ОСТЪКЛЯВАНЕ НА БАЛКОН- НЕКОРЕКТНА ФИРМА САВАНА!!

  • 2 820
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
ПРИЯТЕЛИ, искам да споделя с вас нещо, което ми се случи и от което МНОГО ме боли в момента!!!.. Търсех фирма, която да осъществи остъкляване на балкон в жилището ми тип „стъклена завеса“. В интернет попаднах на фирма САВАНА БЪЛГАРИЯ-
инж. Георги Стефанов и съпругата му инж. Д. Стефанова:
office@savanabg.com
+359 898 902324, +359 897 897920
http://www.savanabg.com/
Изисках оферта и след като я получих по е-мейл и я одобрих, се свързах с тях и ги поканих на оглед.
На дата 16.10.14 се осъществи среща, двамата посетиха обекта заедно, взеха размери и казаха, че изпълнението на обекта ще отнеме 3 седмици, но след една седмица ще ми се обадят, за да поставят лайсни на парапета и след това в удобен момент ще поставят стъклата. Поискаха ми предплата от 200 лв, което е една трета от стойността на остъклението (600 лв), което капаро заплатих на място и за които ми се подписаха не на договора, а на хвърчащ лист хартия с уговорката, че „то ако си нямаме доверие ние накъде отиват нещата..“.
Уговорената седмица измина и нямаше позвъняване от тях. На следващата седмица в понеделник на 27.10.14 им звъннах по телефона аз и те ми казаха, че изпълнявали огромен обект на заведение срещу Нов Български Университет на стойност над 20 000 лева и нямали никакво време за моя малък балкон и след още една седмица щяли да ми се обадят. Държаха се грубо, нямаше помен от милото отношение към клиент, което би трябвало да се очаква и ми затвориха телефона.
Аз не ги търсих отново и реших да изчакам още една седмица, до понеделник, 03.11. До понеделник на следващата седмица разбира се не ме потърсиха. През цялото време си казвах, че трябва да не се ядосвам и да чакам още..
Звъннах им във вторник, 04.11.14 и им казах, че се бавят и искам балкона да се остъкли час по-скоро, защото е опасно за газовия котел на балкона ако температурите паднат много под нулата както е типично за ноември, тъй като тръбите са на газ и вода, която не бива да замръзва. Бях мила с тях, а ми отговориха изключително грубо отново, че нямали време, че изпълнявали много голям, скъп обект край НБУ и ще дойдат, когато могат. Наистина отношението им беше под всякаква критика, изключително грубо, сякаш аз съм някакво нищожество да се занимават с моя малък проект от 600 лв, при положение че те изпълняват ехеее „колко по-големи и скъпи обекти“. Отново ми затвориха телефона с яд, че едва ли не ги притеснявам. Реших да не се ядосвам и още да чакам..
В сряда, 05.11, в 18.30 ВЕЧЕРТА имах позвъняване от жената, инж. Д. Стефанова, която ми заяви, че сутринта на този ден към 9:30 минали край адреса, позвънели долу на звънеца и тъй като никой не им отворил, те си тръгнали и не можели повече да си губят времето с мен (?!?!) и да идват без да ме няма. Това е абсурдно, тъй като аз не живея на адреса, дома ми прилича на строителна площадка, с което те са запознати много добре. Без да ми се обадят аз няма как да знам, че ще идват. Аз ги попитах защо не са ме потърсили по телефона и да ми кажат предварително, че ще идват. Както казах, аз не живея на адреса, но там има работници и се прави ремонт, за което, повтарям, фирма САВАНА знаят, тъй като видяха положението още при първия оглед. Ако САВАНА наистина са идвали сутринта, работниците точно в този ранен час 9:30 най-вероятно са пътували или са пазарували строителни материали от магазин наблизо, но ако знаех, че фирма САВАНА ще идва на повторен оглед щях да се обадя и да кажа на някой от работниците веднага да отиде и да им отвори. Т.е. САВАНА ми звънят вечерта и ми разказват че са идвали, но никой не им е отворил, поставят ме пред свършен факт без дори да ми са се обадили да ме уведомят през деня. Това ми се стори такава глупост и лъжа с цел да ми замажат очите!! Ядосах се и им казах, че не са професионалисти. Жената пак се държа изключително грубо, крещеше и каза, че моите никакви 200 лв капаро нищо не представлявали и щяла да ми ги върне. Аз й казах, че не искам да ми ги връща, аз искам остъклен балкон, за това съм платила. В крайна сметка, загубеното време от 3 седмици никой не може да ми го върне, а даже и да възложа на друга фирма обекта, тя също ще има нужда от 3 седмици технологично време. Тоест, заради тяхното неизпълнение на обекта аз ще загубя близо два месеца ценно време и притеснения. И двамата инжинери крещяха, докато говореха с мен, колко заети били и че нямали желание да се занимават с мен. ОТНОВО, за кой ли пореден път ми затвориха телефона. Реших да изчакам да се успокоят и да ме потърсят. Но уви, естествено не ме потърсиха.
Днес, 06.11.14 в 9:30 часа сутринта им звъннах аз. Попитах ги какво ще правят, ще изпълнят ли договорените ни взаимоотношения и им казах, че аз искам да изпълнят поръчката. Реакцията беше като при другите ни разговори- агресия, обиди и заплахи, че щели да ми върнат парите и нямало да се занимават с мене, защото те от мене нищо не печелили. Нито помен за добро, нормално отношение като изпълнител към клиент, и отново двамата инжинери викаха в колата в разговора си с мен по телефона.
Накрая жената заяви, че не й било "приятно" да изпълни обекта и щяла да мине и да ми върне капарото от 200 лв и да го даде на работниците в дома, когато й е удобно на нея да мине отново оттам (?!?!)......... Тогава се разплаках вече от безсилие да променя каквото й да е, защото аз разбира се не съм за 200 лв, но кой ще ми възвърне изгубеното време и притесненията, които ще висят над моята глава поне още 3 седмици оттук нататък отново?
РАЗБИРАТЕ ЛИ, БЕЗКРАЙНО СЪМ РАЗОЧАРОВАНА И НЯМАМ ДУМИ.. МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ ТОВА, НЕКА ХОРАТА ДА ЗНАЯТ КАКВА ФИРМА Е САВАНА, ЗА ДА НЕ ИМ ВЪЗЛАГАТ ПОРЪЧКИ, СЛЕД КАТО СА ТОЛКОВА НАТОВАРЕНИ, ЧЕ ДА ЛЪЖАТ И ПОДВЕЖДАТ ХОРАТА И КРЕЩЯТ НА КЛИЕНТЕ СИ.. КОГА ФИРМИТЕ В БЪЛГАРИЯ ЩЕ СЕ НАУЧАТ КАК ДА СЕ ДЪРЖАТ? КОГА ЩЕ СЕ НАУЧАТ КАК ДА УВАЖАВАТ ВСЕКИ КЛИЕНТ- ТА БИЛО И ПО-МАЛЪК? СУМАТА ОТ 600 ЛВ, ЗА КОЯТО ХОРАТА РАБОТЯТ ЦЯЛ МЕСЦ ТОЛКОВА ЛИ Е МАЛКА, ЧЕ ДА ПРЕДИЗВИКВА ОТВРЪЩЕНИЕ У НЯКОИ ФИРМИ И ПРЕНЕБРЕЖЕНИЕ? КОГА ЩЕ СЕ ПРОМЕНИ ОТНОШЕНИЕТО НА ХОРАТА В ТАЗИ ДЪРЖАВА? КАК ДА ГИ НАУЧИМ, КАЖЕТЕ??? .......................

# 1
  • Мнения: 2 017
Ай ся се разберете тука с последния  Crazy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388197.165
Съжалявам за проблемите  ooooh!

# 2
  • Мнения: 8
Ай ся се разберете тука с последния  Crazy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388197.165
Съжалявам за проблемите  ooooh!


Благодаря.. Ще пиша и там. Ако изобщо е вярно и не е лъжа, че на някой са свършили работата бързо, с други клиенти се подиграват и ги подритват като ботуш...

Общи условия

Активация на акаунт