За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 269
  • 1 965
  •   2
Отговори
# 1 080
  • Sofia
  • Мнения: 857
Щом няма ембрион, би трябвало да е кухо яйце ,  за съжаление пак се налага абразио, но и лекар ще потвърди ,  почти не се повтаря!  Успешно  възстановяване и скорошна бременност до края !

# 1 081
  • София
  • Мнения: 877
Неочаквано за мен, но и аз се включвам при Вас Rolling Eyes
В 7г.с. съм и днес се установи, че имам деформиран плоден сак.... според гинеколожката емрбионалния сак се е опитал да се раздели на две, но нещо се е случило и е спряло развитието си. Като цяло дори не видя ембрион вътре... На всичкото отгоре изяви притеснения, че вижда и миомен субмикозен възел, което съвсем ме довърши.....
Утре съм на абразио, защото не била сигурна, че само с хапче ще се изчистя. След като ми свърши кървенето каза да ида да ме види и тогава ще говорим за миомния възел, ако има такъв.

Да си призная го приемам доста добре, защото последните дни имах някакво лошо усещане, предчуствие, че нещо не се развива както трябва тази бременност и то се оказа , че съм права.

Въпроса ми е, когато няма ембрион, а само гестационен сак (както го я написала и лекарката) ще се направи ли някакво изследване, хистология на това, което изкарат от мен ?
Добре ли е да предприема някакви изследвания след това ?

Да, същите изследвания прави като при мисед. И аз бях с 1 дете, 1 мисед, 1 кухо яйце, 1 дете в тази последователност Wink
Какви са признаците за недостиг на фолиева? И аз съм и с тази мутация, при първото дете нищо не съм пила/била.

# 1 082
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!

Имам две живи и здрави деца. И двете ми бремености протекоха без проблем.
Решихме да си имаме още едно дете, забременях без проблем. Когато бях в 19 г.с. чух думите, които няма да забравя цял живот. Детето няма тонове и е мъртво от поне 7 дни. Никакви признаци нямаше, че нещо не е наред, докато една сутрин се събудих и вече не усещах напрежение в гърдите а корема беше спаднал.

6 месеца по-късно забременях отново и за съжаление всичко се повтори, този път откриха бебето мъртво в 15 г.с.
 До ден днешен не знам причината за това, което ми се случи. Направих всички изследвания, но нито едно не показа отклонение.

# 1 083
  • Мнения: 427
Здравейте, момичета!

Имам две живи и здрави деца. И двете ми бремености протекоха без проблем.
Решихме да си имаме още едно дете, забременях без проблем. Когато бях в 19 г.с. чух думите, които няма да забравя цял живот. Детето няма тонове и е мъртво от поне 7 дни. Никакви признаци нямаше, че нещо не е наред, докато една сутрин се събудих и вече не усещах напрежение в гърдите а корема беше спаднал.

6 месеца по-късно забременях отново и за съжаление всичко се повтори, този път откриха бебето мъртво в 15 г.с.
 До ден днешен не знам причината за това, което ми се случи. Направих всички изследвания, но нито едно не показа отклонение.

Дани, съжалявам за това, което ти се е случило. Аз също имам 1 нормална бременност и мисед в 10-11 гс. Прави ли тромбофилии? Аз там открих 1 мутация. Витамин Б12?

# 1 084
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте, момичета!

Имам две живи и здрави деца. И двете ми бремености протекоха без проблем.
Решихме да си имаме още едно дете, забременях без проблем. Когато бях в 19 г.с. чух думите, които няма да забравя цял живот. Детето няма тонове и е мъртво от поне 7 дни. Никакви признаци нямаше, че нещо не е наред, докато една сутрин се събудих и вече не усещах напрежение в гърдите а корема беше спаднал.

6 месеца по-късно забременях отново и за съжаление всичко се повтори, този път откриха бебето мъртво в 15 г.с.
 До ден днешен не знам причината за това, което ми се случи. Направих всички изследвания, но нито едно не показа отклонение.

Дани, съжалявам за това, което ти се е случило. Аз също имам 1 нормална бременност и мисед в 10-11 гс. Прави ли тромбофилии? Аз там открих 1 мутация. Витамин Б12?

И на мен ми прилича на тромбофилия ....,

# 1 085
  • Мнения: 71
Ето ме и мен в тази тема... Sad
Първата ми желана бременност (имам един аборт по желание) бях в 10та седмица, когато се получи отлепване на плодното сакче, което разбрах след като получих едно жълто-кафяво течение. Изписаха ми но-шпа и да почивам. Да, но това течение пак се повтори и потрети, като док каза, че щом не е кръв-няма проблем. А за мен каквото и да е течение по време на бременност е проблем. И така дойде време за БХС и ФМ, там док ни стресна като ни каза, че едата клапа на сърчицето имала два пика, а не един... и ни препоръча днк тест. Излязох с рев от кабинета, но след консултация с ехокардиолог малко се поуспокоих и насрочиме ранна фетална ехокардиография за 15ти октомври, която така и не дочакаме... Sad
На 7ми вечерта излязохме с приятели и както си стоях усетих все едно нещо се излиска... отново това жълто-кафяво течение, което за 10мин стана прозрачно, но водно. Отидохме в кабинета и още като сложиха видеозона видях, че сърчицето не тупти, нищо не мърдаше...
Според докторите най-честата причина била тромбофилията....
След абразиото на 10ти изпратихме абортивен материал за Днк анализ, изследванията излязоха днес-бебенцето ни и е било напълно здраво.....както и сърчицето му...
Док ме насочи да направя и пакета за повтарящи се аборти  на Геника, но там не са включени много от другите генетични маркери. И не знам какво да направя, да пусна този пакет и ако там не излезе нищо да продължа с тези които остават....?
Отделно имам и Хашимото, за което уж сме взели мерки.... но явно трябва да.се изследвам по-често, защото преди манипулацията за по-малко от месец TSH беше скочил от 1.7 на 4.19, но пък МАТ беше паднал от 200 на 94 и док каза, че е имал случаи с много по-висок Tsh и всичко е било нормално.... Та според него не е там проблема.... като пия и еутирокс..
направо не е истина.... И като разбрах днес, че всичко си му е било наред..... поредния шамар получих..... имах три прекрасни месеца и не мога да спра да се питам, защо точно на мен?
Надявам се поне да успея да намеря причината, но доколкото разбирам ако е тромбофилия, при нея дори и с терапия-гаранция за износване няма.....

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 21:59 от krissii

# 1 086
  • Sofia
  • Мнения: 857
Криси, Съжалявам много за случилото се, знам точно какво  е ! Изживей го , но не се тормози много с въпроси ,  понякога просто отговор няма!  Аз имах мисед преди година, направих каквото трябва- тромбофилия, тсх. ... и тази година и аз в 11 г.с изгубих отново бебето си ,  макар че  причината е висок  риск за даун  ( по скоро не го изгубих, имаше си пулс, но прекъснах  бременността ) бях на терапия заради ниско рискова мутация,  тироксин, дуфастон и пак загуба!  Така , че понякога не зависи и от това ! При теб е хубаво все пак , че при анализа няма аномалия, така че направи си изследвания за тромбофилия и ако има нещо ще си на терапия при бременност ( дано това е причината ) . Лекарите са безсилни при такива ситуации " просто се  случва " най вероятно има причина да спре сърцето, но понякога не се открива такава,  имам доста познати с мисед, а не откриват причина ! Желая ти бързо възстановяване и отново в редиците на бебеправещи, аз мечтая безумно скоро този момент!  Успех 😃относно въпроса , защо на мен , и аз постоянно си го задавам, но отговор няма...

# 1 087
  • Мнения: 744
Ето ме и мен в тази тема... Sad
Първата ми желана бременност (имам един аборт по желание) бях в 10та седмица, когато се получи отлепване на плодното сакче, което разбрах след като получих едно жълто-кафяво течение. Изписаха ми но-шпа и да почивам. Да, но това течение пак се повтори и потрети, като док каза, че щом не е кръв-няма проблем. А за мен каквото и да е течение по време на бременност е проблем. И така дойде време за БХС и ФМ, там док ни стресна като ни каза, че едата клапа на сърчицето имала два пика, а не един... и ни препоръча днк тест. Излязох с рев от кабинета, но след консултация с ехокардиолог малко се поуспокоих и насрочиме ранна фетална ехокардиография за 15ти октомври, която така и не дочакаме... Sad
На 7ми вечерта излязохме с приятели и както си стоях усетих все едно нещо се излиска... отново това жълто-кафяво течение, което за 10мин стана прозрачно, но водно. Отидохме в кабинета и още като сложиха видеозона видях, че сърчицето не тупти, нищо не мърдаше...
Според докторите най-честата причина била тромбофилията....
След абразиото на 10ти изпратихме абортивен материал за Днк анализ, изследванията излязоха днес-бебенцето ни и е било напълно здраво.....както и сърчицето му...
Док ме насочи да направя и пакета за повтарящи се аборти  на Геника, но там не са включени много от другите генетични маркери. И не знам какво да направя, да пусна този пакет и ако там не излезе нищо да продължа с тези които остават....?
Отделно имам и Хашимото, за което уж сме взели мерки.... но явно трябва да.се изследвам по-често, защото преди манипулацията за по-малко от месец TSH беше скочил от 1.7 на 4.19, но пък МАТ беше паднал от 200 на 94 и док каза, че е имал случаи с много по-висок Tsh и всичко е било нормално.... Та според него не е там проблема.... като пия и еутирокс..
направо не е истина.... И като разбрах днес, че всичко си му е било наред..... поредния шамар получих..... имах три прекрасни месеца и не мога да спра да се питам, защо точно на мен?
Надявам се поне да успея да намеря причината, но доколкото разбирам ако е тромбофилия, при нея дори и с терапия-гаранция за износване няма.....
Много съжалявам , бъди силна и се възстанови, следващия път всичко ще е наред.  Кой ти ги каза тия глупости че няма гаранция? То гаранция няма и за най-безпроблемната бременност че ще приключи успешно.
Тромбофилиите в общия случай се влияят много добре от НМХ терапия и страшно много жени са родили здрави небета с този проблем. Ако изобщо го имаш, успокой се и се изследвай първо.

# 1 088
  • Мнения: 71
Suzana, резултатите от БХС ли бяха с висок риск? Защото и на моя БХС като му написаха първо проблема с клапата и риска ми скочи на 1:207, аз съм на 28г.
Но като го оставиха неизяснен (това с клапата) риска беше над 700. И не посъветваха да направя Хармони тест. Но не стигнахме до него.....
Та  мисълта ми е, че след БХС са много жените, на които са им казали да правят допълнителни изследвания..... и в повечето случаи всичко е наред..... този БХС на мен лично ми донесе голям стрес и напрежение, а то било напразно, защото бебенцето ни си е било здраво и сме търсили проблема на неправилното нясто... явно трябва да сме по-премерени в емоциите си през този период и да бъдем възможно най-спокойни, докато проверим съмненията на докторите.... мисля,  че и те се презастраховат.
Оф.... Много е гадно, дано аз съм последната постъпила в тази тема и съвсем скоро да се отърсим от всичко преживяно и с нови сили напред и здрави бебчета за финал!

# 1 089
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен. Включвам се в темата с надеждата да се подкрепяме, да оставим лошото зад гърба си и да гледаме смело напред. За съжаление преживях наскоро спонтанен аборт в 20 г.с. Няма смисъл да описвам празнотата след това, защото всички тук са го преживели..... Разбира се, минах през много изследвания след това-тромбофилии, ТСХ, ТАТ, МАТ ( на терапия с еутирокс съм), дори всички витамини, ПКК, генетични на плода и куп други. В крайна сметка от резултатите не се откри нищо, което да е причина за случилото се. Не мога да преценя дали това ме успокои или притесни и обърка още повече. Аз съм от хората, които винаги търсят причина и обясненията, че такива неща се случват, не ме задоволяват. Сега, обаче, мисля, че съм на прав път, защото благодарение на един лекар се откри причината, която е трябвало да бъде забелязана още в началото на бременността и да се вземат мерки. Оказа се, че причината за сполетялото ме е до голяма степен е лекарска грешка. Грешка, допусната от известен специалист по фетална медицина (умишлено не споменавам името, за да не помислите, че пиша само, за да създам лош имидж), който не е видял намаления кръвоток към плода, а е можело целият ужас да бъде предотвратен. Може би грешката е моя, може би се предоверих...Всъщност това няма значение, защото усилията ми са насочени към бъдещето.
Мога да изпиша много, да излея целия гняв и ярост, който съм насъбрала, но няма смисъл... няма да върна времето назад...
Обмислям,обаче, дали да не предприема действия срещу въпросния “специалист” и лечебното заведение, защото имам издаден документ, че всичко с мен и плода е в норма..и то само няколко дни преди аборта.Не бих търсила възмездие или финансова облага, а бих го направила с “превъзпитателна” цел, защото бременните жени не са рутативки и машини за пари...
Стана дълго, а всъщност се опитах да се представя накратко Simple Smile

# 1 090
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте и от мен. Включвам се в темата с надеждата да се подкрепяме, да оставим лошото зад гърба си и да гледаме смело напред. За съжаление преживях наскоро спонтанен аборт в 20 г.с. Няма смисъл да описвам празнотата след това, защото всички тук са го преживели..... Разбира се, минах през много изследвания след това-тромбофилии, ТСХ, ТАТ, МАТ ( на терапия с еутирокс съм), дори всички витамини, ПКК, генетични на плода и куп други. В крайна сметка от резултатите не се откри нищо, което да е причина за случилото се. Не мога да преценя дали това ме успокои или притесни и обърка още повече. Аз съм от хората, които винаги търсят причина и обясненията, че такива неща се случват, не ме задоволяват. Сега, обаче, мисля, че съм на прав път, защото благодарение на един лекар се откри причината, която е трябвало да бъде забелязана още в началото на бременността и да се вземат мерки. Оказа се, че причината за сполетялото ме е до голяма степен е лекарска грешка. Грешка, допусната от известен специалист по фетална медицина (умишлено не споменавам името, за да не помислите, че пиша само, за да създам лош имидж), който не е видял намаления кръвоток към плода, а е можело целият ужас да бъде предотвратен. Може би грешката е моя, може би се предоверих...Всъщност това няма значение, защото усилията ми са насочени към бъдещето.
Мога да изпиша много, да излея целия гняв и ярост, който съм насъбрала, но няма смисъл... няма да върна времето назад...
Обмислям,обаче, дали да не предприема действия срещу въпросния “специалист” и лечебното заведение, защото имам издаден документ, че всичко с мен и плода е в норма..и то само няколко дни преди аборта.Не бих търсила възмездие или финансова облага, а бих го направила с “превъзпитателна” цел, защото бременните жени не са рутативки и машини за пари...
Стана дълго, а всъщност се опитах да се представя накратко Simple Smile

Missy 8008, преживях същото в същата седмица преди 2 месеца ....😢😢
Знам как се чувстваш...💜💜💜 .Безсилна, обвиняваш себе си, обвиняваш лекаря си ( дано само не се окаже същото " светило'' , при което бях и аз ), търсеща причината за случилото се..... И аз се обвинявах, че му вярвах толкова ( все пак е "уж" номер 1 във пренаталната диагностика)
Предишната ми бременност беше с намален кръвоток към бебето и приключи в 22 ра седмица...
Сега , въпреки, че бях на терапия с НМХ , заради нискорискова мутация , пак приключи в 20 та седмица. Само , че при мен причината беше , че развивах инфекция, а доктора ми не й обърна внимание .
Много бих искала да разбера кой беше твоя лекар , може и на л.с

И.....ще се справим, няма начин да не успеем. Гуш- ки 💜💜💜

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 01:44 от Bambolinka11

# 1 091
  • Мнения: 71
Момичета, пиша ви пак с молба за съвет....
Абразиото ми беше точно преди 14 дни, като кървенето беше силно само часовете след манипулацията. После след  първия АБ(Далмацин 500 за 5 дни) намаля драстично и така спря на 7-8 ден. На 5 ден бях на преглед и док каза, че има малко задържана кръв, но иначе бил спокоен , че всичко е ок. На 10 ден ме хвана луд цистит, като течеше кръв дори без да ходя по малка нужда, просто си течеше кръв от уретрата. Отидох на уролог, изписа ми друг АБ (Монурал) за 2 дни. Да обаче на 12 ден след абразиото, запонах леко да кървя отново от влагалището. Вчера отидох пак при моя АГ, каза ми пак, че има малко задържана кръв (баси колко е това малко?! като вече тече втори ден?!) Изписа ми нов АБ (ципрофлоксацин за 5 дни, Дицинон за 3 дни (което е за спиране на кръвотечения доколкото разбрах) и Упсавит Ц...... В моя случай мисля, че не трябва да спирам кръвотечението, а даже напротив, за да може да се изчисти матката....? От вчера пак нямам кървене. Дайде съвет, моля... АБ го почнах, но тези кръвоспиращи не съм ги пила още.... Чудя се и да отида при друг лекар за още едно мнение, но вече не знам при кой? На никой нямам доверие вече.... А тази кръв си мисля, че не е хич добре да си стои там .....

# 1 092
  • Мнения: 955
Здравейте и от мен, момичета.
Току що се връщам от болницата, така мечтаната и желана бременност приключи с обилно кървене в 5г.с. Утре ми беше часа, в който да видим ебрионче, но уви.
Пиша ви, защото незнам какво да правя - да си отидс ли утре при док в Надежда и той да ми назначи изследвания или да чакам да свърши Ц? Моля за съвет, защото това е нещо ново за мен, а и още съм доста афектирана.
На никого не пожелавам такъв развой на събитията, иска ми се да нямаше такава тема Sad На всички пожелавам успешна бременност до финал!

# 1 093
  • Мнения: 1 019
За хормонални изследвания трябва да изчакаш 45 дни, но за други генетични и имунологични може да направиш веднага. Ако това е първа загуба, то както всички казват.... случайност, случва се, колкото и да е гадно. 
Като човек с 3 загуби, пт които 2 много ранни като твоята, ще ти кажа нещо, което може и да не те успокои, но аз се успокоявах, а именно, че е ранна загубата, бързо ще се възстановиш, бързо ще започнете пак и по-малко ще ти тежи от това в 22с, 28с и дори по-нататък..... за мен това би било много трудно да преживея и съчувствам на всички момичета, които минават през този труден път...

# 1 094
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета.Чета цялата тема от дни.Много ми помогна да взема своите решения.
В осма седмица пулса на любимото ми същество беше спрял.Затова и бързо ми насрочиха постъпване за кюретаж.Не влязох веднага.Исках да се информирам и да послушам сърцето си.Родила съм две деца,от които едното е ангел,а другото е живо и здраво и е на година.Страха беше моя съюзник.Не заради болката,но заради многото рискове при хирургична намеса ,отказах кюретажа.Открих информация за медикаментозния аборт, който в чужбина се практикува от 25 години.В България от две..Точно тук в Търново , където е и доцента легализирал медикаментите,които се използват,реших да направя медикаментозен аборт.Преди два дни,приех една таблетка МИФЕПРИСТОН .Имах кървене след пет часа.Не беше нещо шокиращо.Имаше малки съсиреци.Сега съм в болницата и след два дни ми поставиха вагинална таблетка.Вече минаха два часа,но кървенето не се засилва.. Confused
Интересува ме,при жените които сте преминали през това.. казаха ли ви да продължите с противозачатъчни,след това?Не за друго,но за да се бил регулирал цикъла и да се възстановяла лигавицата на матката? Притеснява ме това че все пак искам да имам цикъл ,за да мога да направя и изследвания.Хормонални също.. Генетика..Вече пуснах за тромбофилия,но за други,няма ли да попречат тези противозачатъчни?Това са хормони,все пак.Изписа и антибиотици, профилактично...
Съжалявам за вашите загуби и силно се надявам,след време всяка от нас,да прегърне така дълго чаканата своя любов,в лицето на своето бебе. Heart

Общи условия

Активация на акаунт