Храната вкъщи - кой колко и за какви пари яде?

  • 63 598
  • 1 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Пускам темата, защото мисля, че имаме проблем с приятеля ми. Не живеем заедно и като се видим, се готвят някакви лесни, но ултра скъпи по моите стандарти манджи с по едно кило месо/месни продукти за 2 порции. Ако пазаруваме заедно, за храна отиват 15-20 лв, които се дават за месо, гъби, картофи или нещо подобно и се прави месо с някаква гарнитура, което се изяжда на едно ядене. Такива харчове ми идват вече в повече, предвид, че в момента съм без работа и когато плащам, е с дадени пари (не от него).
Не мога да си изкривя душата да кажа, че аз не купувам жижи-бижита, но обикновено той избира продуктите и следва гореописаното. Ако аз взема това и онова, следва мусене, че взимам нещо евтино/некачествено/не ми се яде това.
Все още делим сметките при такива пазарувания, но ако нещата продължават така, първо ще спра да го каня на гости вкъщи, а после ще го оставя да плаща само той.
Приемам съвети и за изхранването, и за връзката Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 500
За връзката не мога да дам съвет, защото не си писала почти нищо. Имай предвид, че мъжО както го научиш - така ще е до живот  Mr. Green
Мога да ти кажа какво аз готвя. У нас почти винаги има готвено, и то така че да има и за следващия ден, защото сина ни обядва в нас, че е до 12,30 на училище. Гледам да е супа, винен кебап, зеле /постно, не го ядем с месо/, грах с или без пилешко, правя крем супи с масло и сирене натрошено вътре, мусака, пълнени чушки, гювеч в йенски съд, зелен фасул, пели с картофи, ориз със спанак в тава и 4-5 яйца чукнати като в кладенче, яхния с много, много праз на едро и пилешко месо, супа топчета. Гледам да е сосово ястие и да не е скъпо като продукти, защото мъжа ми АДСКИ много яде  Crazy 75 кг е, да не си мислите, че е 120 кг  Mr. Green
Не сме от семействата, които харчат по 30 лв за вечеря ,това няма как да стане. Ей на сега има леща у дома, а детето я обича с филия намазана с лютеница и грозде за десерт  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 25 441
Всички мъже са така, рожбе. Свиквай.  Laughing
Ядат много и прехраната им излиза скъпо. От всички домашни любимци са най-скъпите.
Вярно, има жени, които държат техните на пост и молитва, ама... Личи си им, да ти кажа. По недоклатените постове.
Няма да ти припомням пословицата за гладната мечка, сама ще се сетиш. Но поне аз досега не съм срещала мъж, който е готов да гладува заради новите обувки или други финтифлюшки на жена си. Поне не и доброволно.
Ама то не може хем лъв в леглото, хем да кара на моркови и зеле... Или-или.
А като се появят и децата... Сама ще започнеш да се лишаваш от доста неща.

Дотук коментарът ми беше за семейния баланс в бюджета. Друг е въпросът, когато ти трябва да плащаш за неговата прехрана. Не е редно да те набутва така, особено ако сте още на етап "гаджета".

# 3
  • Мнения: X
Абе мен това ме тревожи, че още сме на етап гаджета... А като заживеем заедно? А деца като проимаме, какво правим? Пак ли 2 пъти дневно по половинка месо, всеки ден?
И аз съм чувала, че мъжете много ядат, но това тук ми се вижда адски странно. Хем много, хем почти изключително месо. И моят не е някоя топка, около 80 е Simple Smile Но яде като разпран.
Започвам да си мисля, че се опитва нещо да се докара пред мен. Като му ходя на гости и минаваме през магазина, винаги обяснява, че у тях няма нищо за ядене, хладилникът празен, а ако не е празен, има някаква постна манджа. И изкупува месния щанд.
Ще проведа разговора, но исках да видя първо мнения на жени, трайно живеещи с мъж. В къщата на родителите ми се харчат 50-80 лв на седмица за храна, 4 човека сме. Не си купуваме черни шоколади или песто всеки ден, но и не ядем едно и също, не мога да кажа, че се лишаваме. Да не би в моя телевизор да е проблемът.

# 4
  • Мнения: 4 500
100-120 лв на седмица даваме за храна за 3-ма души у нас, не са извъртяни неща, щото и време няма, но не са и "боклуци". Винаги има млечни продукти и плодове.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Мъжът ми обича така да се глезка, само че той си готви и той пазарува Grinning У нас малко сме разменили домакинските задължения. Аз само две -три манджи правя, хич не обичам да готвя и вече не се и напъвам, той обаче много обича и му се получава.
На твое място не бих  се натискала да му плащам храната на гаджето.

# 6
  • Мнения: 8 793
Не разбирам как 2 души могат да изядат 1 кг месо на едно хранене, заедно с гъби, картофи и т.н.! Този мъж добре хапва, браво! Shocked

# 7
  • Мнения: 4 500
Хаха, той моя може да го изяде, ти двама души  Joy

# 8
  • Мнения: 2 052
Ами обсъждате горна граница на седмица,  например,  която не те затруднява,  и в рамките на нея планирате вечерите.
Не може в една двойка темата за парите за е табу.  Щом младежът очаква да си споделяте разноските,  значи и двамата трябва да сте наясно какво и колко е ок за другия.

# 9
  • Мнения: 25 441
Пак ли 2 пъти дневно по половинка месо, всеки ден?

Ако изкарва достатъчно, за да можете да си го позволите, защо не? Някои дори не готвят вкъщи, ядат по ресторанти.
Но ако не може да си го позволи (лично той!) и не е еднократно (като да е гладувал цяла седмица и сега да наваксва), наистина трябва да се замислиш...

# 10
  • София
  • Мнения: 38 199
Ами 15-20 лв на ден са нормална цифра за храна, да не кажа малка даже според някои хора.

# 11
  • Мнения: 2 052
Самата цифра е без значение. 
Налице е един кавалер, който си дели разноските за храна с гаджето без да взел достатъчно предвид възможностите или готовността ѝ да плати тази сума.  Не може да се замете под килима това,  дори и за 5 лв да е,  важна е комуникацията в двойката и съобразяването с другия.

# 12
  • Мнения: 3 031
15-20 лв на ден не ми се струват много, но той трябва да се съобрази с теб. Но мен друго ме учудва - изяждате кило месо с разни гарнитури на хранене? Ми той яде като мечка, аз бих го оставила сам да си плати пазара.

# 13
  • Мнения: X
Аз не знам кое ме притеснява повече - че е ок да дели сметките с безработното си гадже или че ядем почти винаги каквото той поиска, което задължително включва огромно количество месо. Все още не се чувствам притисната да се съобразявам с менюто, а и той готви предимно - удава му се по-добре, отколкото на мен Simple Smile Но знам, че скоро ще започна да се дразня, а искам да знам, че не съм някакво изключение в плюскащия като за последно свят, преди да повдигна темата.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 359
Ми сготви му веднъж крем супа от грах и едно варено яйце, от мен да мине и ще се научи.
Ако не схване намека, следващия път дузина стриди с бяло вино и няма да има никаква грешка в схемата.
А, мен ако ме питаш, предвиди си стридите с виното с някоя приятелка, а за мъж си избери някой, който поне може да те нахрани.

Общи условия

Активация на акаунт