ОТБИВАНЕ - 2

  • 135 685
  • 781
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Няма как детето да бъде отбито без драми, ако първо не е създаден начин на заспиване, който не включва кърмене.
До колкото разбрах nestava, детето не заспива с кърмене, а с носене. Т.е. приспиването и отбиването са два отделни въпроса.
Да, правилно сте разбрала!
Исках съвет за начин за приспиване на кърмаче. И дали / например /като проходи е най-доброто време за отбиване?
Благодаря на включилите се адекватно!

Извинявай, не съм разбрала правилно въпроса. Ще дам още едно мнение, пък дано и то да не е неадекватно. Grinning


По повод приспиването, може да опиташ да слагаш детето в леглото му и да пееш песни, да го държиш за ръчичка, да го галиш по главичката и т.н. В един период така правех, но в началото се налагаше да стоя наведена над леглото(заболяваше ме кръста), за да усеща дъщеря ми близост и да не скача постоянно. Друг вариант е, ако леглото има люлеещ механизъм, да го използваш или ако няма, да подрусваш леглото. Ако детето изобщо не иска да легне в леглото си, може да опиташ да легнете на голямо легло заедно и като заспи да го местиш. После, като свикне детето да ляга в леглото си, може да опиташ да стоиш до него без да правиш нищо, за да свикне да заспива максимално самостоятелно.

# 466
  • Мнения: 5 259
Юна, защо мислиш, че й се угажда и то всячески? Любопитно ми е как стигна до този извод.
Защото я возите в кола или чакате да се изтощи, за да заспи по-лесно или заспива с кърмене.
Изглежда нямате установен режим и детето ви разиграва.
Заспиването е най-елементарен процес, който трябва без проблем да е по силите на 3-годишно дете. 

# 467
  • Мнения: 2 083
Аз с първото си дете използвах метод с плач. Сега с второто ще потърся друг подход, защото тя е по-лесна като цяло. Но при нас приспиването е с кърмене и тя си заспива на леглото. Аз първо махам нощното кърмене, после дневните и чак накрая сутрешното и вечерното.

Има много книги с методи, където е описано точно как да си научиш детето да заспива. Потърсете своя подход, купете си книгата и я приложете 1:1. Sleep training е на английски. Има и някои преведени даже.

# 468
  • Мнения: 118
Аз отбих детето си на 1г 2м от раз. Толкова ми писна, че нямах нерви за постепенно отбиване. До 1г 1м той нищо друго не слагаше в уста и, щом прояде, бързах да не изпусна момента, че да не стои гладен, ако не го кърмя. Допреди това заспиваше с кърмене. След отбиването почнахме да му пускаме музика тихичко и да го гушкаме, люлеем, подрусваме и т.н. До момента почти половин година по-късно той заспива по този начин, но вече се опитвам все по-често да го приспивам на тихо. Няма нищо лошо за мен в приспиването на ръце или с гушкане, не бих изпуснала това да гледам как малко по малко се унася в сладка дрямка сгушен в мен или в баща си.

# 469
  • Мнения: 1
Здравейте, мамчета, сина ми е на 5 месеца, започнахме захранването и всичко е супер, но започна да отказва да суче. Предпочита коселото мляко дори нощем. Не яде много, но се биди за да хапне малко. Нормално ли е толко рано да се отбие сам?

# 470
  • Мнения: 5 468
Не, не е нормално толкова малко бебе да се откаже само' да суче. На тези месеци, кърмата(или съответно АМ) му е основната храна, която му носи всички необходими хранителни вещества. Вероятно е някакъв период. За кисело мляко е абсурдно рано, дори опасно за толкова малко бебе. Кисело мляко се дава най-рано на 10-11 месеца. До тогава основната храна трябва да е кърма или АМ. Най-добре е да не бързаш да заместваш хранения с пюрета, да спреш киселото мляко(то изобщо не е хранително колкото кърмата) и тогава вероятно ще поиска да суче отново. Целта на захранването е бебешкият организъм постепенно да свикне с по-твърда храна и да се провери дали има алергии към някоя, но млякото трябва да си остане основната храна в следващите няколко месеца.

# 471
  • Мнения: 1 781
Привет от мен! Включвам се с въпрос, първо предистория. Мойто щураче е на 1г2м и сме в процес на отбиване, защото отлагам операция от 2г (тъкмо разбрах, че съм бременна). Все още цока преди лягане, преди 2 седмици махнахме сутрешното и нощното. Давам Милупа 3. Приема се добре, очудващо не плака и не търси да цока. Дано и вечерното го махна с този успех, че то й е най-ценно Grinning
Въпросът: добър избор на адаптирано мляко ли съм направила? Уж било по-хранително, гледам, че мазнините наистина са повечко с грам от аптамил 3 например, и по-сладко е. Интересува ме ( защото имам 0 познания относно адаптетата ) какво може да ми препоръчате като най-засищащо за дете над 1г? Може би краве мляко както казва педиатърката?
Бих останала на Милупа, но започна да се буди нощем и по 3-4 пъти да иска да пийне за да заспи. Преди ядеше веднъж кърма. Очаквах обратния ефект! Може и да преживява, че вече не цока знам ли...
Благодаря за мнения и препоръки, че другата седмица махам и вечерното...
Flowers Tulip

# 472
  • Мнения: 5 468
За тази възраст млеката не са вече адаптирани, а някакви детски се водят. След годинката детето спокойно може да яде кисело мляко, а към годинка и половина и прясно мляко. Говоря за краве мляко, ако става въпрос за козе, мисля че то може да се дава и по-рано, тъй като то се приема добре от храносмилателната система на бебетата.

При кърмено доскоро дете, минало годинка, не виждам никакъв смисъл да се минава на детско мляко, тъй като няма необходимост от такова. Детето вече може да преработва белтъка на краве млякото и няма опасност за тего.Трябва му разнообразно хранене и достатъчно млечни продукти-кисело мляко с лъжичка, айрян, сирене, извара и т.н. Също така, да приучиш детето да се буди нощем и да търси мляко от шише, не е много правилно. Заменяш единия навик с друг. На тази възраст децата нямат нужда от нощно хранене. Пиенето на мляко от шише, също така не е много "ок" за зъбите. Така че добре си помисли какъв навик ще създадеш, защото като поотрасне детето, ще бъде в пъти по-трудно да бъде отучено и може да си откара и до 3 годишна възраст, търсейки шише нощем.

Аз отбих дъщеря ми след годинката и минахме на кисело мляко. В началото й купувах био такова. Тя обожаваше айрян, но и с лъжичка ядеше. През нощта, като се събудеше й давах вода, и много скоро след отбиването, почти беше спряла да се буди нощем, а когато го правеше-пиеше няколко глътки вода и моментално заспиваше. Махнах всякакви хранения нощем, и мляко за заспиване не съм давала. Така тя придоби навици на дете - да яде през деня и вечер на вечеря, а като легне да спи и да знае, че леглото е само за спане. Дано съм била полезна.

# 473
  • Мнения: 1 781
За тази възраст млеката не са вече адаптирани, а някакви детски се водят. След годинката детето спокойно може да яде кисело мляко, а към годинка и половина и прясно мляко. Говоря за краве мляко, ако става въпрос за козе, мисля че то може да се дава и по-рано, тъй като то се приема добре от храносмилателната система на бебетата.

При кърмено доскоро дете, минало годинка, не виждам никакъв смисъл да се минава на детско мляко, тъй като няма необходимост от такова. Детето вече може да преработва белтъка на краве млякото и няма опасност за тего.Трябва му разнообразно хранене и достатъчно млечни продукти-кисело мляко с лъжичка, айрян, сирене, извара и т.н. Също така, да приучиш детето да се буди нощем и да търси мляко от шише, не е много правилно. Заменяш единия навик с друг. На тази възраст децата нямат нужда от нощно хранене. Пиенето на мляко от шише, също така не е много "ок" за зъбите. Така че добре си помисли какъв навик ще създадеш, защото като поотрасне детето, ще бъде в пъти по-трудно да бъде отучено и може да си откара и до 3 годишна възраст, търсейки шише нощем.

Аз отбих дъщеря ми след годинката и минахме на кисело мляко. В началото й купувах био такова. Тя обожаваше айрян, но и с лъжичка ядеше. През нощта, като се събудеше й давах вода, и много скоро след отбиването, почти беше спряла да се буди нощем, а когато го правеше-пиеше няколко глътки вода и моментално заспиваше. Махнах всякакви хранения нощем, и мляко за заспиване не съм давала. Така тя придоби навици на дете - да яде през деня и вечер на вечеря, а като легне да спи и да знае, че леглото е само за спане. Дано съм била полезна.
Да, мерси.
Яде всички изброени млечни продукти. Само прясно мляко не давам директно да пие, а приготвено в нещо.
И аз не искам да създавам навик нощем. Пие от чашка, никога не е пила от шише. Но тя спи лошо и много се буди от раждането и си търси, ако не й дам нещо се дере неистово и може да продължи дълго. За мене не е ок да я оставям да плаче, така че предпочитам да й дам да пийне мляко ако ще и до 3г. Ще пробвам с вода да видим как ще реагира...

# 474
  • София
  • Мнения: 3 234
Ivied, водата е добра идея, и аз си помислих, че този плач е от жажда, не от глад Simple Smile
Ако вечер заспива с кърмене, трябва да й създадеш друг ритуал за заспиване, преди да отбиеш изцяло. Иначе ще се измъчите и двете.
Успех с отбиването, успешна и лека операция!

# 475
  • Мнения: 1 781
Ivied, водата е добра идея, и аз си помислих, че този плач е от жажда, не от глад Simple Smile
Ако вечер заспива с кърмене, трябва да й създадеш друг ритуал за заспиване, преди да отбиеш изцяло. Иначе ще се измъчите и двете.
Успех с отбиването, успешна и лека операция!
Мерси за пожеланията!
Не заспива с кърмене, мята се на леглото по 1 час и каталясва...така заспива.
Честно казано аз се надявах, че ако й дам някакво хранително мляко ще пийне и ще спи. Защото винаги се е будела много, казваха защото я кърмя на поискване, сама отказа нощните яденета остана едно, казваха защото кърмата не е хранителна, ок дадох милупата, пак се буди по много...
Май си реве от тегавост, нито от глад нито от жажда...
Но ще пробвам вода.

# 476
  • Мнения: X
Здравейте!
Дъщеря ми е на 10 месеца и я кърмя на поискване.Спим заедно, нощем се събужда по 3-4 пъти, давам й гърда и веднага се унася.Ходя да работя почасово и когато баща й я гледа, я приспива с кенгурото докато се разхожда.През останалото време заспива само и единствено на гърда.Но скоро може да ми се наложи да ходя два пъти седмично нощтна смяна на работа и е време да започна с отбиването, което много ме натъжава CryНа първо място имам нужда от помощ относно това състояние - тъжно ми е, подтиснато, притеснено Frowning1
И после съвети относно самото отбиване.Купихме Аптамил и плануваме вечер да й даваме от шише и се надяваме да не е много драматично.

П.П.Биберон не суче.

# 477
  • Мнения: 1 781
Здравейте!
Дъщеря ми е на 10 месеца и я кърмя на поискване.Спим заедно, нощем се събужда по 3-4 пъти, давам й гърда и веднага се унася.Ходя да работя почасово и когато баща й я гледа, я приспива с кенгурото докато се разхожда.През останалото време заспива само и единствено на гърда.Но скоро може да ми се наложи да ходя два пъти седмично нощтна смяна на работа и е време да започна с отбиването, което много ме натъжава CryНа първо място имам нужда от помощ относно това състояние - тъжно ми е, подтиснато, притеснено Frowning1
И после съвети относно самото отбиване.Купихме Аптамил и плануваме вечер да й даваме от шише и се надяваме да не е много драматично.

П.П.Биберон не суче.

Защо не помислиш дали има начин да отложиш малко, до към годинката. И аз пробвах веднъж само да отбия около тези месеци вашите и беше драматично. Притискаше ме операция както съм писала по горе, но си казах майната му на всичко искам да ми е спокойно детето и аз.  Естествено децата са различни, но към годинка настъпва промяна, израстват някак стават една идея по независими, относително говорим разбира се, като за бебета Simple Smile и все пак мойта беба беше същата будене, заспиване на гърда или кенгуру. Към годинка усетих подобрение в нощния сън, намали буденията сама и веднага пробвахме вечер на леглото да се приспиваме. С мен, но основно с татко й. Мята се 1 час и заспа. Така се будеше веднъж да яде ( може да се изцедиш ако те няма или адаптирано ) след месец два се отби сама без драма, не ме търси. Но вече и общата храна се обогати, доста неща след годинка влизат в менюто, апетита нараства с прохождането. Абе до годинка си е перфектно в много отношения ако можеш да кърмиш.
Така си набавяш малко време да се справиш и със собствените си емоции, че и те не са лесни...
Каквото и да решиш успех! Много сме минали по този път!

# 478
  • Мнения: 485
Здравейте!
Този месец дъщеря ми става на две години. Все още я кърмя. Решила съм до лятото да я отбия. На няколко пъти опитвах, но не рязко. Уж постепенно да се случат нещата. Не се получи. Търси си и през деня, и през нощта. Дори да успея някак да удържа през деня, вечерта предполагам ще е...
Проблемът е, че тя заспива сучейки. А още по-големият проблем е, че се буди вечер. По много пъти. Предлагам й вода - пие, но въпреки това пак си търси. Ако не й дам, започва да се сърди, успокоява се само по този начин.
Адаптирано и други млека не харесва и съответно никога не е приемала. Яде малко неща и често в недостатъчно количество. Дори и в случаите, в които се е нахранила добре, пак си търси настойчиво и ако не получи - драми... Simple Smile
Приемам всякакви съвети!

# 479
  • Мнения: 1 781
Здравейте!
Този месец дъщеря ми става на две години. Все още я кърмя. Решила съм до лятото да я отбия. На няколко пъти опитвах, но не рязко. Уж постепенно да се случат нещата. Не се получи. Търси си и през деня, и през нощта. Дори да успея някак да удържа през деня, вечерта предполагам ще е...
Проблемът е, че тя заспива сучейки. А още по-големият проблем е, че се буди вечер. По много пъти. Предлагам й вода - пие, но въпреки това пак си търси. Ако не й дам, започва да се сърди, успокоява се само по този начин.
Адаптирано и други млека не харесва и съответно никога не е приемала. Яде малко неща и често в недостатъчно количество. Дори и в случаите, в които се е нахранила добре, пак си търси настойчиво и ако не получи - драми... Simple Smile
Приемам всякакви съвети!
Привет! Не знам дали е точно съвет, ще ти разкажа за мойта дъщеря, която беше така, но до годинката, защото тогава започнах процеса на отбиване и на 1г3м е отбита. Обаче с воля, много разсейване, разходки навън дори и в студ. Не знам вие сте по-големи, по-трудно се лъжат вече, но с воля и търпение ще стане. Първо махнах дневните кърмения, остана вечер, сутрин и едно нощем. За да остане само едно нощем първата стъпка беше да започне да заспива сама. Сама в смисъл аз или баща й лягаме с нея на леглото и седим докато заспи. Понякога 20мин понякога час, първите пъти над час докато се набеснее, нареве и тн. Оттам още след ден два рязко спря да се буди да яде по 100 пъти. Заспиването на гърда е проблема за нощното будене и ядене. Лягате с нея и 2 часа ако трябва лежите, но не й даваш да суче, а да заспи сама.
Колкото до яденето, също, ядеше малко, щом махнах кърменето през деня започна да яде като вълк, всичко изяжда вече от детската кухня, по 5 пъти яде на ден. Мляко сутрин и вечер само. Прие адаптирано, това си беше късмет за мен.
Пак се буди нощем, но е друго. Свобода за мен, за нея ясен режим. Успех! Дано да съм била полезна поне малко. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт