Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 776
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 14 300
Добро утро! Честито за победата на темата, заслужена си е. И на мен ми е много полезна, защото научавам много нови неща.

Джули много се смях на твой гръб, ще знаеш  Joy И аз без малко да го направя тоя номер със собствените си лещи!

Аз сега ставам, пия си кафето с вас и мисля целия ден да го отдам на мързел. Чистене и готвене - утре. Заредила съм си Киндъла с всичките ви препоръки от онзи ден и блажено ще се заема с четене.
Хубав ден дами и Куркума!

# 1 141
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Алечка, аз от препоръките две нощи подред се вълнувам с Джак Ричър Simple Smile. Прочетох първите две книги от поредицата. Много ми харесаха.   bouquet

# 1 142
  • Мнения: 22 036
В Австралия сме добре, но все още не е достатъчно топло за мен Simple Smile. Аз обичам жегите, а тук не са много чести.
Днес се хилих като луда, защото кучето падна в басеина. То, горкото мрази вода и се държи като котка ако се намокри. Не може и да плува, та едвам я извадих, но като така или иначе беше мокра я изпрах и я изплакнах с маркуча. Горкото, ще му трябва терапия Simple Smile.

# 1 143
  • Мнения: 11 668
Здравейте, радвам се че темата е спечелила. Напълно заслужена победа  Laughing

Моите деца са кръстени и сега малко съжалявам, че не съм ги оставила сами да направят своя избор.
Колкото до обеците и на двете не съм им дупчила ушите. И досега не са проявили желание.

Днес го играя такси. Малката закарах вече на рожден ден. По пътя се наложи да мина да взема още две деца. После ще ги прибирам на обратно пак. Като свърша с тях е ред на голямата - и тя на рожден ден. За там заявки да подбирам деца по пътя още нямам, но не е късно, нищо не се знае  Mr. Green
А, и между другото съм и на работа  Whistling

Down Under  може да пуснеш някоя снимчица. Австралия ще си остане моята несбъдната мечта (май)  Blush

# 1 144
  • Мнения: 14 300
Шагая, и аз с него мисля да започна Simple Smile Освен това поръчах на мама за Коледа Покетбук и мисля и на нея да и ги заредя. Много съм доволна - обичам да правя подаръци, с които знам, че ще уцеля в десетката.

# 1 145
  • Мнения: 3 495
Алечка, аз от препоръките две нощи подред се вълнувам с Джак Ричър Simple Smile. Прочетох първите две книги от поредицата. Много ми харесаха.   bouquet
А аз съм тъжна, защото се оказа, че от цялата поредица с Джак ми остава да прочета само две или три книги Sad. И много се надявам Лий Чайлд да не вземе да реши да го убие, че много ще страдам!

# 1 146
  • София
  • Мнения: 18 679
Моите деца са кръстени и сега малко съжалявам, че не съм ги оставила сами да направят своя избор.
Не мисля, че този факт може да им попречи да направят сами избора си, когато са готови Wink Възпитанието в мислене и широко отворено съзнание е ключът към свободния избор, а не спазването или неспазването на една или друга традиция. И това важи във всички сфери на живота, далеч не само по отношение на религията.

Джак се оказа голяма зарибявка Simple Smile Аз пуснах мухата в темата, редно е да ме почерпите Mr. Green

# 1 147
  • Мнения: 14 300
Белинда, зарибителю, само кажи с какво Simple Smile

# 1 148
  • Мнения: 7 690
Даун е писала в темата за плащането на сватбите обръщение към мен, но ако отговорех там, трябваше да отклоня темата. Затова искам да кажа тук - да, смятам, че с кръщенето се натрапва религия на дете, което не е устойчиво и е податливо да приеме нещо, което не разбира. Това е несъзнателно(а понякога и умишлено) промиване на мозък.


Напълно съм съгласна, същото е и моето мнение. Детето трябва да има право на избор каква религия ще иска да изповядва и дали въобще ще е религиозно.
Мен никой не ме е питал на една година дали искам да съм християнка, дали искам да съм православна, дали вярвам в Исус и прочее. Причислена съм към определена религия въпреки убежденията си, че за мен като цяло тя е излишна, и е по-важна вярата. А дали някой ще избере да обвърже тази вяра със законите на Буда, Аллах, Исус или някой друг, си е решение на въпросното дете, в момента, в който се изгради като личност и достатъчно се е информирало по въпроса.
За дупченето на уши съм по същия начин. Като порасне, ако иска да се дупче. Може пък да няма афинитет към обеци и всякакъв род пиърсинг, защо трябва да му го натрапвам?

# 1 149
  • Мнения: 3 867
Честито на Лиляна за победата. Има защо да е тема номер 1.   bouquet

Радвам се, че и моята тема се е добрала до 5-то място.

# 1 150
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Установих, че трябват ръкавици за ските и се възползвах от Лидълските, че и очила за начинаещ скиор като мен имаше. Дано са и хубави.

Браво за темата   bouquet

# 1 151
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Ей, вярно тая тема е остров на съкровищата. От вас научих кой в коя номинация печели.  Grinning
Днес ми е едно мързеливо... ама то е от времето - дъждовно, планината отсреща не се вижда от мъглата.
По-късно ще скитам и харча пари  Joy

Честито и поздравления за темата и за останалите победители!

# 1 152
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Алечка, аз от препоръките две нощи подред се вълнувам с Джак Ричър Simple Smile. Прочетох първите две книги от поредицата. Много ми харесаха.   bouquet
А аз съм тъжна, защото се оказа, че от цялата поредица с Джак ми остава да прочета само две или три книги Sad. И много се надявам Лий Чайлд да не вземе да реши да го убие, че много ще страдам!
Какъвто е садистичен, като нищо!
Белинда  newsm64 черпя. И, да, права си, въпрос на възпитание и широк, обхватен поглед върху нещата, няма нищо непоправимо.
И ние към 4ри сме на рожден ден. Бързо реших подаръка- ваучер за детски магазин и книжка.

# 1 153
  • Мнения: 22 036
Напълно съм съгласна, същото е и моето мнение. Детето трябва да има право на избор каква религия

С кое точно си съгласна Антигона? Аз казвам, че на децата си, така или иначе им насаждаме нещо. Няма как да ги оставим от раждането им до пълнолетие без да сме им "насадили" някакви нагласи.
Някои семейства са религиозни - малко са по мое наблюдение, други слушат чалга, трети обичат да пътуват.
Всички "насаждат" на децата си техния начин на живот.
Сега отивам да се боря със снимка бг или подобни да ви пусна малко снимки от долната земя.

# 1 154
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чалгата не е философия или пътуванията не са нещо, което малко дете да не разбира. Обаче религията не се възприема от малкото дете така, както от възрастен. Каквото и да възпитаваме у децата си, ние го правим при подходяща възраст, когато те могат да го разберат. Е, чалгарите не се съобразяват, но това е отделна тема. Пътуванията не са нещо неразбираемо. Кое от всичко, което натрапваме на детето си, т.е. възпитаваме го в нещо, което то не разбира, така че после да няма избор, заради промит мозък?

Общи условия

Активация на акаунт