Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 729
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 902
А коя част на прасенцето става най-добре?

# 631
  • Мнения: 2 658
Навън става по друг начин - вятър, студ.

и влага ако си във Варна примерно. Дядо ми правеше на тавана сушено филе от акула, като предварително го овалваше в чимен и сол. Чименът май е някаква смеска от подправки с много специфичен вкус. Много хубава става и пастърмата с него. Такава правеше от говеждо месо, но то сега май трудно се намира в България.

Чимен са семената на сминдух. Има различни тълкувания - семена или цяло растение. Много мирише в хладилника от него. Ограничавам се с не толкова миризливи подправки. Слагам и купичка сода.

# 632
  • Мнения: 2 658
А коя част на прасенцето става най-добре?

k@li, аз правя от бут, плешка, филе, врат. Всичко се изяжда. Laughing
Сега сложих и едни пилешки гърди. Да видим от тях какво ще излезе. Досега не съм правила пилешко.

# 633
  • Мнения: X

Чимен са семената на сминдух. Има различни тълкувания - семена или цяло растение. Много мирише в хладилника от него. Ограничавам се с не толкова миризливи подправки. Слагам и купичка сода.

Вярно, че е сминдух. Значи ползваше смес от чимен с други неща, със сигурност червен пипер и сол. Може би и черен.

# 634
  • Мнения: 2 658
Чек, всеки път различно. Черен пипер, лют червен пипер, чубрица. Сол не слагам допълнително след изплакването.

# 635
  • София
  • Мнения: 23 072
В последните дни всеки път, влизайки в темата, се моля да не е за ядене/готвене и болести. Е, пак не нацелих подходящия момент.  Mr. Green

# 636
  • Мнения: X
Чубрицата не я тача аз, вече май само на леща слагам, само дето не съм готвила леща от 1 година сигурно.

В последните дни всеки път, влизайки в темата, се моля да не е за ядене/готвене и болести. Е, пак не нацелих подходящия момент.  Mr. Green

Това официална забележка ли е?  Laughing И мен не ме вълнуват историите около семейните сбирки примерно, но подминавам и толкова.

# 637
  • Мнения: 2 658
Чек, на чубрицата все ѝ се каня да не я поглеждам, а все я слагам почти навсякъде. Simple Smile

Тони, зимно време е. Това са актуалните теми. Laughing

# 638
  • София
  • Мнения: 10 825
А пилешкото сурово ли го сушиш? АЗ защото преди време бях чела разни американски сайтове и там пишеше да не се сушало сурово пилешко заради опасност от салмонела.
Много съм изкушена и аз да направя една такава пастърма. Дали след осоляването и отлежаването няколко дни в хладилника бих могла да я досуша в дехидратора... та да забързам продукцията.

# 639
  • София
  • Мнения: 23 072
Това официална забележка ли е?  Laughing И мен не ме вълнуват историите около семейните сбирки примерно, но подминавам и толкова.
Не, просто отбелязвам. Нали тук всеки може да си каже всичко.  Wink

Тони, зимно време е. Това са актуалните теми. Laughing
Зимно, зимно, но аз си подготвям морската почивка през лятото.  Crazy

# 640
  • Мнения: X
А пилешкото сурово ли го сушиш? АЗ защото преди време бях чела разни американски сайтове и там пишеше да не се сушало сурово пилешко заради опасност от салмонела.


И аз така знам. То и заради салмонелата се прави само well done.

# 641
  • Мнения: 2 658
А пилешкото сурово ли го сушиш? АЗ защото преди време бях чела разни американски сайтове и там пишеше да не се сушало сурово пилешко заради опасност от салмонела.
Много съм изкушена и аз да направя една такава пастърма. Дали след осоляването и отлежаването няколко дни в хладилника бих могла да я досуша в дехидратора... та да забързам продукцията.

Она, сурово го сложих. Чела съм и аз разни работи. Четох, че някои сушат само телешко в уреда, че не било подходящо пилешко, но не мога да твърдя нещо, за което не съм убедена, че е така. Аз сложих цели парчета, а в дехидратора би трябвало да са по-тънки, като филийки. Не знам.

# 642
  • Мнения: 2 674
За изгаряне съм ползвала белтък от яйце. Точно тогава си в паника и не се сещаш какво да правиш. Нямаше мехури, кожата си засъхна и се обели.

Като дете са ме водили на правилец. Бях си изкълчила крака. Дядото ме попита на колко години съм и ми каза, че след толкова дни ще съм в идеално състояние. Ушите и дърпането им не знам какво е, но по ТСМ те са свързани с бъбреците и масажът им подобрява състоянието на тялото. Преди училище правих на щерката лек масаж и да ви кажа имаше успокояващ ефект. Ама то и мен да ме мачкат сутрин и аз ще се почувствам приятно.


Имаше едно много хубаво френско мазило "Мадекасол". Преди много години спаси майка ми, която се спъна в чайник с вряла вода. Да не ви разказвам какъв ужас беше...

Съседът, който ме тормозеше, ни написа извинителна бележка. И аз като Аззи. Peace

# 643
  • Мнения: 4 785
Аз минавам на диета и май ще си подновя картата. Довечера съм на месо и салата. Имам чувството, че за 2 дена съм бухнала много  Shocked

# 644
  • Мнения: 22 414
Пилешко аз не бих си сушила, блъскано е с антибиотици отделно от всичко останало.

Уфффф, 3пъти си казах презентацията, отделно разни други неща. Записвах с диктофона на телефона....поне не А-кам, Ъ-кам, Нали-кам и т.н. паразитни и гадни думички....(то и никога не съм де, ама....)

Мър, да не е от предстоящ цикъл?

На мен пак ми падна батерията на кантара и от 2седмици не мога да се претегля. То е ясно, че си имам 15кила за сваляне, ама да не са станали повече....хахаха. Simple Smile
На всичкото отгоре днес след 5дневно закъснение ми дойде цикъла....вече леко бях започнала да се притеснявам. За сефте ми се случва такова закъснение след раждането (преди цикъл без противозачатъчни изобщо не чаках, или поне по 2месеца).

Общи условия

Активация на акаунт