Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Привет на бъдещите и настоящи мами от Велико Търново

• 16 348
  • 274
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
Здравейте бъдещи и настоящи търновски мамчета!

Отварям тази тема, тъй като се оказа че има и доста търновски мамчета в този форум и това е чудесно  Grinning

Привет на didi75, kozlyo и на Coeur, която е в София но си е истинска търновка Grinning  Очаквам и други бъдещи търновски мами да се представят тук. И не само бъдещи а и настоящи  Grinning

СТРАХОТНО Е ЧЕ ВИ ИМА!

# 1
Привеееет...живяла съм  там 32 години...от 2 години съм в София.Иначе съм завършила Търновския университет-специалност френски.За жалост,много рядко си ходим,а сега още по-рядко ще стане,имайки предвид състоянието ми Sunglasses .Много си е хубав нашия край,имах много приятели там,но...постепенно се пръсна всеки нанякъде.Моят боболинчо много харесва Арбанаси,и когато си ходим,спим там-въпреки че имаме хубава къща на централно место.Живот и здраве,там мислим да правим догодина лятото и сватба-църковна.А може и някой път колички да бутаме в парк "Габровски". Laughing

# 2
Здравейте и аз съм оттам, но не живея от много години.
Последно се установих преди 3 години в София.
Преди 3 месеца си ходих в Търново и беше станал много красив град....но бях шашната от това, че едва ли не целия град е платен паркинг Shocked
Леко бременеене на всички мами.

# 3
Хубава тема си пуснала.Като гледам не сме много,но се надявам да станем. Laughing

# 4
  • Варна
Привет и от мен. Аз също съм от Велико Търново, но вече пет години съм във Варна. Много се зарадвах, като видях темичката. Честно казано доста ми се иска да отида до Търново, за последно бяхме там на Великден, но с тази моя работа все няма време. А пък за после не ми се и мисли. Нямаме кола и трябва да разчитам на автобуси или влакове. Ще се радвам да споделяте какво ново има там. Поздрави на всички.

# 5
  • Не от София.
Е,аз нито съм живяла,нито съм от Търново,ама пък съм тамошна студентка,та считам,че се връзвам с темата...Хубав си е градът,много близък ми стана,пък и знаете студентския живот какъв е,затова Търново за мен вече е равнозначно на приятни емоции и безгрижни изживявания.. Grinning  Страшно желание имам да го покажа на Диманче,ама пусто-много ми е пътя дотам.. Rolling Eyes

# 6
  • У дома, при моето семейство
Здравейте, аз съм от Павликени, но съм учила в Търново, бизнесът ни е в Търново, раждах в търново и се надявам скоро време да се пренесем за постоянно да живеем там. Много се радвам че има търновски майки и кандидат майки. Града е прекрасен и с много хубави хора. Поздрави Wink

# 7
  • Велико Търново
Здравейте, мами от Търново !
Много се радвма, че се появи такава тема . Аз съм от Търново и живея в Търново  Simple Smile (за разлика май от повечето  писали в темата  Wink )
Имам дъщеря на 10 години и момченце на месец и половина.
Хубаво ще бъде да обменяме информация .
Поздрави на всички !

# 8
И аз като повечето съм от Търново, но от 13 години живея в Пловдив. Приятелки в Търново почти не ми останаха, но може от този форум да си намеря нови  Laughing

# 9
Здравейте и от мен!
Аз съм от Велико Търново, имам дъщеричка на 1г.11м.
Вече имаше една среща на момичета от съседния форум "Искам бебе", но за съжаление аз не успях да отида, защото бях на работа.

# 10
Здравейте болярки!И аз съм от Търново,но живея в Холандия от 3 години Confused .Хубаво си ни е град4ето(аз преди 4 дена се върнах от Търново след престой от 2 месеца).Даже ми се стори супер 4исто Simple Smile .Пък за живота да не говорим Wink ,4ак не ми се връщаше в тая сива държава Cry .Ще се надявам на следващото ми прибиране да се срещнем с вас на кафенце в някой парк  superuu

# 11
ПРИВЕТ НА ТЪРНОВСКИТЕ БЪДЕЩИ И ВЕЧЕ МАМИ!
Малко се поизгубих и не се включих на
време,но ми се наложи да отскоча до родилното(вече се сдобих с моми4енце) и още не мога да се осъзная!
Не е чак толкова лошо да раждаш в Търново,както ме бяхя наплашили,особено при Хаджирадев-страхотен беше.Акушерките са тъпи,но то е неизбежно!
Сега се гледаме с бебка,а аз умирам от страх дали се грижа добре за нея-рьждането е къде по-лесна работа!

# 12
Цитат на: kozlyo
време,но ми се наложи да отскоча до родилното(вече се сдобих с моми4енце) и още не мога да се осъзная!
Не е чак толкова лошо да раждаш в Търново,както ме бяхя наплашили,особено при Хаджирадев-страхотен беше.Акушерките са тъпи,но то е неизбежно!
Сега се гледаме с бебка,а аз умирам от страх дали се грижа добре за нея-рьждането е къде по-лесна работа!

Честито,Козлеееее  ylinfant да ти е живо и здраво мъничето,да те слуша и то,и тате му.разкажи малко повече за раждането,ако искаш?При Хаджито съм бивала веднъж по друг проблем и бях приятно изненадана.Той не е ли вече пенсиониран?

# 13
здравейте, не съм от Търново, но скоро ми се наложи да обикалям там по магазините. Абе, вие откъде купувате пюрета Хипп? Обиколих де що детски магазин има и само на 1 място успях да намеря.

# 14
Детски пюрета "Хип" има в аптеките - напр. "Асклепий" /до съдебната палата и до нова болница/; "Търговска лига" са им дистрибутори и имат в склада на аптеките - на бул"България" № 36.

# 15
Мерси, Вали! аз по аптеките не се бях сетила да пробвам Confused
лутах се, лутах, накрая спрях една майка с бебе и я питах направо Laughing каза ми някакъв магазин около Строителния техникум ама той беше затворен, така че ..... за друг път ще знам!

# 16
  • София/Велико Търново

ЧЕСТИТО Козлееее! Grinning Страхотна новина ura Да ти е жива и здрава малката Наталия  ylinfant , много много да ви радва, да расте здрава и щастлива и нека бъде НАЙ-ПРЕКРАСНАТА ДЪЩЕРИЧКА НА МАМА И ТАТИ! Честито и на новия татко!

bigdance2   bigdance2   bigdance2  

Със сигурност си много заета с бебка сега, но когато имаш време пиши подробности относно раждането. Радвам се много че раждането е минало добре и си доволна от д-р Хаджирадев, а особено ми е приятно защото и аз ходя при него и смятам живот и здраве напролет да родя при него. Ти с уговорка ли беше? А за отношението на акушерките в болницата съм чувала ужсни неща  Sad  но съм сигурна че всичко може да се изтърпи в името на малките сладурки и сладурчовци Simple Smile. Разкажи подробности! Сигурна съм че ще бъде безкрайно интересно не само за мен. Пиши как е бебка и ти как се чувстваш!

# 17
Лично мнение:
На никого не бих препоръчала да ражда във Великотърновското родилно отделение.
Казвам горното в резултат на собствения си опит - имах уговорка точно с Хаджирадев, платих си съответната тарифа, за да присъства на раждането ми. Последното продължи 23 часа, като накрая са извадили бебето с форцепс. Пиша извадили, защото аз нямам спомени от последните 1-2 часа, губят ми се някъде между болката и мръсносивите стени.
Момичета, можете да избере по-цивилизован начин да изживеете този прекрасен момент - раждането на вашето дете. В това отделение не използват никакъв вид упойка за родилката, крещиш си на воля /просто нямат анастезиолог-специалист, който да поставя тези упойки/; въпросният Хаджирадев почти никога не прибягва до секцио /вкл. моят случай; в резултат на раждането получих дископатия; страхотно обезводняване в резултат на грешно приложен антибиотик - караха ме да пия антибиотик и да кърмя!!!/ в резултат на което на 2-ия ден след изписване от родилно се наложи да постъпя в друго отделение на болницата.
Раждането на детето ми е един от най-големи ужаси, който съм изживявала - НЕ ЖЕЛАЯ да имам други деца!

# 18
Много благодаря за милите пожелания!
Аз също пожелавам на бъдещите мами да ги озари същото щастие!
Колкото до раждането толкова бързо се забравя,особено без секцио възстановяването е толкова бързо,пък бебчовците хич не ги интересува дали те боли или ти се спи!А в родилно въобще не е толкова зле-е такива екстри като епидурална няма в нашата провинция-само папаверин4е,но пък шиенето е с пълна упойка!Бебенцата са си при теб и си ги гушкаш и ти пла4ат....
Д-р Хаджирадев е много пекан и дойде де изражда докато преглеждаше в Аурата,без да му плащам,само 4е са приятели със свекъра-от Мерданя са,а той умира за селото си-малко е странен,с добро чувство за хумор,но го бива доста,(а като се има впредвид другите гинеколози какви са)!
А раждането се забравя в сравнение с последващите грижи и страха дали добре се грижиш за малкото човече!
Валка,ако нещо те интересува питай!

# 19
Аз съм в Търново вече 4 г след като мъжа ми ме "открадна" от Бургас.Имам дъщеря на 2г и 1м и съм доволна от раждането си в търновската болница.Условията вярно не се кой знае какво, но се преживяват.Аз раждах при д-р Цонев без предварителна уговорка и всичко мина перфектно.
Поздрави на всички болярки!

# 20
  • София, Младост
Здравейте! и аз съм от Велико Търново, но от доста години не живея там. Радвм се, че има толкова много търновки във форума!

# 21
Цитат на: viliandar
Здравейте! и аз съм от Велико Търново, но от доста години не живея там. Радвм се, че има толкова много търновки във форума!

Вилиандар,и аз съм "открадната" в София оттамка-ти по кой край си на Сф?

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
Vali, моя приятелка избяга да ражда във Варна....Точно поради тези причини.....Жалко, че и ти не си го направила.

# 23
Калинка, много се радвам за приятелката ти - че е взела такова решение!
При мен може би се получи така, защото имах изключително лека и приятна бременност, работих си до последно. А и най-същественото - нямах вътрешна информация за плачевното състояние на родилното отделение и за същото такова плачевно състояние на лекарите в него. Cry

П.С. Ако имах доказателства - бих предявила иск срещу тях.  Imp

Можете ли да си представите - бебето е извадено с форцепс, а аз научавам това след изписването ни от родилно отделение, и то по случаен начин Sign Exclamation  Какво ви говори това  Confused:

# 24
Колко се радвам,че се "събираме" повечко.Относно раждането в Търновската болница и аз съм на кръстопът.Как така няма упойки.Това е невъзможно!Аз започнах да изпитвам панически страх,макар че имам още доста време до термина.

# 25
Zdraveite,tarnovki!Az lichno sam ot Gorna Orqhovica i sam mama na bebe Niq-na tri meseca i polovina Grinning Bremennostta mi q sledeshe Hadjiradev v Aura-ta,a posle izbqgah da rajdam v Sofiq  v maichin dom,zastoto i az bqh se naslushala na ujasii za tarnovskata bolnica,a za nashata v G.O i ne pomislih Embarassed Iskam da kaja,che kato otnoshenie na personala,higiena i usloviq edva li v Tarnovo steshe da e po-zle Imp Vярно цхе са специалисти и ако стане напечено,ще овладеят положението,ама пак се държат с родилките не като с хора,а  Imp Отказваха да правят тоалет на раните,не обясняваха нищо и все за нещо бяха сърдити.Нямах търпение да си тръгна!
Съжалявам,че разводнявам темата,а също и за латиницата Embarassed

# 26
  • София/Велико Търново
Bili чувала съм че родилното отделение в Горна Оряховица са го направили супер. Освен това персонала бил много любезен. Една приятелка ходи на проучване там и беше много впечатлена. Освен това за VIP стая се плащало само 10 лева на нощ и може някой близък да стои там с теб по време на престоя ти. Дори не VIP стаите били много хубави и не ти тръсвали бебето на втория ден да се чудиш какво да правиш. Казаха и че не трябва нищо да си носи, всичко осигурявали от болницата. Всичко това звучи много хубаво. Знам че има бременни от Търново, които ходях да раждат в Горна Оряховица! Ти какво имаше предвид като казваш за вашата болница в не си и помислила?

# 27
Здравейте мами, и аз преди 6м. родих във В.Търновската болница, при Хаджирадев. Много съм доволна специално от него. Бах с уговорка, преносвах вече втора седмица, и родих страшно леко и бързо. Немога да кажа нищо лошо за него. Докато аз раждах имаше страхотен наплив на раждащи жени, искам да кажа че предродилна зала не стигаше и половината обикаляха в коридора и само си се сменяхме, коя да легне и коя да обикаля. Хаджирадев не си тръгна три дни от болницата, без да дремне денем и нощем, докато не минаха всички негови пациентки които бяха с уговорка. Акушерките са отвратителни, санитарките също, мизерията е голяма, упойки наистина не слагат, но докторът си струва. Плащането за изборна на лекар е чрез болницата и мисля че беше към 230лв.

# 28
  • София/Велико Търново
Много хубаво е че споделяте инфо относно раждането си във Търновската болница. Ако има и други мами във форума родили тук нека и те разкажат и споделят мнение и впечатления. Всеобщо мнение е че акушерките са ужасни тук и условията също но мисля че е чудесно че докотрите са отговорни хора! Неприятно съм изненадана от това което разказа Vali най-вече за д-р Хаджирадев Sad . Та той е известен като много добър лекар, но е вярно че има и много противоречиви отзиви за него. Аз лично съм избрала той да следи бременността ми и мисля да му се доверя! Много се надявам да не се наложи секцио, защото доколкото знам не му е привърженик.
milenazd ти като си преносила той следеше ли бременността ти от термина до раждането и колко често го посещаваше за този период?

# 29
Преносих точно 16 дни /наистина/, бях определена за 18,04.2004г., а родих  на 04.05.2004г. През цялата бременност ме е следил Хаджирадев във Аурата. Последният месец ходих на прегледи без записване пак в Аурата около 7 пъти. Всеки път си носех и багажа за болницата с мен, но всеки път той ме гледаше на видеозона, бъркаше ме и ме изпращаше да си ходя, не умираше от желание да ми придизвиква раждането въпреки че аз исках.На петнайстия ден от преносването ме извика в Родилното и то бебето само си тръгна без предизвикване. Е да ви кажа небеше преносена моята кукла, а си беше напълно нормално родено бебе. Родих много лесно с негова помощ, за 4 часа, а това ми е първо раждане. Нямам нито един шев вътрешен или външен. След раждането  до изписването е идвал да ме види във стаята по два пъти на ден, а не съм била с връзки или нещо такова. това е дано съм ви била полезна. Още веднъж мога да кажа че той е голям професионалист и добър лекар. Леко раждане на всички кандидат мами.

# 30
Здравейте:-P Най-накрая тема за Велико Търново Grinning Отдавна чета този форум, но сега вече реших и аз да се включа surpriseuu
Родих преди три години в Търновската болница. Преживявенето не беше от най-прекрасните (с изключение на крайния резултат, разбира се  Wink ) Сега ми предстои второ раждане, но ще направя всичко възможно да не ми се наложи да попадна пак там Sad  
Аз също чух хубави неща за родилното в Горна Оряховица и смятам скоро да отида да проверя дали наистина е така... Ако се оправдаят очакванията ми, със сигурност ще предпочета да родя там.
Няма ли тук някоя мама, която да е раждала там, да сподели   Confused:

# 31
  • София/Велико Търново
Цитат на: milenazd
Преносих точно 16 дни /наистина/, бях определена за 18,04.2004г., а родих  на 04.05.2004г. През цялата бременност ме е следил Хаджирадев във Аурата. Последният месец ходих на прегледи без записване пак в Аурата около 7 пъти. Всеки път си носех и багажа за болницата с мен, но всеки път той ме гледаше на видеозона, бъркаше ме и ме изпращаше да си ходя, не умираше от желание да ми придизвиква раждането въпреки че аз исках.На петнайстия ден от преносването ме извика в Родилното и то бебето само си тръгна без предизвикване. Е да ви кажа небеше преносена моята кукла, а си беше напълно нормално родено бебе. Родих много лесно с негова помощ, за 4 часа, а това ми е първо раждане. Нямам нито един шев вътрешен или външен. След раждането  до изписването е идвал да ме види във стаята по два пъти на ден, а не съм била с връзки или нещо такова. това е дано съм ви била полезна. Още веднъж мога да кажа че той е голям професионалист и добър лекар. Леко раждане на всички кандидат мами.

Благодаря за инфото! Определено ми беше много полезна  Grinning

# 32
Valka, не знам какво имаш предвид под "неприятно изненадана".  Confused Аз разказах за моето раждане и изложих моето мнение.
Решението относно твоето раждане го вземаш ти.
Всяка родилка и всяко раждане са различни, НО е добре да имаш повече информация.
Сега ще си позволя да добавя и случая на моя добра приятелка, която роди точно 40 дни след мен. Имаше също уговорка с Въпросния доктор, той й беше следил бременността в Аурата. Тя преноси 1 седмица, приеха я в родилно, включиха я на системи и така ... до края на света.  Twisted Evil Бебето също е извадено с форцепс /не знам дали си наясно какви рискове крие това?/, а моята приятелка буквално едва оттървава кожата, анастезиоложката й е казала, че в един момент кръвното й е било 0 на 0, момичето има над 20 вътрешни шева. При същия дофтор.  Не желая да продължавам, защото се ядосвам, но просто не си заслужава да рискуваш в нашето прекрасно отделение. Neutral Face

# 33
  • София/Велико Търново
Vali изненадана съм защото не бях чувала някой да има такива лоши впечатления от Хаджирадев. Както виждаш има и родилки които са доволни от него, а и това че е добър доктор не може да остане незабелязано ако отидеш пред кабинето му в приемните му часове. Но разбира се всеки има право на мнение и аз не те упреквам че си споделила твоето макар и отрицателно тук. Напротив, радвам се че мога да чуя впечатленията както на доволни така и на недоволни негови пациентки. Когато избрах той да следи бременността ми мотива ми беше освен че трябва да бъде лекар който да е добър специалист а и да мога да родя при него и в случай че има някакви усложнения при бременността ми той да е запознат със случая ми. Наистина много съжелявам че така се е случило с теб и твоята приятелка, и това че казвам че съм учудена съвсем не означава че се съмнявам в думите ти и не искам да те обидя по никакъв начин. Както вече казах високо ценя мнението както на майки с добри така и с лоши отзиви и ти благодаря много че сподели мнението си тук!

# 34
Не ви ли се струва странно, че за всички доктори в Търновското родилно мненията винаги са крайни - няма един доктор, за когото да преобладава мнението, че е добър или пък обратното...
Аз също съм чувала и хубави и лоши истории и за Хаджирадев, и за Йорданов, и за Цочева, и т.н. Не знам защо повече съм склонна да вярвам на лошите  Confused и затова не ми се иска да "рискувам", както казва Vali, пак да родя в това отделение...

# 35
  • София/Велико Търново
Цитат на: krasita
Не ви ли се струва странно, че за всички доктори в Търновското родилно мненията винаги са крайни - няма един доктор, за когото да преобладава мнението, че е добър или пък обратното...
Аз също съм чувала и хубави и лоши истории и за Хаджирадев, и за Йорданов, и за Цочева, и т.н. Не знам защо повече съм склонна да вярвам на лошите  Confused и затова не ми се иска да "рискувам", както казва Vali, пак да родя в това отделение...

krasita а ти какъв избор имаш? Къде смяташ да раждаш? Аз засега смятам да рискувам в нашето родилно, но има доста време и все още не е късно да си променя намеренията.

# 36
Ами избор голям... стига да имаш парички  Neutral Face
Аз откакто разбрах, че пак съм бременна съм се заела да проучвам частните клиники във всички градове в радиус от 100-200 км. Засега възлагам надеждите си на родилното в Горна Оряховица, тъй като е най-близо, а и ще са необходими доста по-малко средства... От няколко места чувам, че там е доста по-добре като условия и като отношение към родилките. Скоро ще отида да проверя на място какво предлагат там и ще ви разкажа  Wink

# 37
Ако някой от вас се решат да раждат настрани, а не във В.Търново, искам да ви кажа че чух много добри отзиви за родилното отделение във Плевен. Чисто ново е от май 2004г., и много мои приятелки родиха там. Две със оерация, едната близнаци, другата беше седалищно разположено. Други две родиха по нормален начин. Раждаха при д-р Поповски и са много доволни. Аз нямам лични впечетления, но по техните думи направо са очаровани. Плаща се за раждането както в В.Търново, ако си избираш лекар иначе е безплатно и престоя и раждането / в обикновенни стаи/. Чух много добри отзиви и за лекаря и за отделението, а които ги е страх да родят без упойка там слагат. Това също е  по избор Laughing

# 38
Ами избор голям... стига да имаш парички  Neutral Face
Аз откакто разбрах, че пак съм бременна съм се заела да проучвам частните клиники във всички градове в радиус от 100-200 км. Засега възлагам надеждите си на родилното в Горна Оряховица, тъй като е най-близо, а и ще са необходими доста по-малко средства... От няколко места чувам, че там е доста по-добре като условия и като отношение към родилките. Скоро ще отида да проверя на място какво предлагат там и ще ви разкажа  Wink

Лееееле...какво нещо....едно време мои съгражданки от Го търсеха връзки за раждане в Търново...сега родилното там е изпреварило с едни гърди.Като лекари се сещам за имена като д-р Димитър Сотиров и Георги Кабакчиев-ама той може и вече само на частно да е.Аз съм излязла от няколко години от този район....би ми било интересно,Красита,да споделиш впечатления от родилното в ГО-по мое време суперлативите за там бяха рядкост.Може и на ЛС.

# 39
Валка,не помиалих за раждане в Г.О,просто защото не знаех какви са условията там. Embarassed След като се върнахме с бебка от София получих ендометрит и ме приеха да лежа в гинекологичното отделение в Г.О.Останах просто очарована!Съвсем скоро е правен ремонт на АГ-отделението и всичко е чисто и ново.Персоналът се държи много човешки,а Д-р Сотиров според мен е голям професионалист!Горещо ти препоръчвам да се свържеш с него за раждането,а това за ВИП стаите е наистина така-10лв на вечер,съпругът ти може да е с теб,бебето го гледат отделно,носят ти го само за хранене,но ако ти пожелаеш,го оставят при теб.Храната е добра,но срещу заплащане можеш да получиш още по-добра от едно заведение-предлагат рум-сървиз за болните.Абе европейска работа,чак се чудя в нашия забутан град как се получи туй чудо Simple Smile

# 40
  • София/Велико Търново
Цитат на: Bili
Валка,не помиалих за раждане в Г.О,просто защото не знаех какви са условията там. Embarassed След като се върнахме с бебка от София получих ендометрит и ме приеха да лежа в гинекологичното отделение в Г.О.Останах просто очарована!Съвсем скоро е правен ремонт на АГ-отделението и всичко е чисто и ново.Персоналът се държи много човешки,а Д-р Сотиров според мен е голям професионалист!Горещо ти препоръчвам да се свържеш с него за раждането,а това за ВИП стаите е наистина така-10лв на вечер,съпругът ти може да е с теб,бебето го гледат отделно,носят ти го само за хранене,но ако ти пожелаеш,го оставят при теб.Храната е добра,но срещу заплащане можеш да получиш още по-добра от едно заведение-предлагат рум-сървиз за болните.Абе европейска работа,чак се чудя в нашия забутан град как се получи туй чудо Simple Smile

Не е за вярване, нали? Все едно говориш за няколкозвезден хотел. И моята приятелка като ходи на проучване и ми разказва точно тово ококорих ей-такива очи  Shocked  Струва си човек да помисли!

# 41
Ето,аз вече съм почти сигурна че ще раждам в Горна О-ца.И без това бременността ми я следи лекар,който не изражда.

# 42
Цитат на: Bili
Храната е добра,но срещу заплащане можеш да получиш още по-добра от едно заведение-предлагат рум-сървиз за болните.Абе европейска работа,чак се чудя в нашия забутан град как се получи туй чудо Simple Smile

Ей това вече надминава всички мои очаквания...  Shocked Дано наистина да е така.
А знаете ли дали пускат таткото да присъства на раждането?

# 43
  • Велико Търново
Честито,козленце!!  Simple Smile  Simple Smile
Да ти в жива и здрава щерката !
Кажи малко повече за раждането и за Хаджирадев !
Моето бебе е на 2 месеца  и аз доста бях наплашена, та ходих чак във Варна да раждам ,но не съжалявам ,всичко си беше ОК.
Поздрави ! Wink  Grinning

# 44
Ех,4е оживено е станало тук покрай Търновските моми4ета-аз от кърмене нямам време да надниквам често,не е като бременеенето-голям леж,голям мързел.Въпросният Хаджирадев ми дава през цялата бременност болни4ни-голям кеф ми беше....А за Горна-много съм изненадана,ами то аз там работя,пък да не се кача да видя родилното с тези ВИП-ове!Шефът на болницата е гинеколог и заделя за АГ-то,пове4ето ги познавам от д-те-за Косев съм чувала добри отзиви,аСотиров мен е родил.
Нали шефката на здравната каса се беше укрила във ВИП стая в АГ,преди да я съкратят!
Но все пак мисля,4е в Търново са по-добри-нали не е важен най-ве4е лукса(за 3-4дни се изтрайва),а бебето да се роди здраво!
Колкото до секцио не може да се каже за някой,4е не го оби4а и затова не го прави-има си ясни показания за него и никой не може по лични предпочитания да го избягва.Само някои лекари се дразнят от жени,които искат секцио само заради болката.
Vali,когато плода страда и трябва да се роди до 2-3мин.се използва форцепс,стига д-ра да умее да си служи добре с него!
А колкото до Плевен,там наистина са на ниво,нова АГклиника,но тарифите им сигурно са добри.

# 45
Kozlyo,
благодаря за обяснението, но често казано не си спомням да съм питала защо  Confused:  се използва форцепс. Мисля, че ми е предостатъчно, че е използван такъв, за да извадят МОЕТО БЕБЕ.
Лек ден.

# 46
за Косев съм чувала добри отзиви,аСотиров мен е родил.

На мен също ми препоръчаха Косев, но още не съм решила дали въобще ще ангажирам някой... И без това бременността ми я следят тук.

Но все пак мисля,4е в Търново са по-добри-нали не е важен най-ве4е лукса(за 3-4дни се изтрайва),а бебето да се роди здраво!

Като специалисти може и да са по-добри, макар че не съм много сигурна - в края на краищата и в ГО се раждат хора и то не малко, предполагам. По-важно е отношението към родилките. Все пак и ние сме хора и вече е 21 век... не може да отидеш да раждаш и да се чувстваш като в средните векове, когато е нямало такива неща като упойки и тоалетните са били на двора   Confused Разбира се, че луксът съвсем не е най-важното, но и да раждаш в пълна мизерия и никой да не ти обръща внимание, сякаш тази работа я вършат между другото.... Не знам. Аз предпочитам този път да родя някъде, където ще се отнасят с мен като с човек, който има нормални човешки потребности от внимание, от успокоение, от нормални битови условия като топла вода, чиста тоалетна и чаршафи...  Още повече, че в такъв момент имаш нужда да мислиш за бебето, а не за това дали няма да хванеш някоя зараза от гнусната мушама постлана върху чаршафа, за да не го изцапаш  Imp
Уф, пак се ядосах...
Почти бях забравила за неприятните преживявания от родилното, спомнях си само хубавите моменти и невероятното усещане, което изпитах когато видях прекрасното малко същество, което се беше появило на бял свят. Но сега, като ми предстои да го направя отново, започнаха да ми изплуват и най-гадните подробности от раждането и престоя ми в родилното в Търново и някак си.... не мога да си представя да го преживея отново с всичките тези подробности.  Embarassed

# 47
за Косев съм чувала добри отзиви,аСотиров мен е родил.

На мен също ми препоръчаха Косев, но още не съм решила дали въобще ще ангажирам някой... И без това бременността ми я следят тук.

Като специалисти може и да са по-добри, макар че не съм много сигурна - в края на краищата и в ГО се раждат хора и то не малко, предполагам. По-важно е отношението към родилките. Все пак и ние сме хора и вече е 21 век... не може да отидеш да раждаш и да се чувстваш като в средните векове, когато е нямало такива неща като упойки и тоалетните са били на двора   Confused Разбира се, че луксът съвсем не е най-важното, но и да раждаш в пълна мизерия и никой да не ти обръща внимание, сякаш тази работа я вършат между другото.... Не знам. Аз предпочитам този път да родя някъде, където ще се отнасят с мен като с човек, който има нормални човешки потребности от внимание, от успокоение, от нормални битови условия като топла вода, чиста тоалетна и чаршафи...  Още повече, че в такъв момент имаш нужда да мислиш за бебето, а не за това дали няма да хванеш някоя зараза от гнусната мушама постлана върху чаршафа, за да не го изцапаш  Imp
Уф, пак се ядосах...
Почти бях забравила за неприятните преживявания от родилното, спомнях си само хубавите моменти и невероятното усещане, което изпитах когато видях прекрасното малко същество, което се беше появило на бял свят. Но сега, като ми предстои да го направя отново, започнаха да ми изплуват и най-гадните подробности от раждането и престоя ми в родилното в Търново и някак си.... не мога да си представя да го преживея отново с всичките тези подробности.  Embarassed

ЕЕЕххх,Красита,а като си помисля само,че на времето -говоря за далечната 1981г.-майка ми търси връзки,за да роди брат ми във ВТ-тогава беше много на ниво.Спомням си,че за родилното се катереше някакъв хълм,така ли е сега?И тогава имаше уговорка с д-р Ангелов-той вече отдааавна е пенсионер...

# 48
И още нещо... Да си добър лекар, според мен не означава да си само добър специалист... Това е най-важното естествено, но трябва да бъдеш и човек и да можеш да обърнеш на всеки пациент необходимото му внимание - да го успокоиш, да му обясниш, да го накараш да се чувства в добри ръце...
Също както един добър учител не се определя само от нивото на научните му познания, а и от това дали е добър педагог...
Все пак става въпрос за хора, а не за предмети, които се манипулират механично...

# 49
То в Търново за къде ли не се катери някакъв хълм  Laughing
Да предполагам, че преди години пак там е било родилното... Всъщност, чувала съм, че е било в една по-стара сграда и сега било преместено в по-новата, но все си се води "старата болница" - те там са няколко сгради и няколко отделения.
А за д-р Ангелов... и за него съм чувала. Сега синът му също е гинеколог и то много добър. Първата ми бременност я следеше той, сега пак ходя при него на частно и в поликлиниката при една друга докторка.  Много съм доволна, а и до сега не съм чувала негативни отзиви за него - много внимателен и деликатен човек. Жалко, че не мога да го ангажирам за раждането, защото не работи в родилното  Cry
Но затова пък, той ме подкрепи в решението ми да родя ГО, защото там и условията са по-добри и лекарският екип не е по-лош от този във ВТ, и отношението към родилките е по-добро....
Поне той така ми каза и аз съм склонна да му вярвам  Embarassed

# 50
  • София/Велико Търново
Защо не изражда д-р Ангелов???

# 51
Честно да ти кажа не знам.... Вече съвсем се обърках от последния път като говорих с него Confused . Отначало си мислех, че има регламент някакъв на здравната каса, че АГ докторите могат да работят или само в родилното или само в поликлиниката... и разбира се, който иска да си работи и на частно. Сега вече не съм сигурна дали е така. Като го попитах дали не мога да раждам при него, той ми отговори, че предпочита да не се ангажира с раждания, защото не му оставало време да работи през деня...  Явно човекът иска да има достатъчно време да си върши както трябва работата, а може би предпочита да специализира в други области, не точно в раждането... От друга страна.... след като добих някаква представа за мнението му за докторите, които работят в родилното... Предполагам, че може да има някакъв конфликт с някой от гинеколозите и това също да е причина да не желае да работи там.... Пък и то в тази мизерия, работи ли се Neutral Face

# 52
Аз също си следя бременността при д-р Ангелов младши.От медицинско лице съм чувала,че интригите в родилно отделение са големи и предполагам че заради това той не изражда,а и доколкото знам той се води специалист по стерилитет и може би е насочил усилията си в тази област

# 53
Цитат на: didi75
доколкото знам той се води специалист по стерилитет и може би е насочил усилията си в тази област

Така е, права си. Една моя приятелка благодарение на него сега е бременна... и дано всичко да е наред, че и те да се радват скоро на детенце  Praynig

# 54
Здравейте на всички мами от В.Търново.Аз съм от Полски Тръмбеш моите близнаци ЙОАН и АНАБЕЛЛА се родиха на 13.02.2002 г.във Търново  като добър човек си избрах доктор при ,който да раждам  платих си на касата на болницата  ,защото си избрах да раждам при ХАДЖИРАДЕВ. Много съм доволна от него ,но не и от останалия персонал и аз съм чувала ,че засега във Горна Оряховица е най-доброто родилно.Наистина мизерията във ТЪРНОВСКАТА БОЛНИЦА  Е МНОГО- ГОЛЯМА.Но аз когато раждах имаше доста богаташчета които си платиха и ги слагаха във стая по сами и даже мъжете им влизаха при тях.Аз нямах тази възможност да бъда сама във стая, но и по 3 във стая е супер.

# 55
Здравейте всички.Аз и моите две бебета сме от скоро във форума и се радваме,че не сме сами.Казвам се Милка,на почти 20 години съм и чакам своите бебета към 13.март,но мисля,че ще са по-рано.Божа работа.Лекарката ми ми каза да седя в къщи и много да се пазя,защото съм доста едричка.Незнам вие как сте с килограмите,но аз съм качила 10.Не разбирам от лекари,болници и лекарства.И аз пия фолиева киселина и магнезий против свиване на матката.Май се поувлякох с болейките и оплакванията си.За сега чао и дано някой ми пише. Flowers Rose  Laughing

# 56
Браво,заформяме се групичка.Скоро може и среща да си спретнем.Много лоши работи чувам(и чета) за Търновската болница,но трябва да се обмислят добре вариантите.

# 57
Didi75 мисля,че си права и да ти кажа честно нямам си никаква идея.Страх ме е от самото раждане и като слушам и за болницата............. Imp Чудя се само и се надявам всичко с моите бебета да е наред,а за раждането ще решавам по-късно.

# 58
  • София, Младост
Цитат на: Coeur

Аз сега съм в Надежда

# 59
Цитат на: Coeur

Аз сега съм в Надежда

Ееее,доста сме далечко-аз съм около Петте кюшета. Sad

# 60
  • София/Велико Търново
Знае ли някой дали в Търново има 3D-ехограф?

# 61
  • Велико Търново
Мисля че няма 3D ехограф във Търново

# 62
Момичета да открадна една идея от другите и да ви предложа и ние да си направим сбирка.Само дайте идея къде и кога.Ако има съгласни де!Ще 4акам да ми пишете. Grinning  Grinning  Grinning

# 63
  • В офиса
Привет на търновските мами! Я колко много сте били и колко готино било тук:)
Не съм чест потребител на форумите, но може с някои от вас да сме се засичали в клуб "Бъдещи майки" на дир-а.
За отчета: Имам щерка, Цвета, на 2г. 1м. От ВТ съм, но живея от 10 години в София. Не че съм кой знае колко горда от факта, де.
От както се роди дребната, на двамата с мъжа ми периодично ни минават еретични идеи да си вземем къща с голяяям двор в някое чисто, китно селце близо до ВТ. И все повече се убеждаваме, че това е по-вярното решение. Така че нищо чудно скоро да си стана пак чиста търновка, а не някаква пософианчена такава.
Лека бременност на кандидат-майчетата. И целувки на бебоците!
Теди:)

# 64
За среща-аз съм за!!!Само казвате кога и къде и съм там.Е само да не е на 27.11,че тогава ми е сватбата! Laughing

# 65
имам проблем.и аз искам да имам линийката,която мери бременността ми,а не мога да я сваля.може ли да ми помогне някой. Cry  Cry  Cry

# 66
Какво става момичета?Някой повдигна темата за среща и дотам...Давайте да се срещаме!

# 67
Хей къде се изгубихте Търновски майки и бъдещи такива!
 Laughing Избрахте ли си къде ще раждате?

# 68
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН,И АЗ И МЪЖЪТ МИ СМЕ ОТ ВТ,НО ЗА  СЪЖАЛЕНИЕ СМЕ ТУК-В ИСПАНИЯ ВЕ4Е 3-ТА ГОДИНА,ДОБРЕ СМЕ ИМАМЕ СИ ВСИ4КО, НО МИ ЛИПСВА ВТ,СЕМЕЙСТВОТО....НА6ЕТО БЕБЕ СЕ РОДИ ТУК НА 04.11.2004,ПОНЕ СЕГА МЕ ОТВЛИ4А ОТ ДРУГИТЕ МИСЛИ.ПОЗДРАВИ НА ВСИ4КИ БЪДЕщИ И НАСТОЯщИ МАМИ ОТ ВТ.

# 69
Сигурно времето е слънчево и излизате навън,а тук е студено и подтискащо!

# 70
Здравейте и от мен! Аз дойдох в Търново от Варна (трудно беше решението да се примиря..., даже не знам дали още съм:). Аз също  ходех (вече мина и последната ми консултация, чакаме бебо) да ме наблюдава д-р М. Ангелов и съм много доволна от него. Съответно съм много недоволна от това, че не мога да родя при него, защото не изражда. Сестрата, която е при него, ми каза, че от доста време се опитвал да си извоюва място, но "то в нашето родилно...", нямало май свободни бройки. Т.е. аз останах с впечатлението, че той има желание, но не му дават възможност. Много жалко...И на мен ми препоръча ГО, само че аз реших да си родя в Търново, защото се надявам да се падна при добър лекар (както казаха и други мами тук, луксът и отношението не са по-важни). Примирила съм се, че тук е гадно и ще ми е много трудно, но знам, че си струва да изтърпиш, каквото и да е. Освен това не мисля, че е редно да се плаща, за да ти се обърне елементарно внимание. Още повече, няма гаранция, че няма да си дам парите напразно. Ох, увлякох се:) Хайде, до скоро! Хубаво би било да има още отзиви. Скоро и аз ще кажа своите. Успех на всички мами от Търново!

# 71
Успех virgini!И да разкажеш как е минало след това.Аз още не съм решила при кого да родя,иначе и аз ходя при Ангелов и съм много доволна.

# 72
Не се претеснявай,Виржини не е толкова страшно в Търново-изтърпява се за 4 дни.
Успех ти желая и непременно да ни разкажеш за събитието!

# 73
Новината е,че ще правят 2-3 ВИП стаи,но кога,не се знае.И колко ще са ВИП!Научих,че къпят бебетата с чайника и хладка вода.Направо възмутително!Но като нямаме перспектива,важното е че има добри специалисти.

# 74
Ехоооооо, къде сте, момичета? Никоя не е писала скоро. Аз трябваше вчера да съм родила, ама тцъ Thinking  Ангелов ми каза в понеделник да отивам при него, ако още не съм родила. Трябва да ви кажа, че този период на очакване е много труден и стесиращ. Понякога е голям стрес #Crazy
Ако се появи някоя от вас, може тези дни пак да си поговорим...Simple Smile

# 75
Здравей Виржини!
Днес те видях on line и се учудих още ли не си родила,защото лентичката ти е след 40г.с.,не се шашкай всичко ще е о.к.!
Ти при кой ще раждаш и имаш ли уговорка с някой?Една приятелка също ходи при Ангелов,но той нали не работи в РО.Успехи  и стискаме палци да мине бързо!

# 76
Още си чакам Crossing Arms Аз по принцип съм малко припряна и това за мен е направо изпитание:) В понеделник ще ходя Ангелов да види какво става и има ли намерение бебокът да излиза скоро...Искам да посъветвам тези, които още не са родили, да излъжат близките си и да им кажат, че очакваната дата е по-късна, защото, повярвайте ми, така ще си спестите мноооооого нетърпеливи "досадници"на главата. Мен лично това ме натоварва и съжалявам, че не го направих, както ни посъветва един познат.
До скоро!

# 77
Здравейте, МАМИ(Великотърновски и други)!
Аз съм Горнооряховска мама на един много ревлив бебок на месец и осем дена. Радвам се, че има с кого да споделям радости и тревоги.
Желая успех на всички бъдещи майки!

# 78
  • Велико Търново
Моля за информация мамите от Велико Търново, които хранят или са хранили децата си на кухня.
Пуснах тази тема във форума за хранене, но нямаше отговори.

Интересува ме кога ги записахте, с какво бяха захранени, доволни ли сте от храната като качество, хигиена,разнообразие.

# 79
flavi, няма да мога да отговоря на въпроса ти от личен опит, защото дъщеря ми никога не е била записвана на кухня.
От една близка мама, с която си отгледахме бебоците знам, че записа нейното на 5 навършени месеца - вземаше всеки ден храна. Бебето я ядеше, от време на време съм я питала какво им готвят - останах с впечатление, че са разделени на групи според възрастта, имат супа, ядене и крем за десерт. Яденето беше с месо, а супата с грис.
Не мога да коментирам качеството на храната, но не ми допадна, че явно не спазват идеята за безглутеново хранене до 6-ия месец, защото и на най-малките даваха грис.
Друг е въпросът, че кремовете им се водят плодови, а всъщност няма никакви плодове в тях, а само овкусители и оцветители.

# 80
  • Велико Търново
Благодаря за отговора  Simple Smile
ако наистина е такова положението - не ми се харесва особено Cry  
Но ще тръгвам на работа и си мислех,че кухнята ще ми облекчи живота.
Все пак Бобо тогава  ще е на 7 месеца ,може и да се пробвам за няколко дена.
А ти с домашно приготвени неща ли хранеше дъщеричката си в тоя период ?

# 81
N_A_D,и аз съм от Г.Оряховица(там съм учила и там се водя на работа още),но вече живея в Търново.
Ти в Горна ли ражда,а кой ти е личен лекар там?

# 82
Здравейте и от мен Simple Smile
 Аз съм Елица от Горна Оряховица,но съм студентка в София.
 Преди да забременнея се пребирах всяка седмица,но за жалост сега,не съм си ходила повече от 3 месеца. А и като се роди бебо не ми се очертава да се пребера,поне още 3 месеца,а всичките ми близки и приятели са там...и всичко толкова много ми липсва... Cry
 Късмет на всички бъдещи и настоящи майки Laughing

# 83
flavi, аз се върнах на работа, когато дъщеря ми беше на 1г.4м., така че бяхме минали етапа на захранване. Проблемът при нас е, че тя е алергична към много неща, включително храни. Така че от самото начало съм й готвила само аз, детегледачката има изрични инструкции за дневното и седмичното меню.
При вас, зависи кога си започнала със захранването, когато бебето ти навърши 7 месеца, може би ще имате изграден хранителен режим. Ще ти опиша накратко при нас: готвя в неделя - 2 различни ястия, затварям горещи в детски бурканчета и в хладилника /за обед и вечеря - различно/; в сряда - същата процедура; за закуски сутрин и следобед - мюсли с овесени ядки, плодове - всеки ден, компот. Сега през зимата - купувам замразени броколи, спанак, карфиол, червени чушки, пресен праз лук и моркови - мисля, че е достатъчно разнообразно.
Малко ми е трудно с месото - защото може да яде само домашно заешко и пилешко, и в момента трябва да й купя /трябва да са гледани без антибиотици и др. лекарства/.
При вас няма да има такива трудности с оглед алергии.
Мисля, че при добра организация ще се справиш!  Simple Smile

# 84
Успех,Ели!Виждам,че наближава събитието.
Флави,аз също мисля да вземам на малката храна от детска кухня като тръгна на работа(след 1-вата година най-вероятно).За 7-я месец освен месно-зеленчуково пюре,каши,попари, кисел+мляко може да не ти се налага детска кухня,чак като мине на преходна храна след 10мес.

# 85
Успех,Ели!Виждам,че наближава събитието.
Флави,аз също мисля да вземам на малката храна от детска кухня като тръгна на работа(след 1-вата година най-вероятно).За 7-я месец освен месно-зеленчуково пюре,каши,попари, кисел+мляко може да не ти се налага детска кухня,чак като мине на преходна храна след 10мес.

Благодаря много:)
 Само след месец и 1-2 седмици трябва да се роди малкото ни момченце и вече нямам тарпение  #Milti
 Все още не сме купили нищо за бебо,но тая или другата седмица трябва да вземем поне най-основните неща,така че като се роди бебо нищо да не му липсва Simple Smile
 Много успех на всички Simple Smile

# 86
Успех Eli-G!Пожелавам ти леко раждане и сладко бебче! А какво стана с Вирджини?Сигурно е родила!Чакаме я с нетърпение да разказва!

# 87
Здравейте търновски мами Simple Smile Аз по принцип съм от Сливен,но последните десет години живеех в Търново,там се запознахме със съпругът ми(ех,този студентски живот),в Търново минаха и първите години на сина ми и имам мноооого хубави спомени от този град.Сега сме в Америка,но си мечтая за деня,в който ще се върнем в Търново,за да живеем там,защото това е любимият ни град Simple Smile

# 88
  • Под гъбата
Цитат на: Vali
Здравейте и от мен!
Аз съм от Велико Търново, имам дъщеричка на 1г.11м.
Вече имаше една среща на момичета от съседния форум "Искам бебе", но за съжаление аз не успях да отида, защото бях на работа.

А дали не сме се засекли в болницата във Търново след като дъщеричката ти е на 1г.11м.?
Раждах там в началото на март но практически бях в болницата от 27 февруари до 14 март.

# 89
Здравей, mama_mima!
Дъщеричката ми е родена на 11.11.2002г.
Когато съм написала цитираното, датата е била 25 октомври 2004г., сега вече е на 2г.2м.
Радвам се, че има толкова майчета от В.Търново. Когато се постопли, трябва да се видим.

# 90
Цитат на: didi75
Успех Eli-G!Пожелавам ти леко раждане и сладко бебче! А какво стана с Вирджини?Сигурно е родила!Чакаме я с нетърпение да разказва!

Мерси,Диди Grinning
 Вчера ходихме на доктор и ни казаха,че бебо се развива нормално и за радост всичко е наред. Laughing
 След 10 дни можело да чакаме вече бебчо,не мога да се преставя,че съвсем скоро ще мога да прегърна бебо,че ще е до мен... Simple Smile

# 91
  • Под гъбата
Цитат на: Vali
Здравей, mama_mima!
Дъщеричката ми е родена на 11.11.2002г.
Когато съм написала цитираното, датата е била 25 октомври 2004г., сега вече е на 2г.2м.
Радвам се, че има толкова майчета от В.Търново. Когато се постопли, трябва да се видим.

Embarassed  Embarassed  Embarassed Майко ,къде са ми били очите? Ама бързам и аз чела недочела да напиша. Нищо де, важното е че ако има гласуване дали сте доволни от болницата във Търново ще сложа 6

# 92
Здравейте аз също съм от Велико Търново и родих своето бебче
на 01.10.2004г.Искам да ви кажа че раждането ми в търновското родилно беше кошмарно.Вероятно това се дължи на факта че раждах на късмет без да съм плащала на лекар да присъства.Лекарят който ме прие се държа доста грубо каза ми да дойдела лекарката която ми е наблюдавала бременността да ме изражда защото съм имала отоци на краката.Най много ме изплаши факта че той страшно миришеше на алкохол и беше щастие за мен че смяната му свършваше и успях да родя при следващия лекар.За него искам да кажа че направи всичко възможно и макар и с усложнения и с форцепс синчето ми се роди живо и здраво.Трябваха ми няколко месеца за да изляза от шока и все още някои неща ми се връщат пред очите но се радвам на синчето си ,което е на четири месеца и на възможността да споделям щастието и тревогите си с вас.  Иначе малчо расте много бързо и сега от началото на петия месец сме на кухня.Хапваме зеленчуково пюренце и киселчета.От кухнята съм много доволна всичко е топло и пресничко с прясно изцеден плод в киселчето и всеки ден е различно.Записахме се по съвет на педиатърката и не очаквах ,че ще остана така приятно изненадана.Ще се радвам ако мога да помогна на някого с нещо.

# 93
  • София
Като гледам така и ние се вписваме в темата. Аз съм от Видин, но учих в Търново и понеже града ми хареса много реших да си взема нещо за спомен от там, чудих се, чудих какво да е и реших- МЪЖ Simple Smile Simple Smile Simple Smile Сега живееме във София, но много често ходим до Търново, тъкмо ще има с кой да извеждам Явор, че аз вече нямам познати там- всичките ми колеги завършиха и се разпръснаха по света и у нас Simple Smile Като тръгнем за Търново ще пиша да направиме една бебешка среща Simple Smile

# 94
Много се радвам че "семейството" на търновските мами се увеличава.Анелита,съжалявам че си преживяла този кошмар с пияния доктор.Преди години имах проблеми с възпалени яйчници и попаднах на подобен(може би и същия) и наистина се отчаях от Търновското медицинско обслужване.Аз затова мисля да се уговора с лекар за раждането,за да се чувствам по спокойно и всичко да мине добре.

# 95
Mama_mima, радвам се, че имаш добра оценка за грижите по време на твоето раждане.
 Simple Smile Личното ми мнение, почти съвпада с това на Анелита. И друг път съм писала за търновското отделение, сега моето раждане е в графата "нещата, за които не желая да си спомням"! Neutral Face

# 96
Аз точно за това споделих с вас  своето раждане .Когато ми предстоеше да раждам предпочетох парите за лекаря да ги спестя за бебето и рискувах .Моят личен съвет е по-добре да родиш при лекар ,който си избрал и познава бременността ти или поне в по-нормално родилно отделение като например в Горна Оряховица/за което научих доста хубави неща/.Пожелавам на всички бременни мами най-леката бременност ,най-приятното раждане  и най-голямото щастие след това.Ще се радвам ако мога да помогна на някого с нещо.

# 97
Здравейте мили мами!Ако знаете,колко се радвам,че най-сетне отново се появихте.Аз родих преди 1 месец близнаци в 31 г.с. и искам да кажа на АНЕЛИТА,че аз имах късмет да раждам при Хаджирадев и екипа му.Те спасиха моето малко момче.Иначе и аз като теб бях приета от д-р Копчев и отношението му беше грубо и ме заряза да чакам смяната му.Така,че мили мами аз заложих на късмета и той проработи.Мен ме пуснаха на 3-тия ден,а бебчетата вече са в къщи.Поздрави и целувки от нас тримата.

# 98
Честит Свети Валентин Heart Eyes
 Пожелавам много,много любов на всички Simple Smile

# 99
Здравейте момичета! Ще идвам във Велико Търново от 4-ти до 8-ми април и бих се радвала да се видя с някои от вас! Ние ще сме цялото семейство, с мъжа и двете деца, но аз ще имам време да се разхождам сама с бебока и ще се радвам да се поразходя с някоя друга мама!
Няма да ми е първо идване във В.Т., но определено не съм разучила много неща.
Има ли желаещи за среща? Не виждам да сте си организирали такава, значи сега е времето!  Wink

# 100
  • Велико Търново
Здравейте и от мен ! Simple Smile

Имам въпросче - преди време видях някъде в града разлепени реклами за Борса за употребявани детски стоки в Горна Оряховица .

Някой знае ли нещо за това  - има ли такава борса, къде е ?

Аз сега търся кошара за игра на старо,  не ми се взема нова , защото не съм сигурна дали бебока изобщо ще иска да седи в нея, дъщеря ми ревеше като за световно само като видеше кошарата.

Ако някой има кошара, която вече не ползва -  моля да се обади.

Simple Smile
Приятни разходки в това суперско време !! Simple Smile

# 101
Търновските майки още не можем да се съберем....явно сме на различни режими с децата.
Но щом ще идваш от 4-8 април и ако имащ време за разходки в парка на Триъгълника може и да се видим.Само "свирни" на ЛС

# 102
Само ще трябва да ми кажеш къде е това Триъгълника, щото хич не го знам. Миналата година бяхме в хотел Етъра (или Етар нещо такова) - оттам мога да се ориентирам. Тази година не знам в кой хотел ще сме обаче. Ще пиша на лични. Някой друг няма ли да се присъедини към нас?  Simple Smile

# 103
  • Велико Търново
И аз живея до парка на "Триъгълника"

# 104
E..Може и да сме се виждали...ох..утре ще отговарям повече,защото малката е много активна

# 105
Момичета, една седмица до идването ни във В.Търново! Кажете ми моля ви освен Царевец какво друго забележително може да се разгледа?

# 106
Здравей, може освен Царевец, да разгледате Арбанаси, да отидете на Конниците, да обядвате на Чифлика в /с.Леденик/ ако е хубаво времето, разходете се по центъра, и хапнете тортички в сладкарница Неделя. Пожелавам ви приятна разходка Laughing

# 107
Здравейте, боляри и болярки (светло и тъмно:wink: )!!!! #Milti  #Milti  #Milti И ние със съпруга ми сме от Търново, но понеже професията ми ме доведе в Своге, сега сме тук вече четвърта година  Stuck Out Tongue А нашата дъщеричка се роди в София, в Шейново  Stuck Out Tongue
Много ни липсва най-хубавия град на България и с много любов се връщаме в него в спомени и наяве.... Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
А на 19.03 станахме чичо и чинка на още един хубав болярин със страхотното име Борил!!

Пожелавам на всички, на които им предстои - хубаво раждане (така казваше моята акушерка Албена), а на всички мами - да са ви много здрави, умни и палави мъничетата!!!  love001   love001   love001

# 108
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
ЗДРАВЕЙТЕ wavey  !Аз съм варненка smile3548 ,от 7 години живееща в Г. Оряховица.През 2002г родих  newsm32 в тукашната болница.Притеснявах се за раждането си тук,искаше ми се да родя пак във Варна,но като размислих newsm78 ,че може напразно да си усложняваме живота с разстоянията поразпитах и се ориентирах към д-р Косев.Злато smile3501  ЧОВЕК.Беше ми казал да си продължа консултациите при наблюдаващата ме лекарка и като дойде момента да му се обадя.Термина ми премина и след 1 седмица с багажа и в отделението.Бяха ме наплашили smile3518 ,че трудно ще родя,защото от последното раждане имаше 16г. разлика-попитах дали в този случай не е по-добре СЕКЦИО -на което д-р Косев реагира категорично smile3528 "В никакъв случай!Раждаш си както трябва,ако се наложи случайно екипа винаги е на разположение"Навсякъде чисто,алуминиева дограма,има цветни телевизори,храната е хубава,има и рум-сервиз,ИМА ЧОВЕШКО ОТНОШЕНИЕ ОТ ВСИЧКИ-санитарки,акушерки и лекари Flowers Rose !Акушерката не се отдели от мен,доктора също!Когато настъпи момента и моя малък мъж проплака аз запитах с половин уста дали ще ме шият-НЕ,РОДИЛА СЪМ БЕЗ НИКАКВИ  dance РАЗКЪСВАНИЯ,предизвиквайки тиха завист  #Shocked у по-младите родилки!Децата са в отделно отделение-също чисто ,стерилно,топличко!Доволна съм!Пепоръчвам нашето родилно отделение най-горещо Flowers Sunflower !И още нещо по време на бременноста ми  са ме гледали само на видеозон,никакво "бъркане"На тия които ще раждат- успешно  Flowers Four Leaf Clover и безпроблемно раждане!Идеята за среща ми допада!  newsm51

# 109
Ама айде да си спретнем една срещица деееее  Grinning
Желаещи?

# 110
Аз Grinning .
Ако е в работен ден през седмицата - сама от 12.00 до 13.00 в обедната почивка на сладкарница "Неделя" - в центъра /работя на 5 минутки от там/. Ако е събота или неделя - с малката и мъжо - място - без ограничение, време - сутрин от 10.00 - 12.00, или след 16.00 следобед.
Тел. - на лични.

# 111
Ами аз ще съм във ВТ само от понеделник до петък. От 12 до 13 не знам дали ще мога, обикновено тогава малкия спи и яде.  Confused

# 112
Ами яде и спи в количката!Проблем ли е ?!Ние така пораснахме!

# 113
Дидка, това изпълнение много трудно ще стане. Първо времето ако е такова хич не виждам как ще спи навън, а пък и сме с лятната количка, пък и докато го приспя и нахраня, то и срещата ще мине, и всичко. Най ми е удобно да е наспал се, наяден и навън по живот. Е, лятото е вече друга работа - тогава ще е топло и няма да е проблем.
Vali, ако обаче успея да метна децата на мъжа, ще ми е много по-лесно да скоча за по кафенце в Неделя. Метни един телефон на лични  Simple Smile И ми кажи къде се намира сладкарницата, че отсега да съм подготвена.
Дидка, Dory и всички, които биха изявили желание да се видим, метнете по едно телефонче на лични, че като пристигна да ви се обадя. Ако е мобилен, още по-добре.

# 114
Няма ли ВТ мами от Пишмана или ЗонаБ-тук също има хубав парк.Всички ли са от Триъгълника?

# 115
Здрасти Дидка преди 2 г и 3 м и аз раждах в Г.Оряховица, сега пак ще раждам там, ще идвам към 5-10 юни, така че ако искаш може да се видим в Горна, аз ще съм в Лясковец - от там е мъжа ми Simple Smile

# 116
Yvette, сладкарница "Неделя" се намира на бул."България" до бившия пионерски дом - който и да попиташ ще те ориентира.
В нея има детски кът, а навън - люлки и пързалка.
Kozlyo, ние също живеем в кв. Бузлуджа - сигурно сме се виждали в парка; трябва само да се познаем Wink

# 117
О,радвам се,че си наблизо,Вали!Аз съм от Г.Оряховица  и тук почти никого не познавам-ще се видим като се позатопли в парка.Твоето детенце е големичко вече,но го разхождаш тук,нали?
Радвам се,че нашата болница в Горна е предпочитана и от софийски и др.жители!

# 118
Здравейте, момичета! Отдавна не съм се появявала, но това е защото няма кой да ми помага  за детето и не ми остава много време:) Имам си момченце - Александър. Рпдо се на 01.02 (5 дни след термина) в търновското родилно. Понеже бях се подготвила психически за кофти обстановка и отношение, преживях събитията и престоя там нормално. Общо взето съм доволна. Не ми обърнаха особено внимание, даже в един дълъг момент бях оставена сама да се мъча в 1 стая без никой да се появи, камо ли да ми каже какво да правя  Cry , защото всички отидоха да израждат 2 други бебета (като че ли моето не е важно и не беше тръгнало да излиза). Както и да е. Добре, че се съмна и в 7ч дойде новата смяна, та се появиха Хаджирадев и Цочева.  Доволна съм и от 2-мата. Даже много. Правеха ремонт, м/у другото, и май вече има "VIP" стаи. Дано тези от вас, на които предстои да раждат, да бъдат настанени в нови, хубави стаи!
Иначе аз живея в Триъгълника (на "Полтава") и вече ходим на разходки в парка. Има ли и други мами, които ходят там?

# 119
Най-сетне да те чуем,Виржини!Честит ти бебок!
Да ти е жив и здрав и много да те радва!
Той вече е голям,нали?Разкажи за него,кротичък ли е?
Да вече стаите им са ремонтирани(с теракот) и има ВИП-стаи по 60лв на ден.

# 120
Момичета, купих си карта на ВТ, кажете ми къде е този Тригълник? Моят хотел е Етър, на Александър Стамболийски, отдясно на парк Марно поле.
Вали, май обаче бул.България е доста далечко от мен, като гледам на картата  Confused

# 121
60 лв на ден #Shocked Много нагло ми се вижда, какво толкова ВИП има в тези стаи, kozlyo!?
Моят бебок е много послушен (да не му е уроки:)). Прилича на мен,май (поне ми се иска Grinning ), вече е на 2 месеца и е много игрив. Скоро ще го водя  във Варна на госсти при баба му и дядо му. Той вече ходи веднъж (на 40 дни), което беше истинско изпитание Wink
Отивам да го видя дали не се събудил - преди като се събудеше, заплакваше, а сега си лапва палеца и почва да го смуче...

# 122
YVETTE,ти ела пък срещата можем да я заформим и близо до хотела!  food010

# 123
Цитат на: Yvette
Момичета, купих си карта на ВТ, кажете ми къде е този Тригълник? Моят хотел е Етър, на Александър Стамболийски, отдясно на парк Марно поле.
Вали, май обаче бул.България е доста далечко от мен, като гледам на картата  Confused

Yvette, честно казано не знам каква карта гледаш, но кв. Триъгълника е два пъти по-далеко от х-л Етър, отколкото бул. България.
Моля ви, уведомете ме къде ще е срещата, и за колко часа - ще направя всичко възможно да дойда.
Дано някой да има цифров апарат - за да се снимаме.

# 124
Вали, не съм казала, че Триъгълника е близо до мен, само питах къде се намира?

А на картата никъде не мога да го открия, дайте някакъв ориентир, просто да знам къде е.

Относно срещата - кажете някакво удобно за всички място, ще се опитам да дойда. Сега като имам карта, ще ми е по-лесно.
Аз имам цифров апарат и ще го взема.

# 125
кажи датата  33uu

# 126
  • София/Велико Търново
Цитат на: virgini
Иначе аз живея в Триъгълника (на "Полтава") и вече ходим на разходки в парка. Има ли и други мами, които ходят там?

Има, има и мама Меги със Калина ходят там от време на време, когато е хубаво времето, така че й дрънни един телефон като ходите там. Сигурна съм че ще се зарадва  Wink

# 127
Valka, ти си Валя значи Grinning Трудно е да се синхронизират режимите на бебетата, та да можем да отидем в парка заедно...Ама и това ще стане. Твоят термин наближава, май,а?

# 128
  • София/Велико Търново
Цитат на: virgini
Valka, ти си Валя значи Grinning Трудно е да се синхронизират режимите на бебетата, та да можем да отидем в парка заедно...Ама и това ще стане. Твоят термин наближава, май,а?

Ами лятото е пред вас, все ще се синхронизирате, ако не се засечете случайно  Grinning  А по някое време ще се присъединя и аз  Wink

# 129
Цитат на: Дидка
кажи датата  33uu

Не знам дали към мен беше адресирано, но какво ще кажете за четвъртък, 12 часа, сладкарница Неделя?

# 130
а как ще се познаем?
Може би някой да носи в-к "Борба" в дясната ръка Laughing Или пък табела : "Това е масата на мамите" на масата Stuck Out Tongue

# 131
Цитат на: Yvette
Не знам дали към мен беше адресирано, но какво ще кажете за четвъртък, 12 часа, сладкарница Неделя?

Аз съм ЗА. Laughing

# 132
Да Ивет,защото ти ще идваш от далече newsm01 !Вече е уговорена срещата -аз съм там,без детето.То ще е на ясла.Така че и другите мами,ако могат да дойдат  food010 !Ще забравим за диетите  badscale   за малко там..... newsm47

# 133
АЗ ЩЕ НАПИША НА ЕДНО КАРТОНЧЕ-БЛОКОВ ЛИСТ МОЖЕ БИ smile3556  BG-MAMMA.COM smile3556  И ЩЕ ИДА ПО- РАНО.СТАВА ЛИ? newsm78

# 134
  • Велико Търново
Брей, наистина ще вземем да се срещнем !   Grinning

Дано да успея и аз да дойда, но ще съм с бебока, това значи , че можем да се класираме само на външните маси, за което пък трябва да се стопли времето.... Абе има много "ако" при мен , но ще се опитам да дойда .

Поздрави ! Wink  Simple Smile

# 135
Ох,момичета пернете и вместо мен от оная торта шоколад с лешници,4е ми е любима! Praynig

# 136
Ок, значи супер, там сме.  Simple Smile С бебе, без бебе, всичко възможно ще направя да дойда да се угоя с една тортичка. Ще се оглеждам за табелки по масите  Wink и май по това всички ще се разпознаем - по оглеждането  Grinning . Който влезе и се оглежда - бг мамма е.  Tada

# 137
Здравейте! Аз сам от Варна, но вече 10 години живея във Търново, учих и се омъжих тук. Тук се роди и сина ми миналата година. Между другото и аз се случих при Хаджирадев. Нито съм много доволна, нито се оплаквам.

Радвам се че се отваря такава тема.

# 138
Добре дошла, kalinkad!!!Радвам се, че не съм само аз "будалата", дошла от морето тук Crazy
Хубаво би било да се видим всички наистина.

# 139
wavey бройката на  sport027  варненките се smile3549  увеличава-чудесно smile3501 !нали ще дойдеш  1stroller в четвъртък? dance

# 140
  • Велико Търново
Моето бебе също е варненче  Simple Smile  - раждано е във Майчин дом-Варна  Sunglasses

Кога ли ще можем да го заведем да си види "родния "     град   smile3548

# 141
Нека всички майки от Търново се чувстват поканени в четвъртък в 12 часа в "Неделя".Ще се радвам да ви видя.Аз ще съм с малката,което предполага постоянно търчане,но със сигурност ще присъствам на снимката,която се надявам да си направим!

# 142
welcome БИХ ДОБАВИЛА КЪМ ПОКАНАТА   food010 -ДА ЗАПОВЯДАТ НА СРЕЩАТА photo  И МАЙЧЕТА ОТ ГОРНА ОРЯХОВИЦА  Flowers Sunflower

# 143
  • София/Велико Търново
Цитат на: Dory_27
Нека всички майки от Търново се чувстват поканени в четвъртък в 12 часа в "Неделя".

А бъдещи майки приемате ли??? Wink

# 144
Цитат на: Valka
Цитат на: Dory_27
Нека всички майки от Търново се чувстват поканени в четвъртък в 12 часа в "Неделя".

А бъдещи майки приемате ли??? Wink

Естествено. Заповядай на срещата Simple Smile