Бременни майки в чужбина - тема 49

  • 55 836
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 115
Момичета, опитах да направя новата тема, но нещо не мога да се оправя с копирането на линковете и полезните връзки от предишната  smile3506 Ако някой знае и ме насочи, с удоволствие ще я направя...

Тиквичка, добре дошла и лека бременност  bouquet Страсбург е невероятно красив град! Аз съм живяла 3 години в Люксембург и често отскачах до там  Peace

Кала, абсолютно си права! Но това е японската култура. Мъжете не поемат никаква отговорност и не играят роля нито във възпитанието, нито в грижите за децата. Смята се, че тяхната роля е да вадят пари. Колкото по до късно работи един японец, толкова е по-уважаван от семейството и колегите. Като под "работи" имам предвид стои в офиса или на работа, като там може да спи (буквално). Когато европейците и американците биват притискани от съпругите си да се прибират по-рано вкъщи и да участват в домакинството и отглеждането на децата, често са дискриминирани на работното място  ooooh! Аз като чуя, че западнячка се е омъжила за японец и много, ама МНОГО се чудя! Аз не бих го изтърпяла и ден...

Само за спането да ви дам пример. Когато дойдох тук от фирмата ме пратиха на консултатнт по културни различия. Тя беше приятна американка, женена за японец. Та тя ми каза, че когато консултира японци, на които им предстои да отидат да работят в САЩ или Европа, първото нещо, което им казвала било в никакъв случай да не заспиват по време на работна среща, защото може да ги уволнят. И японците били шокирани и не разбирали защо, аджеба, ще ги уволнят за такова нещо  Laughing Тук спането е национален спорт  Mr. Green Още нещо - в японския език не съществува "обичам те", защото, както каза учителката ми по японски "това е нещо твърде лично"  Whistling

Изобщо - мога дни наред да разказвам за различията и нещата, с които аз лично никога няма да свикна, но нека не разводнявам темата  Peace

# 736
  • Мнения: 550
Snowche, от моя страна имаш разрешение да разводняваш темата - много ми е интересно да чета за различни култури. А това със спането ми напомни за моя курс по шофиране. Беше в Дюселдорф, където живее една от най-големите японски общност в Европа, има дори японски квартал, японски училища, градини и т.н. Та в Германия задъжлително се посещава теоритичен курс и на моя имаше и един японец, който постоянно ... спеше. Беше ми много забавен, защото курсът беше след работно време, а не рано сутрин. Но сега знам, че просто е упражнявал националния им спорт.

За новата тема: за да копираш линковете, трябва да цитираш първия пост (бутонът в левия долен ъгъл на първия пост) - самия пост ще се отвори в html формат и ще може да го коригираш с новите данни. Само че преди май от специален профил са пускали темата, но не знам как разберем логин данните на профила. Предимството е, че всеки с достъп до този профил може да редактира първия пост - ако пуснеш темата от твоя профил, само ти ще можеш да редактираш.  Peace

Kalalily, Mushmoranka, много ми бе интересно да прочета разказите ви!

TuKBu4Ka, добре дошла и леко бременеене!

Денини, какво стана с акушерката? Как е Александра? Свикнахте ли вече?

Тук времето тези дни е мрачно и студено, аз съм вкъщи през деня и започвах да мечтая за лятна почивка. Според вас краят на юни (бебето живот и здраве ще почва четвърти месец) рано ли е за едноседмична почивка, да речем в Италия? И по принцип - планувате ли да почивате с малко бебе?
Юли сме планували със сигурност да летим за месец до България, но там ще сме у родителите ми, ще имам и помощници, и всички необходими неща под ръка, така че не го броя.

# 737
  • Мнения: 337
Здрасти момичета Мишо е със сополи да са ни честити. То в тоя север кво друго. Сноуче ше се радвам да чета различията. Айа - ми що не 😀една седмица ще се справиш .количка,  дрехи, млекоцентралите какво друго ти трябва.  .Ще спи при вас или от хотела ше дадът кошара ако имат. Магазини за памперси има все пак. Simple Smile

# 738
  • USA
  • Мнения: 1 323
Сноуче след разказа ти японците(мъже) ми паднаха много в очите. Надявах се ,че съвременните хора не са приели така буквално тези "ценности" Аз с такъв камък не бих си легнала,пък какво остава да се женя за него,но явно за всеки влак си има пътници.
Айа от моя опит 6 месечно бебе е най-добре за пътуване. По летищата особено лятото пътуват всякакви хора(болни също) и много лесно се хваща стомашен вирус.При нас се слагат 3 дози ваксини рота вирус.На 2,4 и 6 месеца.Пътувала съм с 8 месечно от тук сама  бг и въпреки ваксината пак успяхме да си го хванем,но го изкарахме супер леко и двамата и до болница и обезводнение не се стигна.Летяхме отново през юни когато аз бях бременна с малкия,а големия беше на 18месеца и отново този път на връщане и тримата(мм също) успяхме да го лепнем и този път беше жестоко.До болница слава Богу не стигнахме,но вече очаквах да загубя бебето в 5 месец,а малкия 3 дни му наливам вода в устата с пипета на всеки 5 минути.Това дете не яде нищо и очите си не отвори.ММ как го е карал не знам,защото веднага замина в командировка.От тогава имам едно на ум.В бг веднага ги хоспитализират и се включват АБ без изследвания дори,но това няма да коментирам.Ако можете направете почивката август ,септември.Иначе бебетата са лесни за почивка.Не ходят,не ядат човешка храна,не трябва да му търсиш тоалетна на всякъде и забавления не трябва да му търсиш Simple Smile Ако пътувате с кола е друго нещо.Хващайте багажа и тръгвайте. Peace
Ние се надяваме на почивка август септември,но всичко зависи от работата на мм ,защото с 3 под 5г няма начин да тръгна сама,а и в бг няма на кой да разчитам,така че ако ходим ще е дружно,ако не само тук в Америка.Поне и на децата ще им е познато,че БГ сие е да кажа меко предизвикателство и за да не виждат децата лошото се опитвам да го показвам от към забавната страна,но когато и на мен въпреки безкрайния ми оптимизъм много ми накипи,трудно да обясниш на детето,че е хубаво когато очевидно е лошо нещо.Но тепърва ще се сблъсквате с тези неща и ще ви ги спестя.Дано си споделяме и като поотраснат бебетата!
За темата най-добре започнете от нов профил и ако ги няма всичките линкове не е фатално.Колко от вас четат там? Аз съм в една ФБ група с тези дето я пускаха преди,но те отдавна не пишат и четат тук,така че едва ли ще им се занимава с темата.

# 739
  • Мнения: 116
Здравейте момичета Simple Smile Днес е едно хубво време слънчево (да се ненарадва човек на такова време в Англия) и ще се разходя повечко, макар че корема е доста ниско а и бебето според последния преглед на акушерката е доста ниско и ми притиска като ходя. Таман може да стимулирам да слезне още по-надолу Grinning Гледам единственно за движенията на бебето да не се шашкам, че тука това ни е сигнала, някои си взимат доплер, ама аз реших че каквато съм паника само ще меря и по-добре без Grinning а и на бебето определено не му харесва този уред. Замразих каквото ще замразявам, другото ще е екстра дето се вика, някоя друга останала порция...
Kalalily Много е интересно на четеш различни истории, колкото хора толкова различни преживявания. Така някък си се успокоявам и спирам да следя симптоми, аз принципно съм малко безсимптомна Grinning Не съм повръщала и един път откакто съм бременна, а гаденето беше малко и за кратко. Главния симптом и почти единствения, освем това че ми епо-топло последните месеци и у нас не давам да е над 21 Grinning, е нарастването на корема. Аз контракции почти нямам сега, даже преди като ходех на работа имах повече, освен при по-продължително ходене, след час примерно, но имам една доста разширена вена на единия крак от стара травма и няма как да предизвикам повече контракции с повече ходене, понеже крака сдава багажа Grinning той и при седене дълго почва да боли, ама при ходене сега е най-зле, явно допълнителната тежест си казва думата....
Много ми беше и на мен интерсно това за Япония, мен от край време ме влече и ми е мн интересна културата на изтока Simple Smile Чувала съм и от други познати живяли там разкази за супер разграничението между двамата родители в семеситвото... Хем изглежда сякъш е силно патриархално обществото им, но не съвсем, някък по-друго е сякъш... не знам ти си по-близо Simple Smile
TuKBu4Ka, добре дошла, ще гледаме да помагаме с каквото можем които сме повече към края Simple Smile Дано всичко върви добре и безпроблемно !
Mushmoranka, хаха ще видим дали и аз няма да съм от безсимптомните и атипичните случаи, имам страааното чувство че май май натам тръгват нещата Grinning няма да ми е за първи път  Crazy

# 740
  • Мнения: 2 309
Mushmoranka, хаха ще видим дали и аз няма да съм от безсимптомните и атипичните случаи, имам страааното чувство че май май натам тръгват нещата Grinning няма да ми е за първи път  Crazy
fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Айа, аз май съм японка, че и бременна да не съм под 10 часа сън в денонощието рядко се събират!  Whistling

# 741
  • София
  • Мнения: 39 758
Момичета, опитах да направя новата тема, но нещо не мога да се оправя с копирането на линковете и полезните връзки от предишната  smile3506 Ако някой знае и ме насочи, с удоволствие ще я направя...
Пишете ми ЛС когато сте готова с новата тема. Ще ви копирам кода на 1вия пост.
Ако не променяте нищо най-лесно е да цитирате мнението, да копирате текста в новата тема и след това да изтриете реда с {quote=...} в началото и {/quote} в края. { = [
Пишете ми и ще оправим новата тема Simple Smile

# 742
  • Мнения: 2 115
Момичета, заповядайте в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=906397.new#new

Моля не бъдете много критични - за първи път правя  Blush  Hug

Общи условия

Активация на акаунт