Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 881
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
О, не си сама, и други има, умирали и възкръсвали по няколко пъти. Ще дойда да ти държа ръката  Mr. Green Имам опит с второто раждане.


Ама обещаваш ли? Щото ще си те спомня в дадения момент и не ми пука как ще звучат крясъците ми в отделението "НиноТино ти обещаааааааааааАААААА"....
Особено ако раждаш в частна болница. Една позната си взе приятелка с нея за раждането. Реши, че от мъжа и полза няма, най-много да припадне и повика най-добрата си приятелка. Каза, че било много добре Simple Smile

# 451
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... Не, страх ме е да не умра  Crazy
Истински проумях смисъла на този страх едва когато си отиде една много силна и лъчезарна колежка, на която цяла България събира кръв, но милата не можа да се пребори - Юлия.
Иначе с първото си дете и аз имах опасен кръвоизлив и гинекологът ми бая се беше стреснал. Ама аз младо и зелено изобщо не вярвах, че може да стане опасно. Полежах си един месец, докато ме закрепят и така, оцелях. Обаче случаят с Юлия ме държи още, още не мога да повярвам, че я няма, работили сме заедно.

# 452
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Особено ако раждаш в частна болница. Една позната си взе приятелка с нея за раждането. Реши, че от мъжа и полза няма, най-много да припадне и повика най-добрата си приятелка. Каза, че било много добре Simple Smile
Това е много мъдро решение, изобщо не би ми хрумнало.

# 453
  • Мнения: 7 690
Бърди, забавляват те моите нещастия виждам  Laughing Някой друг имаше ли проблем с форума? Сигурно 40минути не можеше да зареди и сървърът ме изхвърляше.

# 454
  • София
  • Мнения: 23 093
Имах проблеми с форума и ми писна вече.  Naughty Като видя Server Error 500 и ми иде да вкарам едно кроше в монитора.

# 455
  • Мнения: 4 892
Ох, това е много тъжно, Лиляна. Много, много. Изобщо, къса ми се сърцето, особено като си помисля и за дечицата след това. Не ми се говори.

Инстинктите надделяват над тия страхове, в повечето случаи и е нормално. Но сестра ми след първоначалния шок, после да видиш колко смела беше. Тя искаше да роди нормално, но не се случиха нещата и си роди секцио и направо си беше ужасно смела.

# 456
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Как си смел със секцио? Отиваш, слагат ти упойка и вадят бебето Simple Smile

# 457
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Преодоляването на страха било смелост, а да не те е страх - не помня какво беше - безразсъдство....по спомен цитирам.

Иначе, въпреки медицината "божа работа" са някои неща.

# 458
  • София
  • Мнения: 10 825
Как си смел със секцио? Отиваш, слагат ти упойка и вадят бебето Simple Smile
Сигурно ако не е планирано секцио, а по спешност.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Въпросът по-скоро е какво по-различно правиш като си смел Simple Smile При секциото фактически нищо не зависи от теб.

# 460
  • Мнения: 4 892
Ми предвид тръшкането й преди това, не мъцна. Мен да ти кажа ме ужасяваше мисълта за такова нещо. И като мина завеждащата отделението и каза - тука имаме голямо бебе и се засуети и ми примряха гащите. А то второто не беше голямо. Родих си я пак естествено, като по учебник.

Как си смел със секцио? Отиваш, слагат ти упойка и вадят бебето Simple Smile
Сигурно ако не е планирано секцио, а по спешност.

Точно.

# 461
  • Мнения: 14 654
И смелите, и страхливите правим едно и също като дойде моментът. Аз поне не знам за някоя да не е родила от страх.
Ох, дано това с приятелките не стане някаква мода, защото имам такива, които още не са родили и не искам да ходя с тях, а на такава покана не се отказва. И съм сигурна, че точно мен ще извикат, защото по някаква причина смятат, че много ги разбирам тези работи. А аз не ги разбирам никак, това че давам акъл, е друга работа.

# 462
  • Мнения: 2 658
Аз повече се страхувам от анестезиолога, а не от самата операция. Скоро претърпях една с епидурална упойка, но лекарката беше адски добра.

# 463
  • Мнения: 15 027
Нито бих родила с някой, различен от израждащият ме екип, нито бих отишла докато някоя ражда!

# 464
  • Мнения: 4 785
Особено ако раждаш в частна болница. Една позната си взе приятелка с нея за раждането. Реши, че от мъжа и полза няма, най-много да припадне и повика най-добрата си приятелка. Каза, че било много добре Simple Smile

Ми то аз още не съм забременяла, ама въпросът с частната болница съм го решила вече  Laughing Аз и на частни прегледи ходя, не мога, веднъж ходих при гинеколог от държавна, но беше такава мизерия, че не бих повторила  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт