Идеи за български ястия за парти в работата

  • 2 140
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 449
Здравейте,
Тръгвам си от групата в която работех последните 15 месеца и решихме с един колега който е в същата ситуация да направим малко парти с храни и напитки. Групата е международна, аз съм единствена българка и ми се иска да приготвя българска "кухня", само че нещо което е подходящо за такъв тип сбирка, т.нар шведска маса. Имам някои идеи, разбира се баница със сирене,  мислех си за малки кюфтенца и сърмички. Искам нещо тип хапки, което да може да се яде на крак,  мислех си и за салата  шопска или зелева, може и картофена. От друга страна мусаката, толкова обичана у нас, ми се струва неподходяща, някак по-манджа е   и е трудно на крак. Може и да бъркам Simple Smile Имате ли идеи? Мислех си също и за не български неща, например харесвам едни хапки със сьомга, но ще прибягна до тях само ако нямам достатъчно бг идеи Simple Smile
Споделете вашия опит.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 82
Може и тиквеник, подходящ е за сезона Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 293
Мусаката не е от подходящите, дори да не е на крак. Нещо не я харесват много чужденците, но все пак зависи и от къде са

# 3
  • София
  • Мнения: 449
 От всякъде са, около 50 човека сме от Азия, Европа, Америките...колегата, който също си тръгва, е от Корея, та той най-вероятно ще направи нещо с ориз Simple Smile Имам и машина за хляб, мислех да изпека някакъв по-засукан хляб, нещо със семена или със стафиди. Луканките и сушениците са много подходящи за такъв тип мероприятия, но няма от къде да намеря.

# 4
  • Мнения: 2 755
Руска салата, снежанка, козунак, баница с праз и кайма, соленки

# 5
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
масленки, локумки, меденки
щрудел
хапки с лютеница и сирене
сушени плодове
питка
пълнени сушени чушки с боб

# 6
  • София
  • Мнения: 449
Благодаря за идеите, напомнихте ми някои вкусни бг ястия. баниците ги обмислям във всичките им варианти, сирене, праз, тиквеник, накрая ще се спра на 1-2. Руската салата е много вкусна и хранителна, ще я направя, за нея не се бях сетила, може би защото я има в много държави, но ще присъства. Много ми хареса идеята за чушките с боб, много ги обичам, а и лично аз съм яла чушки с боб само в България (за разлика от сърмите, кюфтетата и шопската салата, ама какво да се прави, балканите сме така). Сега гледам как да заместя сухите чушки, защото се съмнявам, че ще намеря. Тук има едни много хубави печени чушки в буркани, на вкус са като печените чушки с оцет, които приготвяме като салата или предястие. Много са хубави, и най-вероятно ще станат добре и за пълнене, но леко киселеят и това на знам как ще пасне на боба. Може да опитам с пресни червени чушки.
Меденки с пълнеж както едно време майка ми правеше, питката ще заместя с хляб от машината.
Мерси за идеите Simple Smile

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
шопска салата на клечка за зъби - колеце краставица, чери домат и кубче фета. може и листо магданоз

козунак, милинки, катми с пълнеж от сирене, нарязани на колелца и пак с клечка за зъби, печена тиква на парченца.

аз правя катък - печени чушки на ситно, creme fraiche и извара. много се харесва, можеш на тънки филийки да го намажеш.

# 8
  • София
  • Мнения: 449
asyalein, изварата ти ли си я правиш, или купуваш някаква?

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, изварата ти ли си я правиш, или купуваш някаква?

купувам я, гъста и гладка е, не е като българската. така кътъкът става много приятен за ядене...
тази, която взимам е като много добре изцедено кисело мляко. намери подобен заместител...

Общи условия

Активация на акаунт