Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 774
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 5 940
Аз харесвам това интервю с Георги Лозанов. Близо е до моето усещане по темата http://www.pravoslavie.bg/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D … %B5/#.VHnFM01xnWM

# 1 156
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, аз не съм съгласна с Лозанов, че съм оставена да избирам или че сега аз оставям децата си да си изберат религия. Оставям ги сами да осмислят духовността си, дали ще са вярващи или не, те сами ще почувстват това. Не съм ги изправила пред избора - коя религия, а съм ги оставила сами да пожелаят или да отрекат.

# 1 157
  • Мнения: 7 690
Напълно съм съгласна, същото е и моето мнение. Детето трябва да има право на избор каква религия

С кое точно си съгласна Антигона? Аз казвам, че на децата си, така или иначе им насаждаме нещо. Няма как да ги оставим от раждането им до пълнолетие без да сме им "насадили" някакви нагласи.
Някои семейства са религиозни - малко са по мое наблюдение, други слушат чалга, трети обичат да пътуват.
Всички "насаждат" на децата си техния начин на живот.
Сега отивам да се боря със снимка бг или подобни да ви пусна малко снимки от долната земя.



Има разлика между това да му "насадиш" и между това да го възпиташ, приучиш и интегрираш към дадена група морални ценности, към определен светоглед и философия, към определена рамка и прочее. И пак в един момент детето ти ще се окажа с коренно различно светоусещане по някои въпроси. От един момент нататък мама спира да е единственият източник на знания и информация и детето, вече пораснал човек, открива своята истина за себе си. И тя може изобщо да не се препокрива с тази на родителите му.
На мен примерно ми е насадена православната религия. Защо? Някой питал ли ме е? Ама аз не вярвам в каноните, в църквата, в Исус. И за какво е било това кръщене? Защото така. А сега ако искам да стана дервиш? Ами ако имам напъни и за суфист  и искам да съм част от тасаууфското  аксетично течение? Ами ако философията ми за живота са истините на Буда?
Значи трябва да се отлъча от църквата. А това ще се сметне за предателство. А как мога да предам нещо, което не е било първоначалният ми избор, нито съзнателния такъв?
Нашият краен резултат като личности никога не е изцяло проектиран от родителите ни.
В този ред на мисли и аз ще насадя на детето си определен модел, права си. Ще му насадя, че подобен избор е негов. И ако има мераци да е хиндуист или шинтоизмът е неговата истината - да дерзае спокойно.

# 1 158
  • Мнения: 4 892
На мен също много ми допада виждането на Гого Лозанов и мисля, че по подобен начин моят дядо и баба са ми предали "религията".
И все пак аз съм напълно либерална в това отношение. Дори не смятам, че и кръстен, човек може да бъде подчинен. Независимо в коя вяра. И винаги има право на избор, без да се чувства гузен, предател и прочие, именно защото ще го направи като осъзнат човек.
Не ми се задълбава много, но и по други теми съм казвала, че Църквата ако претърпи реформа, би могла да предложи една добра религия. Защото масите е добре да имат авторитети и да вярват. Убедила съм се.

# 1 159
  • София
  • Мнения: 5 883
Киндъла е 95 евро тук. До утре.  http://www.saturn.de/mcs/product/KINDLE-Paperwhite-WIFI-4GB,48352,252068,1433470.html?langId=-3
Моля ви, обяснете ми като на индианец как мога да си го поръчам от тук за България и колко ще ми е доставката.  Embarassed
Поръчай си го от Амазон, да ти е мирна главата, все пак си е техен продукт.
А и при тях няма 6-5, ако има проблем, пишеш им и им го връщаш, без много обяснения ти пращат нов. В немския Амазон е най-изгоден в момента. Поръчва се на адрес на превозвач, той срещу 3 лв на кг го доставя до България. Ако нямат удобен за теб офис, си плащаш и еконта. Има теми в Пазаруване от чуждестранни сайтове специално за Амазон, там е обяснено кое как, и за превоз от Германия, аз ползвам pratki.de, коректни са Peace

# 1 160
  • Мнения: 22 036
Антигона, очевидно е, че не ти е насадена. Не си вярваща. Религиоззност в България няма извън мюсолманството. По принцип религията е част от ценностната система в обществото. Ценностните нагласи се формират предимно в семейството и е средата - обществото. Повечето хора следват "насадените" им цености, други  ги отричат напълно.
опитвам се да обясне, че така или иначе подлагаме децата си на някакво моделиране, за едни е религия, за други вегетарианство, за трети какво ли не. Оспорвам теорията, че децата имат право на избор по принцип. Можеш да им дадеш правото да си изберат религията, да си пробият ушите, да се татуират, но самият факт, че ги отглеждаш по твоя си начин ги формира. Няма как да ги оставим сами да се отгледат и малко или много ги моделираме.

както и да е, не е тук мястото за тази дискусия. Кажете как да пратя линк на снимки качени в снимка бг. това е албума, но нямам идея дали ще се отвори:
http://www.snimka.bg/?profile,albums

# 1 161
  • Мнения: 7 690
Кликваш върху самата снимка с десен бутон - отварянето на изображението в нов раздел. Копираш линка и го вмъкваш тук, като го поставяш така

(img)линк(/img)


Като вместо тези скоби, използваш ето тези - [ ]

# 1 162
  • Мнения: X
Здравейте!

Паркирам се с не знам кое подред кафе да отдъхна. Събота уж почивен ден, но до преди малко чистих. Мразя я тази дейност. Crossing Arms

Честито за победата на темата! Много сме, силни сме.

# 1 163
  • София
  • Мнения: 23 090
Ние с мъжа ми не си падаме много по религиите, да не кажа, че той дори изпитва някакво отвращение към тях. Това обаче не ми попречи с моя акъл да кръстя дъщеря ми, когато беше на 2 годинки. Ей така, за всеки случай. То пък май уцелих, защото Кати има афинитет да влиза в църкви и да пали свещички. Не си спомням къде бяхме и тя като наредила няколко свещи за мен и татко си, ама долу, където се пали за умрелите.  Crazy А в Гърция беше влязла в една църква и с едно смирение като се беше закръстила с наведена глава - хем да паднеш от смях, хем ти става мило. Мъжът ми на няколко пъти се опита да й говори против религията, но аз му скръцнах със зъби да остави детето само да си решава в тая насока.

Днес се видях с моята най-близка приятелка (sigma от форума ни) и още ми е хубаво от гушкането на дъщеричката й. Такова прекрасно ангелче - дивее, скача, танцува... Забранила съм й да споменава, че я е родила недоносена. Такава сладка щурачка е малката, толкова е прекрасна.  Heart Eyes

Поръчвайте Киндъли, момичета! Много си го ценя моя, нищо че ми е трети поред. Сега чета трилогията на Джералд Даръл, но съм заредила и онзи Джак Ричър ли беше, че ме подлудихте с него и реших да му метна едно око.  Grinning

# 1 164
  • Мнения: 4 785
Ми и то и аз ще чистя след малко, че сега се прибираме от сутринта. Всички важни задачки за деня да свършени: гинеколог - свършено (на пръв поглед нещата са абсолютно супер, остават все пак изследванията), а докторката е супер, даже си навих пръста, че като забременея при нея ще ходя  Laughing После ограбих Джъмбо за коледна украса по традиция - дни преди рождения ми ден. Тази година елхата пак ще е червена и златна, но ще е кичозна - т.е. с много, много играчки, догодина ще й сменя концепцията. Миналата година пак беше с тези цветове, но стилна. И като се прибирахме едва се сдържах да не почукам на приятелката ми - пуснала прахосмукачката в 15:05  Crazy, па аз нали съм в домсъвета... ужас. И аз ще я пусна, ама след час да кажем. И ходихме до Враня с кума ни, ей така да се размотаем. Хубав ден, но аз имам чувството, че е неделя, сигурно защото почивахме и двамата в петък. Сега кафе!

# 1 165
  • Мнения: 22 036
http://alan7675.snimka.bg/other/ozzland.844515 дано да се отвори, Антигона ми е гид Simple Smile. при нея се отваря.

# 1 166
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Синът ми е на 6г и днес ме застреля с въпроса, какво е ДДС  и искаше да му обясня  Mr. Green

# 1 167
  • Мнения: 22 036
Застреляй го с отговор, че е същото като GST i VAT Simple Smile. Милите дечица на какво са подложени, щом и те вече за данъци питат.
Моето е вече голямо и не задава много въпроси, защото си мисли, че знае всичко Simple Smile.

# 1 168
  • Мнения: 11 668
http://alan7675.snimka.bg/other/ozzland.844515 дано да се отвори, Антигона ми е гид Simple Smile. при нея се отваря.

Отваря се.
Страхотни снимки  Hug

# 1 169
  • Мнения: 4 892
Наистина, страхотни снимки!

Общи условия

Активация на акаунт