Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 743
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 821
Down Under, благодаря за снимките! Бих се радвала, ако споделиш още.

# 1 171
  • Мнения: 22 036
Ако си запомня регистрацията и не ме мързи ще ви кача още.

# 1 172
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Момичета идвам с въпрос. Правих за първи път меденките на Джемма и искам да питам, дали е нормално да станат малко твърди и дали ако постоят ще поомекнат?

# 1 173
  • Мнения: 4 785
Момичета идвам с въпрос. Правих за първи път меденките на Джемма и искам да питам, дали е нормално да станат малко твърди и дали ако постоят ще поомекнат?

Като за начало не трябва да ге препичаш, а се пекат бързо - само да хванат загар. Но стават малко твърди, затова или ги слепваш с мармалад (миналата година ги лепих с някакви коледни едишъни  Laughing, марципан и череша и не знам каква химия още..), или ги оставяш в метална кутия с няколко резена ябълка. И стават идеални, ама след няколко дни.

# 1 174
  • Пловдив
  • Мнения: 23 649
Момичета идвам с въпрос. Правих за първи път меденките на Джемма и искам да питам, дали е нормално да станат малко твърди и дали ако постоят ще поомекнат?
Пекла си ги повече. Сега ги затвори в кутия с обелена и нарязана ябълка. До ден-два ще омекнат.

# 1 175
  • София
  • Мнения: 23 075
Аз за трета поредна година ще правя меденките/курабиите на Джули.

# 1 176
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Много Ви благодаря отивам да ги затворя. Уж не ги пекох много, като ги извадих още топли щерката ги опита и си бяха меки, сега час по-късно са твърди. Затварям ги и след ден - два ще ги опитаме пак.

# 1 177
  • Мнения: 22 036
Момичета идвам с въпрос. Правих за първи път меденките на Джемма и искам да питам, дали е нормално да станат малко твърди и дали ако постоят ще поомекнат?

Единствените меденки, които съм правила са тези на Джема и трябва да престоят. Тъкмо за Коледа ще са супер Simple Smile.

# 1 178
  • София
  • Мнения: 23 075
Ха, при нас няма такова нещо като да направя нещо за ядене и да успее да престои. Изяжда се скоростно, най-вече от мен.  Mr. Green Коледните курабии ги правя 4-5 дни преди Коледа.

# 1 179
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Вече са в кутия с ябълка. Аз ги изпробвах сега, защото не съм правила и не знам дали ще са ми сполучливи, а искам за РД на детето да направя както и мъфини (те са ми лесни)  Wink

# 1 180
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Down Under, прекрасни снимки   bouquet

Спи ми се... Tired

# 1 181
  • Мнения: 22 036
Качих още снимки Simple Smile
И на мен ми се спи, вече е почти полунощ.

# 1 182
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Down Under, много хубави снимки. Каква е тази животинка:
Скрит текст:

# 1 183
  • София
  • Мнения: 18 679
Много интересна тази Австралия!
Даун, ако се домъкна до там, нали ще ме подслониш Mr. Green
Много ми е интересна, далечна такава...Мъж ми е идвал и каза, че долу, особено в Нова Зеландия, дори дневната светлина е някак си с различен цвят.

Меденките стават твърдички в началото, да. Но ако си ги изпуснала при печенето и след престоя няма да омекнат кой знае колко. Аз правих няколко години рецептата на Джули и пак се върнах на моите си меденки, т.е. тези на мама. Рецептата е същата като на Джема, но без канела, разчитам само на аромата на меда. Слепват се с шипков мармалад. Най-добрите Heart Eyes
Аз днес ще пека линцери, а утре ванилените рохлички. Тестото ми е готово, само чакам дечко да се събуди, че е заспал в хола и не искам да му дрънча на главата с тавите.

Лиляна, мисля че е капибара.

# 1 184
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Утре и аз имах планове да се вихря в кухнята, първо с баница, после с някакви такива сладки, даже и аз си мислех за меденките, обаче малката е организирала тайфата, която аз ще водя на кино. Та, някои планове отпадат и това са моите, ще се ходи на кино на Пингвините от Мадагаскар

Общи условия

Активация на акаунт