Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 51 183
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 450
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
За такива случаи си правя чай на биобронхо. Има за простуда и грип, и за болно гърло. Пък и на вкус много ми харесват. Щедра лъжица мед - домашно производство (да са ми живи мама и тате  Heart Eyes ) и голям кръгъл резен лимон.

Мед и лимон задължително, да. И аз имам една голяма сладоледена кутия пълна - домашно производство. Майка ми го намира от някъде.

# 451
  • Мнения: 7 690
Яна, защо не каза по-рано? Аз снощи раздавах бурканчета в другата тема  Laughing

# 452
  • София
  • Мнения: 3 359
Мире, хубава е ризата.
Въпреки, че бих била доволна да ми дадеш още една опция.
Предпочитам делова рокля да изровиш, ако има в гардероба. С ръкав.
Все пак си ръководител на проекта.
Не, че не се изкушавам да те спретна с яркочервена рокля с по-така деколте, но ще оставим за друг повод. Освен, ако нещо ти се опъват за финансирането.

Гледай сега с този лимец как се запънаха като магаре на мост.
Не ми стига, че в нас се боря за лимеца, ами и с вас.
Пробвай, два и петдесет е един пакет, ако не ти хареса кейка, лично ще ти направя с много яйца, масло, ядки и шоколад. Става и то много хубаво става, даже.

Цоне, лимеца е сорт пшеница. Не подлежи на генна модификация и затова започна да става популярен. Аз го купувам направо като брашно.
Взе ли мускувадо?

Ох, имам всичко, веднага забърквам и аз една Нутелка за наследството.  Heart Eyes
Ама забележи как не отрази постните бонбони с банан, а се метна на Нутелата с двеста.
Поръчай и лешниковия тахан за нутелка домашна.

Да не забравя да ви кажа, установих един странен факт, докато купувах лешници и зяпнах като ми поискаха близо десет лева за двеста грама, аз помислих, че не съм чула добре, после ми обясниха, че българските лешници били лоша реколта и съответно на пазара са само внос и гравитират към 35-45 лв килото, при обичайна цена около 20 лева килото.

Белинда, какъв е този течен шоколад на Лабрекс?




# 453
  • Мнения: 4 199
Аз го чух това за лешниците, не само българската реколта, но и най-големият износител в света на лешници - Турция отчитат много лоша година, та и цената на шоколада респективно щяла да скочи, че и какаото поскъпнало. Та, запасявайте се с шоколад, гледам, почнали сте вече Simple Smile

# 454
  • Мнения: 14 654
2,50 e двузърнестият, а той, както казват "истинските" сеячи на лимец, не е хубав, защото силата на всяко зърно е наполовина в сравнение с еднозърнестия. И им вярват хората. Още се нарича спелта. Хубавият е поне 8 лв. килото и тъкмо затова му се подигравам аз, не за нещо друго. Иначе го харесват, защото е с по-ниско съдържание на глутен и се твърди, че дори хора с целиакия могат да го ядат без проблеми. Аз съм леко недоверчива обаче. Дядото на мъжа ми е втеринарен лекар и много се изненада, че ядем лимец - каза, че това е много странно, защото едно време, понеже за нищо не ставал, го давали на прасетата.
Белинда, не съм пробвала шоколада на Лабрекс, ще се разтърся ей сегичка, щом го намираш по-вкусен.
пп: а кексове мразя принципно и за подобен вид сладкиш не бих влизала в кухнята въобще. Изключение прави един кекс, който се прави с цяла чаша какао на прах и с дебела заливка от сметана и шоколад. И с пакет масло, разбира се.

# 455
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
От лимец хляб съм правила. Вкусен става много. Heart Eyes

Ох, тези реклами по детските канали  направооо! Sick На детето му пускам по малко детски, ей сега включих ТВ, ами навсякъде реклами и то само искам да ми купиш това, искам да ми купиш онова. Ужас!

# 456
  • Мнения: 1 959
Толумбе, аз точно момента със завистта искам да го пропусна. Нали знаеш как е... Тая пък егати кви очила носи, пък и ква цена им е платила. Да пропуснем викам, а? Laughing Ама нали знаеш, радостта требва да се сподели. Mr. Green

Кой?! Ние ли?! Ни-ко-га! Whistling
Трябва, трябва, със здраве да си ги носиш  Peace



Ако някой знае цяр за кашлица, който не е с мед, т.е. да не е сладък, моля да сподели.

# 457
  • Мнения: 4 199
Сега върви една реклама на Джъмбо и се пее ''Мамасита...''. Всеки път се сепвам Mr. Green
Майка ми е луднала по тези реклами - сега напира да купува някакво загряващо се и охлаждащо мече Crazy По-бетер от децата вече.

# 458
  • Мнения: 14 242
Сега върви една реклама на Джъмбо и се пее ''Мамасита...''. Всеки път се сепвам Mr. Green


Хахахахаха и аз! Тъкмо я слушам, но не виждам екрана и си мисля " Е нееее и по телевизията лиии!"

 Joy Joy

# 459
  • София
  • Мнения: 3 359
Има еднозърнест и двузърнест. Една и съща е цената в пакетите.
Предложиха ми няколко кила от този, хубавия, който е около 8 лева килото,  да взема а?

Май и лешници трябва да поръчам. Simple Smile

# 460
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Сега върви една реклама на Джъмбо и се пее ''Мамасита...''. Всеки път се сепвам Mr. Green
Майка ми е луднала по тези реклами - сега напира да купува някакво загряващо се и охлаждащо мече Crazy По-бетер от децата вече.

Ей на това чудо се дивя  - каква цена са му обявили  Shocked   Точно преди 5 дни показвах сайта, от където си купих възглавница на този принцип - ами само 6 евро е. И играчки има такива, и пантофи, само дето не струват тия пари.

# 461
  • Мнения: 14 654
Не знам, Аззи, дали да вземеш, ама щом обичаш тези неща - да. Аз съм купувала и еднозърнест, и двузърнест, и от 8 лв, и от 5 на женския пазар. Разлика никаква не установявам. Сега никакъв лимец не купувам, просто съм си намерила хубаво брашно.

# 462
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Някой питаше за напукани ъгълчета на устните. Аз ползвам крем "Здраве", класическият. Мажа, стоя колкото може по-дълго и после го изтривам. Ако има нужда, на другия ден - пак. По принцип зараства много бързо.

# 463
  • Мнения: 22 343
Правих сладкиш с извара и круши....не се получи точно каквото очаквах.

# 464
  • София
  • Мнения: 3 359
Не обичам, палачинки в неделя, кейк два пъти в месеца и понякога, ако имам вдъхновение някое хлебче.
Останалото от Слънце -Луна.

Общи условия

Активация на акаунт