Професия ИТ специалист

  • 175 448
  • 1 380
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 401
Коя държава в EU според вас е най-добре за IT специалисти?

# 316
  • Мнения: 7 987
Аз бих отишла в Англия. За начинаещи, може би Чехия е ок. То като имаш възможност и желаие да ходиш другаде, какво значение има къде. Където намериш работа.

# 317
  • Мнения: 1 203
Коя държава в EU според вас е най-добре за IT специалисти?

В България е доста добре всъщност  Peace Работила съм и в Германия, а по работа (IT) съм обиколила почти цяла Европа Wink

# 318
  • Мнения: 6 992
Аз явно нямам още нивото за чужбина, защото ми дадоха оферта за 2000 евро в Париж. За другата част на Франция - бива горе-долу, ама за Париж - не става, ще умрем от глад, докато (ако) ММ си намери работа. Явно ми трябва повечко опит за по-висока сума. Та пак се отказах. Мисля, че ще си седя тук, не ми излиза сметката навън. Все единият ще е повечко време без работа, освен ако не изберем държава с английски, ама там пък всички ходят  Laughing А с тия заплати, които в момента ми предлагат, не можем да се издържаме 3мата 6-7 месеца, докато той почне нещо. Crazy

# 319
  • Мнения: 1 401
Аз явно нямам още нивото за чужбина, защото ми дадоха оферта за 2000 евро в Париж. За другата част на Франция - бива горе-долу, ама за Париж - не става, ще умрем от глад, докато (ако) ММ си намери работа. Явно ми трябва повечко опит за по-висока сума. Та пак се отказах. Мисля, че ще си седя тук, не ми излиза сметката навън. Все единият ще е повечко време без работа, освен ако не изберем държава с английски, ама там пък всички ходят  Laughing А с тия заплати, които в момента ми предлагат, не можем да се издържаме 3мата 6-7 месеца, докато той почне нещо. Crazy
Може ли да дадеш малко повече информация за Париж? Как мина интервюто? Каква е работата. В голяма фирма ли е Simple Smile

# 320
  • Мнения: 6 992
Фирмата е американска, с офис в Париж. Може би 30тина човека са в този офис - всъщност ИТтата. В Щатите са финанси, маркетинг, ХР и подобни по-административни длъжности. Имах интервю с агенция първо, после по телефон с Щатите и на финал с qa manager-a по скайп. На всичките интервюта се държаха приятелски, не гледаха да ме забият с някакви тъпи въпроси.  Девойката от агенцията ми беше казала, че заплатата ще е между 2000 и 2700 евро, в зависимост от опита.  На мен ми пратиха за 2000, явно нямам много опит  Mr. Green За 2700 по щях да се навия да постискаме зъби  Grinning Особено qa мениджърът беше много доволен, че говоря френски. Интервюто беше на френски, въпреки че не беше условие. Като ме потърсиха първо, ми казаха, че работата е с английски. Аз всъщност не ги намирам сама, те ми пишат от ЛинкдИн и ако ми хареса описанието, което пратят, се съгласявам да ми звъннат.  Laughing

# 321
  • Мнения: 7 987
Еовин, ти си доста спешъл кадър, щом говориш толкова добре френски Simple Smile Браво! И аз съм го учила в училище, но не ми беше любим и съм го забравила.

# 322
  • София
  • Мнения: 3 706
За първи път се включвам тук, но съм бивш служител в софтуерна компания, в момента не работя. Напрово съм в потрес от заплатата, която Еовин сподели. Това е заплата за хигиенистка в Париж. Изглежда правят опит ако стане. Още повече че компанията в която работех беше точно американска като цитираната и съм наясно, че в офиса ни във Франция колегите спокойно взимаха по 5к.

# 323
  • Мнения: 6 992
Да, аз като писах по разни френски форуми, за да питам за какво стигат тия пари и ми се накрякаха разните франсета как бедните източноевропейци сваляли заплатите, защото се съгласявали на такива пари  Laughing

# 324
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Ужас. Simple Smile Ама ако не си наясно как вървят заплатите и за какво наистина ще стигнат парите ... може и да се излъжеш.  newsm78

# 325
  • Мнения: 5 178
На мен са ми предлагали 600 eur за Чехия,  мчи аз в Бг взимах толкова по него време

# 326
  • Мнения: X
Значи мои колеги, заминаха единия за Словакия с 5000 евро заплата, другия за Люксембург и той с там някъде. Тоя в Словакия, фирмата му е унгарска. Ама и двамата са с много сертификати, които ония искаха и с доказан опит тук също в чужди компании.

Тия заплати от 1000-2000 евро са точно, ако мине номерът. Има масова вълна за търсене на кадри от източна Европа. Идеята им е да прилъжат някой с по-висока за нашия стандарт заплата, а всъщност за там неоцеляваща, който се върже.....Sad

Иначе, ако наистина си висш пилотаж, Англия и скандинавските страни- там са големите кинти и съответно сериозната работа. Но пък зависи дали на ония скандинавци можеш да им изтраеш начин на живот.

Последна редакция: вт, 09 юни 2015, 00:39 от Анонимен

# 327
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Може да се изкажа много неподготвена, ама за 1000-2000 евро, ако взимате в Бг, по-добре не мислете за навън. Laughing С такава заплата дори от 1ия в семейството се живее добре.

# 328
  • Мнения: 7 987
Не е само заплатата. На мен би ми било приятно да живея някъде, където нещата са доста по-уредени, улиците нямат дупки, има тропоари, по които да вървиш с детето....

# 329
  • Мнения: X
Всеки знае сам себе си. Има хора с големи ипотечни кредити, други с големи разходи покрай деца, трети пък просто искат да изкарат пари за жилище, четвърти са заложили на по-висок стандарт на живот. А понякога нещата не опират само до пари, а и до ниво на професионализъм. В България, даже и по чуждите фирми нещата са побългарени, защото се управляват от нашенци, които понякога са калпави мениджъри и ти ядат нервичките всеки ден.
То мноо ясно, че ако на някой всичко в работата му е ОК, няма да тръгне да гони Михаля.

Общи условия

Активация на акаунт