За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 294 405
  • 1 958
  •   1
Отговори
# 1 665
  • Мнения: 13
Здравейте. За съжаление и моята история е подобна - две инсеминации (донорски) и двете успешни. Първата - биохимична бременност, на датата, на която очаквах МЦ направих тест + и на следващия ден прокървих. Втората - мисед в 8 седмица. След положителния тест бях на преглед в 5 с. и 1 ден и докторката видя сак, след 1 седмица (6с и 2 дни) бях отново на преглед и се видя сак и жълтъчно мехурче, но не и сърдечна дейност, докторката каза, че вижда само "слаби пулсации". Следващия преглед към края на 6 седмица беше изключителен шок - според докторката се виждаха 2 жълтъчни мехурчета в сака, но само това, сърдечна дейност не се чу. Заключението й беше, че е "аномалия", били са близнаци, които не са се разделили правилно. Тъй като са в 1 сак според нея се касаело за много рискова бременност. Последва кюретаж без да се назначи изследване на плода. Според докторката нямало нужда, тъй като ми е първа установена бременност. След това започнах да търся информация какво точно означава това и каква е била причината. Моля, ако някой има подобен опит да сподели.

# 1 666
  • Мнения: 15
Здравейте, съжалявам за загубите на всички тук. Днес (9+0 г.с.) и аз бях на преглед за пръв път и лекарят установи, че двете ембриончета са спрели развитието си - едното в 6+6 г.с., а другото в 5+2 г.с. Препоръча медикаментозен аборт с Мифепристон в 9+4 г.с. и 2 дни по-късно хоспитализация за наблюдение.
Бях в тотален шок от случващото се и не успях да задам много въпроси, затова питам тук - в почти 10 г.с. не е ли късно за медикаментозен аборт? Не трябва ли директно кюретаж да се направи?

# 1 667
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 175
До колкото знам, не е късно. Кюретажа, не е мн добро но имам 4 аз. На мен никой не ми е препоръчал медикаментозен.

# 1 668
  • Мнения: 13
На мен изобщо не ми предложиха друга опция извън абразио (8 г.с.).

# 1 669
  • Мнения: 308
На мен изобщо не ми предложиха друга опция извън абразио (8 г.с.).
Странно . Мен ме оставиха в 8г.с сама да се изчистя и се изчистих . Живея в Германия и доктора беше турчин.

# 1 670
  • Мнения: 47
Здравейте,
Имах спонтанн аборт в 14 г.с. бременоста ми имаше кървенне имах и изпадане на хематом, абе ужасно беше през цялото време. Вече мина време, по преодолях, поне спрях да рева.
Въпроса ми е да ли някоя е имала такъв случай да е загубила бременноста и след това да е забременяла и да е имала нормална бременост. Първа ми е спонтанна бременост на 29.доктора каза че всичко ми е наред и да не се страхувам, първи бремености по някога така свършват. Ако има някоя мама да сподело, ще съм благодарна.

# 1 671
  • Мнения: 365
Здравейте, съжалявам за загубите на всички тук. Днес (9+0 г.с.) и аз бях на преглед за пръв път и лекарят установи, че двете ембриончета са спрели развитието си - едното в 6+6 г.с., а другото в 5+2 г.с. Препоръча медикаментозен аборт с Мифепристон в 9+4 г.с. и 2 дни по-късно хоспитализация за наблюдение.
Бях в тотален шок от случващото се и не успях да задам много въпроси, затова питам тук - в почти 10 г.с. не е ли късно за медикаментозен аборт? Не трябва ли директно кюретаж да се направи?
Здравейте, на мен гинекологът като ме прегледа, директно каза медикаментозен аборт. Трябваше да съм в 10 седмица, но казаха,че развитието отговарало на шеста..Приеха ме в болница и там ми сложиха хапчето. При мен подейства за 4 часа и ме абразираха вечерта по спешност. Останах с впечатление,че го предлагат на нераждали жени като по-щадящо.

# 1 672
  • Мнения: X
Здравейте, съжалявам за загубите на всички тук. Днес (9+0 г.с.) и аз бях на преглед за пръв път и лекарят установи, че двете ембриончета са спрели развитието си - едното в 6+6 г.с., а другото в 5+2 г.с. Препоръча медикаментозен аборт с Мифепристон в 9+4 г.с. и 2 дни по-късно хоспитализация за наблюдение.
Бях в тотален шок от случващото се и не успях да задам много въпроси, затова питам тук - в почти 10 г.с. не е ли късно за медикаментозен аборт? Не трябва ли директно кюретаж да се направи?

Здравей, при мен се установи мисед в началото на 9 г.с., като ембриона отговоряше на 8 г.с. Мнението на доктора беше да изчакам естествено изчистване, като най-щадящ метод. Случи се около месец по-късно. На прегледа след това, всичко беше съвсем нормално и казаха, че мога веднага да подновя опитите за забременяване.

# 1 673
  • Мнения: 678
Kalliii това при кой доктор?   Не е ли много рисковано цял месец да се чака? Аз имам два мисед аборта и двата пъти ме изчистиха веднага (различни лекари) с обяснението, че ако се изчаква повече може да предизвика инфекция Confused

# 1 674
  • Мнения: X
Kalliii това при кой доктор?   Не е ли много рисковано цял месец да се чака? Аз имам два мисед аборта и двата пъти ме изчистиха веднага (различни лекари) с обяснението, че ако се изчаква повече може да предизвика инфекция Confused
Привет, при доктор Александров във Варна. Съгласувах и с наблюдаващия ме гинеколог, също нямаше нищо против да се изчака. Разбира се ме наблюдаваха през това време и ако имаше някакви признаци за инфекция щеше да се реагира, но като цяло останах с впечатление, че в началните седмици е съвсем нормално до се изчисти само.

Последна редакция: чт, 10 фев 2022, 14:51 от Анонимен

# 1 675
  • Мнения: 4 839
Нормално е, на мен също ми се случи, но стана в рамките на една седмица. Един месец не бих стояла съзнателно с мъртъв ембрион в мен.
Бих предпочела да се приключи по-бързо, за да започне физическото и психическото възстановяване.

# 1 676
  • Мнения: X
Да, може да стане и по-рано, мисля че зависи в коя седмица е спряло развитието. В моя случай, докторът ме предупреди, че ще  отнеме около месец.

Последна редакция: чт, 10 фев 2022, 13:36 от Анонимен

# 1 677
  • Мнения: 15
Благодаря на всички, които споделиха Heart При мен все още не е започнало нито зацапване, нищо, а са минали вече почти 3 седмици от спиране на сърдечната дейност, та затова мисля, че ми назначиха въпросното лекарство. Когато се случат нещата, ще пиша с повече информация.

# 1 678
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 175
Аз последната Б ми изтекоха водите ама не знаех, около 2 седмици стоя с плода преди преглед. След прегледа ме прияха в АГ и бях спряла утрогестана и изхвърлих плода сама.
Излезе СГ на мъжа ми. Дали от там са ми няколкото аборта? Чакаме и Днк, а и фертилити тест ще правим, но бих чула и ваши мнения. Ще иде на док след като излезе Днк
Скрит текст:

# 1 679
  • Мнения: 15
Здравейте отново. Обещах, че ще разкажа как протече медикаментозния аборт и при мен. В събота (12.02) взех Мифегин 1 хапче, така ми беше казала АГ, но нищо не се случи. Имах гадене, умора, леки болки, но чак в неделя вечерта започна някакво жълтеникаво течение и в понеделник сутринта (14.02) ме приеха в болницата. Там ме прегледаха и ми дадоха 2 таблетки Топогин, които да изсмуча. Ужасно са на вкус. След 30-40 минути от приемането им започнаха силни болки, както и втрисане. Цялата треперех, като през това време болките се усилваха и наподобяваха контракции, като при раждане през 5 Мин, като се усилваха и отпускаха. Няма да лъжа, беше ми много неприятно. Една от сестрите в отделението каза, че щом боли много, значи скоро ще дойде и кървенето, а след това болките ще отминат. Така и стана. След като започнах да се чистя, спря да ме боли толкова, спрях да се треса. Може би това стана на 2рия час след приема на таблетките. След това АГ ме прегледа с коремен ехограф, каза, че сака е паднал. Искаше да ми даде още 2 таблетки Топогин, но й казах, че не мога пак да ги изпия и се съгласи само с една да мина. Изсмуках я, вече нямах никакви странични ефекти, освен болките, които малко се позасилиха, но не бяха като в началото. След 30-40 минути ме изписаха. През цялото време не ми даваха да ям и да пия вода, което изобщо не беше приятно, понеже от хапчетата устата и гърлото много изсъхват. Сестрата, която ме наглеждаше, ме попита дали искам обезболяващо, но издържах и без. Докато бях в болницата и след като се прибрах, кървенето беше доста обилно, като цикъл х 100. Днес вече е една идея по-слабо, но пък съсиреци те, които изхвърлих са доста големи. Обясниха ми, че 2 седмици е нормално да продължи изчистването, като тогава трябва да отида и на контролен преглед. Това е засега, надявам се, че всичко ще се изчисти без допълнителни процедури.

Общи условия

Активация на акаунт