"Песен за огън и лед" - 12

  • 30 007
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
Хайтауър са пълна мистерия и все пак се споменават много често, а погледнете също и в колко неща имат пръст  #Crazy  Танцът на драконите, Цитаделата, а също и бунтовете на Блекфир  Rolling Eyes
Със сигурност тримата от КГ при кулата на Радостта не са случайно попаднали там  Mr. Green


А в теорията за МР=РТ от линка на Бумър се твърди, че всъщност Варис е агент на Регар  Thinking

# 16
  • Мнения: 9 144
Лейтън Хайтауър е много интересен и той. Ще ровя в род Хайтауър сега.

Лудата дева Wink


Ох, да излиза на български тая история. Crossing Arms

Излиза, че Регар е поканил Старките на турнира, но защо е пропуснал Тъли?  Вярно е, че те са нямали кой да ги представи на турнира, Едмур е бил малък, но все пак там се е събрал цветът на кралството, а са и васали на Тъли.
Черната риба поне не е ли бил на турнира?
Откъде Регар би могъл да знае, че евентуално Старк биха могли да го подкрепят свалянето на Ерис? Няма никаква връзка с тях.Освен може би онзи майстер, който според Барбри е причината за "южняшките амбиции" на лорд Рикард)


Тъли въобще не се споменават в Историята по този повод. ЧР го няма в списъка на участниците.

Старк винаги са били лоялни към Короната включително по време на всички граждански войни преди това, Регар не е имал причина да не им има доверие.
Там проблемът е дошъл от Брандън държал се е като кръгъл идиот след отвличането на Лиана.

За Майстерите и дърпането на конците от тях Барбри има да каже доста, а аз определено и вярвам.

А в теорията за МР=РТ от линка на Бумър се твърди, че всъщност Варис е агент на Регар  Thinking

С това категорично не съм съгласна, Варис от стъпването си в КЧ работи срещу Регар.

# 17
  • Мнения: 276
Работи срещу Регар или работи за Ерис, който е на трона?  Thinking
Дали Ерис знае истинският произход на Варис, че да го извика в КЧ, какво мислите по въпроса? Изобщо около Варис на мен лично ми е доста интересно всичко  Peace

# 18
  • Мнения: 10 011
Аз съм много доволна от споменаването на мейстерите от лейди Дъстин. Трима в Хребета са доведени от Руус, за да се грижат за гарваните на мейстер Луин- мейстерите на Рогов лес, на Съруин, и на Слейт. Тримата служили на  северни родове, които имат всичко основания да мразят Болтън.

Трима мейстери с достъп към гарвани, мастило и восък в различен цвят. Манс дори е могъл да си избира, ако пожелае да праща поща на някого. Колко му е да заплашиш някой....

Варис и Регар съюзници? Цитирам Кал Дрого: "Не!". Mr. Green

# 19
  • Мнения: 276
Извинявам се за малкото отклонение, но има ли някаква информация какво се случва със Шиера Сиастар - незаконната дъщеря на Егон IV? Освен това, което пише в Уикито  Thinking

# 20
  • Варна
  • Мнения: 17 954


Тъли въобще не се споменават в Историята по този повод. ЧР го няма в списъка на участниците.

Старк винаги са били лоялни към Короната включително по време на всички граждански войни преди това, Регар не е имал причина да не им има доверие.
Там проблемът е дошъл от Брандън държал се е като кръгъл идиот след отвличането на Лиана.


Чакай сега, короната е Ерис. ако са лоялни към короната значи са лоялни към Ерис, Регар ги е поканил все пак.
Струва ми се, че малко обърнахме внимание.. Регар, Артур Дейн и Осуел Уент отвличат Лиана.
След това четиримата не се появяват до събитията в Кулата.
Хайтауър отива при тях на по-късен етап, когато Регар е тръгнал към Тризъбеца.

Защо Брандън е побеснял толкова? Това е също интересно да се знае. Той не е бил близък с Робърт, че да се ядосва от негово име.

# 21
  • Мнения: 9 144
Извинявам се за малкото отклонение, но има ли някаква информация какво се случва със Шиера Сиастар - незаконната дъщеря на Егон IV? Освен това, което пише в Уикито  Thinking

В Историята се споменава само веднъж в контекст, че тя и БР са използвали магии  Rolling Eyes




Тъли въобще не се споменават в Историята по този повод. ЧР го няма в списъка на участниците.

Старк винаги са били лоялни към Короната включително по време на всички граждански войни преди това, Регар не е имал причина да не им има доверие.
Там проблемът е дошъл от Брандън държал се е като кръгъл идиот след отвличането на Лиана.


Чакай сега, короната е Ерис. ако са лоялни към короната значи са лоялни към Ерис, Регар ги е поканил все пак.
Струва ми се, че малко обърнахме внимание.. Регар, Артур Дейн и Осуел Уент отвличат Лиана.
След това четиримата не се появяват до събитията в Кулата.
Хайтауър отива при тях на по-късен етап, когато Регар е тръгнал към Тризъбеца.

Защо Брандън е побеснял толкова? Това е също интересно да се знае. Той не е бил близък с Робърт, че да се ядосва от негово име.


Брандън явно не е блестял с особен ум - Дивият вълк

Лорд Рикард не е отишъл на турнира, както и Тивин и Хостър Тъли, но там са били Мейс Тирел, Джон Арин и Пепелянката.
Точно това имам предвид под намека на Барбри Дъстин за амбициите им, възможно ли е още тогава да са обмисляли сваляне на Тарг-ите, а не само на Ерис  newsm78

Последна редакция: сб, 22 ное 2014, 16:50 от Бумър

# 22
  • Мнения: 10 011
Когато Регар дал короната на Лиана, е трябвало физически да задържат Брандън, за да не се саморазправи с Регар.  Shocked Този да не е бил влюбен в сестра си? Регар бил обидил честта и.  Crazy

Нед бил недоволен, но само толкова. Робърт Баратеон се засмял и казал, че Лиана е получила короната която заслужава. Но от този момент отношението му към Регар се променило.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Когато Регар дал короната на Лиана, е трябвало физически да задържат Брандън, за да не се саморазправи с Регар.  Shocked Този да не е бил влюбен в сестра си? Регар бил обидил честта и.  Crazy

Нед бил недоволен, но само толкова. Робърт Баратеон се засмял и казал, че Лиана е получила короната която заслужава. Но от този момент отношението му към Регар се променило.

Едва ли. Брандън е ОК с това да е сгодена за Робърт.

# 24
  • Мнения: 276
Извинявам се за малкото отклонение, но има ли някаква информация какво се случва със Шиера Сиастар - незаконната дъщеря на Егон IV? Освен това, което пише в Уикито  Thinking

В Историята се споменава само веднъж в контекст, че тя и БР са използвали магии  Rolling Eyes


А също са били и любовници, хмм, дали от тук няма да излезе нещо? Затова ми е толкова интересно какво става с нея  newsm78

# 25
  • Мнения: 10 011
Има съмнения, че Куайте е Шийра, ще видим по-нататък дали е вярно. Куайте е сенкоукротителката която си общува с Денерис. Дали действията и са координирани с БР?

# 26
  • Мнения: 9 144
Другите хипотези за Шийра са, че е Баба Нан или, че тя и БР са родители на Мелисандра.


Пак се разрових в приказката на Манс.
Въпросният плащ с червените конци е винаги около него, до момента в който Мелисандра му дава рубин и му променя външния вид в Дрънчащата ризница.
Конците са от Асшай, Мелисандра е от Асшай, Мелисандра носи червени дрехи и рубин и със сигурност си променя външния вид  Thinking

# 27
  • Мнения: 276
Ако Шийра и БР са родители на Мелисандра значи тя е доста по-старичка, отколкото изглежда, което със сигурност значи, че си променя вида, а дали самата тя не е Шийра?  newsm78 Около БР е доста загадъчно как да не е интересен човека  Mr. Green


Има логика да е Баба Нан, така е близо до Бран...  newsm78 Колко очи има Блъдрейвън?  Mr. Green

Последна редакция: сб, 22 ное 2014, 17:20 от Lord Bloodraven

# 28
  • Мнения: 10 011
Прочетох отгоре-отгоре другата теория за Манс, нещо което ми хвана окото е песента "Последния великан" която е съвсем накрая. Според автора, Манс е написал песента за себе си. Той е "последния великан". Разбира се, доказателства няма, но все пак можем да мислим за последния Дракон.

Ooooooh, I am the last of the giants,
my people are gone from the earth.
The last of the great mountain giants,
who ruled all the world at my birth.
Oh the smallfolk have stolen my forests,
they’ve stolen my rivers and hills.
And the’ve built a great wall through my valleys,
and fished all the fish from my rills.
In stone halls they burn their great fires,
in stone halls they forge their sharp spears.
Whilst I walk alone in the mountains,
with no true companion but tears.
They hunt me with dogs in the daylight,
they hunt me with torches by night.
For these men who are small can never stand tall,
whilst giants still walk in the light.
Oooooooh, I am the LAST of the giants,
so learn well the words of my song.
For when I am gone the singing will fade,
and the silence shall last long and long

# 29
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Да, но Регар не е последния дракон.

Общи условия

Активация на акаунт