Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 745
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 3 395
Аз съм спокойна.
Не знам защо оставям впечатлението за нещо друго.
Аз също ползвам всякакви алтернативи. Позволявам си и разни суеверия от време на време, с цел да се забавлявам и разнообразявам, а и все пак съм твърда последователка на максимата никога да не казвам никога.
Просто казвам, наред с малките суеверия, от които всички имаме нужда от време на време, да остава капката здрав разум, който да не подлага на риск близките и нас самите.

В отговор ще ти споделя нещо много интересно. Гостувах на приятелката ми и съпруга и миналата седмица и им споделих едно суеверие, не много популярно от преди няколко години, което бях забравила даже. Вечерта от келешлък ли, от емоцията на хубавия ден ли и аз не знам, ама си казвам, чакай сега пак да го направя и го направих. И на принципа никога не казвай никога, точно след като написах и въпросния пост за здравия разум, врачките и баячките, ако щеш ми вярвай, получих обаждане с новина, при която щях да падна от стола. Сега, от онова суеверие ли е, от действията, плод на здравия разум ли е, не мога да гадая и не искам, но мисля, че наистина трябва да остане малко мистерия и малко чудо някъде из дебрите на здравия разум, в което да се вярва.

Чек, натъжи ме.

Скрит текст:
За брат ти ми стана най-мъчно.

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 12:40 от Azzy

# 586
  • Мнения: 22 427
Жаки, да е жив и здрав брат ти.


Аз съм бясна....в понеделник трябваше да получа имейл с потвърждение за едно обучение. В деня преглеждах пощата 5пъти (на нея получавам само официални мейли, няма как да не съм го видяла, защото рядко получавам нещо).
Вчера също я отварях поне 3пъти.
Днес отварям и какво да видя....имейла, който очаквах в понеделник....с дата 24ти (понеделник). Е да, но пристигнал чак днес.
Трябвало е да потвърдя до вчера 25ти.
Писах днес с извинение, че не знам какво се е случило с мейла (в gmail е пощата) и ако е останало свободно място, да ми се обадят по телефона направо.
Дано да се получи....

# 587
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Аз съм спокойна.
Не знам защо оставям впечатлението за нещо друго.
Аз също ползвам всякакви алтернативи. Позволявам си и разни суеверия от време на време, с цел да се забавлявам и разнообразявам, а и все пак съм твърда последователка на максимата никога да не казвам никога.
Просто казвам, наред с малките суеверия, от които всички имаме нужда от време на време, да остава капката здрав разум, който да не подлага на риск близките и нас самите.

Чек, натъжи ме.

Скрит текст:
За брат ти ми стана най-мъчно.
Значи сме на една вълна.   bouquet
Капката здрав разум, мисля, никога не ме е напускала.
Чек, никога не е късно за нищо. ММ стана баща на 41 години.  Hug
Мира, спокойно, може и да имат места. И при мен се е случвало подобно нещо. И то точно в gmail пощата.

# 588
  • Мнения: 1 959
Кате, племенницата ми е с херпес зостер. Картинката е подобна. Не съм нито лекар, нито някакъв тесен специалист, но това е вирус и не се лекува, само се поддържа. Съответно, при всяко по-сериозно напрежение, стрес, смяна на сезони, след боледуване, изобщо всякакви колебания в имунния статус, избива с пълна сила.


Така е. Вирус, който остава завинаги след повтаряне на варицелата.
Много подценявано в БГ преди време, не знам как е сега.
Когато аз се разболях за втори път, цялото ми лице беше покрито с херпесо-подобна маса.
Според лекарите не можело да карам втори път варицела. Дадоха ми болничен единствено, защото категорично откзвах да отида на училище в него вид.
А тук дават по месец болничен и си в карантина първия път като избие, защото тази херпесо-подобна маса е изключително заразна.
Интервю за работа, първа среща-винаги с херпес  Crazy
Всичко с ацикловир помага, но само ако херпеса се хване преди още да е избил, когато още се усеща леко парене, а от вън няма нищо.
Избие ли веднъж, нищо не помага и терапията е в насока да се ограничат 'щетите' и разпространението.

# 589
  • Мнения: 14 654
А най-интересното е, бях малка и постоянно боледувах, гнойни ангини, пневмонии, ужас. Един път майка ме заведе при някакъв човек, той ми издърпа ушите (нещо там им направи и аз не знам какво) и от тогава проблемите ми спряха. Shocked

Toва е доказано действащ метод от чекръкчийството, с който се въздейства на проблеми, свързани с гърло, уши и трета сливица, аз също го умея, но принципно си трая и дърпам уши само ако много, много ме помолят, и то само на близки.

# 590
  • София
  • Мнения: 18 679
И как действа този метод?
Чувала съм го, но честно казано, докато не получа разумно обяснение, не вярвам.

# 591
  • HH
  • Мнения: 3 257
zlatnata tolumba, тя вече така е свикнала, че само като се събуди и види, че окото и е подуто започва с ударните дози. Иначе си права, след като избие всичко отива на кино.

# 592
  • Мнения: 14 654
Нямам обяснение, но предполагам, че понеже гърлото е съвсем тясно свързано с ушите, по чисто физически начин се влияе. А доказателството, че помага, са единствено хората, на които е правено, няма официални изследвания, то се знае.
Знам, че звучи странно и точно затова си трая де, никога не бих натрапвала на хората нещо, което ги дразни, споделих заради Акаша и това, че й е помогнало. Мен ме научи един фелдшер преди години.

# 593
  • София
  • Мнения: 10 825
Понеже и аз като дете много боледувах от ангини и ме водиха 2 пъти при различни прославени дърпачи на уши. Ефектът при мен беше точно нулев  Confused

# 594
  • Мнения: X
Добър ден!

Сядам да си изпия кафето. От сутринта само се въртя насам-натам. Кажете ми моля ви, с какво да намажа изгорено място. Майстор-готвачката (разбирайте моя милост) се парна на котлона, докато се опитваше да готви. Намазах веднага с крем Здраве, само това ми беше под ръка. Почувствах облекчение, но ме е страх да не остане белег. Кое е най-подходящото за такива случаи?

# 595
  • Бургас
  • Мнения: 7 298
Аз дефламол знам

# 596
  • София
  • Мнения: 3 395
Зехтин.

# 597
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 178
При мен издърпването на ушите в ранна детска възраст е имало ефект.

Цвети, освен дефламол, аз ползвам това. То помага и за доста други неща.

# 598
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
И как действа този метод?
Чувала съм го, но честно казано, докато не получа разумно обяснение, не вярвам.
Скрит текст:
При правилното издърпване на ухото се освобождава нещо в гърлото, не съм медик, не знам правилните термини. Само предполагам.  Hug

# 599
  • Мнения: X
Благодаря ви. Веднага се намазах със зехтин. Дефламол нямам, затова ще отскоча до аптеката. Хубаво е да се намира по една тубичка. Ще попитам дали има и това с алоето.

Общи условия

Активация на акаунт