Спонтанен аборт в 10г.с.

  • 1 473
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, на 30 деквмври след планирана бременост направих спонтанен аборт в 10г.с. болката е много силна и все още не мога да го повярвам, искам да ви попитам намаля ли шанса след това да забременея на 21 съм, и колко време след това продължава кървенето, след колко време можем пак да опитаме, изчистих се сама не се наложи да ме чистят при първия кръвен тест хормоналните ми нива бяха над 5000 а при втория 800, не сме опитвали дълъг период от време просто след като ми свърши цикала и на следеащия месец бях с 2 чертички. Мисля, че причината беше от стрес и нерви. Какъв е шанса това да ми се случи отново. И в какъв период отнвреме трябва да ми дойде нормалния цикъл и колко време след помятането продължава кървенето

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 15:23 от xristinaxdiamond

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

След спонтанен аборт е задължително да се направи ултразвуков преглед, за да се прецени как се е възстановил организмът и, евентуално, да се изключи причината за продължителното кръвотечение, особено в случаите, в които не е направен кюретаж.

Поздрави,
Д-р Татяна Арабаджи
Акушер Гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 10
Насрочиха ми час за 16.01 кръвотечебието почти спря, предполагам, че до 3-4 дена вече няма да го има. Но ме притеснява този спонтанен аборт да не повлияе на следващата ми бременост и пак да се случи същото. Какъв период от време не трябва да се предприема тази стъпка отново според вад? Благодаря. А относно ултразвука вече ми правиха такъв след като плодното сакче падна и не беше останало абсолютно нищо, сега на 16 ми е последния преглед(отново с ултразвук) и това е.

Общи условия

Активация на акаунт