За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 284
  • 1 965
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 921
При нас с мъжа ми илезе точно положителен крос мач тест.След два аборта го открихме.Правих вливки и родех втори си син.Но мисля , че той се прави само ако имаш едно дете от този партньор.

Или дете или аборт от този мъж.... И на нас излезе положителен след два аборта , правих 4 вливки с Интратект - 2 преди бременност и 2 при положителен тест. На контролата беше ок. Сега съм в 16 та седмица , да се надяваме че всичко ще е наред този път. 
Просто при нас от хилядите изследвания, само там излезе проблем.

Добре това същото като НК клетки ли е или е различно. Защото и аз за НК клетки съм правила вливки ?

# 1 216
  • София
  • Мнения: 7 468
Различно е.
За НК клетки се влива интралипид.
За ембриотоксини (изследване при Русев) се влива имуноглобулин.
За крос-мач тест (изследване в Надежда) се влива имуноглобулин.

# 1 217
  • София
  • Мнения: 1 323
Копирам текста за Кросмача :

Съществуват две възможни причини за алоимунен отговор за преждевременната загуба на плода. Или имунната система не разпознава бременността, или жената развива абнормален имунен отговор към бременността.

В ранните етапи на бременността, имунната система на майката получава сигнали от плода, част от които идват от генетичната наследственост от бащата. Част от тези сигнали се дължат на различните между бащата и майката антигени върху белите кръвни клетки т.н. HLA антигени, които са специфични за всеки индивид, а плодът унаследява половината от майчините и половината от бащините антигени. Когато жената забременее, нейната имунна система обикновено разпознава бащините антигени като чужди и може да образува циркулиращи цитотоксични антитела. Повтарящите се спонтанни аборти и развитието на хориоамнионит се асоциират с наличието на такива антитела. Наличието на циркулиращи цитотоксични HLA антитела може да се установи чрез флоуцитометричен тест (крос-мач реакция). При установяване на такива антитела се прилага лечение.

# 1 218
  • Мнения: 4
Споделянето не ми е силна страна, защото до скоро мислех, че със всичко мога да се справя сама. Оказа се, че сега не мога. Преди 2 месеца направих първи опит за забременяване, ин витро. От 2 върнати бластоциста се развиха 2 ембриончета. В началото на седма седмица чух даже сърдечен ритъм на едното. При следващия преглед се оказа, че са стопирали. И двете. Ударът беше голям, още повече че нямах никакви болки или кървене. Сега в мъката си търся причината и се обвинявам. Още с виждането на плодните сакове ми назначиха тест за тромбофилия и даже преди да видя резултата, започнах фраксипарин. Оказа се, че имам повишен риск от тромбофилия, но имах вече започната превенция. ТСХ ми се беше покачило до 3.7, като хванах това увеличение към края на 6 г.с. Веднага направих консултация с ендокринолог и започнах терапия, но сега се обвинявам дали не съм закъсняла и това да е предизвикало мисед-а. Занесох абортния материал за генетично изследване за основните хромозомни аномалии и там не се откри проблем. Моята лекарка каза,  че ранните аборти са сравнително чести и не трябва да изпадам в паника, но това в никакъв случай не ме успокоява. Какво още е препоръчително да проверя, като евентуална причина за този мисед? 

# 1 219
  • София
  • Мнения: 7 468
В Надежда и за Нк клетките изписват имуноглобулини, не интралипид . Какви вливки точно си правила за Нк клетките ?

В Надежда за НК клетки изписват антиоксиданти. Оксибор форте и още нещо.

# 1 220
  • София
  • Мнения: 1 323
В Надежда и за Нк клетките изписват имуноглобулини, не интралипид . Какви вливки точно си правила за Нк клетките ?

В Надежда за НК клетки изписват антиоксиданти. Оксибор форте и още нещо.

Имам познати момичета и с имуноглобулини заради Нк клетки , затова го казах Wink

# 1 221
  • Мнения: 9 196
Споделянето не ми е силна страна, защото до скоро мислех, че със всичко мога да се справя сама. Оказа се, че сега не мога. Преди 2 месеца направих първи опит за забременяване, ин витро. От 2 върнати бластоциста се развиха 2 ембриончета. В началото на седма седмица чух даже сърдечен ритъм на едното. При следващия преглед се оказа, че са стопирали. И двете. Ударът беше голям, още повече че нямах никакви болки или кървене. Сега в мъката си търся причината и се обвинявам. Още с виждането на плодните сакове ми назначиха тест за тромбофилия и даже преди да видя резултата, започнах фраксипарин. Оказа се, че имам повишен риск от тромбофилия, но имах вече започната превенция. ТСХ ми се беше покачило до 3.7, като хванах това увеличение към края на 6 г.с. Веднага направих консултация с ендокринолог и започнах терапия, но сега се обвинявам дали не съм закъсняла и това да е предизвикало мисед-а. Занесох абортния материал за генетично изследване за основните хромозомни аномалии и там не се откри проблем. Моята лекарка каза,  че ранните аборти са сравнително чести и не трябва да изпадам в паника, но това в никакъв случай не ме успокоява. Какво още е препоръчително да проверя, като евентуална причина за този мисед? 

Витамини, инфекции, като начало. ТХС - също.

# 1 222
  • Мнения: 4
Още при положителния тест си пуснах изследване за рубеола и токсоплазмоза- нищо притеснително не излезе.  Хламидията се изисква заедно с вирусологията преди ин витро процедура. Какво още е важно да проверя като инфекции? Пусках изследване за Вит. Б12, за фолат в еритроцити (за усвояване на фолиевата киселина)- нормални. След аборта си пуснах прогестерон, за да проверя да не би да не съм имала достатъчно- отново излезе нормален резултат. ТСХ също беше спаднало до 1.7.  Какво още е важно да следя или проверя прeди следващ евентуален опит?

Споделянето не ми е силна страна, защото до скоро мислех, че със всичко мога да се справя сама. Оказа се, че сега не мога. Преди 2 месеца направих първи опит за забременяване, ин витро. От 2 върнати бластоциста се развиха 2 ембриончета. В началото на седма седмица чух даже сърдечен ритъм на едното. При следващия преглед се оказа, че са стопирали. И двете. Ударът беше голям, още повече че нямах никакви болки или кървене. Сега в мъката си търся причината и се обвинявам. Още с виждането на плодните сакове ми назначиха тест за тромбофилия и даже преди да видя резултата, започнах фраксипарин. Оказа се, че имам повишен риск от тромбофилия, но имах вече започната превенция. ТСХ ми се беше покачило до 3.7, като хванах това увеличение към края на 6 г.с. Веднага направих консултация с ендокринолог и започнах терапия, но сега се обвинявам дали не съм закъсняла и това да е предизвикало мисед-а. Занесох абортния материал за генетично изследване за основните хромозомни аномалии и там не се откри проблем. Моята лекарка каза,  че ранните аборти са сравнително чести и не трябва да изпадам в паника, но това в никакъв случай не ме успокоява. Какво още е препоръчително да проверя, като евентуална причина за този мисед? 

Витамини, инфекции, като начало. ТХС - също.

# 1 223
  • Мнения: 16 871
Прогестерон се изследва при + тест, в последствие какво би показал?!

# 1 224
  • Мнения: 4
 Аз приемах допълнително през цялото време Утрогестан 3х2. Някъде прочетох, че има случаи, в които не се усвоява от организма и затова проверих да не са ниските му нива причина за миседа. Не знам какво да правя, вече се побърквам. Само чета разни неща и се питам къде сбърках.
Прогестерон се изследва при + тест, в последствие какво би показал?!

# 1 225
  • Мнения: 9 196
Инфекции имах предвид текущи леки инфекции, които често остават незабелязани в ранна бременност, поради повишената така или иначе температура, но правят бели - настинка, грип, цистит и др.

А абортите към 8 седмица има вероятност и да се случват поради "счупено" развитие на бебето, поради липса на витамини, или излишъци на такива с тератогенни ефекти, като витамин А. Все пак тогава е завършващ етап на началната органогенеза и невралната тръба.

# 1 226
  • София
  • Мнения: 877
В Надежда отричат ли интралипид за НК повишение? И ние с ММ сме пили Оксибор форте, той и Л Карнитин. Има теми за добавки. Може и от естествени храни, т.нар. "суперхрани". Иначе съм съгласна, че аортът много пъти е поради недобро развитие на плода и не е можело нищо да се направи. Дай си 4-6 м.

# 1 227
  • София
  • Мнения: 1 323
В Надежда въобще не работят с Интралипид

# 1 228
  • Мнения: 2 760
Астеридия, при мен от високо Тсх и тромбофилия се получи аборт, хем от години съм на хормон и уж контролирахме нещата... Дръж Тсх около единицата, ако е възможно, и вероятно всяка седмица от следващата бременност ще го изследваш. Имам приятелка, която износи успешно с тсх около 4 през цялата бременност, но тя явно е изключение. Успех!

# 1 229
  • Мнения: 16 871
При бременност ТСХ се изслдва на 30 дни. Няма смисъл всяка седмица ✌

Общи условия

Активация на акаунт