Пътуване в Канада

  • 2 571
  • 7
  •   1
Отговори
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
имам покана от приятелка в Канада да и гостувам. Имам много въпроси, но не искам да я натоварвам. В каква последователност да организирам пътуването? 1. Покана 2. Виза 3. билет за самолет.....Моля на пътувалите да ми помогнат.

# 1
  • Мнения: 431
Точно така, това е редът!
Резервация за билет можеш да си направиш и по-рано, зависи колко бързаш.
Визите ги бавят около 2 седмици. Последния път моята стана за 4 дни. Може би защото вече съм в системата им.
Освен покана, аз представям и документ, че имат възможност да ме поемат финансово. Напр. документ от работодателя за заплатата.
Канадското посолство в Букурещ има сайт, там пише в детайли какво се иска за виза.

# 2
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Благодаря Детка-петка,
в Букурещ ли трябва да ходя за виза? С коя авиокомпания пътуваш?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Точно търсех такава тема и аз, предстои ми пътуване. Гледам цени на билетите, искам да е с престой в Лондон по възможност, ще чакам отзиви за билети.

# 4
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
И аз от всичко се интересувам...А, дали ще ни дадат визи на цялото семейство? Моля, пътувалите да се включат. Praynig

# 5
  • Мнения: 3 839
В момента сме на гости на приятели в Канада. За визите ни изпратиха покана, в която се казва, че ни канят и ще спим у тях (всъщност спим в хотел, че ни е по-лесно за/от летището). Кандидаства се онлайн, като изискват доста документи. По спомени - трудов договор, снимки, служебна бележка за заплатата, друга службна бележка от работодателя за служ.положение тоест, че е кандидастващият е служител към момента на кандидастване, свидетелство за граждански брак и т.н. (в сайта им е описано). Всичко се сканира и се качва онлайн, като предварително се прави регистрация. Също се попълват и три форми за кандидастване, които се попълват и генерират онлайн. След това се чака 15 дни за отговор. Ако е положителен, се отива в посолството за поставяне на визи. Ние кандидаствахме, където живеем, дори посолството е на 5 минути от нас. Но не е задължително титуляра да отиде за поставяне на визите. Колежка на моя мъж занесе паспортите до посолсвото. Връщането става по куриер (при нас беше ДЧЛ), предварително заплатен в офис на куриера. 
За билетите нищо не мога да кажа, ние летим от друг континент. Зависи в кой канадски град отивате, кога, с коя компания и т.н. Като цяло почти всички европейски авиокомпании летят до големите градове в Канада, просто следете за оферти и намаления.
Визи за цялото семейство - ние сме цялото семейство, нямаме деца. Ако имате добри доходи и приятелите, които ви канят имат легален статут там, не би трябвало да е проблем.

# 6
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Благодаря Смърфиетка за изчерпателните обяснения.
Сайта на кой да търся документите, които се изискват?
Хубаво е да се включи от България някой пътуващ.  Hug

# 7
  • Мнения: 11 073
Тук е горе-долу всичко, което ти трябва.
Мястото се намира близо до НДК, на Цар Асен.
Визовият център е нов, преди това известно време изобщо нямаше представителство, по-преди пък беше на "Московска".

Общи условия

Активация на акаунт