Професия ИТ специалист

  • 175 285
  • 1 380
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 250
Пак съм аз с въпросите Stuck Out Tongue Winking Eye

Може ли да ми обясните каква е разликата между различните езици за програмиране?

Разликата е в словореда на командите.

Ето статия, в която са дадени 30 примера как се пише най-простата команда в програмирането - принтиране на текста "Hello World" :

https://www.geeksforgeeks.org/hello-world-in-30-different-languages/

(на Python е най-лесно)

Съвет:

Ако синът Ви е малък може да започне със ScratchJr (ScratchJunior).

Ако справя добре със ScratchJr, може да продължи със Scratch.

Ако справя добре и със Scratch, може да продължи с Python.

# 781
  • UK
  • Мнения: 957
Разликата в различните програмни езици е, че се използват за различни неща. Например, SWIFT се използва за апликации за МАК или айфон, Java и по-скоро Kotlin за апликации за андроид, ако искаш да си направиш сайт най-често JavaScript под някаква форма в комбинация с html/css , за автоматизиране и скриптове Python, за използването на математически изчисления и анализи Python, R, С++ се използва често за правене на програми на уиндоус, за роботи, заедно със С  и т.н.. Повечето езици имат почти едни и същи общи основи, затова обикновено няма значение от кой се започва.
Трендовете в популярността на езиците се променят всяка година, на който му е интересно видео тук

# 782
  • Мнения: 675
Най-общо казано, различните програмни езици имат различен словоред, организация и характеристики, което ги прави подходящи за решаване на различни типове проблеми. Затова и не се изключват взаимно, а често се използват паралелно в рамките на един и същи проект. Към кой език ще се ориентира човек зависи от това с какво точно му се занимава.

# 783
  • Мнения: 15 487
Отново - много благодаря за изчерпателните отговори. Бяха ми наистина много полезни
Весело посрещане на празниците желая на всички Hug

# 784
  • Мнения: 1 782
Не е точно по темата, но може някой да помогне. Simple Smile
Търся сайтове, в които публикуват обяви за работа по проекти, свързани с програмиране (примерно на C# ). Мерси предварително!

# 785
  • Мнения: 15 487
В jobs.bg си има цял сектор само за ИТ обяви - може да погледнеш там

# 786
  • Мнения: 1 782
В jobs.bg си има цял сектор само за ИТ обяви - може да погледнеш там
Погледнах, но не намерих раздел за проекти. Търся нещо за допълнителен доход, а не основна работа.

# 787
  • София
  • Мнения: 485
В jobs.bg си има цял сектор само за ИТ обяви - може да погледнеш там
Погледнах, но не намерих раздел за проекти. Търся нещо за допълнителен доход, а не основна работа.

Фейсбук групите :
Фрийлансъри - специалисти със свободни професии
Free Фрийлансъри (Свободни професии)
Свободни професии (Freelancers)

# 788
  • Мнения: X
Не е точно по темата, но може някой да помогне. Simple Smile
Търся сайтове, в които публикуват обяви за работа по проекти, свързани с програмиране (примерно на C# ). Мерси предварително!
Nploy? Upwork, fiverr, freelancer.com

# 789
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 005
...от които Upwork е единственото дето пада по нещо свястно, но има доста конкуренция.

# 790
  • Мнения: 6
Здравейте. Може ли помощ за домашното на дъщеря ми. Госпожата иска да се направи в тетрадката . Благодаря предварително

# 791
  • Мнения: 685
Кой ги пише тези учебници! Astonished
Хвърлих един бърз поглед и мисля, че за 2ра задача ви трябва урок 7, а за 3та - урок 14.

# 792
  • Мнения: 7 987
Здравейте. Може ли помощ за домашното на дъщеря ми. Госпожата иска да се направи в тетрадката . Благодаря предварително


Да си го направи на компютъра и да го препише в тетрадката.

# 793
  • Мнения: 5 378
Здравейте! Simple Smile
Започнах курсa за начинаещи на SoftUni  с идеята да видя дали това е нещо, което би ми допаднало и най-вече дали е по силите ми. Изненадващо се оказа, че заедно с мен се е записал и много близък мой роднина, та има с кой да обменям информация.
В началото нещата ми изглеждаха свежи, лесни и приятни, но стигнахме до For-циклите и направо потънах.
Гледам лекцията по няколко пъти, докато си обясня какво става. Налаг се да търся и допълнителни обяснение и примери в Google и Youtube. Абе изобщо, изведнъж видях, че хич не са прости нещата.
В същото време обаче си говоря с моя роднина и виждам, че на него му е изключително по-лесно. Самият той си казва, че не намира затруднение с решаването на задачите и даже са му приятни.

Знам, че тук има и други, минали през този курс и ми е интересно как беше при вас?
Срещнахте ли трудности някъде или това начално ниво ви беше лесно?
То е ясно, при всеки е различно, но се чудех, ако още от сега срещам затруднения, дали това значи, че занапред няма да се справя. Sad

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 21:33 от Rocket

# 794
  • Мнения: 5 689
Рокет, точно там и аз се затрудних в началото!  Даже бях на път да се откажа,но добре че не го направих. Всичко се изясни с решаването на задачи. Решавай всяка свободна минута и ще видиш,че много скоро циклите ще са ти фасулска работа! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт