Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 745
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 780
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 821
Навремето правихме инхалации на моя син с лайка (може да се добави и малко сода). След ларингоспазъма при всяко заболяване почваше да диша "с глас" (така го наричаше педиатърката). Това го облекчаваше. Нямахме инхалатор и използвахме добрата стара тенджера и кърпа за главата  Laughing

# 781
  • Мнения: 8 933
Десет път звъня на личната не вдига. Сега не кашля, правя инахалация, само с физ.р-р да слагам и нещо, Вентолин?
Алина, не сме от София.


О, извинявай, не знам защо си мисля през цялото време, че сте от София. Извинявай наистина.  Hug

# 782
  • Мнения: 15 020
Вентолин не и без лекарско предписание. Има странични ефекти, по-добре физиологичен разтвор.

# 783
  • Мнения: 11 662
Ох, че хубави новини при всички.
Жаки  Hug
Хич не се ѝ занимавай с тях. Само ще си причиниш неприятни емоции, а делото едва ли ще спечелиш, за съжаление.


Няколко дни нямам време за форума и ей на, никой не видях. Ни Жаки, ни Мър (нито даже и Трейси навремето  Laughing )
Но пък Антигона виждам. Много хубаво момиче. Бравос  Laughing

На малката (2 клас) един съученик ѝ е подарил коледен календар. Какво да му взема на детенцето да върнем жеста. Нещо дребно, неангажиращо, но ѝ и да не е просто отбиване на номер.
Някой спомена за някакви коледни комплекти на Милка с чаши. Виждали ли сте ги. Стават ли?

# 784
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
ЕлиТ,благодаря...този вид съм го пропуснала Wink

# 785
  • София
  • Мнения: 3 395
Никакъв вентолин.
И пневмония съм лекувала само с физио.

Реве, ами.
Бояна, реве, крещи, рита, опъва се, рита, изобщо голяма битка беше, аз я стискам и като види, че няма на къде, кротва и диша. И докато я стискам и шепна в ухото и се успокоява.
Сега вече е голяма, ама първия път, точно на две и половина ми беше като влязох в Токуда и трябваше с майка ми насила да я държим за инхалацията, много я беше страх от маската.
А в същото време, с едно голямо удоволствие си подаваше ръката на сестрите да я боцкат. Иди го разбери. Дете.

# 786
  • Мнения: 8 933
Ох, че хубави новини при всички.
Жаки  Hug
Хич не се ѝ занимавай с тях. Само ще си причиниш неприятни емоции, а делото едва ли ще спечелиш, за съжаление.


Няколко дни нямам време за форума и ей на, никой не видях. Ни Жаки, ни Мър (нито даже и Трейси навремето  Laughing )
Но пък Антигона виждам. Много хубаво момиче. Бравос  Laughing

На малката (2 клас) един съученик ѝ е подарил коледен календар. Какво да му взема на детенцето да върнем жеста. Нещо дребно, неангажиращо, но ѝ и да не е просто отбиване на номер.
Някой спомена за някакви коледни комплекти на Милка с чаши. Виждали ли сте ги. Стават ли?


Сега има навсякъде едни големи шоколадови яйца Киднер, в ЛИДЛ са дори на промоция.

# 787
  • Мнения: 11 662
Страхотна идея.
Иначе в наше село разполагам само с Била и Пени от по-големите вериги.

# 788
  • Мнения: 22 036
Жаки,  да се намеся и аз като една бъдеща свекърва Simple Smile. Инхалатора може и да я плаши, а ревът не помага на секретите и кашлицата. Аз при пристъп на кашлица го вкарвах в банята и правих пара - пускам душа да тече топла вода и през това време гледам да го заиграя.
По принцип сухия въздух дразни, а като се отопляваме няма как. Овлажнител на въздух е добра идея, но може и с подръчни средства - тенджера с лайка на котлона напр.
П.с.  Много се радвам за резултатите ти. Ако става дума за България най-вероятно няма да можеш да ги осъдиш, а ще си загубиш времето и парите.

Аз съм скапана днес, а трябва още един ден на работа да избутам, нямам търпение да си почина по Коледа, макар че подготовката ме потриса.

# 789
  • София
  • Мнения: 7 029
Никакъв вентолин.
И пневмония съм лекувала само с физио

Azzy, по колко инхалации на ден си правила и кога виждаш резултата от тях?

# 790
  • Мнения: 15 020
Не съм Ази, но аз правя по 5 инхалации с физиологичен разтвор, ставали сме и нощем, ако много се закашля. Резултат при сина ми има винаги още в края на първия ден.

# 791
  • София
  • Мнения: 17 276
Навремето правихме инхалации на моя син с лайка (може да се добави и малко сода). След ларингоспазъма при всяко заболяване почваше да диша "с глас" (така го наричаше педиатърката). Това го облекчаваше. Нямахме инхалатор и използвахме добрата стара тенджера и кърпа за главата  Laughing


Само някой като прочете това да не се обърка и да рече да слага лайка и сода в инхалатора, че голяма беля ще стане.

За лайката обаче хубаво ме подсетихте - ние сме от тези с постоянните задни секрети и кашлици и вечер слагаме на радиатора едно съдче за изпаряване на вода с малко лайка. А като беше по-малка и свекърва ми я гледаше болна, слагаше в кухнята чайник с лайка да къкри и стояха в кухнята да четат, оцветяват, играят, каквото там трябва, че да стои на едно място и да го диша.

# 792
  • София
  • Мнения: 7 029
И лайка и сода съм слагала на котлона и никаква полза.
Sunny, благодаря, правя инхалации вече няколко дни.

# 793
  • Мнения: 4 892
Навремето правихме инхалации на моя син с лайка (може да се добави и малко сода). След ларингоспазъма при всяко заболяване почваше да диша "с глас" (така го наричаше педиатърката). Това го облекчаваше. Нямахме инхалатор и използвахме добрата стара тенджера и кърпа за главата  Laughing


Само някой като прочете това да не се обърка и да рече да слага лайка и сода в инхалатора, че голяма беля ще стане.

Затуй трябва да се внимава с настойчивите съвети за лечение на особено малки деца  Hug

Тръгна ми бизнеса в продавалника  Crazy а дано да разпродам всичко.

ОХ, племенника ми реве сърцераздирателно до мен. Сестра ми му се кара, че къса тапетите и ги яде. Лоша жена, лоша.

# 794
  • София
  • Мнения: 3 395
Никакъв вентолин.
И пневмония съм лекувала само с физио

Azzy, по колко инхалации на ден си правила и кога виждаш резултата от тях?

По 4-5 и постепенно, за около 5-7 дни приключва случая.
Както каза и Съни, ако преценя, че през нощта се мъчи, и през нощта съм правила.
Никакви лайки и соди, специално в инхалатора, ще се счупи.
Другото, което не си позволявам е да я самолекувам, ако откажа антибиотик и остана на инхалации, задължително, просто задължително ежедневно трябва да се ослушва детето от лекар.
Ако възстановяването не е задоволително, демек ако на втория ден не се забелязва никаква промяна, може да прецени лекарят да включи вентолин, понякога може и антибиотик да се наложи, в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт