Toefl информация

  • 1 857
  • 12
  •   1
Отговори
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Има ли хора ,които да са се явили и да са издържали изпита?Може ли да ми дадете съвети за подготовката.Изтеглила съм си граматиката на Мърфи и Тоефл пакетите от Замунда,но не мога да преценя каква лексика точно трябва да се научи ,преди да се премине към граматичната част.Другият ми въпрос е дали има всяка година повтарящи се въпроси от изминали тестове ?

# 1
  • Мнения: 3 031
Най-важното за подготовката е да направиш възможно най-много тестове. Резултатите ти трябва да се подобряват с времето. Когато видиш нова дума, научаваш я и толкова. Предполагам имаш добро ниво на английски и няма тепърва да учиш лексика.
До колкото знам въпросите не се повтарят, поне на курса за Toefl така ни бяха казали. Но знае ли човек..

# 2
  • Мнения: 191
Здравей, аз съм държала теста.
Лично не съм се готвила по пакетите в замунда и не знам за какво иде реч при тях, но моят съвет е да надскочиш малко нивото, което се изисква, за да ти се струват по-лесни въпросите. Граматиката на Мърфи според мен е твърде елементарна за изпита, там има основни неща само.
На мен ми бяха дали списък с въпроси за writing-а, които са се падали до сега, да кажем 10-15 типа теми и общо взето се повтарят като им се сменя предмета на писане, но не се надявай на повтарящи се въпроси, няма такива. За есето бих ти препоръчала да пишеш за това, за което ти идват най-много идеи и можеш да дадеш най-много аргументи в подкрепа на момента, дори да не е най-перфектния пример.
Ако имаш някакви конкретни въпроси питай, понеже ти е много общ въпроса. Можеш да провериш и thesaurus.com и englishtips.org

# 3
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Здравей, аз съм държала теста.
Лично не съм се готвила по пакетите в замунда и не знам за какво иде реч при тях, но моят съвет е да надскочиш малко нивото, което се изисква, за да ти се струват по-лесни въпросите. Граматиката на Мърфи според мен е твърде елементарна за изпита, там има основни неща само.
На мен ми бяха дали списък с въпроси за writing-а, които са се падали до сега, да кажем 10-15 типа теми и общо взето се повтарят като им се сменя предмета на писане, но не се надявай на повтарящи се въпроси, няма такива. За есето бих ти препоръчала да пишеш за това, за което ти идват най-много идеи и можеш да дадеш най-много аргументи в подкрепа на момента, дори да не е най-перфектния пример.
Ако имаш някакви конкретни въпроси питай, понеже ти е много общ въпроса. Можеш да провериш и thesaurus.com и englishtips.org

Разбирам.Явно не съм готова за Тоефл ,щом по принцип граматиката на Мърфи е елементарна ,а аз си мислех че е достатъчна за научаване на граматическата част.

# 4
  • Мнения: 3 595
Здравей! Аз държах теста тази година. Не съм се подготвяла, но аз от много време чета на английски. За мен там е разковничето, защото тестът не изисква от теб да решаваш граматически задачи и да поставяш разни глаголи в правилните времена, а да разбираш изключително добре академични текстове и да можеш да говориш. Моят съвет е да потърсиш научни текстове онлайн или в учебници и да четеш. Ако са ти трудни можеш да потърсиш детски учебници примерно по история, биология. Така свикваш с много термини и ще имаш идея за нивото на теста. Спомням си, че единият ми текст беше за организацията на древен Рим, вторият беше за някакви видове катерици и разликите и приликите между тях. За почти всички части на теста ще ти помогне предварителното четене на английски.
Другото, което можеш да направиш е да пишеш текстове у дома. Така сама ще усетиш къде са ти пропуските в граматиката. Добре е ако има кой да ти ги провери.
Според мен ще ти стигне граматиката на Мърфи честно казано, трябва да имаш добри основи, но както казах акцентът на теста е много повече на разбирането и говоренето, отколкото на верните граматически конструкции.

# 5
  • Мнения: 3 031
акцентът на теста е много повече на разбирането и говоренето, отколкото на верните граматически конструкции.
Peace

Бих добавила, че най-важно е да разбереш какво точно питат във въпроса. Много често въпросът се прочита отгоре-отгоре, мислиш, че си го разбрал на 100%, а накрая се оказва, че питат друго.
Правилен отговор можеш да дадеш и без да разбираш всички думи. Никой не знае всички термини и процеси в биологията, генетиката, географията...Не са и нужни.
И упражнявай есетата, гледай да напишеш поне по едно на основни теми, за които се сещаш. Ето някои теми https://www.ets.org/Media/Tests/TOEFL/pdf/989563wt.pdf
Възможно е да се падне именно една от тях.

# 6
  • Мнения: 3 595

Бих добавила, че най-важно е да разбереш какво точно питат във въпроса. Много често въпросът се прочита отгоре-отгоре, мислиш, че си го разбрал на 100%, а накрая се оказва, че питат друго.
Правилен отговор можеш да дадеш и без да разбираш всички думи. Никой не знае всички термини и процеси в биологията, генетиката, географията...Не са и нужни.

Съгласна съм за термините от различните науки, те специално не са нужни, от контекста им се разбира смисълът. Нужни са обаче много думи, които принципно не се изпозлват във всекидневната реч или популярната литература толкова честно, колкото в научни текстове, нивото е различно. В четенето имах три въпроса за точно една дума - до коя от следните 4 думи най-много се доближата по смисъл подчертаната дума. Имах късмета да знам 2 от трите, спомням си едната беше ascending, а 3-тата я мислих супер дълго, защото не я знаех и можеше да значи и две противоположности, от контекста не ставаше ясно.

И това са въпросите е абсолютно вярно, трябва да се чете, докато наистина се разбере какво те питат.

# 7
  • Мнения: 3 031
В четенето имах три въпроса за точно една дума - до коя от следните 4 думи най-много се доближата по смисъл подчертаната дума.
Подобни въпроси присъстват почти на 100% във всеки тест. Там помага много и методът на отхвърлянето - това и това със сигурност не е вярно, остават само 2 опции например.

Трябва да се четат много текстове и то тези от подготвителните тестове, а не просто нещо си да се чете. Те не са никога еднакви, но са подобни - по стил, тематика и последващи въпроси. По този начин човек създава една рутина, обиграност точно в този стил текстове и въпроси. Затова и резултатите се подобряват с практиката, просто свикваш, научаваш се къде да гледаш. И в един момент им хващаш цаката.
Но ако английският не е добър, няма да стане, колкото и тестове да се решават.

# 8
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
А как да прецени човек дали е достатъчно добре с езика ,за да се яви на теста ?

# 9
  • Мнения: 3 595
Аз текстове от тестовете не съм чела, изобщо не бях виждала примерен тест (реших спонтанно да го направя и нямах изобщо време да се занимавам, защото бях в сесия), само знаех какви раздели има, но четях от много време изключително много "просто нещо си", за да свикна с езика като цяло и за да ми е комфортно да чета английски на по-високо ниво изобщо. На мен това ми помогна, затова споделям моя опит.  Peace

mimioza - направи примерен тест, има някакви софтуерни програми директно от TOEFL доколкото знам, но май се купуват, тук в университета ми предлагат примерни тестове безплатно в центъра за езици, провери за нещо подобно. Виж резултата и ако е десетина точки под това, което ти трябва вероятно с подготовка ще успееш. Ако е много по-нисък сигурно трябва да изчакаш и да поработиш по-дълго.

# 10
  • Мнения: 3 031
Аз текстове от тестовете не съм чела, изобщо не бях виждала примерен тест (реших спонтанно да го направя и нямах изобщо време да се занимавам, защото бях в сесия), само знаех какви раздели има, но четях от много време изключително много "просто нещо си", за да свикна с езика като цяло и за да ми е комфортно да чета английски на по-високо ниво изобщо. На мен това ми помогна, затова споделям моя опит.  Peace
Разбира се, аз не казвам, че без да се четат тестове, няма да го изкара. Казвам, че това е най-добрата и най-бърза подготовка (според учители, които подготвят за изпита) Peace

А как да прецени човек дали е достатъчно добре с езика ,за да се яви на теста ?
Както ти каза Skeeter. Правиш пробни тестове и гледаш резултатите. Аз с един месец сериозна работа си повиших резултатите със средно 25-30 точки.

На теб какъв резултат ти върши работа?

# 11
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Разбирам ви напълно.Явно трябва доста да се потрудя за да започна да ги решавам.Но имам достатъчно време за разположение.За лексиката съм на едно добро ниво -доколкото добро може да се каже свободното четене в Twitter ,но не знам от къде да започна.Не искам да ходя на уроци ,а да се подготвя сама.Единствено при есетата ще си намеря учител ,но има доста материял да науча

# 12
  • Мнения: 191
Свободното четене в Twitter въобще не си мисли, че е признак за добро владеене на лексиката. Ама хич. Както казаха и другите, тук не става дума за разговорен английски с ограничено ползване на ежедневни думи, а за академичен.
Не разбрах дали си ученичка или вече си завършила, но ако все още учиш хвани някоя учителка, поразпитай я дали разбира от този изпит (защото има и такива, които и идея си нямат за какво иде реч), да ти даде насоки кое и как да учиш.
Виж в englishtips.org има много много материали за toefl, тегли каквото ти видят очите и се упражнявай. Няма да ти навреди нищо. Има също качени помагала за слушане с разбиране и такива за овладяване на акцента и интонацията в изреченията.
Доста хора споделят, че се готвят сами, но ако не се чувстваш сигурна, намери някой да ти помага, ако трябва хвани частен учител за няколко урока да те насочи какви упражнения да правиш, да прецени къде са ти слабите места, да ти даде основа, пък ти вече се развивай нататък.

Общи условия

Активация на акаунт