Перилни препарати и омекотители - 28

  • 71 940
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 207
Гес, може и да се заблуждавам от надписите по т. нар. бебешки прахове - ето например Сано Максима сензитив се рекламира като безензимен и без избелители. В съзнанието ми е останало, че не трябва да има ензими и избелители, защото може да провокират алергии.
На опаковката може да пише всичко, което производителят смята, че ще привлече клиентите.

Какво/кой е Кarimma ?

Щом няма, значи ще си взема оттук..
Karimma е член на този форум и от време на време участва в темите. Предавам нейните думи за немския Персил мегаперли сензитив. А мегаперлите са суперкомпактен прах, който е на едри гранулки като перлички.

# 61
  • Мнения: 648
Гес, изясни ми се картинката Simple Smile

И аз не мисля, че избелител  може да е алерген. Струва ми се, че много започна да се спекулира с тези уж "сензитив" прахове. Както изведнъж всички бисквити и вафли станаха "без хидрогенирани мазнини", козметиката - без парабени, така и праховете станаха без това и онова, а на практика са си все така вредни с някакви други заместващи съставки.

# 62
  • Мнения: 5 207
Вредни Joy Не са вредни, ако се ползват правилно. Само за 20 години промяната при перилните препарати е в изключително положителна посока, така че спокойно.

Последна редакция: ср, 24 дек 2014, 17:09 от Guess Who

# 63
  • Мнения: 1 111
Здравейте,
поръчах си на познат да ми донесе гел за цветно пране от Германия. Донесе ми Ариел, обаче универсален. Дали ще избели цветни по-тъмни дрехи или да си го ползвам само за бели и устойчиви цветове? Гес би ли се включила.
Благодаря.
С универсален перилен препарат като переш цветно на ниски градуси няма да избелее. На и над 60 градуса препарата ще избелва.  Peace

# 64
  • отсреща.
  • Мнения: 94
Честита Коледа!  cheers
аз изпробвах ариела който ви показах и съм  Crazy и пере и ароматизира,супер е.

# 65
  • Мнения: 1 111
Честита Коледа  Hug  santa2

Последна редакция: чт, 25 дек 2014, 18:33 от MargaritaIlcheva

# 66
  • Мнения: 68 372
Честито Рождество Христово!
С пожелание за здраве, късмет и сбъднати мечти!

# 67
  • Мнения: 176
Здравейте,
поръчах си на познат да ми донесе гел за цветно пране от Германия. Донесе ми Ариел, обаче универсален. Дали ще избели цветни по-тъмни дрехи или да си го ползвам само за бели и устойчиви цветове? Гес би ли се включила.
Благодаря.
С универсален перилен препарат като переш цветно на ниски градуси няма да избелее. На и над 60 градуса препарата ще избелва.  Peace

много зависи и от качеството на материята и как е багрена. Може да пусне и избелее и на 30-40 градуса.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 460
Здравейте! Аз вчера взех течен Ариел за черно. Реших да дам още един шанс на течните и отложих покупката на прах Сано.  Flutter Много ми хареса как мирише от опаковката, нищо общо с гадните сладникави миризми на другите перилни за черно.
Скоро ще привърша един Персил за бяло и ми предстои да отворя  Омо и мисля да взема омекотителя без миризма на ДМ, за да не си хабя напразно миризливите омекотители, както беше казала Гес преди време.  Grinning
А сега ми предстои борба с мазни петна и петна от червено вино от покривките и салфетките от празниците.  ooooh!

# 69
  • Мнения: 5 207
Който и омекотител да си вземеш от собствената марка на DM, все ще е без миризма. Laughing Примерно този. Мирише прекрасно на праскова, но само от бутилката и то слабо. В момента, в който го налях в отделението се преобрази в омекотител без аромат. Вече ще наливам до максимума на отделението на омекотител барем дрехите да миришат на нещо и да ми се маха от главата. Но цената е повече от приятна за джоба - 1.99 лв.
Предстои ми да пробвам този. Сякаш е по-силен, също изключително приятен, но ще видим как се справя с ароматизирането.

# 70
  • София
  • Мнения: 721
Гес освен ароматизират, омекотяват ли тези от ДМ ?

# 71
  • Мнения: 5 207
Да, за това нямам забележки.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 7 046
Гес освен ароматизират, омекотяват ли тези от ДМ ?
За мен - слаба работа. Моите бяха донесени от Германия - златен и бял, като белия не беше сензитив.

# 73
  • Мнения: 5 207
Но праховете не ги намирам за никак лоши. Е, не е Персил или Ариел, но като цяло се справят чудесно.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 460
Благодаря, Гес!  Hug Цената е изгодна, така че няма какво да му мисля.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт