Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 565
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 1 832
Жалина честито! Да ти е жива и здрава Ивет!
Джине, четох из нета, и тук имаше тема.
Лили, и аз така смятам първо мислих дневното и след това вечерното преди сън и най-накрая нощното. Надявам се нощното сам да си го махне, когато му изникнат всички зъби.
Бени, на теб исках да ти кажа че много се радвам, че нямате проблеми с млякото! Дано занапред не се появявят и всичко да е наред! Аз сутрешното и следобедното съм махнала отдавна.
Терп,
1. Колко вода пият децата? - около  200 мл. може би, от които около 100 мл. са през нощта.
2. Нощем много ли пишкат? - различно, но не е хич малко.
3. Памперсите пропускат ли? - не, много рядко.
4. Какви памперси купувате? - Памперс премиум кеър за през нощта и Хъджис за през деня. Слагала съм и Хъджис за нощта, няма проблем и с тях. Петици  са.
Весе, трябва да разбере, че не може така да лъже!

# 481
  • София
  • Мнения: 377
Да поздравя и тук Жалинка!
Да е жива и здрава Ивет! Да расте силно, добро, умно, игриво и щастливо дете.
На мама да й е леко в отглеждането на двете кукли.
А на тате да запретне ръкави и да помага много!

Скрит текст:
Не е излъгал. Аз за това си изтрих съобщението. Учителката му го е преписала всичко и неговото и на други деца. Явно нещо е съсипала работите на децата и се е наложило да ги препише. Може нещо да е разляла отгоре.
Много ми олекна.

# 482
  • Мнения: 1 350
И аз да честитя и тук на Жалина ! Да са живи и здрави ,а на таткото дупе да му е яко Mr. Green
Верче ,много ане това дете бе ,зебра даже #Crazy При нас всичко ,дето е с 4 крака и голямо ,значи е конче и пляка с езиика и това е .Голям смях Laughing
Бемол,езиците тука не вАжат явно.
Тони не е от най-приказливите ,но пък е толкоз музикален  Blush Успешно "пее" на бебешки език зайченцето бяло ,ама едно към едно мелодията . Whistling

# 483
  • varna
  • Мнения: 871
Джине, ми то мойто почна на 23ти някъде и докато стигнем до първия работен ден, се превърна в бронхит, защото в спешен кабинет вече стъпвам само ако 200% съм сигурна, че умирам.
Терп, Емито пие към 150 мл, ама вечер след вечеря не й давам повече, за да не се опикае нощем до ушите, ама тя и не се буди за вода от почти новородено. Пампите не пропускат, но сутрин са направо на път да се пръснат (точно 12 часа откарва с нощната пампа). Ползвам Памперс актив бейби драй вече 5-ца, че 4+ много взе да й стиска на баджаците.
Жалинке, хайде и тука честито, бързо да се прибирате вкъщи двете   bouquet

# 484
  • Мнения: 681
Е, някои пропяха преди да се отбият... Браво, браво...
Ама как имате нерви да кърмите, направо се чудя. Аз се имам за абсолютната световна шампионка по кърмене, а избутах само 10 месеца.

Терп, аз лятото сменях по няколко пъти на нощ и чаршафите, ама сега чувалите държат добре. Иначе много се изкушавам да оставям шишето с вода в кошарата за през нощта, но пусто това опикаване ме спира.

# 485
  • Мнения: 4 708
Имам въпроси, които са задавани 100 пъти, но пак:

1. Колко вода пият децата?
2. Нощем много ли пишкат?
3. Памперсите пропускат ли?
4. Какви памперси купувате?

1. Същото като при Адриан. През нощта вечер като заспива 1 шише с 200мл АМ+1шише с вода 330мл, къде ги събира не знам. Вечер преди да си легна пълня шишето с вода втори път и го оставям в кошарата. Сутрин я има 30-50мл в него я не. През деня не мога да й хвана краят с водата, но е много.
2. Много пишка - да. Но то при толкова вода, не се учудвам изобщо.
3. Пропуска и затова се научих да го сменям, на някое от ставанията, в 3 или в 5, зависи как мога да се разсъня. В 5 се е случвало и да пропусне около краката, та избягвам. С вторият кара до 9 сутринта без проблем.
4. Памперс актив бейби №4.

# 486
  • Мнения: 251
Бемолче, от мин 6 месеца не издържам. Но не мога да я отбия.
Sad

# 487
  • София
  • Мнения: 790
Пускам един линк към блог за бг монтесори в домашни условия: https://alarline.wordpress.com/tag/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B … BE%D1%80%D0%B8-2/

Вода моите изпиват много малко - по около 300 мл на ден всяка. Вечер им давам АМ 220 мл и като си го изпият, заспиват. Нищо друго не им давам до сутринта, никога не съм им предлагала и предполагам, че не знаят, че може. Само веднъж ми е пропускал памперс, но то при мен не е показателно. Избягвам да им предлагам вода след вечерята в 19:30. Сутрин пият по много и чакам половин час, за да ги назакусвам. Дени е на Памперс Зелен - 4-ка, а Ели - на многократни пелени.

За думите, бих казала, че са доста напред: тоота-торта, мон-лимон, оба - облак, кука - кукла, пате-пате, пипи-пиле, топа - топло, ампа - лампа, абъ-ябълка, числата до 5 (Дени), както следва: но, де, чи, чечии, пеее Simple Smile, чичо, тате, мама, леля, баба, деде, тапа-топка, иа-жраф, звуците на всички животни означават съответното животно, меме-мече, бебе, ама-биберон, шиши-шише, був-обувки, бо-ботуши, боклук, теже-тенджера, шве - свещ, пее-пере (пералнята), пъпа-пъпче, ку-круша, мо-морков, анананана-ананас, па-праскова, ба-банан, баница, да-вода, яке-яке, апа-шапка,мо-мокро, туд-студено, па-пАри, има, няма, да, не, пиш, аааа-аки, мя - мляко, хляб/ляб-хляб, кекс-кекс, би-бисквита, йе-солета, дай-хем дай, хем заповядай, бла-благодаря, ка-кашкавал, сийе-сирене.....има и още, ама сега не се сещам. Като ги питам "вкусно ли е?" отговарят с да или не, също и на "харесва ли ти?", "искаш ли...?".

Иначе аз съм била от ранно обезпеленените бебета - от 6 месечна баба ми ме е мъчила на гърне и на годинка съм ходела само с гащи, всичко съм правела като добрите деца. Проговорила съм малко след годинката, на 1,4 ме има записана как ме питат "какво има Вени", а аз отговарям: "Пупа, те питата: "А друго какво има?", пък аз: "Дупа!!!". И какво...нищо. Сега съм с едно средностатистическо АйКю. Кел файда, че майка ми се е напиняла толкова.   

 

# 488
  • Мнения: 8
Честита Нова Година и от мен, мили момичета, а също и честит имен ден на всички празнуващи.
Пожелавам ви много здраве, щастие, усмивки, успехи на вас и семействата ви. Hug

Мъхче, браво на твоите момичета, сладурки са те Simple Smile

И аз вече едвам издържам с кърменето, но...няма как с тези зъби. А никога не съм си и помисляла,че ще кърмя толкова. А вие момичета взимате ли някакви витамини и т.н. Имам чувството,че съм заприличала на зомби...

Вода пие около 100мл през деня. Напоследък гледам да пробутвам повече,че ми се струва, че вдига температура от време на време.И да ви попитам вие какъв термометър ползвате?

За памперсите- ами от около 3 месеца е на Либеро, а преди това ползвах само Памперс зеления. Но в един момент получи голямо възпаление та заедно с многото мазила реших да сменя и памперсите. И освен това започнах да слагам 6ца за да не прилепват толкова и никакви чорапогащници.
Случва се да пропускат понякога вечер.

Мисти, като прочетох за водата и пишкането през нощта се замислих да не би честото събуждането на Вики да е от това. Има ли начин да намалиш течностите тогава

Терп, а да пробваш с по-голям номер памперси

Гърне не ползва, а и тук препоръчват след втората година. В книгите, които имам също пише най- рано от 18 месец. А и нерви и сили за сега нямам. Тези кътници ме побърркват

От вчера започнах да давам КМ с малко кленов сироп, захар не съм и давала, а покрай зъбите сега отказва да яде доста неща.

Ники, иска ми се да те питам, вие говорите ли паралелно пред детенцето и на двата езика или само на български. Трябва да потърся повече инфо по въпроса, но все не ми остава време...

Стана ми много тъжно като прочетох за Мадлен, дано се излекуват бързо... Hug

И честито на  Жалинка  bouquet, много да ги радва малката Ивет.


# 489
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добре де не може ли вече мед да се слада вместо захар. Наистина е много вредна. Мисля че на последната консултация ЛЛ ми каза, че вече може да се дава, но Ицо пак се дереше та не съм на 100% убедена.
Жалина Честита Ивет   bouquet. Надявам се да си добре, да ти мине бързо, бързо като на кутрак и да си гледаш двете малки принцеси с много любов и радост. Разбира се и с много помощ от ТМ
Терп и на мен ми се струва това много вода. Опитай да смениш с други памперси или по големи от тези които ползваш. Ицо пие по около 200мл. на ден. Ползва Пуфис 4+ , но и ние вече на 5-ца трябва да минаваме.

Аз мия зъбите с напръстник, наистина ме хапе и стиска с всичка сила. Боли си доста. Тези дни ще купя четка, но незнам ще се светне ли сам как да го прави. Надявам се.

Мъхи вие наистина сте светлинни години напред от нас. Браво и на двете

Температура меря в дупето с обикновен електронен терм. Не съм купувала някакъв специален бебешки.

Данче Тони явно певец ще става  Mr. Green Браво на детето.


Честит имен ден на всички празнуващи днес! Бъдете здрави, щастливи, усмихнати и с много късмет   bouquet

# 490
  • Мнения: 11 747
Момичета, ама вие наистина ли мислите, че ако проговори 2 месеца по- рано от други бебета, ще е по- умно и с по- високо АйКю?!

# 491
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Кате, пробвах днес му дадох пастата и четката и аз и взе че започна да си ги мие зъбите. Ти като отби Маги с АМ ли замести кърменето през нота и как заспива вечер, на обяд? Аз  опитах вчера  с КМ с повече захар, но не става. Може би АМ трябва да купя.

След като спрях кърменето не заместих с нищо през нощта. В началото ни беше проблем спането. Заспиваше само на една люлка и постепенно започнахме да я местим на леглото, докато накрая не свикна там. Вече заспива сама като я сложим в леглото й. Иначе сутрин й давам АМ и вечер ако пожелае. Радвам се, че има напредък с миенето на зъбките  Hug

пине, аз изобщо не съм на мнение, че ако проговорят по-рано ще станат Айнщайн  Laughing Виж, ако започнат да бъркат отвари и да знаят Менделеевата таблица без да са я виждали, може и да си променя мнението  Wink

# 492
  • Мнения: 4 708
Форест тя като се събуди, ако номера с биберона мине, съм ОК, но когато се тръшне да реве и нищо друго не помага, номера е с водата. Не знам как да я махна, защото това значи да реве и да се разсъни, а достатъчно дълго страдах с това разсънване, и игри по нощите. От двете злини съм избрала по-малката за мен. Странно, вчера не излизахме изобщо, и се събуди само 2 пъти, което при нас си е рекорд.  newsm78 Освен да я затворя у нас, може пък да се впечатлява от разни неща, знам ли я. Thinking Или пък е случайност, което е по-вероятно май.
Но №4 лепенките при слагане са една до друга, и на крачетата няма отпечатъци, затова мисля, че са добре. Но пък от друга страна, дали ако сложа №5 няма да издържа до сутринта. Или пък ще са големи и ще изпускат повече. Егати и тъпите дилеми имам. Преди 2 години, се чудех сутрин с черното или сивото сако да изляза, а сега  Crossing Arms
Аз като се замисля, май захар не съм давала досега в нищо.  Thinking Мед съм давала, но захар не съм. В бисквити и т.н. има по принцип, но в СЗ не съм слагала. И в КМ не съм. Прясно дадох веднъж с мед, но това моето нали не пие нищо освен вода, така и не го пожела. Ако го сложа в биберон може и да иска, знам ли я newsm78
Пине не че ще са по-гениални, ами по-лесно ще комуникираме. Все пак, "ка" е доста беден речник. Но пък си мисля, че това е висша форма на любов. Разбираме се без думи  Mr. Green Кога друг път, ще имам тази възможност?!
Пак се улях. Embarassed

# 493
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
Честит имен ден на всички празнуващи днес!
Терп и Кирил беше така.Вечер преди лягане изпиваше 200 мл мляко,през нощта също едно шише от 200 мл и отделно вода едно шише всеки път различно количество,но горе долу пак там беше.Всяка сутрин се будеше мокър,но мнооого мокър.Снабдих се със 7 комплекта чаршафи и пижами.Един ден се ядосах и му спрях и вечерното мляко и нощното и вода в малки количества. Mr. Greenотрязах го напълно.Видях зор 3-4 дни,но тъй или иначе аз не спях от неговите непрестанни будения.Ммм не че сега спя,но това е отделен въпрос.Сега пие максимум около 150 мл. вода.Тази нощ са били 80 гледам.Памперса му издържа от 20.00-20.30 до 8 сутринта.Ползвам Молфикс 4.
За говоренето както и зъбите той е в дъното на редицата.Има напредък обаче като плаче казва мама,но само тогава.Иначе непрестанно бърбори нещо от което аз нищо не разбирам.Аааа и като му се карам му казвам Кириле та сега като върши нещо дето знае,че е нередно сам си казва Кииие. Mr. Green

# 494
  • София
  • Мнения: 1 478
Много ви благодаря за отговорите. Снощи му отпуснах точно 300 милилитра вода, нито капак повече. През нощта е изпил 80, на 2 пъти. Смених му памперса призори, но може би можеше да изкара до сутринта, не знам. Важното е, че не го преобличах от-до.
Памперси принципно ползва Памперс Премиум Кеър 4, сега му купих 5 за през нощта поне. Леко са му големи (той едва сега стана 10 кг.), но поне събират повече.
Явно ще трябва да го откажа от водата през нощта и това е. Така и така не спя изобщо, поне нещо полезно да свърша.

За говоренето и аз не смятам, че ранното проговаряне има общо с интелигентността на детето. Изобщо не мисля, че на няма и година и половина трябва да говори, дори ми се вижда много рано- сравнявам с брат му, който на 2 имаше 3 думи в речника, пък на 5 "лепи" езици и говори по-правилно от доста възрастни индивиди.

Сетих се за голямото ми дете как използваше "тата" за сто неща. Веднъж пътуваме по магистралата и той започва да казва "тата, тата". Баща му се умилява, казва му :"Ето ме, тук съм!". Детето продължава все по-ревливо и силно да вика "тата, татааааа". Спираме  на бензиностанция, баща му го гушка, успокоява... Малкото още по-слино пищи. Не помня как точно, но разбрахме, че и водата е "тата". После се оказа, че и вратата е "тата", имаше поне още една "тата", но съм забравила какво беше Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт