е, ти да не ни мислиш за гадателки тука ? Това, ако е сериозно казано, е най-голямата глупост, която съм чела  Tired

Общи условия

Активация на акаунт