Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 703
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 761
Бърди, точно тези чайчета са. Боровика и ванилия и малина и липа дали са хубави?

# 541
  • София
  • Мнения: 3 389
Саня, няма да стане само с взелин.
Знам, че е почти невъзможно, но се постарай да ограничиш стреса, да спиш поне осем часа, ако имаш нарушения в съня си помогни малко, прецизирай храната и там онова кремче за херпес, не помня как се казва.

Ама напукани устни ли са, херпес ли е, че са две отделни явления, все пак.

Страхил е май старобългарско. Едно от малкото с нашенски произход, не взаимстван, доколкото си спомням.

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 10:17 от Azzy

# 542
  • Мнения: 14 654
За растежа, говори ми. Тоз дребния, дето викаше "маме, моля, муци" сякаш до оня ден, днес го гледам - излиза от банята и си слага дезодорант hahaha Божкеееее Rolling Eyes

 Laughing Много са смешни. Племенницата ми беше изцепила на майка си преди няколко дена да не й купува потници с микимауси, защото мъжете не ги харесвали. У нас дезодоранти и гелове ползва само големият, ама при него е нужно. По-интересно е като стане време да се бръсне, защото не знам от кого ще вземе пример, кой ще му покаже? За мъжа ми това е излишна подробност, а свекър ми има дълга бяла брада. Татко ми освен, той винаги е бил много спретнат и изряден по отношение на добрия външен вид.
пп: горкичка valerie, да ти изпратя торбичка билки за тази кашлица?
пп2: Саня, това цепване на устната инцидентно ли е или по принцип се цепят? Ако е второто, няма да е излишно да си пуснеш една кръвна захар.

# 543
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Права е Аззи, само с вазелин няма да стане. А и той само помага за омекотяването и по-бързото оздравяване. За мен няма спасение от излизането на тия пусти херпеси Tired

Янечек, все ще се намери кой да му покаже, само да не е някой "вещ" приятел  Crazy
Моят голям вече напира, засега баща му го спира и обяснява, ама да видим. Онзи ден си играх да обирам бакенбардите му с ножичката, докато го подстригвах.
Дребният държи да носи само едноцветни потници, за другите щели да му се смеят. А, и само боксерки, какви са тия смешни слипове...

# 544
  • Мнения: 14 654
А защо го спира? С мъх над горната устна е смешно да се ходи.

# 545
  • София
  • Мнения: 10 825
ЕлиТ, гледам че малкият ти син е колкото моя голям. Я да ме просветлиш слиповете "смотани" ли са? Аз на моите момчета им купувам основно слипове, доста по-рядко - боксерки. Излагам ли го голямото момче?

# 546
  • HH
  • Мнения: 3 256
За да не се излагам в здравния, ще питам тук. Видях, че говорите за херпес.
 
Скрит текст:
Сестра ми от 16 годишна се сдоби с това нещо. Знам, че е Херпес Зостер. Но при нея не се появява на устата. Първо и се подува окото до такава степен, че не може да седи отворено. След това и избиват рани в горната част на бузата. Всичко това придружено с възпаление на лимфните възли. Лечението е все едно и също и винаги нетрайно. Това нещо се случва 2 до три пъти в година. Много е неприятно. Някоя от вас сблъсквала ли се е подобна форма на херпеса ? Как процедирате?

# 547
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Напукването на устните е по принцип. Аз като цяло имам по-суха кожа - и на ръцете и на тялото и на устните. Налага се постоянно да ги мажа с нещо. Така съм от ученичка. А това от тази сутрин е точно херпес - класическа картинка. След два-три дни ще се превърне в рана. Старая се уж откъм храна да го докарвам, откъм сън също, но стресъъъъъът верно ми идва малко в повече.

# 548
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Янечек, още е на 14. Като ги гледам съучениците му - от един дол дренки са, май няма още бръснещи се.
Смешни са, ама си е от възрастта Simple Smile

Онна, то това е според дребния Crazy А и той копира баща си и батко си Simple Smile Нямам идея как се носят другите. Тренира футбол и баскетбол, там се преобличат и явно се гледат кой с какво е облечен, та... съобразявам се, какво да правя Simple Smile

# 549
  • Мнения: 14 654
Ах, Кате, това е много неприятно. Доколко знам, херпес зостер е следващата фаза на варицелата, т.е. веднъж преболедувал варицела, при следващо разболяване от същия вирус, вече е хепрес зостер. Обикновено страдат хора с намален имунитет. Сестра ти пие ли някакви имуносупресори или цитостатици?
Лечението е нетрайно, защото няма как да бъде иначе - тя самата е носител на болестта, която се активизира при благоприятни условия. Лично аз бих предприела стъпки за засилване на имунитета, защото това е начинът да се потискат тези болежки.
пп: слиповете и у нас са презрени гащи. Големият не носи, защото са "тъпи", а малкият, защото батко казва, че са тъпи.

# 550
  • Мнения: 5 940
пп: горкичка valerie, да ти изпратя торбичка билки за тази кашлица?
Янечек, благодаря. Ти хубаво ще ми изпратиш, ама трябва някой да ги пие. Много съм несериозна с прилагането на каквото и да е лечение.
Моето дребно оня ден ухаеше на женски парфюм от баба му, но на моите коментари отвърна, че мирише на парфюм, защото Вики Атанасова от неговата група го е гушкала. Пак добре, че не е Вито, щото веднъж на въпроса на един майстор дали си има гадже в градината, отвърна, че да- Виктор му е гадже още от септемвЛи Laughing

# 551
  • Мнения: 4 892
Ахахаха, valerie  Joy

# 552
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От последното обучение по ПДП, от встъпителната лекция за всички системи у човека, ни напомниха, че при момчетата бельото и панталоните трябва да са свободни, иначе се рискува да им се увредят възпроизводителните способности. Аз на моето момче му взимам само боксерки. Едно, че казват, че са им по-удобни и второ, позволяват на тестисите да стоят по-далече от високата температура на тялото.

# 553
  • HH
  • Мнения: 3 256
Янечек, нищо не пие. Личния и беше казал, че това били пари на вятъра. Знам, че е вид шарка. Обикновено и излиза докато е на море и я хване малко повече слънцето или пък като застудее рязко. Сега е добре, докато беше студентка преди сесия беше страшнно. На мен ми е криво, защото скоро ми призна, че се притеснява да забременее, защото ако и излезе по време на бременност няма да може да го лекува или нещо от сорта.

# 554
  • София
  • Мнения: 10 825
Моят до сега не се е оплакал. Обаче пък той е толкова отнесен и толкова му е равно с какво е облечен, дали е облечено правилно или е наопаки... загащването пък е някаква химера.  Rolling Eyes
Макар че мъжът ми също ходи само с боксерки на мен ми се струва че слиповете са по-удобни за момчетата. Не знам защо така си мислех до сега. Ще му поставя въпроса ребром довечера.

Общи условия

Активация на акаунт