Фраза, която мразя

  • 1 056 515
  • 19 192
  •   2
Отговори
# 10 185
  • София
  • Мнения: 19 141
"Сезона на сватбите", ама верно ли има такъв сезон?
Хем е дошла пролет, хем църковни бракове, ако сключват. Лятото хората са по почивки, не искат сватба в дъждовно или студено време и остава пролетта.
Наистина преди 2 месеца чувах доста клаксони през уикенда, наскоро не съм.

# 10 186
  • SF
  • Мнения: 20 771
Сезонът на сватбите не е ли
през лятото?

# 10 187
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 951
Сезонът на сватбите не е ли
през лятото?
Мой приятел беше на сватба снощи.  А иначе някога,  баба ми е родена 1923 година,  на село сватбите са се правели есента,  след като се свърши работата на полето. Да се обере царевицата,  гроздето и т.н.

# 10 188
  • Мнения: 3 943
Моето мнение е, че сватби се правят по всяко време на годината. Затова ми стана странно и натрапчиво в последния месец да пишат за сезон на сватбите.

# 10 189
  • Мнения: 1 804
В холивудските романтики дават, че сезонът на сватбите там е през юни.
У нас ми се струва, че сватбарските месеци са май и септември.

# 10 190
  • INFJ
  • Мнения: 9 126
Сватби има целогодишно, но пролет/лято са сезоните, които хората предпочитат. Особено в САЩ, там е много по-очевидна тази тенденция.
Тук у нас, по стар обичай, пак взаимстват западни разбирания, идеи и реплики, вероятно за да рекламират нещо.

# 10 191
  • SF
  • Мнения: 20 771
Страшно много изместваме темата към някаква метафора. Аз знам, че сезонът на сватбите е през лятото. Летни плажни островни сватби. Била съм в чужбина на плажа и съм наблюдавала сватби. В един ден - две. Пристигаха с по вода. Била съм поканена на сватби в чужбина през лятото. Сега мои приятели заминават през август в Испания и вчера се вълнувахме около тоалетите. Сватбата ще бъде в тъмночервено и златисто.
В България отново през лятото. Но пък имам едно късо бяло кожено палтенце, с което се омъжиха 4-5 булки през зимата. Simple Smile Идеално е за рокля. Даже като си го обличам, му казвам сватбарското палто. Едната от булките му смени копчетата със седефени и то си остана с тях. Simple Smile

# 10 192
  • Мнения: 3 943
В чужбина може, ама в България просто няма такова нещо.

# 10 193
  • Мнения: 2 220
Много ме дразни фразата "Моето всичко", напоследък постоянно го срещам по социалните мрежи. Няма конкретна причина, но ми е адски неприятно.

# 10 194
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 951
Много ме дразни фразата "Моето всичко", напоследък постоянно го срещам по социалните мрежи. Няма конкретна причина, но ми е адски неприятно.
"Моето всичко" върви със снимка на ръчички или крачета на новородено бебе.

# 10 195
  • Мнения: 6 875
Много ме дразни фразата "Моето всичко", напоследък постоянно го срещам по социалните мрежи. Няма конкретна причина, но ми е адски неприятно.
"Моето всичко" върви със снимка на ръчички или крачета на новородено бебе.
Ами просто изразът "Всичко това е мое!" не звучи така патетично, нали, а и е доста претенциозно Satisfied
Употребяващите го са просто едни нежни и поетични души, ние какво разбираме от поезия...

# 10 196
  • Мнения: 5 265
Ама той смисълът не е "всичко това е мое", а по-скоро "всичко, което имам".

# 10 197
  • Мнения: 2 220
Много ме дразни фразата "Моето всичко", напоследък постоянно го срещам по социалните мрежи. Няма конкретна причина, но ми е адски неприятно.
"Моето всичко" върви със снимка на ръчички или крачета на новородено бебе.
Не е задължително да е на бебе. Често и мъж/жена. Просто самият израз ме дразни, не вложения смисъл.

# 10 198
  • Мнения: 7 168
Мен ме дразни и смисъла.

# 10 199
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
Ама той смисълът не е "всичко това е мое", а по-скоро "всичко, което имам".
А аз го разбирам като "ти си всичко за мен". Дразнещо е определено.

Общи условия

Активация на акаунт