Раждане в "Авис медика", Плевен

  • 37 916
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте    момичета има ли от вас раждали или такива на които им оредстои раждане там дайте мнения за    болницата на мен ми предстои раждане там Simple Smile на 60 км съм от болницата и малко се притеснявам

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 13:51 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 23
Здравей, аз родих преди 2 месеца там. Невероятни специалисти, страхотно отношение!!! Препоръчвам с 2 ръце д-р Славов, който е и завеждащ отделението, просто е много добър специалист и всички се допитват до него. Не му мисли въобще!! Hug Успех!

# 2
  • Мнения: 53
Благодаря миличка аз съм при доктор петрова но там май всички специалисти са на ниво ти от краде си и нормално ли роди  Hug

# 3
  • Мнения: 23
Живея в София, родих по спешност със секцио 2 седмици преди термин. Между другото опериращи ми бяха д-р Славов и д-р Петрова! Много съм доволна и от двамата!

# 4
  • Мнения: 16
Здравейте
Аз също ще раждам в Авис Медика,термина ми е на 18.03.2015.Искам да разбера нещо повече.Например до колко време ти дават бебчето, когато си родила секцио или нормално?
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 53
Здр за даването на бебето незнам все още аз ще раждам там февруари ако бебка не подрани от Бяла Слатина съм наскоро лежах 3 дни в болницата им заради болничен удивена съм болницата е много чиста дори не прилича на болница стаите са чисти топло е и то доста има лед телевизор в всяка стая и баня постоянно ти обръщат внимание и са много мили всички Simple Smile

# 6
  • Мнения: 23
Здравейте
Аз също ще раждам в Авис Медика,термина ми е на 18.03.2015.Искам да разбера нещо повече.Например до колко време ти дават бебчето, когато си родила секцио или нормално?
Благодаря!

И в двата случая до 1 час след раждане ти го дават Simple Smile Със секцио например го дават да си го гледкаш през деня и го взимат за нощта, за да не те натоварват, все пак от болката ти е по-трудно и да ставаш да му сменяш памперсите и да го храниш, но аз например си го взех и още същата нощ си го оправях сама! Всичко е по твой избор  Peace Hug После ще ти покажат и как да го къпеш и мажеш! Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 16
Благодаря Ви!!!

# 8
  • Мнения: 460
А за цената на раждането там има ли кой да сподели и какво включва: избор на екип, упойка, престой ?

# 9
  • Мнения: 53
Нормално раждане 880 секцио 980 включва избор на екип и престой за упойки не съм питала тъй като незнам дали ще ползвам Simple Smile

# 10
  • Мнения: 460
kleopatrichka Благодаря за бързия отговор Simple Smile) А към кой лекар си се насочила ?

# 11
  • Мнения: 53
От началото си ме следи др .Петрова и съм много доволна при нея ще си раждам много е мила,обяснява добре ,обръща внимание много мои познати в моя град родиха при нея в Авис Медика и ми я препоръчаха ...ти от каде си и кога ти е термина Simple Smile ако имаш още въпроси питай каквото знам ще отговарям  Hug

# 12
  • Мнения: 460
Аз съм от Павликени, бременността ми следи д-р Петков в МБАЛ гр. Левски. Много съм доволна от него, но лежах в 4-тия месец в болницата и ми се стори, че сестрите не обръщат много внимание на пациентките (чаках 40 мин някой да дойде да ми смени системата, радвам се че можех да си я спра сама), и понеже ми е първа бременност много държа някой да ми обясни всичко свързано с кърменето и с гледането на бебчо. И така събирам отзиви за клиники, където мога да получа това, от което имам нужда, макар че виждам, че няма как да стане без да си платя (защото за мен 1000 лв не са малко, но ако се наложи ще ги дам).
PS.: Терминът ми е 9 април, в 6тия месец съм, но имам две предишни операции и съм със съмнения за планово секцио по медицински препоръки.
Ако можеш просто да ми кажеш впечатленията на твоите познати, раждали там и твоите, щом си си следила бременността там ще съм много благодарна. Усмихната вечер, желая!

# 13
  • Мнения: 53
Разбирам те и за мен 1000 лева са много пари но тук в моя град болницата и лекарите са пълна трагедия и на мен ми е първа бременност и искам да родя на по добро място в Авис Медика като се,роди бебето те учат да го кьпеш как да му обработваш пьпчето как да го храниш и така нататък много са мили всички сестри и акушерки аз миналия месец лежах заради болничен 3 дни в болницата им и съм очарована постоянно идват питат те как си имаш ли нужда от нещо и т.н стаите са с по две легла с климатици с баня и телевизор всичко е на високо ниво живот и здраве като родя ще споделя и за раждането на мен ми е на 1 час пьт болницата но съм много доволна Simple Smile

# 14
  • Мнения: 109
Здравей,смело давай къв Ависа. Simple Smile Аз родих там на 16.09.2014.С екип-Славов и Петрова,те ми бяха на операцията. Много съм доволна от Славов и абсолютно от всички,даже от жените,които идваха да чистят стаите,и с тях се сприятелих и си говорихме.Ако имаш нужда от нещо,само натискаш звънецът в стаята и се отзоваваше някой,без значение колко часът е! Много ми беше добре през цялата седмица,която бях там.Страхотни хора и мило отношение newsm44. При който и доктор да попаднеш,няма да сгрешиш.И Славов,и Янкулов,и Бързашки и Петрова са страхотни,да не говорим,какви бъзъьи пускаха,поне при мен беше така,може би защото и аз им отвръщах с усмивка и закачки Grinning Grinning Grinning.Ако ще раждам втори път,определено ще се върна с желание там! Иначе цената на всичко-операция и престои,е 900 лв,като си тръгвате с бебчо,плащате долу на рецепция и -къща Joy Ако искаш пиши ми,може да се видим и да ти разкажа повече.Успех и здраво бебе  bouquet

# 15
  • Мнения: 342
Здравейте,
аз също съм се насочила да раждам там, но още не съм избрала лекар. Бихте ли ми казали имат ли възможност да реагират при евентуални усложнения на планирано секцио? В смисъл - ако се наложи преливане на кръв и т.н.
Как е отношението на акушерките?

# 16
  • Мнения: 109
Ами за отношението на акушерки и лекари,нямам забележки никакви.Аз понеже не спирах да се усмихвам и се сближих с  всички там и се държаха супер приятелски и непринудено Simple Smile Simple Smile.  Сега за това дали могат да реагират при,недай боже кризисен момент,нищо не мога да кажа,понеже не съм се сблъсквала. Но в момента в който казах на Славов,чеискам секцио,след половин час вече лежах на масата. Успех на теб и здраво бебенце.Ако искаш ми пиши Hug Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 627
Предполагам , че ще могат да реагират , имат и други отделения в близост .
Но ти не мисли за най лошото , мисли позитивно  Hug

zmiqqq_85 И аз ще раждам при Славов  Wink , много го харесвам като човек преди всичко.  Peace

Може ли и аз да ти пиша , че имам малко въпроси относно постъпването в болницата и разни други подробности ?  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 342
Защо не споделите тук? Аз също се интересувам. Ако е удобно, разбира се... и ако не ви притеснява

# 19
  • София
  • Мнения: 627
Ами аз се интересувам с какъв багаж влизам в пред родилна зала , после останалите неща как си ги взимат ... ? Какъв е режима за посещения , за таткото примерно.
Всякакви подробности ме интересуват .  Mr. Green
Аз нямам брак с таткото , как стои въпроса с припознаването , какъв документ се попълва ?

 Whistling

# 20
  • Мнения: 109
Здравейтеее бъдещи мами.Относно посещенията наблизките,няма ограничения,моя мъж стоеше с часове,разбира се,ако съквартирантката ти няма против,защото бебетата се кърмят все пак,до 9ч са визитациите пък. Но едва ли ще има някой,който да иска да спи при вас,така че колкото и да остане,няма да го изгони никой. Simple Smile Багажът от мен беше-2 нощници ,за смяна,тоалетни принадлежности,четки,пасти,шампуани ,душ гелове и т.к. Лигнин,дамски превръзки,джапанки за банята и стаята,ластик за коса,моята беше мн дълга и ме дразнеше,вързвах си я,широки гащи,но преди визитация ги събуй защото се карат,аз бях със секцио,и на мен ми се караха,но аз ги махах преди да влязат Joy Joy Joy.  За маметата общо взето това е багажът,за бебето,няколко чифта дрешки да има за смяна,носете си повечко,защото се цапат лесно,памперси задължително един голям пакет за спокойствие,памперсни чаршафи,те са повече за мамитата,слагат се под дупето,да не цапат чаршафите с кръв Embarassed.  Шапчици и ръкавички,също за бебето,каквото остане,всичко се връща,нищо не присвояват там.АМ също е от тях,Фризолак им дават,поне през септември беше така newsm78,може да е сменено hahaha.   Когато ходите на преглед,ще ви дадът списък с нещата,аи в интернет ги има в сайта на болницата,тук казах,това което носех аз.Ако някоя от вас иска да се срещнем,нямам нищо против. Simple Smile Simple Smile

# 21
  • Мнения: 109
Сетих се за цените,престоят ми с операцията ми беше 900 лв,на изписването на бебо,таткото минава през рецепция,плаща и се прибирате у дома. Стаите са топли ,като цяло,баните  са много прилични,всъщност все едно си в хотел,санитарките чистят стаите с препарати,хигиената е на ниво определено. Която ще ражда със секцио,ще и предложат спиналната упойка-не я отхвърляйте,аз бях с такава и не съжалявам Simple Smile.Сещам се още подробности,за това питайте и вие каквото се сетите  bouquet

# 22
  • Мнения: 342
А, за спиналната упойка  -  как точно протича?  Гадно ли е?

# 23
  • Мнения: 109
Ами трябва да имате предвид,че всеки има праг на болкка първо.Аз се гордея,че моя определено е висок,и си издържах стоически болките.Та за упойката,лягаш на една страна с плъно сгънати колена към гърдите ти,абе на кълбо.Самото поставяне е в гръбнака,не е приятно,но не  е болка от която се пищи и вика,ще те питат дали си усетила ток по тялото,ако кажеш да,а ти ще го усетиш,значи си готова,и те слагат на масата вече за самата операция. Минава малко време докато изтръпнеш хубаво ите почват. При мен имахме радио и си слушахме музика,една супер внимателна сестра ми държеше ръката през цялото време  и си говорихме,казва ти какво ти правят,кога изваждат вече бебето и така Simple Smile Моментът с издърпването на бебчо,също не е много приятно усещане,но на секундата го чуваш и ти го показват Simple Smile Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 627
Всъщност списъка го имам за болницата , просто ме интересуваше кое да внеса първо , защото със сигурност не ми трябва всичко в самото начало ... накуп  Mr. Green
Раждането от декември насам е 990 лв / нормално с направление / за другите видове не съм се интересувала , но секциото вече е над 1000 лв  Peace.

# 25
  • Мнения: 109
Доста са се вдигнали цените за 4 месеца newsm78 Sick. Повярвай,че всичко ще ти трябва от деня на постъпванетото  ти Laughing,аз веднага си бях разопаковала нещата и си ги ползвах,но разбира се,така беше при мен,не е задължително всички да са ,като мен   Embarassed. А ти как ще раждаш?

# 26
  • София
  • Мнения: 627
Смятам да раждам нормално . Flutter

# 27
  • Мнения: 133
Здравейте маминки! И аз очаквам първата си рожба и съм се ориентирала към Авис Медика и ще съм ви много благодарна, ако все пак някой знае ориентировачно колко струва едно естествено раждане там горе-долу, защото някак си все ми е било неудобно да питам АГ-то (млада и зелена съм, не съм отракана хехе).

# 28
  • Мнения: 109
Аз раждах септември месец секцио,то е 900 лв ,а за нормално тогава беше 880.Но и си питай не се срамувай,то си емнза теб! Аз питах Славов и той си ми ги каза цените,още повече че са изнесени в сайта на Ависа.Успех  bouquet

# 29
  • Мнения: 356
Здравейте.И аз обмислям раждане там,ще се радвам ако някой ми каже ,ако искам да използвам епидурална упойка ,ще имам ли тази възможност и каква ще е цената и? То е ясно,че най-важно е да сме добре,но все пак ми се иска да си направя сметка колко пари евентуално трябва да съм подготвила  Peace

# 30
  • Мнения: 36
Здравейте, бъдещи мами. Аз родих в Авис Медика второто си детенце при Бързашки и съм много доволна. Условията са точно като в хотел, а персоналът е изключително отзивчив, обясняват ти абсолютно всичко, дори и да го знаеш вече. Първото си дете родих във Втора база /само там имаше родилно отделение тогава/ отново при този лекар, защото той си е моят лекар, и там условията бяха все още добри, нямаше ромите, които сега изобилстват, и немотивирания персонал, но като питах някои неща трудно получавах отговори от акушерките. Все трябвало да питам някой друг, просто не им се работеше много много, явно за тези заплати е така. В Авис Медика е съвсем различно- без да викаш някой, все идват акушерки и за бебето, и за майката, и лекари минават често да си видят пациентките, и престоят не се усеща като болничен. Близки могат да влизат често, но трябва да се съобразяваш и с другата майка в стаята все пак. Храната е вкусна и разнообразна, не като във Втора база- половин кисело мляко Фея за вечеря. Там все чакаш някой да ти донесе храна, за да не умреш от глад, но така са условията в държавните болници. Тук се плаща, но пък в крайна сметка не раждаме всеки ден, 1-2 пъти в живота се случва, и нека се чувстваме спокойни и специални, и най- важното сред добри специалисти.
  Успех на всички, на които им предстои най- съкровения момент в живота!!!

# 31
  • Мнения: 2
Здравейте, мами и бъдещи мами ! все още съм нова във форума, но съм впечатлена от големия обмен на информация между вас. Както на всички бъдещи мами така и на мен ми предстои големия въпрос за това къде да избера и при кого да бъде раждането. Все още ми е рано, защото съм в 14 г.с., но някак си се чувствам крайно неориентирана. Живея в гр. Враца и е напълно изключено да родя тук. Спряла съм се на гр. Плевен като цяло, но се колебая между Авис Медика и Света Марина. Мнения всякакви. Притеснява ме факта, че намирам в нета доста противоречива информация за Авис Медика, а пък на мен там условията ми изглеждам по-добри. Можете ли да ми препоръчате и специалист от Авис Медика ?

# 32
  • Мнения: 342
. Спряла съм се на гр. Плевен като цяло, но се колебая между Авис Медика и Света Марина. Мнения всякакви. Притеснява ме факта, че намирам в нета доста противоречива информация за Авис Медика, а пък на мен там условията ми изглеждам по-добри. Можете ли да ми препоръчате и специалист от Авис Медика ?
Отивай в Авис. Няма да съжаляваш. Всичките км лекари са добри. Аз раждах при д-р Бързашки, но от престоя в болницата мога да кажа, че който и лекар да из ереш няма да сбъркаш. Д-р Богданова също е много мила и йзобщо всички там. Света Марина не е това, което е била. Доктор Стойков се е изнесъл от там, заедно с екипа си още миналата година и сега е в Търново. Освен това може да е по-нова, но условията не са чак толкова приятни. В Авис бях като на курорт, а не на раждане Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2
 ~iddi~ - Много ти благодаря за информацията, изключително ми е полезна, най вече защото съвпада и с моето желание.

# 34
  • Мнения: 1 156
Здравейте, а поставят ли ваксини при раждането в Авис Медика и ако да знаете ли кои?

# 35
  • Мнения: 342
да, поставят първите ваксини (една или две бяха).
Следващата ваксина е чак на едномесечна възраст.

# 36
  • Мнения: 1 156
А дават ли ти бебчето веднага след изваждането от корема?
Нали казват , че е хубаво да го има този първи контакт между майката и бебето , а не веднага да го отнасят.
Също така имате ли впечатления относно помощта за кърмене? Аз ще раждам там секцио и много се надявам акушерките да ми съдействат първите дни за кърменето

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 67
Здравейте!
Предстой ми второ раждане и смятат да бъде в Авис Медика. И първият път раждах там, при доктор Славов и благодарение на него имам здраво 6-годишно момченце. И сега смятам пак при него. Питането ми е дали някой може да даде актуална информация за цените на раждане към момента. Никъде не намирам в сайта, а чувам от познати, че минават 1000лв. Когато раждах през 2010 г. цената за нормално беше 650 лв., а за секцио 750лв.
Благодаря Ви предварително!

# 38
# 39
  • Мнения: 199
Моля дайте актуална информация за цените на раждане в Авис Медика.

# 40
  • Мнения: 74
Здравейте,
и аз също се интересувам от актуални цени за раждане в Авис Медика. Прави ми впечатление, че цените в Св. Марина са доста изгодни - нормално раждане е 700 лв., а секцио 850 лв. А в Авис Медика дочувам, че минават 1000 лв. Доста голяма разлика. Като гледам снимки на Марина е къде по-добре. Моля за мнение.

# 41
  • Мнения: 342
Лично мнение - Света Марина загубиха д-р Стойков, който беше основната причина много жени да раждат там. Сега не знам какъв екип имат, но по мое време избрах да раждам в Ависа,
 - първоначално заради доктор Бързашки
- заради това, че имат двойни стаи със самостоятелна баня
 - бебетата се гледат на етажа (бяха ми казали, че в Света Марина бебетата са на друг етаж и трябва да ходиш по стъпала, (за жена след секцио не е много удобно)
 - една колежка беше раждала в Св.Марина (през 2015) и не беше особено доволна от отношението на персонала на неонатологията. Както после разбрах (едва след като родих), отношението на неонатолозите е дори по-важно от това на лекаря, водещ раждането. В трудните моменти след това трябва подкрепа за кърмене, за обучение, дори ако щете и една усмивка за кураж. В общи линии съм доволна от отношението в Ависа. Всички бяха усмихнати, заради което ми направиха преживяването раждане без много стрес за самата мен.
Тези впечатления обаче са от пролетта на 2015.


 в Света Марина отдавна нещата са променени, защото доктор Стойков е изтеглил екипа си към Търново.

Най-важното е, обаче, не толкова парите, колкото да се чувстваш спокойна на мястото, където раждаш. А снимките не могат да покажат кое е по-хубаво, защото, ако раждаш в топли месеци - в стая двойка с тераска в Кайлъка, с хубава градина пред теб  - по-скоро се чувстваш като на хотел, отколкото в болница.
Успешно и леко раждане ти пожелавам. 

# 42
  • Мнения: 74
Здавей! Благодаря за мнението. Сега и аз съм наблюдавана в Авис Медика при д-р Славов. Имам му доверие и това е важно.

# 43
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
А тези 1125 лв включват ли и грижите за бебето или те се запалщат отделно?

# 44
  • Мнения: 74
А тези 1125 лв включват ли и грижите за бебето или те се запалщат отделно?
Да + всички изследвания и слухов скрийнинг. Заплаща се ако желаете да се направи трансфонтанелна ехография и ехография на коремни органи /90 лв./.

# 45
  • Мнения: 8
Здравейте,
1125 лв. е естественото раждане или секциото?

# 46
  • Мнения: 74
Здравейте,
1125 лв. е естественото раждане или секциото?

секцио

# 47
  • Мнения: 1
Здравейте,скъпи мами,преди няколко дни разбрах,че съм бременна и ми предстои да си избера кой лекар от Авис Медика да ми е наблюдаващ?Някой може ли да ми препоръча добър акушер-гинеколог от там?Благодаря Ви предварително!

# 48
  • Мнения: 74
Всички са добри. Аз лично бях при Д-р Славов - невепоятен професионалист и човек с главно "Ч".

# 49
  • София
  • Мнения: 13
Някоя мама знае ри Каква е цената за нормално раждане?

# 50
  • Мнения: 74
Някоя мама знае ри Каква е цената за нормално раждане?
1010 лв. беше 2017 г

# 51
  • Мнения: 2
Здравейте дами, предстой ми да си избера наблюдаващ лекар гледам, че д-р Славов не работи със здравна каса. Може ли да ми каже някой каква е цената на преглед?

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Мисля че беше 35 лева. Аз съм била при Богданова и с дъщеря ми и със сина ми и съм много доволна. Славов наистина е чудесен, но не ми се плащаше и за женска консултация. Който и да изберете от екипа все са страхотни. А и друго не е задължително един и същи лекар да ти е за консултация и раждане.

# 53
  • Мнения: 2
Благодаря ! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 35
Здравейте, предстои ми раждане и съм се  насочила  към Авис Медика , но консултацията ми я води Аг , което не е от тази клиника . Дали ще има проблем да си избера техен специалист за раждане и каква ще бъде цената.

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Не е проблем, че сте при друг лекар. Изберете си, запишете си час, за да се срещнете и да ви прегледа. Цената за нормално раждане е 1010 лв, а за секцио 1125. Това бяха цените януари, но не вярвам да са се променили. Включват и грижите за бебето и слухов скрининг.

# 56
  • Мнения: 35
Благодаря много насочила съм се към Д - р Славов

# 57
  • Мнения: 35
Правих си фетална при него и останах много доволна от него

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ами, който и да изберете все ще е добре. Всички са страхотни и не само лекарите и акушерките, и санитарките. Успешно раждане.

# 59
  • Мнения: 35
Благодаря

# 60
  • Мнения: 460
Момичета, решила съм да раждам при д-р Янкулов в Авис Медика, имате ли представа дали мога да му занеса някакъв план за раждане и дали е добре настроен към тези неща ? Интересува ме също някоя знае ли дали бащата може да присъства на раждането? И изобщо ако може да споделите пресни впечатления от болницата и от д-р Янкулов Simple Smile Благодаря предварително!

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 14
През 2015 там се роди моето момченце, просто съм възхитена от всичко! Хората са уникални, мед. сестра влезе с мен в банята след операцията да ми помогне за  вземане на душ, вдигаха ме от леглото и ме подпираха за да се раздвижа, а предродилна зала беше едно мн приятно място, влизаш в нея и гледаш плазма, на нея си върви музикален канал и хората са супер позитивни Simple Smile . Да, има тежки моменти - все пак е раждане, но са сведени до минимум от приятни хора, а кухнята е невероятна! Да не забравя че в неонатологията вече е и д-р. Йонов, на който и до ден днешен поверявам здравето на детето си. Уникален човек!!!

# 62
  • Мнения: 35
Решила съм да раждам  в Авис Медика при Д-р Славов . Надявам се да съм направила правилния избор между тази болница и УМБАЛ

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
За мен е правилния избор. Въпреки че много хора са доволни от втора база, аз не бих родила там или в която и да е държавна болница. Успех!

# 64
  • Мнения: 74
Решила съм да раждам  в Авис Медика при Д-р Славов . Надявам се да съм направила правилния избор между тази болница и УМБАЛ
Няма да съжаляваш! Успех! Миналата година родих при него секцио по мед.показания. Той ми следеше и бременността.

# 65
  • Мнения: X
Каква е актуалната цена на секцио? Някой има ли списък за родилното?

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
В началото на годината беше 1125. Списъка го има на сайта на болницата. Само дрешките не са много актуални. Занеси си каквито ти решиш.

# 67
  • Мнения: X
В началото на годината беше 1125. Списъка го има на сайта на болницата. Само дрешките не са много актуални. Занеси си каквито ти решиш.

Благодаря! Сега ще потърся списъка в сайта.

# 68
  • Мнения: 5
Здравейте някоя от вас ще може ли да сподели линк към ценоразписа за раждане и прегледи в Авис медика, защото аз така и не успях да го намеря. Благодаря предварително.

# 69
  • Мнения: 547
Здравейте, момичета. Бременна съм и до сега съм ходила на прегледи все при д-р Славов. При него отидох и за потвърждение на бременността. Следващият ми преглед, на който ще ми прави БХС, е след 2 седмици. Интересува ме дали в Авис Медика има пакети за следене на бременността. В сайта не успявам да намеря никаква информация.

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Всички с изключение на Славов си водят ЖК по здравна каса. Той имаше пакет, но най добре го питай лично. Един съвет от мен, който разбира се не е нужно да послушаш. Ако ще ходиш на фетална морфология, не ходи при него, а в софия.

# 71
  • Мнения: 547
Всички с изключение на Славов си водят ЖК по здравна каса. Той имаше пакет, но най добре го питай лично. Един съвет от мен, който разбира се не е нужно да послушаш. Ако ще ходиш на фетална морфология, не ходи при него, а в софия.


Аз мислех да отида при него и ако има нещо, което го съмнява или в което не е сигурен, тогава да отида в София. Не знам про кого да отида там, а от Славов чувам само добри отзиви.

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз имам две деца. И двете съм била при Славов на фетална. С каката исках 3д, но той ме убеди, че е по добре фетална. Обясняваше ми всичко, показваше ми и уж бях доволна. Сега не успях да отида в София, въпреки че всички ме съветваха да ида там. Отидох пак при него. Този път нищо не обясни, нищо не показа. Щял да ми даде снимки ( другите дават диск вече). За капак преди няколко месеца разбрахме, че дъщеря ми има двоен бъбрек, нещо което би трябвало да се е видяло на фетална, но той не го е видял. Не е нещо фатално, но все пак е можело да се информирам.
Ти си решаваш. По никакъв начин не искам да налагам мнение. Винаги за един лекар има и положителни и отрицателни мнения.

# 73
  • Мнения: 1
Някой знае ли колко се заплаща за вип стая в Авис Медика гр. Плевен

# 74
  • Мнения: 2
Здравейте, мами! Предстои ми раждане през юни, насочила съм се към Авис медика, но не съм от Плевен. Бременността ми следи АГ от града, в който живея и държа да родя нормално( ако не се появят медицински причини за секцио) . Та въпроса ми е как се случва “записването” за раждане, как се процедира когато не си от града и ако не си на консултации при някой от лекарите в Авис. И другото нещо, което ме тревожи е,че чувам разни слухове, че там наблягат на секцио и не обичат да се “ занимават” с нормално раждане, дори и всичко да е наред и да няма предпоставки за секцио? Какво е вашето мнение?

# 75
  • Мнения: X
Здравейте, мами! Предстои ми раждане през юни, насочила съм се към Авис медика, но не съм от Плевен. Бременността ми следи АГ от града, в който живея и държа да родя нормално( ако не се появят медицински причини за секцио) . Та въпроса ми е как се случва “записването” за раждане, как се процедира когато не си от града и ако не си на консултации при някой от лекарите в Авис. И другото нещо, което ме тревожи е,че чувам разни слухове, че там наблягат на секцио и не обичат да се “ занимават” с нормално раждане, дори и всичко да е наред и да няма предпоставки за секцио? Какво е вашето мнение?

Познавам жени родили и по двата начина там.
Толкова ли е трудно да се обадите и да попитате?

# 76
  • Мнения: 547
Сега ще напиша нещо, доста дълго, но надявам се полезно за момичетата, които се чудят частна или държавна болница да изберат, което ще е точно обратното на това, което съм писала няколко поста по-назад в темата!
През септември 2018 забременях, планувано, сна 22 години, с първото си дете. Стана от първия път опити. Разпитвах предварително за добър лекар и се бях насочила към Авис Медика, защото, като повечето хора, си мислех, че ще ми обърщат повече внимание, тъй като си плащам, а и за държавната болница, бях чувала не толкова добри неща за хигиената. Много мои близки и познати, да не кажа всички, ми препоръчваха д-р Николай Славов от Авис Медика. Ходила съм при него и преди да забременея. Отидох при него за уставновяване на бременност и се следях при него през цялата бременност, която завърши С МЪРТВО РОДЕНО ДЕТЕ ЕДНА СЕДМИЦА ПРЕДИ ДА ВЛЯЗА В ДЕВЕТИЯ МЕСЕЦ!!! Цялата ми бременност беше "следена" много зле, ако изобщо може да се нарече следене, това което правеше той. Първите ми ПКК и урина ми бяха изследвани март месец, а термина ми беше 7-ми юни. Микробиология, цитонамаска или каквото и да е друго изследване не ми е правено. Единствено БХС и ФМ, които правих при него, тъй като той е есинствения в Плевен, който прави ФМ. ОГРОМНА ГРЕШКА!!! ТОЙ ИЛИ НИЩО НЕ РАЗБИРА, ИЛИ МНОГО НЕГЛИЖИРАНО СЛЕДИ НЕЩАТА И АКО ИМАШ КЪСМЕТ ВСИЧКО ДА ТИ Е НАРЕД, ТОГАВА РАЖДАШ ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕ!
На Великден, точно около две седмици след последната ми консултация с него, бебето ми почина. Просто спрях да го усещам, отидох в болницата в Кайлъка и там дежурната акушерка и дежурния лекар, Янкулов, ми слушаха тонове и ме гледаха на ехограф доста дълго време и не знаеха какво става. След това Янкулов се изправи пред мен и каза "Не съм сигурен, май има нек'ав пулс, ама е слаб, което значи, че се мъчи в теб. Иди във Втора база, да видиш какво ще ти кажат, 'щот тука и да го извадим, той ще умре, ЗАЩОТО НЯМАМЕ РЕАНИМАЦИЯ. Ако там ти кажат, че е мъртво, ела утре в 8:00 и ще го извадим." Отидох във Втора база. САМА СЕ ЗАКАРАХ, не с линейка, да не си помислите, че ги е грижа чак толкова, че да ме транспортират с линейка. Там ми казаха, че бебето е мъртво и ме приеха веднага, за да предизвикат раждане. Родих 25 часа по-късно, нормално, след 3-4 системи окситоцин и всякакви други хапчета, защото не е трябвало да ме режат, тъй като при мъртво бебе е опасно и за мен, или да ми се натрови кръвта и да умра, или да се наложи да ми махнат всички детеродни органи. В Авис-а, ако бях се върнала "утре в 8:00", щяха да ме стежат и да го извадят, както става ясно от думите на лекаря. На тях не им се занимава да ме чакат 25 часа да получа разкритие и да раждам нормално... Бебето не го усещах втори ден като отидох, а те не знаеха живо ли или не. Какво ви говори това на вас!? Какви "профисионалисти" са!? Изобщо какви лекари са!? А каква е тая болница без реанимация!? По-лесно е да си измием ръцете и да пратим проблемите в държавната. А после да я плюем, как не била окей. Искам да ви кажа, че в държавната всичко беше на ниво. Като започнем от персонала и стигнем до хигиената! Всички там са хора, а не броячна машина за пари като в Авис-а. Държаха се с мен като с приятел, а не с пациент.
Така се разви моята "БЕЗПРОБЛЕМНА" според Славов бременност.

# 77
  • Мнения: 74
Сега ще напиша нещо, доста дълго, но надявам се полезно за момичетата, които се чудят частна или държавна болница да изберат, което ще е точно обратното на това, което съм писала няколко поста по-назад в темата!
През септември 2018 забременях, планувано, сна 22 години, с първото си дете. Стана от първия път опити. Разпитвах предварително за добър лекар и се бях насочила към Авис Медика, защото, като повечето хора, си мислех, че ще ми обърщат повече внимание, тъй като си плащам, а и за държавната болница, бях чувала не толкова добри неща за хигиената. Много мои близки и познати, да не кажа всички, ми препоръчваха д-р Николай Славов от Авис Медика. Ходила съм при него и преди да забременея. Отидох при него за уставновяване на бременност и се следях при него през цялата бременност, която завърши С МЪРТВО РОДЕНО ДЕТЕ ЕДНА СЕДМИЦА ПРЕДИ ДА ВЛЯЗА В ДЕВЕТИЯ МЕСЕЦ!!! Цялата ми бременност беше "следена" много зле, ако изобщо може да се нарече следене, това което правеше той. Първите ми ПКК и урина ми бяха изследвани март месец, а термина ми беше 7-ми юни. Микробиология, цитонамаска или каквото и да е друго изследване не ми е правено. Единствено БХС и ФМ, които правих при него, тъй като той е есинствения в Плевен, който прави ФМ. ОГРОМНА ГРЕШКА!!! ТОЙ ИЛИ НИЩО НЕ РАЗБИРА, ИЛИ МНОГО НЕГЛИЖИРАНО СЛЕДИ НЕЩАТА И АКО ИМАШ КЪСМЕТ ВСИЧКО ДА ТИ Е НАРЕД, ТОГАВА РАЖДАШ ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕ!
На Великден, точно около две седмици след последната ми консултация с него, бебето ми почина. Просто спрях да го усещам, отидох в болницата в Кайлъка и там дежурната акушерка и дежурния лекар, Янкулов, ми слушаха тонове и ме гледаха на ехограф доста дълго време и не знаеха какво става. След това Янкулов се изправи пред мен и каза "Не съм сигурен, май има нек'ав пулс, ама е слаб, което значи, че се мъчи в теб. Иди във Втора база, да видиш какво ще ти кажат, 'щот тука и да го извадим, той ще умре, ЗАЩОТО НЯМАМЕ РЕАНИМАЦИЯ. Ако там ти кажат, че е мъртво, ела утре в 8:00 и ще го извадим." Отидох във Втора база. САМА СЕ ЗАКАРАХ, не с линейка, да не си помислите, че ги е грижа чак толкова, че да ме транспортират с линейка. Там ми казаха, че бебето е мъртво и ме приеха веднага, за да предизвикат раждане. Родих 25 часа по-късно, нормално, след 3-4 системи окситоцин и всякакви други хапчета, защото не е трябвало да ме режат, тъй като при мъртво бебе е опасно и за мен, или да ми се натрови кръвта и да умра, или да се наложи да ми махнат всички детеродни органи. В Авис-а, ако бях се върнала "утре в 8:00", щяха да ме стежат и да го извадят, както става ясно от думите на лекаря. На тях не им се занимава да ме чакат 25 часа да получа разкритие и да раждам нормално... Бебето не го усещах втори ден като отидох, а те не знаеха живо ли или не. Какво ви говори това на вас!? Какви "профисионалисти" са!? Изобщо какви лекари са!? А каква е тая болница без реанимация!? По-лесно е да си измием ръцете и да пратим проблемите в държавната. А после да я плюем, как не била окей. Искам да ви кажа, че в държавната всичко беше на ниво. Като започнем от персонала и стигнем до хигиената! Всички там са хора, а не броячна машина за пари като в Авис-а. Държаха се с мен като с приятел, а не с пациент.
Така се разви моята "БЕЗПРОБЛЕМНА" според Славов бременност.
Здравейте! Съжалявам за това, което сте преживяли. Това нещо не се преживява и остава травма за цял живот.
Изненадана съм от развитието на случая при Вас. Аз пък се следях през 2016г при Д-р Павлина Петрова в Авис Медика и уж всичко беше наред, докато в 25 г.с. бебето ми не почина в мен. Същата лекарка ме изпрати при Д-р Славов за мнение. За съжаление изхода беше фатален. Лекарката се опита да ме изпрати в друга болница. Казах й, че държа в тя и нейните колеги да си свършат работата до край. И така пое ме д-р Славов, благодарение, на който родих нормално със системи мъртвото си бебе. След много изследвания и 6 месечен период забременях. Той следя цялата ми рискова бременност и родих живо и здраво бебе. За мен той е изключителен професионалист. Съжалявам за случилото ви се.

# 78
  • Мнения: 547
Е, аз пък благодарение на него, родих мъртво бебето си, както вече съм написала. Но не настоях да си свършат работата до край, и по-добре, защото сигурно щеше да ме оперират...

# 79
  • Мнения: X
Е, аз пък благодарение на него, родих мъртво бебето си, както вече съм написала. Но не настоях да си свършат работата до край, и по-добре, защото сигурно щеше да ме оперират...

Г-жо, не е нужно да описвате случая си във всяка тема и да отговаряте по този начин на въпрос, зададен от бременна жена.
Във всяка една болница има мъртвородени, починали след раждане бебета и родилки. Нито сте първия подобен случай, нито за съжаление последен. Винаги при раждане има риск за живота на майката и бебето. Много ви моля, спрете да спамите всички теми и да притеснявате още повече жените, на които им предстои раждане. Всеки човек в тази държава има правото да избере как, къде и при кой лекар да роди.
Още преди година ви попитах какво показаха данните от аутопсията, но вие не отговаряте на тези въпроси. Чия е вината, че бебето е умряло? На лекарите ли? Едва ли! Грешка ли са направили като са ви препратили във Втора база? Едва ли! Защо пък трябва да ви транспортират с линейка така и не разбрах.
Съжалявам за това, което ви се е случило, но на всеки въпрос, зададен от бременна жена копи и пействате вашия случай.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 15:34 от Анонимен

# 80
  • Мнения: 547
Първо - ще пиша колкото си поискам и където си поискам. Момичето е поискала мнение и съм дала своето!
Второ - със сигурност не са направили грешка, че са ме изпратили във Втора база, защото каквито са некадърници в Авис Медика, можеше и да не завършат благополучно нещата за мен.
Трето - относно аутопсията. Не помня кога сте ме питали. Вероятно не са били готови резултатите. Чаках ги над 40 дни. Сега ще отговоря на въпроса Ви. Причината за смъртта на бебето ми е, че с немърливото следене на бременността ми, Славов е пропуснал да види, или по-скоро изобщо не е гледал, кръвотока към плода, а той е бил влошен. Имала съм тромбофилия, симптоми съм имала за тази тромбофилия - бебето изоставаше с 1-2 седмици още от самото начало, но въпреки това не съм насочена за генетично изследване. За тези, които не са запознати, тромбофилията е генетична предразположеност за по-ускорено съсирване на кръвта, така да го наречем, което бременността ми е отключила. Контролира се с инжекции, които разреждат кръвта. Плацентата се е калцирала прекалено рано, нещо, което се е видяло на последния преглед, което дори е записано под ехографската снимка, но пак не са взети мерки и плацентата е спряла да фунционира по-рано, в следствие на което бебето умира. По пъпната връв е имало много точковидни кръвоизливи, които също са в следствие на тромбофилията. Според Вас не е ли немърливо отношението му!? Не е ли немърливо за всичките месеци нито веднъж да не ми пусне миктобиология или някакво изследване, освен една ПКК и урина и то в 8-ми месец!? Първата ми насрочена проба за МБ и запис на тонове беше за 7-ми май, а аз тогава щях да съм вече в 9ти месец. Детето ми от самото начало не е получавало това, което му е нужно, за да се развие нормално.

П.п Ако не Ви харесва това, което пиша, не се чуствайте длъжна да го четете, защото аз няма да спра да го пиша или говоря. Не само във форума, а изобщо! Предпочитам да се разчуе случаят с мен, а не са се носят само "велики" неща за Авис Медика, защото нещата не са съвсем такива, каквито изглеждат. Затова се опитвам, чрез разказа си, да предпазя някоя родилка, а не да ги изплаша! Далеч съм от тази мисъл!

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 18:58 от sweety2831

# 81
  • Мнения: 26
sweety2831, много съжалявам за това, което сте преживели. Sad Няма как да сте знаели, но в Авис Медика техниката е допотопна. Допускам, че проблемът не е в уменията на доктора по отношение феталната морфология, а по-точно трябваше да ви предупреди, че е най-добре феталните да ги правите в София. В Плевен хубави ехографи има в КИРМ (едната ин-витро клиника), направо всичко се вижда там, мерят и потока на кръвта в плацентата, пъпна връв, дори сам виждаш потока в камерите и предсърдията на детето и ехографът изписва пулс. За рутинните прегледи там е перфектното място в Плевен! Друг е въпросът доколко им е специалност феталната морфология. Те се занимават с това да ви оплодят и да ви следят хормони, имунология, разбира се гледат и потока на кръвта и няма никакъв шанс да пропуснат тромбофилията (даже май имат някакъв нездрав афинитет към антикоагуланти). Общо взето са специалисти по всякакви аспекти на репродуктивните неуспехи, но като наближи 20та седмица, ти казват да ходиш в София на фетална морфология. Там са свикнали на бременни след ин-витро и дори да си забременяла естествено, се отнасят към всяка бременност като рискова, важна и въобще проявяват доста отговорност. Те обаче не водят раждания, което доста улеснява работата.

Принципно изследване за тромбофилия се пуска след 1 или повече аборти/мъртви раждания. Трябва да си много голям фен и леко параноик, за да тръгнеш да си я изследваш преди да забременееш за първи път. Или някой да те е понаплашил предварително. Лошото е, че човек преди да се опари, вярва, че позитивното мислене е достатъчно за успешна бременност и че всеки лекар е отговорен и съвестен. Аз вярвам, че лекарите в Авис Медика също са съвестни, но имат прекалено много пациенти. Цяла Северна България се стича към Плевен да ражда в Ависа и Св. Марина, в същото време всичките работят и на кабинет, въобще не знам кога спят и май изпускат фронта. Sad Тази система май не функционира добре. Пожелавам ви да се отърсите възможно най-бързо от преживяното, доколкото е възможно и да продължите напред, да си имате спокойна и успешна бременност и здрави деца. Кураж!

# 82
  • Мнения: 547
tennislady, благодаря ти за съчувствието. За КИРМ знам, но късно разбрах. Като цяло при другата си бременност ще се следя в София и при някой лекар във Втора база. Уверих се, че те са профисионалисти и преди всичко хора, противно на всичко, което бях чувала. За съжеление, се подведох по разказите на този и онзи, и избрах Авис Медика, което беше най-голямата ми грешка.

# 83
  • Мнения: 8
Здравейте искам да попитам имали майки които са раждали при доктор Наталия Цвик Плевен благодаря ви

# 84
  • Мнения: 3 032
Да, аз раждах при нея преди 2 години. Какво те интересува конкретно?

# 85
  • Мнения: 889
Здравейте искам да попитам имали майки които са раждали при доктор Наталия Цвик Плевен благодаря ви
Аз раждах при нея преди 2 седмици. Естествено раждане. Изключително съм доволна от отношението и професионализма й. Това ми е второ раждане, първото не беше при нея и спомените ми не са така положителни.

# 86
  • Мнения: 3
tarantula87, вие ли си избрахте да раждате при нея или тя се падна в отделението?

# 87
  • Мнения: 889
tarantula87, вие ли си избрахте да раждате при нея или тя се падна в отделението?
Записах се при нея за следене на бременността и съответно тя ме изражда. Не беше на смяна, но дойде.

# 88
  • Мнения: 3 032
Ако водиш ЖК при нея, има ли шанс да родиш при друг лекар в случай, че имаш такова желание?

# 89
  • Мнения: 889
Ако водиш ЖК при нея, има ли шанс да родиш при друг лекар в случай, че имаш такова желание?
Нямам представа. По-скоро ако раждането протече бързо, може да не стигне до болницата и да те изражда дежурния.

# 90
  • Мнения: 3
tarantula87, вие ли си избрахте да раждате при нея или тя се падна в отделението?
Записах се при нея за следене на бременността и съответно тя ме изражда. Не беше на смяна, но дойде.
Благодаря за отговора Ви 🌹😊

# 91
  • Мнения: 6
Здравейте, а каква е актуалната цена за естествено раждане?

# 92
  • Мнения: 7
Отдавна се каня да изкажа мнение тук ,но все не намирам необходимото време . Прочетох написаното от родилката с тромбозата и напълно заставам зад нея , проблемът е можело да се види на по -ранен етап и да се предотврати евентуално трагичният край ! Самата аз съм с генетична мутация Leiden V ,хетерозиготен и съм била от 4 -ти месец на инжекций за разреждане на кръвта , а преди това на кардио аспирин. Родих в Авис Медика , но не съм си следила цялата бременност там ,тъй като не съм от Плевен и отидох там на късен етап ,извстно време преди раждането. Бременността си съм следила в чужбина ,където живея , а изследването за генетични мутаций си назначих сама , тъй като сестра ми претърпя трагедия подобна на описаната от родилката ,но на доста по - ранен етап от бременността си . Като цяло за Авис Медика мога да кажа и добри и не дотолкова добри неща ,защото просто не мога да сложа всички под един знаменател . Изключително положително мнение мога да изкажа за др . Бързашки . Много точен , професионалист , с добро и отзивчиво сърце ! Колкото и пъти да съм го потърсила ,за някакъв проблем е бил насреща и по възможно най - бързия начин е реагирал. Др. Наталия Цвик беше заедно с него на раждането - и тя ми направи много добро впечатление , акушерките Зиная Енчева , Полина  , Петя, Ивка ...не си спомням имената на всички за съжаление  , много добро, приятелско и професионално отношение !.... Това , което не е добре в тази болница специално за мен е , че родилката трябва да се грижи сама за бебето си почти от самото начало ! За това нещо не бях предупредена и не го прочетох никъде ,а и не съм търсила нищо по темата ,защото просто не съм си и представяла , е родилка с Цезарово сечение е в състояние да полага грижи сама за детето си. Наистина е абсурдно !!!!!! Аз родих в петък късно вечерта и на следващия ден към обяд ми връчиха детето ! Аз не можех да се движа самостоятелно ,едва правех по няколко крачки и себе си не можех да обслужвам ,да се грижа за бебето просто ми беше супер трудно . Не можех да отида до банята  да го измия ,когато сменям памперса в резултат на което бебето се зачерви страшно в зоната на памперса , най - вероятно от кърпите . Когато помолих дежурната детска акушерка да го измие или да ми помогне ,тя отказа и ми отговори ,че ги къпели само сутрин преди визитация и не можела да измие детето , по - късно същата вечер я помолих ,ако може да го вземе в стаята с бебенцата , защото просто не издържах да го люлея и успокоявам , трябваше да сменям памперси , да го храня , а ме болеше операцията и се чувствах много зле въпросната акушерка отново отказа . В петък вечерта родих , в понеделник сутринта ме изписаха , престоят ми там беше само 2 дни , а по принцип би трябвало за раждалите с операция да е около седмица ! Това също нещо не беше както трябва .Но в известен смисъл аз се радвах ,че си тръгнах ,защото нямаше как в това състояние да продължавам до края на седмицата да се грижа сама за бебето там . В къщи поне имаше кой да помага за щастие . Водите ми изтекоха няколко дни преди плануваната операция и не успях да си спра 48 часа преди операцията инжекциите за разреждане на кръвта , налагаше се да си вдигам сама детето въпросните два дни , а то беше 4 ,500 кг , залепиха ми и някаква найлонова лепенка върху разреза от операцията уж ,за да съм можела да се къпя без да се мокри и така както ме изписаха в понеделник сутринта ми казаха да отида в петък за махане на конците ...познайте какво се случи ...??! Температура 40 гр , силна треска , като станах в къщи от леглото ми се въртеше все едно цялата стая ..получих някаква инфекция от недобро затваряне на раната , корема ми все едно гореше, температурата не можеше да спадне ...правих изследване ,започнах антибиотик , 2 седмици цедях и хвърлях кърмата заради това , че приемах лекарства ...накрая млякото намаля ..почти не успях да кърмя детето и си остана на адаптирано мляко ...не знам какво друго да кажа ! Хубавото е ,че към днешна дата сме живи и здрави и така ! Просто тези хора ,които се грижат за организацията на работата в тази болница , да обърнат внимание на сектора за грижа за бебетата,защото там нещата специално за мен не са както би трябвало да бъдат ! Някои ще кажат ,ама най —добре е за бебето да се грижи майката , ОК , аз също съм съгласна и аз най — много от всички бих искала да не се отделям от детето си и да си се грижа аз за него , но тук въпроса е друг — възможно ли е всяка една родилка и то специално след операция да се грижи за детето си сама ?!??! Могат ли всички родилки да се слагат под един знаменател и да се очаква ,че при всички следродовия период протича по един и същ начин и всички са в състояние да полагат грижи за малките човечета ?!?? Доста безотговорно и субективно , ако някой с медицинско образование мисли така и има подобни очаквания . Хората все пак са различни ,с различна проблематика и патологий ...Ако нямат възможност да поддържат достатъчно персонал да се грижи за всички новородени , да направят допълнително цена " пакет грижи за новородено " или " частен сестрински пост"  срещу заплащане , така ще се подпомогне това отделение ,където се грижат за бебенцата  ! .... така... общо взето това е ! И все пак благодаря на хората ,благодарение на които моето ангелче дойде на бял свят и НЕблагодаря на тези ,които не искаха да се погрижат за него !

# 93
  • Мнения: 3 032
Пламена, и аз мога да кажа същото като теб. Ти все едно го написа с мои думи.
Предстои ми ново раждане и то пак там и не знам дали не греша.
Аз също имах запарване на раната, отваряне, допълнително обработка вкъщи и отвратителен белег, ужасно дебел. Също имах температура, но след три седмици. Не знам каква е причината.
За тези пари може и по-добро отношение!

# 94
  • Мнения: 7
Здравей ,Helinor ! Явно този сценарий се развива при доста родилки ,защото аз лично познавам още една жена ,която живее в чужбина и роди след мене там , имаше същите проблеми . При мен това нещо се е получило поради няколко фактора, първо и най — важно са инжекциите за разреждане на кръвта , те пречат на нормалното съсирване на кръвта ,дори и в профилактична ниска доза , аз не успях да ги спра 48 h преди операцията ,защото ми изтекоха водите 5 дни преди плануваното секцио. Следващия фактор — много голямо бебе ( 4,500) , което трябваше да вдигам и нося сама точно в най — трудните дни след операцията . На всеки е ясно ,че вдигането на тежко напряга кръвоносните съдове . Когато съм вдигала бебето , в комбинация с Клексана е попречило на затварянето на раната , след това ме изписаха 2 дни след раждането, ако бях стояла около седмица и да обработват раната там, както по принцип е  според правилата ,и да не се запечатва двудневна рана от Цезарово сечение с найлонова лепенка ,най - вероятно нямаше да се стигне до тези проблеми ,с които се сблъсках . Просто има много неща ,които не са добре обмислени,и  по - скоро последствията върху родилката от евентуалните пропуски и грешки ,които се правят там . Когато една болнична институция започва да губи своето първоначално предназначение - да предлага и осигурява адекватно лечение и медицинска помощ и се пренасочва към преди всичко търговско дружество с цел по- голям оборот на пациенти и цел печалба за сметка на качеството на услугата и грижата за болните , бъдещето на това болнично заведение остава в голяма степен ПОД ВЪПРОС. Хубаво е да се мисли не само за днес и за утре , а за в бъдеще ! Защото все пак говорим за частна болница и най - добрата реклама за самата болница са нейните пациенти ! Такива случаи като нашите се вижда ,че не са рядкост и придобиват гласност ! Според мен всичко е въпрос на организация и политика на самото управление на болницата . Аз избрах тази болница заради др . Бързашки , понеже той работи там и държах на него , и в това отношение не сбърках ,защото от него съм много доволна , но той е гинеколог и хирург , не гледа бебета , не ги къпе и повива , не се занимава с преглеждане и обработка на рани и подробностите след раждането , неговото задължение е да следи бременността до успешен край и да извади бебето , от там нататък се заема друг персонал . Просто от управата на болницата да си организират по - добре сектора с гледането на бебенцата , за да могат майките да си почиват в тези няколко рискови дни след операцията и да се затвори добре раната без усложния ! ......Дано съм била полезна на някого ! Успех на всички , много късмет и здрави бебчета !

# 95
  • Мнения: 3 032
Пламена, аз цялата бременност и две седмици след това бях на фраксипарин.
Не зноех, че и това било фактор.
Трябваше да раждам при Бързашки, но в последния момент ми казаха, че е болничен и останах в ръцете на Цвик и Павлова.
Не знам какво да правя. Дали да ходя отново там или да търся други опции, а и имам вече много малко време - около месец.
А, че всичко е за пари в това спор няма.

# 96
  • Мнения: 547
Интересно! Една позната онзи ден ход при Бързашки на преглед, но в КИРМ, а не в Ависа, а на Вас са Ви казали, че е болничен.
За мен, да Ви кажа, че ми стана приоритет болницата да има добра неонатология и екип, защото ми остана "травма" от думите на Янкулов "тук и да го извадим, той ще умре, защото нямаме реанимация и нищо не можем да направим"...
А да споделя - на скоро разбрах за още една история - жена, закарана с 5-6 см разкритие, с избор на екип - д-р Богданова. Мъжът й седи долу и вижда как лекарката си тръгва, защото имала работа и ще се върне слд 2 часа. През това време задържат родилката да не напъва, при вече тръгнало раждане, защото ако роди, а лекарката я няма, няма да вземе парите за избор на екип, таа в следствие на това задържане, няколко месеца след раждане детето е било с деформация на главата и е ревяло почти непрестанно, защото го боли. Добре, че все пак се е оправило, ама си представете пък тази родилка как сее е чувствала през това време, през какво е преминала повреме на раждането и след това, гледайки детето си така... След като ми се случи на мен много неща чух и разбрах, сма късно!

# 97
  • Мнения: 3 032
Не си разбрала правилно какво съм написала или аз не съм се изразила както трябва. Бързашки беше болничен, когато трабваше да раждам аз през 2018 година. Не съм писала, че сега е болничен.
Иначе, да, "бият се" кой да вземе парите.
При мен пък имаше скандал, че Петрова се надявала да асистира на Цвик, а в последния момент беше в екип с Павлова. И въпросната Павлова викаше по коридора ядосано, че след като не смятали, че може да се справи да подава молба за напускане.
Отделно имаше една акушерка,  която помолих за свещичка, а тя каза да си я поставя сама. Тя само инжекции слагала. И как да си я сложа като не мога да мръдна от болки? Та, една санитарка ми я постави, наблягайки на факта, че не е нейна работа, което си е така.

# 98
  • Мнения: 7
Helinor , не мога да Ви дам съвет как да постъпите , просто съм страничен човек и това най- добре да го решите със съпругът си . Но ако и тази бременност сте на фраксипарин ,което предполагам , най - добре да не се напрягате да вдигате сама бебето , просто първите дни е добре да се грижат за него ,а вие да си почивате и да се затвори хубаво раната от операцията ( предполагам ,че отново ще раждате с цезарово сечение)  . Не знам какво да Ви кажа изобщо ,защото когато се касае за здраве и човешки живот съвети трудно се дават , единствено мога да споделя моя опит и преживявания ,ако ви послужат за нещо . Пак казвам ,че не могат да се слагат всички под един знаменател , има много свестни и съвестни служители в Авис Медика, но  и някои явно не чак толкова ...хората са различни . Някои явно просто са си кофти хора , имат си лични проблеми , комплекси или са са злобни по природа , неудовлетворени в личния си живот ..., и всичко това се пренася и на работното място , правят се грешки , някой страда после от това и така ...лошото е ,че в сферата на здравеопазването това е наистина фатално и трагедия за потърпевшите ! Все пак не забравяйте къде сме , това е България , шанса да се попадне на недобросъвестни хора ,склонни към непрофесионализъм и злоупотреби е много голям !

# 99
  • Мнения: 7
Sweety, много съжалявам за твоята загуба и напълно те разбирам ! Просто трябва да се успокоиш , за да можеш да продължиш напред ! Аз станах свидетел на нещастие като твоето , случи се на моята сестра , но беше на по - ранен етап , някъде около 5-6 месец . Тя живее във Варна и си следеше бременността в Майчин дом ( това е частна АГ болница) при много хвален и известен гинеколог( М. Яков )  . Не са я оперирали ,трябваше да роди детето ...не ми се навлиза в подробности , защото все пак това е нейна история и не зная дали би искала да я разказвам , но за следващата си бременност не пожела да стъпи повече там , има живо и здраво детенце , следеше си бременността и роди в държавната болница , каза ,че няма лоши впечатления от там . Но има познати ,които са следили бременност и са раждали в Майчин дом и казват ,че са доволни и други ,които пък се оплакват от държавната болница . Просто всичко е много субективно и индивидуално . Ти след като вече знаеш за проблема с тромбозата , предполагам си направила генетични изследвания и знаеш ,че следващата ти бременност трябва да си на терапия с инжекций Фраксипарин / Клексан . Не се подвеждай ,ако  някой лекар в бг ти каже схема за редуване на Фраксипарин с аспирини , поставяне на инжекций през ден и пр. Аз самата не съм имала неуспешна бременностт преди това и си назначих сама генетични изследвания , (заради случая със сестра ми )излязоха 2 хетерозиготни мутаций в основния пакет изследвания за тромбоза , тази високорисковата Leiden V , и другата беше тази за невъзможност от добро усвояване на фолиевата киселина . Още преди да се забременее е добре да се взима разградена , готова за усвояване от организма фолиева киселина , Вие сигурно сте наясно и знаете. Когато започнах инжекциите беше много кофти момент , защото аз от дете имам някакъв страх от инжекций и четох из форумите , че в Бг ги изписвали през ден и ги редували с аспирин , и реших че този ежедневен тормоз с боденето не мога да го понасям и звънях на професора( аз живея в чужбина и там съм си следила по - голямата част от бременността)  ,който ми ги изписа да го питам дали не мога да ги слагам през ден ,защото в Бг някой така правят , той беше изумен и започна буквално да вика по телефона " Абсолютно не , абсолютно не " , каза ми ,ако ще ги слагаш през ден изобщо не ги слагай ,защото все едно нищо не правиш ,действието им е 24 часа , така няма да има смисъл ...и така по своя и инциатива , без да съм имала предишни неуспешно завършили бременностти се ангажирах с ежедневни инжекций ,заради тези генетични мутаций  ,които си открих . Между другото моите мутаций бяха различни от тези на сестра ми , нищо че сме деца от едни същи родители . ...Много важно при тромбоза е начина на хранене , не само по време на бременността ,а и преди нея . Лошата и неправилна храна спомага за сгъстяването на кръвта , цигарите също . Добре е да се консумират прясно изцедени сокове от цитруси , свежи салати , аз пиех и ежедневно смути с джинджифил и куркума , но преди да забременея , след това ги изключих от соковете , защото прочетох , че ефекта при бременност е спорен и се отказах да не рискувам ... Тежките ,мазни меса не са за предпочитане , пържено също. Друго ,което мога да Ви кажа от опит е да си следите ежемесечно хемоглобина на къде се движи , да не се окажете в напреднала бременност с анемия , трябва ако има такъв проблем да се започне своевременно прием на железен препарат . Просто си пускайте ежемесечно кръвна картина . ...и не се притеснявайте , ще видите , че ще си имате живо и здраво детенце ! Сега сте много притеснена , в сърцето Ви е пълно с тревоги , с гняв ,с огорчение от тази трагедия , но ще видите ,че и тези дни ще отминат ...една майка никога не може да прежали детенцето си .., но ще дойде едно малко човече и при вас и ще дойдат щастливи дни и радост ...лошото ще избледнее и няма да го мислите така постоянно ...Вече знаете за проблема с тромбозата и има начин той да се неутрализира ! Желая Ви успех и се надявам с нещо да съм била полезна . На разположение съм ,ако Ви интересува нещо да питате .

# 100
  • Мнения: 547
Пламена, благодаря за съвета и успокоението. Аз 2 месеца след раждането вече си бях направила генетичните изследвания, защото сама седях и ровех навсякъде и "превеждах" всеки един мед. термин от аутопсията, защото така и никой лекар не ми каза причината. Накрая вскчко водеше лъм тромбофилия и направих изследването. После с него посетих доц. Русев, по-късно проф. Паскалева и след това и доц. Конова. 1 година и 3 месеца след раждането забремеях. Сега съм в началото на 4-ти месец. По ирония на съдбата, терминът ми е точно една седмица преди датата, на която родих...  Следя се при лекар по ЗК, който работи в държавната болница. Паралелно с това и в КИРМ, защото там апаратурата е много добра, както и лекарката, при която ходя. На клексан 0,4 съм, всеки ден, и аспирин - всеки ден. На 3 седмица следя коагулационен статус и за момента всичко ми е наред. Бебето ми не изостава, както беше предния път. Храната - аз никога не съм била от тези, които ядат боклуци, защото при мен храната на 90% е домашна. Консерванти и оцветители, от както ходих при доц. Русев, който ми каза да ги забравя, не употрябявам. Всеки ден ям плодове, зеленчуци и прясно изцедени сокове. Е, пържено понякога ям, но не всеки ден и не прекалявам. Не е окей за мен да се лишавам от нищо и смятам, че когато е я умерени количества е окей.
Това, което ми се случи, никога няма да го забравя и винаги ще обвинявам тези лекари. Имунолозите, при които бях, твърдят, че всичко е могло да се види и да се предотврати. Просто наистина не ми се обръщаше внимание. Вече съм разказала как понякога даже с ехограф не ме гледаше, а само мерене на кръвно и тегло. Да не говорим, че когато видя, че е под средните размери за г.с. бебето каза, че нямало проблем и щял да се роди или след термин или по-малък. Не взе никакви мерки. После като вече го загубих пък не знаеха какво се случва и дали е жив или не и ме изпратиха в държавната болница. Е, за какво си плащах тогава? Това за мен не беше сериозно отношение, нито професионално. А се следях при заведащият АГ отделението, който се смята, че е най-добрия от най-добрите. Не искам да чувам за него и екипа му!!!

# 101
  • Мнения: 3 032
Пламена, Суити, аз имах три последователни миседа в 6-7 г.с., последвани от пет години невъзможност да забременея. Ходих на изследнания в КИРМ. Там не ми откриха тромбофирия, а Хашимото, повишени НК и антифосфолипидни антитела, 4G/5G и неусвояване на фолиената киселина и поликистозни яйчници.
Правих при тях три опита инвитро и зацременях накрая. Родих на почти 40 години, като цялата бременност бях на фраксирарин и се следях при Бързашки. Защо не успях да родя при него вече писах.
Две години след това забременях естествено, неочаквано.
Пак се следя при Бързашки. Сега съм само на аспирин протект и не е установено за момента да има проблем с кръвотока. В момента съм в 34 г.с.
Тази бременност как стигнах до тук не знам. И на моите години и след всички проблеми?
 Само се моля да родя живо и здраво бебе.

# 102
  • Мнения: 7
Sweety , много се радвам за теб ! Лека и успешна бременност ти пожелавам ! Иначе абсолютно съм съгласна с това ,което мислиш !!! Поведението на въпросния лекар е недопустимо и подсъдимо ! С целия опит и поток от бременностти ,които минават през него е  просто АБСУРДНО , след като вижда , че плода изостава в гестационни седмици и в комбинация с преждевременното остаряване не плацентата и намален поток на кръвта по пъпнатата артерия да не те насочи към допълнителни изследвания за тромбоза . И как така само те теглят и ти мерят кръвното , той освен теб трябва да следи и бебето как наддава и се развива , ПЪЛЕН АБСУРД ! Страшна немарливост и претупване на нещата ! Рутинните изследвания кръвна картина и урина са задължителни всеки месец ! Дано повече жени четат тук и си имат едно на ум .

# 103
  • Мнения: 547
Хели, аз също съм с тези мутации, които ти каза,4G/5G и неусвояване на витамините от група Б, плюс F13 и АСЕ. Имах и НК клетки, за които правих вливки. Антифосфолипидни антитела също имах - това се води придобита тромбофилия, но моята изчезна сама. Не знам как и от какво, както не знам и от какво се беше появила. Октомври 2019 излседвах в София и имах, а май тази година изследвах в Плевен, за да видим къде точно е проблемът, и резултатът беше негативен.

# 104
  • Мнения: 75
Някой може ли да каже какви са актуалните цени за раждане в Авис медика. В техния сайт файлът излиза изрязано на телефона ми. В света Марина са направили цената 1700 лв, което си е чисто безумие

# 105
  • Мнения: 3 032
1150 лв. е секциото. В София цените са още по-безумни, ако е частна болница.

# 106
  • Мнения: 189
Здравейте, не е писано скоро, но нека да поръзмърдам малко темата с вашите съвети ще съм много благодарна, защото не мога да взема никакво решение.
Бременна съм и скоро предстой раждане, не съм от Плевен, но се следя при д-р Бодурска в КИРМ, защото забременях инвитро, насочила съм се към Авис медика и по-конкретно д-р Бързашки, имам и тромбофилия на инжекции съм всекидневно, лекарите в родния ми град казват, че щом съм инвитро трябва да родя секцио задължително, д-р Бодурска казва, че няма такива индикации и не е задължително секцио в дилема съм. Първа бременност не знам как да постъпя, а отделно ме притесниха и предните коментари, че в болницата не погали на родилката с бебето.
Посъветвайте ме да се ориентирам ли към друга болница и мамите с опит да изкажат мнението си относно естествено и секцио.
Благодаря.

# 107
  • Мнения: 547
Аз съм доволна от раждането си във Втора клинична база. Не бях дори с избор на екип и съм доволна от всички грижи повреме и след раждането. Раждах нормално, затова по другият Ви въпрос не съм компетентна, но изцяло бих се доверила на д-р Бодурска. Щом казва, че няма нужда от секцио, значи е така. Към момента и аз се следя при нея. Също съм с тромбофилия и ще раждам, живот и здраве, през април, пак във Втора база, при д- р Полина Василева.

# 108
  • Мнения: 189
Аз съм доволна от раждането си във Втора клинична база. Не бях дори с избор на екип и съм доволна от всички грижи повреме и след раждането. Раждах нормално, затова по другият Ви въпрос не съм компетентна, но изцяло бих се доверила на д-р Бодурска. Щом казва, че няма нужда от секцио, значи е така. Към момента и аз се следя при нея. Също съм с тромбофилия и ще раждам, живот и здраве, през април, пак във Втора база, при д- р Полина Василева.
Благодаря Ви много ще го обсъдя с нея пак, защото досега не искаше да изказва мнение за болници и доктори, казваше, че е рано, но и аз и имам пълно доверие, дори ме е яд, че неизражда ☺️🍀🍀🍀

# 109
  • Мнения: 3 032
Аз раждах при Бързашки със секцио за втори път. Първият път също трябваше да съм при него, но по независещи от него причини, се разминахме.
Естествено раждане не съм имала, но мога да споделя, че секциото си боли. Така или иначе където и да се ражда по който и от двата начина болка има. При секциото първите две седмици трудно се движиш, но пък после си разминава.
Аз също бях инвитро, но според мен причината да се ражда със секцио след него, се дължи повече на факта, че е дълго чакана бременност, често жената е на повече години и лекарите не искат да рискуват да се стигне до някакви усложнения. Иначе не виждам какви други съществени индикации има за секцио след инвитро.
Аз също бях на фраксипарин. Това е стандартна практика да се изписва след инвитро. Втората ми бременност не беше след инвитро и не бях на терапия с фраксипарин.
Първите 24 часа бебето е при акушерите, след това е при майката. Взимат го за визитация и тогава го къпят. Когато е при майката, тя го кърми и му сменя памперса. Да, трудно е и боли, а във Втора база някой ще дойде да ти се грижи за бебето?
Не знам там кои са лекарите, какви са цените и кое как е, но все пак е държавна болница.

# 110
  • Мнения: 189
Аз раждах при Бързашки със секцио за втори път. Първият път също трябваше да съм при него, но по независещи от него причини, се разминахме.
Естествено раждане не съм имала, но мога да споделя, че секциото си боли. Така или иначе където и да се ражда по който и от двата начина болка има. При секциото първите две седмици трудно се движиш, но пък после си разминава.
Аз също бях инвитро, но според мен причината да се ражда със секцио след него, се дължи повече на факта, че е дълго чакана бременност, често жената е на повече години и лекарите не искат да рискуват да се стигне до някакви усложнения. Иначе не виждам какви други съществени индикации има за секцио след инвитро.
Аз също бях на фраксипарин. Това е стандартна практика да се изписва след инвитро. Втората ми бременност не беше след инвитро и не бях на терапия с фраксипарин.
Първите 24 часа бебето е при акушерите, след това е при майката. Взимат го за визитация и тогава го къпят. Когато е при майката, тя го кърми и му сменя памперса. Да, трудно е и боли, а във Втора база някой ще дойде да ти се грижи за бебето?
Не знам там кои са лекарите, какви са цените и кое как е, но все пак е държавна болница.
Благодаря Ви! 🍀

# 111
  • Мнения: 547
Условията в държавната болница не се различават изобщо от тези в Авис Медика. Лежах, с първата си бременност, в Авис Медика за задържане и по независещи от мен причини, бях изпратена да родя в държавната болница, въпреки, че се следих с Ависа. Родих там без избор на екип и всичко беше повече от добре. Иначе и аз преди бях с такова мислене - "държавна болница.. Ужас!!!" Да, ама не! Стаите са горе долу едни и същи. Аз си мислех, че ще е мизерия, но не беше. Допир до други етноси нямаш! Има две родилни зали, две предродилни и следродилни. Всичко е разделено. ВИП стаята е 30 лв. на ден. Ако нямаш избор на екип и ВИП стая, не заплащаш нищо.
Иначе там с избор на екип, ако раждаш естествено е 500 лв, а секцио - 900 лв. Понеже сега ще раждам с избор на екип, та знам. При секциото не е кой знае каква разликата в цената, май. Ако не се лъжа, 2019 г, в Авис Медика секциото беше 1150 лв. или нещо от сорта, а нормалното 900 лв.

# 112
  • Мнения: 7
Здравейте , малко късно се включвам . Аз раждах при Бързашки , в Авис Медика 2019 . И преди съм писала , че съвети по такива въпроси е трудно да се дадат , защото изборът на лекар или болница е много голяма отговорност , която всеки бъдещ родител сам си решава . Др . Бързашки е много добър специалист , определено съм доволна от него , но от други неща в конкретната болница изобщо не . Писала съм по - назад в темата може да прочетете . Пак повтарям : Там не гледат бебета ! Майката след секциото сама трябва да се грижи за детето си , а в някой случай това просто граничи с безразсъдство и е непосилно трудно ! Поне за мен беше така . Имаше една детска акушерка , която беше с доста нагло поведение , не само че отказа да гледа детето , но и отказа да му измие дупето, когато я помолих . Каза , че не можело , защото щяло да започне да реве и ще събудело другите бебета . Да се смея ли , да рева ли не знам ! Родих в Петък късно вечерта и ме изписаха понеделник сутринта , престоят ми беше на практика 2 дни ! А за раждане чрез цезарово сечение престоят е минимум 5 дни . ... Просто нещата в тази болница са доста комерсиални . Не бих раждала там втори път .... Сетих и нещо друго . Относно някои коментари , които прочетох за условията в държавните и частните болници, и наличието на жени от други етноси . Аз мога да ви кажа , че си плащах по 150 лв на ден във въпросната болница и бях с жена от друг етнос, която беше за задържане поради някакви инфекция и беше на венозен антибиотик . Със същата жена аз трябваше да ползвам обща баня ! Аз не зная каква точно инфекция е имала , но бях много притеснена да не се заразя и аз . Аз си плащах по 150 лв на ден , а тя беше по Здравна каса . Не разбирам защо като е частна болница няма отделни стаи за хора които плащат кеш и за такива по Здравна каса ?!?!?? На мен раждането ми струваше 2300 лв плюс престои за задържане поради контракций , всичко излезе 4300 лв . Така и не разбрах как след като набутах толкова пари там , как хем се оказах с такива от друг етнос в една стая , хем не искаха да ми гледат детето, хем вместо това , че платих за Секцио и 5 дневен престой , ме изписаха след 2 дни , и как получих и инфекция на раната и бях на антибиотик и си прецаках кърменето на детето ?!??!? Ако трябва да си говорим истината , ето аз я казвам в прав текст . Няма нищо измислено , просто това са фактите . За съжаление .

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 00:45 от Plamena887

# 113
  • Мнения: X
Здравейте , малко късно се включвам . Аз раждах при Бързашки , в Авис Медика 2019 . И преди съм писала , че съвети по такива въпроси е трудно да се дадат , защото изборът на лекар или болница е много голяма отговорност , която всеки бъдещ родител сам си решава . Др . Бързашки е много добър специалист , определено съм доволна от него , но от други неща в конкретната болница изобщо не . Писала съм по - назад в темата може да прочетете . Пак повтарям : Там не гледат бебета ! Майката след секциото сама трябва да се грижи за детето си , а в някой случай това просто граничи с безразсъдство и е непосилно трудно ! Поне за мен беше така . Имаше една детска акушерка , която беше с доста нагло поведение , не само че отказа да гледа детето , но и отказа да му измие дупето, когато я помолих . Каза , че не можело , защото щяло да започне да реве и ще събудело другите бебета . Да се смея ли , да рева ли не знам ! Родих в Петък късно вечерта и ме изписаха понеделник сутринта , престоят ми беше на практика 2 дни ! А за раждане чрез цезарово сечение престоят е минимум 5 дни . ... Просто нещата в тази болница са доста комерсиални . Не бих раждала там втори път .... Сетих и нещо друго . Относно някои коментари , които прочетох за условията в държавните и частните болници, и наличието на жени от други етноси . Аз мога да ви кажа , че си плащах по 150 лв на ден във въпросната болница и бях с жена от друг етнос, която беше за задържане поради някакви инфекция и беше на венозен антибиотик . Със същата жена аз трябваше да ползвам обща баня ! Аз не зная каква точно инфекция е имала , но бях много притеснена да не се заразя и аз . Аз си плащах по 150 лв на ден , а тя беше по Здравна каса . Не разбирам защо като е частна болница няма отделни стаи за хора които плащат кеш и за такива по Здравна каса ?!?!?? На мен раждането ми струваше 2300 лв плюс престои за задържане поради контракций , всичко излезе 4300 лв . Така и не разбрах как след като набутах толкова пари там , как хем се оказах с такива от друг етнос в една стая , хем не искаха да ми гледат детето, хем вместо това , че платих за Секцио и 5 дневен престой , ме изписаха след 2 дни , и как получих и инфекция на раната и бях на антибиотик и си прецаках кърменето на детето ?!??!? Ако трябва да си говорим истината , ето аз я казвам в прав текст . Няма нищо измислено , просто това са фактите . За съжаление .


Вие вярвате ли си?

# 114
  • Мнения: 3 032
Два пъти съм раждала в тази болница за последните три години. Такива цени няма. Секциото е 1150 лв. Какви са тези 4300 лв...Жени родилки не се смесват с тези с инфекции и за задържане. За други етноси също се съмнявам, че някой ще извади въпросната сума. ...
Бебетата се тледат само първите часове от медицинския персонал, което, да, понякога е непосилно.
Според мен доста е преиначена дадената информация.

# 115
  • Мнения: 7
Цените са за лица , които нямат здравна осигуровка в България . Аз живея в чужбина от 15 години и се прибрах да родя в България , защото в държавата ,където живея Цезарово сечение се прилага само по изрични медицински показатели и НЕ по желание . А аз държах да раждам със секцио поради възрастта си , но последната там не е показател за секцио , тъй като там нормално повечето жени раждат след 30 г . ..Така , момичето от друг етнос беше с мен в една стая , когато лежах за задържане поради контракций в 9 ти месец и ми изтекоха водите , и се наложи да се направи секциото няколко дни по- рано от плануваното . След това ме преместиха в стая с друга родилка , която беше родила сутринта същия ден и не беше от друг етнос. Тези , които влизат за задържане там са за 3-4 дни ( толкова им е клиничната пътека) и им плаща въпросната Здравна каса. Аз си плащах на частно и стоях по седмица и повече . Престоят на ден е 150 лв .От края на седми месец ми се наложи 3 пъти да постъпвам за задържане поради контракций. Както и да е - парите са средство човек да си осигури едно или друго , когато се налага , минали - заминали , лошото е , че от това преживяване с трудното зарастване на раната и антибиотиците се прецака кърменето на детето и беше на адаптирано мляко( а за мен беше важно и исках да я кърмя )  , всичко друго минава и се забравя . Няма нищо " ПРЕИНАЧЕНО" , казвам самата истина . Можете да проверите какви са цените , когато не участва Здравната каса , много е лесно- просто се обадете на рецепцията и ще Ви ги съобщят Simple Smile. Никой не ме беше уведомил , че бебета не се гледат и трябва аз след операцията да се грижа , просто и през ум не ми е минавало ,че е възможно да има такава практика и не съм счела за нужно да питам. Писала съм и по назад в темата ! Не слагам всички под един знаменател , благодарение на тези хора имам живо и здраво дете , най- вече на доктор Ив. Бързашки . Изключителен професионалист и човек . След като ми изтекоха водите му звъннах , той веднага отговори ,след 15 Мин дойде и събра екипа за раждане .Анестизиолога др Ганчо Коларов също е страхотен специалист , др . Богданова , др . Цвик - също са много добри лекари ... Хората навсякъде са различни , болницата не прави изключение . Просто аз казвам истината  и информацията , която споделям е самата истина, няма ПРЕИНАЧЕНА информация .Колкото това ДАЛИ СИ ВЯРВАМ , ДА ОПРЕДЕЛЕНО СИ ВЯРВАМ . Не виждам какво толкова невероятно и което е невъзможно да се случи съм казала . Най- малкото всичко може да се провери и да представя необходимите документи , дата на раждане , дата и час на изписване и пр. Аз както споменах живея от много години в чужбина и не съм се интересувала особено от здравната система в България , но просто се наложи да се " сблъскам" и посъбрах меко казано информация. Явно тези частни болници се " издържат" основно от клиничните пътеки по така наречената здравна каса . Защото е ясно , че не са много хората да си плащат на частно . Баща ми каза , че дядо ми го закарал пак в някаква частна болница за някакъв малък проблем , те казали. ,че трябвало да влезне за изследвания и престой , държали го 1 седмица ( а на него му нямало нищо , просто си бил здрав и се чувствал добре ) и му написали някакви небивалици от които никога нито се е оплаквал , нито е боледувал , опънали са пари по всички " клинични пътеки " , по които са могли и са го изпратили по живо , по здраво Simple Smile)) Друг случай с баща ми , от миналата пролет , поради това , че е карал мотор рано пролетта , му изстинали бъбреците , направил явно някаква криза , инфекция и възпаление на пикочните пътища , променил се цвета на урината , той отишъл пак в частна болница за изследвания при някакъв уролог , онзи го изплашил , че имал вероятно рак на простата и трябвало да му прави не знам си какво и включително биопсия . А туморните маркери били завишени от Горна  граница 5 , неговите били 7 ... Всеки нормално интелигентен лекар е наясно , че те ори инфекция леко могат да се завишат и след като няма никакви други симптоми свързани с простата , за кой дявол е необходимо да се прави такова болезнено и " скъпо " изследване като биопсия . Добре , че се е консултирал с други лекари и познати и така се отказал от тези щуротий . След няколко месеца си пуснал пак въпросните маркери - всичко е норма . Ето как с цел да се приберат пари някои " добросъвестни " лекари , изкарват акъла на хората и причиняват невероятен стрес , за което не си дават сметка или просто не им пука .... пиша това , не че има нещо общо с темата за раждане и бременност в Авис Медика , а по - скоро да се даде необходимата представа за БЪЛГАРСКАТА ЗДРАВНА СИСТЕМА и частните болници !!! ......И да не ми пише НЯКОЙ СИ , дали си ВЯРВАМ !

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 20:36 от Plamena887

# 116
  • Мнения: 26
И аз да ви питам, понеже бях чула, че при спешни случаи от Авис пращали към Втора база(не съм сигурна кои са спишните случаи), пък днес чух, че препращат, само ако бебчето е недоносено..някой ако има повече информация по темата, моля да сподели. Също, ако има някоя мама раждала наскоро, моля да сподели дали допускат свиждания, и дали е позволено таткото да присъства на раждането.

# 117
  • Мнения: 547
Каквото и усложнение да настъпи, препращат във Втора база. В Авис медика нямат реанимация и каквото и да се случи, което не е по план, се препраща. Понякога времето, в което се случва въпросното препращане, може да коства живот.

# 118
  • Мнения: 3 032
Какви свиждания с този ковид? Външни лица не влизат изобщо в сградата на болницата. На родилките се прави тест преди постъпване.

# 119
  • Мнения: 10
Някой следил ли си е бременноста в Авис Медика, кой бихте ми препоръчали??? Аз съм при Славов и искам да го сменя  поради пропуски. Какво ви е мнението за Богданова и Цвик? Бих искала да си следя бременността и да родя на едно място. Моля за препоръки

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 16:57 от Пепи8

# 120
  • Мнения: 65
Някой следил ли си е бременноста в Авис Медика, кой бихте ми препоръчали??? Аз съм при Славов и искам да го сменя  поради пропуски. Какво ви е мнението за Богданова и Цвик? Бих искала да си следя бременността и да родя на едно място. Моля за препоръки
Аз препоръчвам Бързашки с две ръце:)

# 121
  • Мнения: 75
Някой следил ли си е бременноста в Авис Медика, кой бихте ми препоръчали??? Аз съм при Славов и искам да го сменя  поради пропуски. Какво ви е мнението за Богданова и Цвик? Бих искала да си следя бременността и да родя на едно място. Моля за препоръки
Аз също ходих при този доктор и не останах очарована, предвид, че пътувах 100 км с много проблеми и накрая преглед за две минути без дори да ми остави данни и се отказах.
Препоръчаха ми доктор Цвик и Бързашки.
Но пробвайки да си запиша час за Бързашки се оказа че има чак след месец, когато реално ще ми е секциото и се отказах Simple Smile

# 122
  • Мнения: 10
Благодаря😊

# 123
  • Мнения: 3 032
Изненадана съм, че има толкова негативни коментари за Славов.
Аз бях при Бързашки и при двете бременности.
При него ми беше и успешния инвитро опит.
Цвик не ти я препоръчвам. Направи ми отвратително дебел и грозен шев на секциото, който сега е пооправен след второто от Бързашки. Първото секцио също трябваше да е при него по план, но нямаше как да присъства.

# 124
  • Мнения: 10
Изненадана съм, че има толкова негативни коментари за Славов.
Аз бях при Бързашки и при двете бременности.
При него ми беше и успешния инвитро опит.
Цвик не ти я препоръчвам. Направи ми отвратително дебел и грозен шев на секциото, който сега е пооправен след второто от Бързашки. Първото секцио също трябваше да е при него по план, но нямаше как да присъства.
Благодаря Helinor17. Много ми го препоръчваха Славов. В 18 седмица съм и не ми е назначил до сега нито 1 микробиология, нито цитонамазка, нито ми е мерил размера на шиййката, и както и др са писали по горе, прегледът е мн кратък и ако имаш проблем не може да му звъннеш( не си дава мобилния) . Не съм по здравната каса за това съм се насочила към частна клиника, където уж трябва да ти обърнат повече внимание..... много ми е трудно да си избера лекар  за проследяване на бременността и раждане

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 10:05 от Пепи8

# 125
  • Мнения: 889
За всеки един от докторите вероятно ще чуете и положителни и отрицателни мнения. Аз поне не съм попадала само на положителни. Smirk
Първото си дете родих при д-р Богданова, второто при д-р Цвик. И двата пъти нормално раждане. Препоръчвам д-р Цвик. Много човешко отношение и рабиране. Звъняла съм й в извънработно време заради притеснения, винаги отговаря. Държа да отбележа, че не съм имала трудна бременност и специфични проблеми.

# 126
  • Мнения: 3 032
Да, Цвик е много любезна и лъчезарна. С това съм съгласна, но за секцио аз не я препоръчвам. Иначе, за проследяване на бременност и пускане на необходимите изследвания може и да става и работи с касата. Имай предвед, обаче, че който те следи после иска да раждаш при него. Там е борба за пари.

# 127
  • Мнения: 10
За всеки един от докторите вероятно ще чуете и положителни и отрицателни мнения. Аз поне не съм попадала само на положителни. Smirk
Първото си дете родих при д-р Богданова, второто при д-р Цвик. И двата пъти нормално раждане. Препоръчвам д-р Цвик. Много човешко отношение и рабиране. Звъняла съм й в извънработно време заради притеснения, винаги отговаря. Държа да отбележа, че не съм имала трудна бременност и специфични проблеми.
Благодаря за препоръките. Убедих се , че за всеки доктор има и положителни и отрицателни мнения. Мисля да пробвам при Цвик😊

# 128
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,
има ли някоя от вас, която да е раждала вагинално с епидурална упойка.  Би ли могла да разкаже с какви впечатления е останала от цялото преживяване и анестезиолога?

Също така, исках да попитам мамите, родили по време на пандемията - позволиха ли ви таткото да е придружител поне до някакъв етап? Да остане с вас в стаята след събитието?

И последно, дали в болницата имат от тези фитнес топки за първата част от раждането. Дали ще ми позволят да си внеса моята, ако нямат?

Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 129
  • Мнения: 4
Здравейте, някоя маминка скоро раждала ли е в Авис Медика, интересуват ме актуални цени?

# 130
  • Мнения: 4
Здравейте, какво взехте за родилното? Имам списъка, но ми се иска и някой първо лице да разкаже. Благодаря!

# 131
  • Мнения: 10
Аз , родих преди няколко седмици. Бях взела всичко от списъка. Хавлията за бебето и ръчната помпа бяха излишни.
Дрехите за бебето ти трябват поне 5 комлекта и крем за смяна на пелените и мокри кърпи.
Леко раждане🙂

# 132
  • Мнения: 4
А какво взехте за почерпка в родилното?

# 133
  • Мнения: 10
За двамата доктори и акушерката по едно хубаво уиски с шоколадови бонбони  и за детския отдел пак една голяма кутия с бонбони.

# 134
  • Мнения: 29
Здравейте, мамчета. Някоя от вас има ли актуална информация за цени за раждане за здравноосигурени лица. Благодаря предварително!

# 135
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета! Досега съм следила бременността си в София, но тъй като съм родом от и отскоро живея отново в Ловеч, търся добър лекар в Плевен, при когото да родя. Срещнах добри отзиви в сайта относно д-р Богданова от Авис Медика, но създавам нова темичка, понеже ми се иска да събера повече и актуална информация за нея. Ще бъда благодарна на всяка, която сподели своето мнение за нея! 🥰

# 136
  • Мнения: 129
Според мен отиди на един преглед и сама прецени дали тя е твоята лекарка. Няма значение тук кой какво ти каже,винаги има доволни и недоволни. Авис медика е един от възможно най-добрите варианти за раждане в нашия регион. Другият е Света Марина. Аз лично се следя и ще раждам другия месец в Авис медика,но при д-р Бързашка (също съм от Ловеч и първото ми раждане беше в София).

# 137
  • Мнения: 4
Според мен отиди на един преглед и сама прецени дали тя е твоята лекарка. Няма значение тук кой какво ти каже,винаги има доволни и недоволни. Авис медика е един от възможно най-добрите варианти за раждане в нашия регион. Другият е Света Марина. Аз лично се следя и ще раждам другия месец в Авис медика,но при д-р Бързашка (също съм от Ловеч и първото ми раждане беше в София).

Благодаря за отговора! Ходих при д-р Богданова на един преглед и ми допадна като отношение, но няма как от веднъж да я преценя като специалист, затова ми се иска да събера малко повечко информация. Blush

# 138
  • Мнения: 462
Аз също съм от Ловеч,раждах при Богданова.Всъщност тя ми следеше цялата бременност.Останах изключително доволна от нея и изобщо от целия екип.Някак тази жена успяваше да ме разсмее в най -трудните за мен моменти и раждането мина много бързо и безпроблемно.Още помня докато чаках да направя пълно разкритие,тя седеше до мен на съседното легло и като ме види,че почва да ме боли ми казваше по някоя смешка да ме разсее.Лично за мен е страхотен човек и специалист и до ден днешен си ходя при нея за прегледи.Не я сменям за нищо Grinning

# 139
  • Мнения: 4
Аз също съм от Ловеч,раждах при Богданова.Всъщност тя ми следеше цялата бременност.Останах изключително доволна от нея и изобщо от целия екип.Някак тази жена успяваше да ме разсмее в най -трудните за мен моменти и раждането мина много бързо и безпроблемно.Още помня докато чаках да направя пълно разкритие,тя седеше до мен на съседното легло и като ме види,че почва да ме боли ми казваше по някоя смешка да ме разсее.Лично за мен е страхотен човек и специалист и до ден днешен си ходя при нея за прегледи.Не я сменям за нищо Grinning

Благодаря за информацията! Blush

# 140
  • Мнения: 369
Здравейте, момичета! Досега съм следила бременността си в София, но тъй като съм родом от и отскоро живея отново в Ловеч, търся добър лекар в Плевен, при когото да родя. Срещнах добри отзиви в сайта относно д-р Богданова от Авис Медика, но създавам нова темичка, понеже ми се иска да събера повече и актуална информация за нея. Ще бъда благодарна на всяка, която сподели своето мнение за нея! 🥰


Преди 25 години съм раждала при доктор Богданова -перфектна, справи се отлично с не леката ситуация при мен, мисля, че сте направили най-добрия избор! Леко раждане !

# 141
  • Мнения: 25
Здравейте мами, поради ред причини ми се налага да родя секцио, избрах Авис Медика и по точно доктор Цвик , исках да попитам имали мами раждали там в пандемична обстановка и как протича цялата процедура, смисъл времетраене, усещане, кога ти дават бебчето и разбира се кърменето , и дали сте самички в стаи или по няколко дами ?! Благодаря предварително

# 142
  • Мнения: 3 032
Първо да изкажа мнение относно избора на доктор Цвик. Аз не съм доволна от нея. Наложи се в последния мовент да ме насочат към нея, защото лекара, който трябваше да извърши секциото отсъстваше. Направи ми изключително лош, дебел шев.
При второто секцио доктор Бързашки ми го корегира.
Времетраенето на секциото е около час. Упойката е спинална - всичко се чува и усеща. Няма чувствителност само от кръста надолу. Щом изродят бебето, го подават на маъката да го види за секунди и после го вземат, за да го прегледат, теглят, мерят и т.н.
След два часа носят бебето за първото кърмене и дава насоки как се кърми.
Бебето е 24 часа при тях и го носят за кърмене. След това вече е само при майката и го вземат за тоалет и визитация.
В стаята са две легла. Доколкото знам, няма самостоятелни стаи.
В стаята има ТВ и самастоятелна баня.
След секцио не се храни три дни, само на вода.
Първите три дни си боли доста, но трябва движение. Най-трудно и болезнено е първото ставане след около 8 часа.
Мен лично болката ме държа около две седмици.
Успех и леко раждане!

# 143
  • Мнения: 25
Първо да изкажа мнение относно избора на доктор Цвик. Аз не съм доволна от нея. Наложи се в последния мовент да ме насочат към нея, защото лекара, който трябваше да извърши секциото отсъстваше. Направи ми изключително лош, дебел шев.
При второто секцио доктор Бързашки ми го корегира.
Времетраенето на секциото е около час. Упойката е спинална - всичко се чува и усеща. Няма чувствителност само от кръста надолу. Щом изродят бебето, го подават на маъката да го види за секунди и после го вземат, за да го прегледат, теглят, мерят и т.н.
След два часа носят бебето за първото кърмене и дава насоки как се кърми.
Бебето е 24 часа при тях и го носят за кърмене. След това вече е само при майката и го вземат за тоалет и визитация.
В стаята са две легла. Доколкото знам, няма самостоятелни стаи.
В стаята има ТВ и самастоятелна баня.
След секцио не се храни три дни, само на вода.
Първите три дни си боли доста, но трябва движение. Най-трудно и болезнено е първото ставане след около 8 часа.
Мен лично болката ме държа около две седмици.
Успех и леко раждане!
Благодаря за мнението, честно казано белега Изобщо не ме вълнува за мен е важно нейното отношение , до сега без значение кога съм се обадила тя винаги е била на разположение. Важното е всичко да мине гладко за мен и бебка

# 144
  • Мнения: 3 032
Да, Цвик е лъчезарна, наистина не го отричам, но аз по-скоро изразих мнение относно професионалните й качества. Щом те не са важни за теб, ОК.
Аз споделям какво се е случило при мен. При теб може белега да бъде както трябва.
Не се притеснявай всичко ще мине.

# 145
  • Мнения: 25
Да, Цвик е лъчезарна, наистина не го отричам, но аз по-скоро изразих мнение относно професионалните й качества. Щом те не са важни за теб, ОК.
Аз споделям какво се е случило при мен. При теб може белега да бъде както трябва.
Не се притеснявай всичко ще мине.
Да разбира се и аз оценявам вашето мнение, моят корем така или иначе е деформиран от 2 оперативни намеси пък и белега е под бикини линията така че не ме притеснява това, по скоро както съм написала , спиналната упойка , усещанията по време на операция и факта че не се допускат близки в операционната или май даже в болницата, аз съм много страхлив човек и много бързо изпадам в паника ощи се надявам това да не ми изиграе лоша шега

# 146
  • Мнения: 3 032
Първото ми раждане беше през 2018 г., т.е. преди пандемията и тогава се допускаше свиждане по стаите за 10-15 минути. Дори мъжът ми помогна на санитарката да ме преместят от носилката на леглото.
Чякаше пред родилна зала, видя веднага и снима детето.
На изписването правихме снимки.
Не така беше при второто раждане, което беше в разгара на пандемията през 2020 г.
Външни лица се допускаха саво до входа на болницата. Багажът се поемаше от санитарка.
На бременната се прави тест за Ковид. На изписването акушерка смъква бебето на входа на болницата.
Не знам в момента как е като отпаднаха маските????
Ако искаш и толкова го мислиш, защо не звъннеш на регистратурата на болницата да питаш какви са точно правилата в момента.
За страха и болката - ами, боли си, нали режат. Няма как да е иначе. Неприятно е, но ще се изтърпи няма как.
Първата седмица си боли доста.
Упойката се поставя в гръбначния стълб. Може малко да ти прилошее, но ще кажеш и ще ти влеят Деган. Краката натежават, но след около три часа се връща чувствителността.
В добри ръце си!

# 147
  • Мнения: 25
Първото ми раждане беше през 2018 г., т.е. преди пандемията и тогава се допускаше свиждане по стаите за 10-15 минути. Дори мъжът ми помогна на санитарката да ме преместят от носилката на леглото.
Чякаше пред родилна зала, видя веднага и снима детето.
На изписването правихме снимки.
Не така беше при второто раждане, което беше в разгара на пандемията през 2020 г.
Външни лица се допускаха саво до входа на болницата. Багажът се поемаше от санитарка.
На бременната се прави тест за Ковид. На изписването акушерка смъква бебето на входа на болницата.
Не знам в момента как е като отпаднаха маските????
Ако искаш и толкова го мислиш, защо не звъннеш на регистратурата на болницата да питаш какви са точно правилата в момента.
За страха и болката - ами, боли си, нали режат. Няма как да е иначе. Неприятно е, но ще се изтърпи няма как.
Първата седмица си боли доста.
Упойката се поставя в гръбначния стълб. Може малко да ти прилошее, но ще кажеш и ще ти влеят Деган. Краката натежават, но след около три часа се връща чувствителността.
В добри ръце си!
Дано Благодаря Ви

# 148
  • Мнения: 1
Здравейте. Наскоро някоя мама раждала е Авис медика ако може да сподели цените същите ли са или са променени и как се състоят свижданията? Simple Smile

# 149
  • Мнения: 25
Здравейте. Наскоро някоя мама раждала е Авис медика ако може да сподели цените същите ли са или са променени и как се състоят свижданията? Simple Smile
За цената знам че секциото е 1600 сега от 1 април а за естественото не знам. За свиждания последно като паднаха мерките попитах казаха че са забранени чак на изписването

# 150
  • Мнения: 29
1500 - естествено

# 151
  • Мнения: 1
Здравейте, какви са цените за естествено раждане сега? Разрешават ли се придружители след като няма ковид мерки? Благодаря!

# 152
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да попитам, ако е възможно дали някой знае  каква е цената в момента за раждане при Д-р Богданова!
Благодаря предварително!

# 153
  • Мнения: 1
Здравейте!
Бременна съм в 37 г.с. и искам да попитам дали някоя от вас е раждала(естествено)скоро в Авис Медика Плевен при Д-р Цвик?
Понеже все още не съм говорила тези неща с нея и реших да попитам.
Ако може да споделите как точно се случват нещата,когато започне раждането.
Звъните и когато вече имате чести контракции(по което и да е време от денонощието)или направо отивате в клиниката откъдето се свързват с нея?
И някакви актуални цени .. ?
И

# 154
  • Мнения: 3 032
Аз имах планирано секцио и постъпих ден преди раждането.
Вечерта към 22 часа получеих контракции, прегледаха ме и звъннаха на д-р Бързашки, който ме следеше. Той дойде след 30 мин. и секциото започна веднага.
Та, по тази логика мисля,че отивате в болницата и те й звънят.
Така ме беше казал на мен Бързашки - ако почувствам по-рано да отивам в Ависа и те ще го повикат.
За актуални цени на раждането звъннете на регистратурата в болницата.

# 155
  • Мнения: 53
Здравейте,
Бременна съм в 29г.с. и ходя на ЖК, но ми предстои избор на лекар при който да родя, най-вероятно секцио по преценка на АГ от ЖК. Преди години съм оперирана от д-р Петрова в Авис Медика и бих искала пак при нея, но нямам представа какъв е реда, кога е удачно да се срещна с нея, час за преглед ли трябва да запазя? Струва ми се, че още е рано, но от друга страна се притеснявам, че всеки един момент може да започне раждане и да съм крайно неподготвена. Също така при положение, че не съм ходила на ЖК при д-р Петрова има ли някакъв проблем или това е без значение.

# 156
  • Мнения: 3 032
Според мен, ако държите да раждате при нея, е крайно време да си запешете час и да обсъдите кое как.

# 157
  • Мнения: 9
Има ли мама раждала в Авис Медика Плевен? Може ли актуална информация за престоя и колко са платили?

Общи условия

Активация на акаунт