Брак с украинка.

  • 6 604
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Моята ситуация е следната: С приятелката ми (украинка) в момента живеем в Америка, дойдохме със студентски визи и си удължехме престоя като кандидатствахме за туристическа виза. Имаме планове да сключим брак тук и края на 2015 година да се завърнем в България и да заживеем постоянно. Моля за насоки какво да направим за да може приятелката ми да бъде легална в България. Другия месец ще бъдем в Чикаго и можем да отидем до българското и/или украинското посолство там. Ще съм Ви много благодарен за всяка информация.

# 1
  • Мнения: 197
Здравейте! Ако имате жилище, с което да подсигурите бъдещата си съпруга пред Украинските власти (нотариален акт за покупка на недвижим имот на ваше име) или документ, удостоверяващ, че сте наследник на недвижим имот в България!

В Украинското посолство ще получите точната информация какви документи е необходимо да предоставите на Украинските власти и в какви срокове ще трябва да ги информирате за вече сключения брак. А от Българското посолство ще получите информация какви документи е необходимо да предоставите от Украинското, за да стане бракът факт.

Това е в общи линии. Но вижте как стоят обстоятелствата с подсигуряването на жилище за чужд гражданин, за да се сключи брак с него.
В нашия случай, когато майка ми сключи брак с български гражданин, им искаха документ, удостоверяващ, че след сключване на брака чуждият гражданин няма да остане на улицата Simple Smile

Дано всичко се получи и Ви желая мнооооого, много щастие, късмет във всичко и безкрайна любов и уважение!

С искренни пожелания от сърце  Heart Eyes
Марина

# 2
  • Мнения: 85
Мое лично мнение да се допитате до Българското посолство в  САЩ.Защото законите постоянно се променят.И всичко е  предпоследно.Мисля,че по този начин ще получите най достоверна и актуална информация.

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте! Моята ситуация е следната: С приятелката ми (украинка) в момента живеем в Америка, дойдохме със студентски визи и си удължехме престоя като кандидатствахме за туристическа виза. Имаме планове да сключим брак тук и края на 2015 година да се завърнем в България и да заживеем постоянно. Моля за насоки какво да направим за да може приятелката ми да бъде легална в България. Другия месец ще бъдем в Чикаго и можем да отидем до българското и/или украинското посолство там. Ще съм Ви много благодарен за всяка информация.

Общи условия

Активация на акаунт