Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 851
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 2 658
Имам мед. образование и доста години стаж, но за първи път чувам, че някой използва бактерий, абсолютно всички около мен/ говоря за лекари-светила и не само/ казват бактерия, а и аз така съм я учила.


Само ти давам пример от нета, нямам намерение да споря. Аз използвам бактерия.

туберкулозен бактерий

# 1 096
  • Мнения: X
Искам да кажа, че един съсед ни мие колата. Мъжът ми го питал за близка автомивка, той му отговорил "Каква автомивка, ела тук". Издавил от гаража прахосмукачка, спрейове, домъкнал маркуча за водата и двамата в момента търкат, съседът е по-активен и така да се каже ръководи процеса.  Laughing Отивам да им купя бира.
п.п. Пред гаражите има едни решетки, където се стича водата, не се лее по улиците.  Mr. Green

# 1 097
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Бактерий категорично звучи по-секси.

# 1 098
  • Мнения: 12 973
Гледам Ничия Земя по Нова, втрещена съм! Някава родила четвърто дете в тоалетната, пробола бебето три пъти с ножица, без да иска! задушила го после и го държала три дни в чаната в пералнята..
Не мога да повярвам какво чувам и виждам....

# 1 099
  • sofia
  • Мнения: 692
И аз го видях това изображение, но всичко в нета е дадено някак си наполовина, не е обяснено изцяло, за да имаш полза от него- това например не е достатъчно, заставаш зад болния и с двете си ръце хващаш челюста на болния или с лице към него- целта е да се вдигне брадичката му и да се придърпа напред и надолу. Така се повдига падналия корен на езика и се отпушва гърлото. При епилептичен припадък се прави постоянно, за да не се допусне прехапване или гълтане на езика. При задавяне няма полза от бой по гърба, ако не се застане зад детето напр. и сякаш го прегръщаш и с дясната си ръка притискаш диафрагмата- с едната ръка притискаш, с другата удряш между лопатките и залъка изхвърча като тапа. Не ме бива много в обясненията, а за риванола ви ги е казал някой дето скоро не е влизал в болница. Тази напримерhttp://novinar.bg/news/rivanolat-predizvikva-alergichni-reaktcii_NDExNTs5OA==.html  , и аз не искам да споря-все ми едно дали е бактерия или бактерий-http://rechnik.chitanka.info/w/%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F
п.с. нищо му няма на риванола, има чудесно противовъзпалително, антисептично действие, използва се много често.

Последна редакция: сб, 22 ное 2014, 19:03 от Nell~

# 1 100
  • Мнения: 7 690
Ужас...някои минават през какви ли не спънки и изпитания за да имат детенце. Всякакви ненормалници и социопати има на тоя свят.

# 1 101
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Нищо му няма на Николета, просто ме дразнеше щото името ми не е така, но е близо, а няма нищо общо. Даже и Николая, Никол пак щеше да ме дразни. Не заради самото име.

Един познат, по каприз на онези времена, се казва Адалберт, пък във фирмата дето работи му казваха ту Иларион, ту Амадеус. Да им  се чудиш защо. После се сдоби с някакъв звучен прякор, та престанаха.

Един образ вика, че работел кадастър и газел из дворища и окрайнини, обут със сандали. От тая работа му излязъл също прякор, ама какъв - не казва. Някакви предположения?

# 1 102
  • Мнения: 2 658
Един познат, по каприз на онези времена, се казва Адалберт, пък във фирмата дето работи му казваха ту Иларион, ту Амадеус. Да им  се чудиш защо. После се сдоби с някакъв звучен прякор, та престанаха.

Пак добре, че не са му казвали Малчика.

# 1 103
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Малчо, Малчика, Малкия и прочие са прякори, силно потискащи мъжа и мъжкото в него, ако ме разбирате. Макар че всъщност понякога помагат, защото свалят летвата на очакванията ниско, та носителите им могат само да изненадат в положителен смисъл. Но все пак са си кофти прозвища. Аз съм относително вежлив, но никога не отговарям на девойка, която ме пита на излизане от морето  - "Извинете, много ли е студена водата?". Много, забележете.

Намеци ще ми прави тя, харпия непоръбена.

# 1 104
  • Мнения: 2 658
Малчо, Малчика, Малкия и прочие са прякори, силно потискащи мъжа и мъжкото в него, ако ме разбирате. Макар че всъщност понякога помагат, защото свалят летвата на очакванията ниско, та носителите им могат само да изненадат в положителен смисъл. Но все пак са си кофти прозвища. Аз съм относително вежлив, но никога не отговарям на девойка, която ме пита на излизане от морето  - "Извинете, много ли е студена водата?". Много, забележете.

Намеци ще ми прави тя, харпия непоръбена.



Редно е да кажеш - "Не, но вие сте прекрасна ...".

# 1 105
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Nell~, точно в статията, която си постнала за риванола, се казва, че риванол вече не се ползва от две години. Същото ни каза и лекарят, като обясни и причината да не се ползва. Да, може да е антисептичен, но ако наистина е благоприятен за този бактерий, защо да сме упорити и да не вярваме и да продължаваме да го ползваме дебелоглаво?

# 1 106
  • Мнения: X
Аз съм относително вежлив, но никога не отговарям на девойка, която ме пита на излизане от морето  - "Извинете, много ли е студена водата?". Много, забележете.

Намеци ще ми прави тя, харпия непоръбена.



 Joy Joy

# 1 107
  • Мнения: 6 604
Не правете грешката да слагате йод на открита рана. Буквално ще получите кожно изгаряне. Слага се йодасепт.

# 1 108
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Merida , кажи ми , че на аватара си ти самата.

# 1 109
  • Мнения: 2 674
Аз си спомням как в детството глътнах карфица. И съм с карфица в гърлото и седя и се чудя как трябва сама да си помогна, а майка ми само стои и ме гледа. Shocked Не знам кой ми помогна, но си извадих карфицата. Пфуф. Страшно...

Важно е да си пропорционален, другото са глупости. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт