За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 821
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 126
След аборт, без значение с кюртаж или със самостоятелно изчистване, трябва да се изчисти ЧХГ-то от организма и хормоните да се зациклят наново. Това обикновено отнема време. Нормално е първият нормален цикъл да дойде след 45-50 дни, също е нормално първите няколко цикъла да са странни - и като дължина, и като усещания.

Стискам палци за бързо възстановяване!

Благодаря за отговора и за подкрепата 😊

# 1 516
  • Мнения: 106
Здравейте, искам да се консултирам ако някой е имал подобна ситуация? Имам 2 миседа през 2 год. От година и половина правим опити отново, досега съм изследвала хормони имам назначена терапия и ги следя, тромбофилии ще кача резултата, там назначена терапия нямам, имам цветна снимка за проходимост, хистероскопия понеже откриха полип, цитогенетично изследване и на двамата, уреаплазма и микоплазма, спермограмата е ок, имам едно дете, става въпрос за опити за второ, та въпроса ми е има ли нещо което пропускам според вас  което може да се окаже проблема?

# 1 517
  • Мнения: 1 052
Момичета, минавам и аз през тази тема. Даде ми много сили и информация миналата година. За съжаление при мен загубените бременности станаха 3, за година и половина - първа в края на 6 гс след установен пулс, втора в 8 гс - спряло развитие и сърдечна дейност след установена такава, този път 13 гс - след спряла сърдечна дейност. Започнах с изследванията още след първата въпреки глупостите как се случвало - загубата на бременност, не е случайност, а си има причини. За сега единствената по-сериозна причина открита при мен е тромбофилията и възрастта ми - 40 г. Последните две бебета са генетично здрави. Продължаваме да работим върху точната терапия за мен, защото явно нещо не достига и затова мият съвет е да търсите причините.Дори и за хромозомните грешки често има причина и може да се работи в посока намаляване на риска. Всеки ден хора получават инфаркт, инсулт и какво ли не - за нито едно от тези състояния не се казва просто “случва се”. Да “случва се”, но медицината работи в посока да се търсят и предотвратяват причините и да се неутрализират последиците. Това би трябвало да се прави и с тази толкова болезнена тема - спонтанните и мисед аборти. Не мисля да се отказвам!

# 1 518
  • Мнения: 25
Здравейте! На 28г съм, нераждала. Изчетох почти всичко тук и реших да пиша, за да споделя и аз... Загубих цикъла си за период от половин година, пътувах много, отслабнах рязко и се увлякох с фитнеса. След като с гинеколог ми видяхме, че въпреки че качих килограми и спрях физическа активност, не помогна, той ми изписа на 13.07. Дуфастон 3х1 за 10 дни. И вуаля дойде ми на 25 юли и продължи до 30 юли. Бях щастлива, че нещата ще си дойдат на мястото. Но на 07.08. Отново прокървих за кратко, след това на 09.08. също и на 12.08.  беше обилно и притеснително вече. Записах си час веднага и ме прегледа по спешност. За мое огромно очудване, ми каза, че съм бременна! Вярно, че бяхме спрели да се пазим, но аз нямах цикъл половин година и ми беше дошъл буквално преди дни. Бременност!? Не виждах логика. Дори гинекологът ми не можа да ми обясни как изобщо е възможно, но бе категоричен. Но очевидно нещо не беше наред с плода. За първи път ми казваха тази блага вест, а дори не можех да се зарадвам. На следващата сутрин ЧХГ ми беше 700. Но аз продължавах да кървя. Изписа ми но шпа и утрогестан с идеята да спасим плода. Докато след 2 дни ЧХГ БЕШЕ ВЕЧЕ 400 и гинекологът ми каза, че няма надежда за плода, да изчакам и да се надявам сама да се изчистя. На 27.08.бях на преглед, бях чиста, ноооо за съжаление видя киста. И ми изписа отново Дуфастон за 7 дни 3х1. И чакам пак да ми дойде, за да провери дали все още имам киста. Гинекологът ми каза, че можем да работим за бебе без да се притеснявам дори и сега. При все че пия още дуфастон. Не знам редно ли е, не знам бива ли да не се пазим, при положение, че моят организъм не знам дали е способен да износи бебче, а и тъпча Дуфастон.и сега за добро или не взимам вит Д, Б12, омега 3 и Магнезий, защото са ми дефицитни и се надявам да я няма тази пукната киста и да се случи бебчето.

# 1 519
  • София
  • Мнения: 7 482
Първо, трябва да смениш гинеколога.
Второ, това чхг трябва да се изчисти.
Трето, кистата трябва да се изчисти (дуфастон може да помогне за това).

След това изчакай да минат 1-2 нормални цикъла, и едва след това правете опити за бебче. Организма ти е наред, но му трябва малко време да се изчисти и хормоните да се зациклят наново. Flowers Hibiscus

# 1 520
  • Мнения: 178
Здравейте, момичета. В четвъртък се наложи да се подложа на аборт чрез вакуум в 8 г.с. поради спряла сърдечна дейност. На 29 години съм и това беше първата ми бременност. В петък докторът ме прегледа и каза, че всичко и наред и няма нужда от антибиотик. Моля за вашият личен опит - задължителен ли е приемът на антибиотик след аборт?

# 1 521
  • Мнения: 1 052
Много съжалявам, боровинка! На мен, когато ми правиха вакуум ми предписаха антибиотик, но знам, че не всеки лекар предписва. В чужбина май не изписват, но тук си е по-скоро стандарт

# 1 522
  • София
  • Мнения: 3 797
Моят аборт също беше с вакуум,но антибиотик не съм пила. Само в болницата каквото са ми вляли. Не съм имала болки, кървене, въобще нищо след това.

# 1 523
  • Мнения: 178
Благодаря Ви. За мен беше важно да знам, че има и други жени, които не са пили. Това за мен значи, че е по преценка на лекаря. Иначе докторът ми беше обяснил, че било изискване на ЗК, но при мен нямя нужда. Бях се притеснила, понеже при мен се случи, когато бях извън града и въпреки, че е най-добрия лекар, в конкретния град, не бях ходила при него. Благодаря Ви, успокоихте ме. Simple Smile

# 1 524
  • Мнения: 26
Здравейте искам да попитам трябва ли да се притеснявам за тези резултати. Тъй като два гинеколога са на различни мнения. Много ще съм ви благодарна и се извинявам и ако не е за тук темата може да изтриете поста. Имам загуба в 22 г.с. С тромбофилия съм.

# 1 525
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен. Толкова много съм отчаяна и объркана. Нуждая се от помощ. На 20 години съм от Шумен. Забременях през септември 2019 и научих когато едва бях в 6г.с, тъкмо отидох на преглед всичко уш беше добре и когато се прибрах започнах да кървя отидох в спешното посред нощ върнаха ме. Отидох на сутринта и чух думите съжалявам бебето е спряло да се развива missed abortion нещо такова казаха и че трябвало да се махне.. Тъкмо бях научила и после ми казаха че трябва да се махне .. Със сълзи на очи пиша тази болка никога няма да я забравя. На същия ден махнаха бебето.. Няма да пиша за 7те месеца които преживях трудно.. След 7 месеца решихме да идем на лекар.. Прегледа ме една лекарка каза че яйчниците ми матката ми всичко че ми е наред.. Цитонамазка секрет изследвания.. Последваха 4 месеца борба с ешерихия коли и уреаплазма.. Дойде денят в който чух думите ваш ред е да имате бебе пробвайте... Доверих се на лекарката забременях от първия път отново в 6 седмица кръв.... Отидох при нея да види какво става каза бебето е добре има сакче ембрионче .. Хоспитализираха ме в болница там ми казаха че отново е мисед никой не ми обясни защо какво става... Отново махнаха бебето... Загубих две човечета... Болката ми е толкова много голяма .. Незнам към кого да се обърна.. Какво да направя за да имам и аз бебе.. Ако някой ми помогне ще съм толкова много благодарна и ако трябва ще се отплатя .. Извинявам се за дългия пост..

# 1 526
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен. Толкова много съм отчаяна и объркана. Нуждая се от помощ. На 20 години съм от Шумен. Забременях през септември 2019 и научих когато едва бях в 6г.с, тъкмо отидох на преглед всичко уш беше добре и когато се прибрах започнах да кървя отидох в спешното посред нощ върнаха ме. Отидох на сутринта и чух думите съжалявам бебето е спряло да се развива missed abortion нещо такова казаха и че трябвало да се махне.. Тъкмо бях научила и после ми казаха че трябва да се махне .. Със сълзи на очи пиша тази болка никога няма да я забравя. На същия ден махнаха бебето.. Няма да пиша за 7те месеца които преживях трудно.. След 7 месеца решихме да идем на лекар.. Прегледа ме една лекарка каза че яйчниците ми матката ми всичко че ми е наред.. Цитонамазка секрет изследвания.. Последваха 4 месеца борба с ешерихия коли и уреаплазма.. Дойде денят в който чух думите ваш ред е да имате бебе пробвайте... Доверих се на лекарката забременях от първия път отново в 6 седмица кръв.... Отидох при нея да види какво става каза бебето е добре има сакче ембрионче .. Хоспитализираха ме в болница там ми казаха че отново е мисед никой не ми обясни защо какво става... Отново махнаха бебето... Загубих две човечета... Болката ми е толкова много голяма .. Незнам към кого да се обърна.. Какво да направя за да имам и аз бебе.. Ако някой ми помогне ще съм толкова много благодарна и ако трябва ще се отплатя .. Извинявам се за дългия пост..
С един спонтанен съм и един мисед ж 10 седмица.Обърнах се към репродуктивен специалисти.Той ще ти даде много неща да излседваш.Ако беше за София щях да ти кажа,да отидеш при него.

# 1 527
  • Мнения: 3
levskitechno Благодаря ти .. Ще потърся репродуктивен специалист наблизо. ❤

# 1 528
  • Мнения: 15
Здравейте, реших да споделя какво се случи с мен,ако има някой с подобни проблеми ще се радвам да даде съвет.

Имам един спонтанен аборт в 7г.с, половин година след него пак забременях, но за съжаление в 21г.с ми падна тапата, веднага отидох в болница, установи се че имам разкритие 4см и мехура беше влезнал в родовия канал..лежах една седмица на системи и накрая предизвикаха аборт...нямах никакви болки през бременността а също така и всички изследвания бяха добри, седмица преди да постъпя в болницата по спешност,бях на фетална морфология и там казаха че всичко било идеално....
Та въпроса ми е може ли да ми препоръчате вид изследване което трябва да направя ( понеже в болницата нищо не казаха,освен че можело да се е получило от тромбофилия- за която бях правила изследване и ми бяха предписали само аспирин)
Ще съм благодарна ако ми отговорите и също така ако може да ми препоръчате добър лекар в София, който може да ме следи както преди бременност,така и по време да бременност и да мога да разчитам на него за адекватно лечение и наблюдение.
Благодаря предварително

# 1 529
  • Мнения: 16 871
Аз бих направила консултация с др. Христов от болница Надежда.

Общи условия

Активация на акаунт