За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 832
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 680
Ами да, това беше и мнението на един от АГ-тата, че тромбофилии и НК клетки не влияят. Но доц. Русев ми е казвал, че д димера при мен е зле и в не бремено състояние, въпреки, че по изследвания е в норма. А НК клетките също са ми много високи и със сигурност и те са фактор при такива стойности - аз след вливака бях с 19, при граница 12, иначе не бременна са ми били 35. В повечето случаи наистина тези неща не се проявяват и много момичета си износват бременността без дори да разберат, че ги имат.
Иначе сме изследвали абортивен материал, след втория мисед (аз всъщност не стигнах до момент за пренатест при последните 3 брененности) и резултатите показаха, че бебето е било напълно здраво...При първата ми среща с Русев, той ми каза "не вярвай на лекарите в БГ, повечето не знаят какво правят"... Което е доста демотивиращо. Трябва едва ли не сами да станем лекари. Той също отрече тезата, че проблема е в пъпната връв...

# 1 636
  • Мнения: 49
Ами да, това беше и мнението на един от АГ-тата, че тромбофилии и НК клетки не влияят. Но доц. Русев ми е казвал, че д димера при мен е зле и в не бремено състояние, въпреки, че по изследвания е в норма. А НК клетките също са ми много високи и със сигурност и те са фактор при такива стойности - аз след вливака бях с 19, при граница 12, иначе не бременна са ми били 35. В повечето случаи наистина тези неща не се проявяват и много момичета си износват бременността без дори да разберат, че ги имат.
Иначе сме изследвали абортивен материал, след втория мисед (аз всъщност не стигнах до момент за пренатест при последните 3 брененности) и резултатите показаха, че бебето е било напълно здраво...При първата ми среща с Русев, той ми каза "не вярвай на лекарите в БГ, повечето не знаят какво правят"... Което е доста демотивиращо. Трябва едва ли не сами да станем лекари. Той също отрече тезата, че проблема е в пъпната връв...

Аз също чакам изследване от абортивен материал. Доколкото помня (не помня много,защото не бях на себе си), на последния преглед,когато се установи спряла сърдечна дейност, докторът каза,че вижда някаква деформация на главата на бебето. А относно НК клетките, са ми казвали,че Интралипид няма свойството да ги понижава, а да блокира тяхната дейност. Те продължават да са високи, но дейността им е блокирана и не би трябвало да създават проблем.
А Вие какъв абортивен материал пуснахте? Аз чакам първия панел. Ако там се окаже,че няма нищо, ще пусна втория. На мъжа ми са казали,че ако и там няма нищо, следващото изследване е 1200лв и ако и там няма нищо, следващото е 3600лв. Това също много ме плаши, защото парите са много и едвам ще успеем да ги съберем...

# 1 637
  • Мнения: 680
Не помня как точно се водиха изследванията. Мисля, че бяха две и общо струваха около 700 лв.
Преди абразиото дойде генетик, който ме разпита много подробно и попълни някакви документи на база на разговора ни. Не са ми предлагали други изследвания... Даже не знаех, че има други.
Ако знаех щях да си поискам... То само последните ми изследвания са над 2000 лв., а в тях не включвам тромбофилии  и кариотип, които си имам от преди. Под една или друга форма си вървят едни хубави суми покрай тези проблеми, но това да е.

# 1 638
  • Мнения: 714
Мила Purple, върна ме някъде далеч. Ами...няма справяне с болката, бориш се и продължаваш. Ако ти се плаче, плачи. Аз се чувствам най-добре, когато страдам, да съм си сама. Уж не мисля, но всяка година (вече 5) в началото на ноември си мисля, че тези дни трябваше да празнуваме рожден ден на едно мъниче. Е, не било писано. Знаеш ли, още помня оня ден в болницата и думите на доктора: сърдечната дейснот е спряла, както и това, което ти описваш, още около 20-25 смели момичета с болка и тъга в очите. И думите на акушерката: така е всеки ден Sad  Дай си време, и при теб ще дойде щастието. Прегръщам те и ти го желая от сърце. Нека следващата година да е твоята Simple Smile

# 1 639
  • Мнения: 49
Мила Purple, върна ме някъде далеч. Ами...няма справяне с болката, бориш се и продължаваш. Ако ти се плаче, плачи. Аз се чувствам най-добре, когато страдам, да съм си сама. Уж не мисля, но всяка година (вече 5) в началото на ноември си мисля, че тези дни трябваше да празнуваме рожден ден на едно мъниче. Е, не било писано. Знаеш ли, още помня оня ден в болницата и думите на доктора: сърдечната дейснот е спряла, както и това, което ти описваш, още около 20-25 смели момичета с болка и тъга в очите. И думите на акушерката: така е всеки ден Sad  Дай си време, и при теб ще дойде щастието. Прегръщам те и ти го желая от сърце. Нека следващата година да е твоята Simple Smile

Много благодаря за подкрепата! Имах нужда да чуя, че още някой е преживял това също толкова емоционално, знае как се чувствам и знае как се продължава напред. 🤗 Благодаря още веднъж,че ми писахте!

# 1 640
  • Мнения: 101
Мила Purple, върна ме някъде далеч. Ами...няма справяне с болката, бориш се и продължаваш. Ако ти се плаче, плачи. Аз се чувствам най-добре, когато страдам, да съм си сама. Уж не мисля, но всяка година (вече 5) в началото на ноември си мисля, че тези дни трябваше да празнуваме рожден ден на едно мъниче. Е, не било писано. Знаеш ли, още помня оня ден в болницата и думите на доктора: сърдечната дейснот е спряла, както и това, което ти описваш, още около 20-25 смели момичета с болка и тъга в очите. И думите на акушерката: така е всеки ден Sad  Дай си време, и при теб ще дойде щастието. Прегръщам те и ти го желая от сърце. Нека следващата година да е твоята Simple Smile

Много благодаря за подкрепата! Имах нужда да чуя, че още някой е преживял това също толкова емоционално, знае как се чувствам и знае как се продължава напред. 🤗 Благодаря още веднъж,че ми писахте!

Болката продължавам да я нося в себе си. Това, което разбрах е, че много жени преживяват същото по една или друга причина. Майка ми също го е преживяла няколко пъти преди да забременее с мен. Това, от което най-много ме е страх е да не се повтори отново. Половинката ми го изживява много тежко. Толкова, че се разболя и сега е с тревожно разстройство. Таеше цялата болка в себе си и не искаше да ми сподели как се чувства, за да ми е опора.

# 1 641
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Може ли да попитам, тези от вас, които след мисед са се изчистили по естествен начин, след колко време започна кървенето, и всъщност колко силно е това кървене - като обилна менструация или по-ужасно? При мен се случи мисед в 9г.с. от тогава минаха 2 седм., но още няма кървене и съм ужасно притеснена от цялата ситуация.

# 1 642
  • Мнения: 3 411
Здравейте, момичета! Може ли да попитам, тези от вас, които след мисед са се изчистили по естествен начин, след колко време започна кървенето, и всъщност колко силно е това кървене - като обилна менструация или по-ужасно? При мен се случи мисед в 9г.с. от тогава минаха 2 седм., но още няма кървене и съм ужасно притеснена от цялата ситуация.
Мин. година имах мисед, установен в 10г.с и 4дни. Сакът отговаряше на 8г.с, а ембриона - на 6г.с. Кюретажът ми беше в 11 г. с. И 0 дни и вечерта преди процедурата ми зацапа. Така че при мен явно е трябвало да минат 2 седмици.
В момента съм в 8г.с.,ембрионът отново отговаря на 6г.с.,но този път ще правя МА. Мислех да чакам да се изчистя сама, но се отказах. Утре ще вземам 1вото хапче.

# 1 643
  • Мнения: 160
Здравейте, момичета! Може ли да попитам, тези от вас, които след мисед са се изчистили по естествен начин, след колко време започна кървенето, и всъщност колко силно е това кървене - като обилна менструация или по-ужасно? При мен се случи мисед в 9г.с. от тогава минаха 2 седм., но още няма кървене и съм ужасно притеснена от цялата ситуация.
Аз имах през април. Съжалявам че и на теб се случва. Бях в 10седм като може би от седм или повече като че ли чувствах, че нещо не е наред, защото рязко изчезнаха симптомите ми за бременност, но те не бяха и кой знае колко силни. Така, че плода определено е спрял да се развива преди това, аз съм си се разхождала без да имам представа. И така един ден получих малко кафяво зацапване, после нищо, но на следващия ден вечерта започна силно кръвотечение. Не живея в Бг, беше точно в навечерието на Великден т. е. нищо не работеше и отидохме в спешно то. Там като ме видяха и ме приеха в болница, за да ми дадат малко системи защото всичко при мен се случи наведнъж, на следващия ден кръвотечението спря и след 35 дни някъде ми дойде и после всичко се нормализира. Това което ми обясниха в болницата е, че при естествено изчакване да се случи изчистването може и повече от 2 седм да са нужни, така че не се тревожи. Тук за разл от Бя кюретажи не се препоръчват в начални седмици до 12 примерно защото естествено или медикаментозно изчистване е много по-щадящо за организма.

# 1 644
  • Мнения: 652
Kalliii имам два миседа в 7-8 седмица и след двата се изчистих спонтанно. Първия път около месец след спирането на сърдечната дейност, втория по-малко - може би две-три седмици. Първо започва с няколко дни кафяво зацапване. Първият път беше късно вечерта, леко ме втресе, отидох до тоалетната и нещо сякаш падна, и ми дойде. Вторият път просто беше малко по-силен цикъл, нищо особено, дойде ми точно както цикъл. Док каза че можем да бебеправим още на следващия цикъл, но аз имах нужда от повече време да се съвзема емоциинално.

# 1 645
  • Мнения: 22
Здравейте момичета. Аз съм със същата съдба като вас! В понеделник на 13.12 ми беше манипулацията…шока голям. Бях в 18гс! Направихме всички възможни изследвания, тромбофилия, пренаталн тест във фючър хелт и т.н… всичко беше повече от перфектно, никакви хромозомни аномалии и синдроми…очаквахме едно здраво момченце💙
Докато в петък на 10.12 не реших, че е време да се запиша при лекар по ЗК, за да си взема вече болничен. Отивайки при този лекар, той изведнъж замлъкна….. оказа се, че бебето няма пулс! Шок и ужас едвам слезнах понстъбите, за да кажа на съпруга ми! От там веднага при моя лекар, който потвърди! Каза ми, че най вероятно причината е инфекция, защото всичките му показатели за перфектни! Накара ме да направя тест за корона вирус, е излезе отрицателен! Просто не мога да си намеря място от мъка и каква инфекция, като нямам никакви симптоми за такава, нито температура, нито най-малък симптом! Бихте ли ми препоръчали добър доктор в София с който мога да направя консултация, аз се следя в Пловдив при др. Амалиев.

# 1 646
  • Мнения: 49
Здравейте момичета. Аз съм със същата съдба като вас! В понеделник на 13.12 ми беше манипулацията…шока голям. Бях в 18гс! Направихме всички възможни изследвания, тромбофилия, пренаталн тест във фючър хелт и т.н… всичко беше повече от перфектно, никакви хромозомни аномалии и синдроми…очаквахме едно здраво момченце💙
Докато в петък на 10.12 не реших, че е време да се запиша при лекар по ЗК, за да си взема вече болничен. Отивайки при този лекар, той изведнъж замлъкна….. оказа се, че бебето няма пулс! Шок и ужас едвам слезнах понстъбите, за да кажа на съпруга ми! От там веднага при моя лекар, който потвърди! Каза ми, че най вероятно причината е инфекция, защото всичките му показатели за перфектни! Накара ме да направя тест за корона вирус, е излезе отрицателен! Просто не мога да си намеря място от мъка и каква инфекция, като нямам никакви симптоми за такава, нито температура, нито най-малък симптом! Бихте ли ми препоръчали добър доктор в София с който мога да направя консултация, аз се следя в Пловдив при др. Амалиев.

Здравейте! Съжалявам за загубата ви, аз минах през същото на 25.11 тази година. Разбирам ви напълно! 😕
Следен ли е кръвотока с доплер? При мен там имаше проблем и това е била причината да изгубя първото бебче.
За София отговорно препоръчвам доктор Вецев! Това е единственият доктор, който ми обърна такова внимание, каквото никой до сега бе ми беше обръщал.  А,повярвайте, имам доста сериозна база за сравнение. 😇

# 1 647
  • Мнения: 22
Не, не е следен кръвотока с доплер!
Точно от това се опасявам, че не ми беше обърнато внимание и ако беше така, нямаше да се стигне до тук!  Благодаря за препоръката! Четейки какво ли не се насочвам към Сидридов! Вие на какво мнение сте за него?

# 1 648
  • Мнения: 49
Не, не е следен кръвотока с доплер!
Точно от това се опасявам, че не ми беше обърнато внимание и ако беше така, нямаше да се стигне до тук!  Благодаря за препоръката! Четейки какво ли не се насочвам към Сидридов! Вие на какво мнение сте за него?

Ще кажа само,че не бих сменила др. Вецев с др. Сигридов.

# 1 649
  • Мнения: X
Здравейте, благодаря на всички, които ми отговориха! След близо месец започна изчистването, първо с 3 дни кафяво зацапване, след това започна кървене като при менструация, поне за момента е като менстр. Искам да ви попитам, вие вземахте ли спазмолитици по време на кървенето. Консултирах се с двама лекари, единият е на мнение, че трябва да се пият повечко спазмолитици когато започне кървенето, за по-добро изчистване, другият нищо такова не каза... и малко съм объркана.

Общи условия

Активация на акаунт