Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 750
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 14 654
Жаки, нищо чудно! Помня как синът ми изрева от страх като отвори един зловещ палячо за първия си рожден ден. Голям, със зелен гащеризон и се киска "ха-ха-хаааа....ха-ха-хаааа". Не само се киска, ами и ходи, следва те, така че на детето му се струва, че палячото го преследва.
Един ден влизам в кухнята и чувам едно заглушено "ха-ха-хаааа....ха-ха-хаааа". Поглеждам в коша за боклук и виждам палячото да се поклаща от там.

# 571
  • Мнения: 12 976
Сега, като се сещам тя наистина се уплаши от една баба Яга, даже вчера със събуждането ми вика, мамо, тати изхвърли баба Яга на коша, нали:) Понякога играчките са наистина ужасно грозни.
Съни, благодаря!

# 572
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Ей тези чайчета много купувам аз http://www.bulgarianteacompany.com/bg/brands/gt-series/
Особено последните най-долу комбинации - липа и малина например децата много харесват, както и боровинка и ванилия.
Пикуик и Туинингс са ми супер изкуственяк, така и не можах да ги харесам - от тях си купувам само черния и зеления чай, че там нямат равни.
Това са и моите чайове.
Ехааа, събудих се преди малко, от кога не съм ставала в 10 часа. Сега с кафе ви чета.
Детето видимо се подобрява. Сополите почти изчезнаха, а окото и вече не е зачервено. Давам и Калиум Бихроникум 15 СН за хремата, Арника 9 СН за конюктивита, а благодарение на вашата препоръка- ГринТус за кашлицата.
Мен все още ме боли леко глава, замаяно ми е, но и това ще мине.

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Янтра, аз харесвам най-много един, който се води English Breakfast, в червена кутия.
От къде? Преди го имаше в Била, сега никъде го няма. Казвай Simple Smile


Не става с просто отблагодаряване с почерпка, тоя у нас ще ме изяде. То е некво чудо мърморещо, майка му, свекървата по-малко намила. Той по принцип ме е оставил да си правя каквото искам. Примерно ако му кажа "утре ще боядисам хола розов на зелени ивици" ще каже "ами като ти се занимава, боядисвай си", но има 5-6 принципни точки където няма мърдане и е непоклатим като скала. Приемането на скъпи подаръци е една от бетонираните.

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 11:05 от Янтра

# 574
  • София
  • Мнения: 17 277
От ХИТ го взимам, Янтре, ама не съм сигурна дали той не е софийска верига само - говореха упорито, че ще го махат, защото били малко магазини.
Пикадили може би?

А ти на мъжа ти не можеш ли да му кажеш, че си ги платила? Simple Smile

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Хит има само в Сф, ще търся Пикадили специално (наблизо няма).

За ските преговарям с двете страни, ще го измисля Simple Smile

# 576
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Днес моето любимо братче има рожден ден, да ми е жив и здрав!
Отивам на работа, после ще ви чета, нещо се замотах тази сутрин. Жаки напоследък е много неспокойна, вчера баща и я води да и леят куршум, за мен това са страшни глупости, ама според всичките готвачки действало безотказно:) Та сега, ако ви кажа, че снощи спа много спокойно, как ще се приеме;)
Бабата, която го ляла куршума, казала че е изплашена от играчки. Сега татко и се бие в гърдите, че се е оправил детето, луда работа:))

Жаки, аз да си кажа (и по- рано изразих мнение), че според мен върши работа. Ама това сигурно е, защото съм отгледана от баба- баячка. Мен лично са ме урочасвали. Невероятна болка в главата, все едно те стиска менгеме. Отпуска и стяга рязко. Нямам мигрена и други глупости. Хапове какви ли не пих, такива, които по принцип ми действат. Уви. Пребая ми бабето и ... воала, на минутата, буквално ми мина. И куршум са ми лели, там на сила ме закараха, но щом бабите казаха, ги послушах.
Да е жив и здрав брат ти! Много, много щастлив!

# 577
  • София
  • Мнения: 18 679
Децата понякога се плашат от странни неща. Помните ли имаше една изродска реклама, всъщност серия реклами на Баумакс, с едно човече, с шапка и гащеризон, с един такъв задгробен глас казва "знам какво не направи.... миналото лято/ примерно/ и дават как на някой му тече покрива или моравата му не прилича на нищо". Та, това човече изкарваше акъла на големия ми син, хем не беше вече бебе, ученик може би първи-втори клас. Сънуваше го, преследваше го, говореше му със задгробния си глас Shocked Колко нощи със ставала да успокоявам викащо насън дете и да сменям напишкани от страх гащи...
Накрая отидохме до Баумакс, видяхме човечето от близо, пипнахме го, видя че е просто тъп гном от пластмаса, изсмя се и кошмарите изчезнаха.

# 578
  • София
  • Мнения: 7 032
Янтре, не може ли да й подариш нещо за реванш. Аз ти давам съвети, но и аз съм същата като мъжа ти, скъпи подаръци без причина няма шанс да приема.
И моето дете се е плашило от играчки, имаше една танцуваща маймуна, ама много грозна и зъбата, малката умираше от ужас като я видеше.

# 579
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
И аз уж не вярвам в разни куршуми и подобни, пък са ми действали - веднъж леене, подобрих си състоянието. Веднъж имах някакъв пристъп на задух, бяхме в Созопол в една квартира и хазяйката започна да изтласква отрицателна енергия от гърдите ми с дланите си и се успокоих. Най-вероятно - самовнушение. А най-интересното е, бях малка и постоянно боледувах, гнойни ангини, пневмонии, ужас. Един път майка ме заведе при някакъв човек, той ми издърпа ушите (нещо там им направи и аз не знам какво) и от тогава проблемите ми спряха. Shocked

За плашливостта, моята дъщеричка много се изплаши от една голяма надуваема зелена костенурка. Беше на годинка някъде и като ѝ я показахме, като писна, няма спиране. Не можем да сварим да я крием. Laughing Сестра ми пък веднъж купила на племенника ми балон с хелий и решила да му демострира ефекта като го издиша. Детето като чуло гласчето ѝ от отвъдното и се спукало от рев. Crazy

# 580
  • Мнения: X
Права е Аззи, само с вазелин няма да стане. А и той само помага за омекотяването и по-бързото оздравяване. За мен няма спасение от излизането на тия пусти херпеси Tired


Подкрепям и аз. Вазелинът даже влошава положението със сухите устни. Има вече достатъчно статии и за балсамите, които го съдържат. Устните изсъхват още повече след като мине първоначалният "ефект".
Аз години винаги съм имала проблем с изсъхване на устни през зимата, докато след дълго и избирателно четене в КМ не разбрах къде е ключът на бараката. Хубав гланц.  Laughing Може да се пробва с мостра, ако не се падне на работа някоя стистната продавачка, разбира се.

# 581
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Акаша, това с дърпането на ушите не е от бабините деветини. Моята майка като го научи ми го приложи два три пъти и от тогава гърло не ме е боляло. Има специален ъгъл на опъване и трябва да се чуе изпукване, иначе си е просто дърпане на уши Simple Smile  Hug
Моята пък не харесва кукли- бебета. Подариха и едно за миналата Нова година и тя веднага я подари в ДГ, но в друга група.
Понеже и моя брат ме зарадва с прекрасна новина, която ни въодушеви цялото семейство (Ази, честито и  на теб), моето дете сега се учи да сменя и да слага памперси. За целта ползва една голяма кукла. Успява доста успешно да се справи, вече даже преподава уроци на вуйчо си. А снаха ми е много доволна, че има кой да го научи, после поне няма да го изтипосва в темата за изцепки на татковците. Поне не с това.

# 582
  • София
  • Мнения: 3 397
Дами, мога и аз с пълен успех да ви лекувам на същия принцип.
Мога даже и още по-добре. През зодиите ще го изкарам, звездите ще ми го говорят, защото като се разлигавя, все на зодии ме избива.

Ходете на врачки, баячки, знахарки, ходжи и там както се наричат онези с куршумите, астроложки, нумероложки, гадателки и тълкувателки на карти Таро, хюман дизайн, хомеопати и прочие, но навсякъде запазете здравия си разум, особено ако се отнася за здравето вашето и на близките ви.

Честито на всички с поводи за радост днес.

# 583
  • Мнения: X
Честити ви бъдещи племеници!   bouquet Всичко да мине леко и гладко.

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 12:22 от Анонимен

# 584
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Хей, Ази, спокойно. Врачки, баячки и други подобни не ползваме. Докторите са на първа линия. А лекарствата, които съм написала, че ползвам, са ми изписани от доктор Радостина Симеонова.    bouquet Не държа да си защитавам мнението, нито го налагам, истината е, че не отхвърлям изцяло алтернативните методи. А колкото до хомеопатията, писала съм и преди, лекувам само с това. НО, ако ми изпишат антибиотик и ми кажат, само това е вариант, не бих си играла с детето.
И още нещо. Ето, за конюктивита, предпочитам арниката пред тобрадекса. Втория съдържа кокстероиди и антибиотик, слага се директно в окото, това може да доведе до допълнително замърсяване. Арниката се приема през устата. На една и съща цена са и вършат една и съща работа. След два дни прием на Арника го няма зачервяването, a тази сутрин и гурели нямаше вече.  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт