Фраза, която мразя

  • 1 068 954
  • 19 296
  •   1
Отговори
# 17 220
  • Мнения: 5 370
На подмазването се хиля с глас в момента.
И аз съм чувала от възрастни баби "подмазвам тавата", но става въпрос само за отдолу.

А за "супа валчета" чували ли сте Grinning една много любима роднина го използва...

# 17 221
  • Мнения: 5 909
В Сливен супата е с валчета. Много ми беше странно, като го чух за пръв път, но има логика.

# 17 222
  • Мнения: 5 370
За мен валът е част от машина, изобщо не се сетих за валяне на топчета. Като я чух за първи път тази супа, много живо си представих как плуват малки валчета в купата. Плуват и даже не потъват Joy Още ми е забавно като го чуя.

# 17 223
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
не ми пипайте футболната супа Simple Smile Simple Smile навремето големия син само такава супа ядеше. и бобена, но по-рядко.

"подмазвам" нещо отстрани или отгоре (питката например) трябва да е грешка - "помазвам" е глагола, който използваше баба.
"помазва" се използва и в църквата, когато отецът те мазне с миро по челото.

# 17 224
  • Мнения: 1 429
Снощи по 24ч. китчън гледах Рудолф. През цялото време според преводача "подмазваше" отгоре сладкишите с яйце.
Самата дума си показва къде трябва да се маже - ПОДмазва /отдолу/, трябваше да го преведе НАмазва. Neutral Face

# 17 225
  • Мнения: 54 392
Добри, моят племенник като малък казваше "супа гол". На футболната супа. Joy

# 17 226
  • Мнения: 5 909
Банално е вече, но получих сърцебиене от повтаряне на случване и случи от едни дами, представящи "Нощта на театрите". И то не на подходящо място. То бива, бива клишета и беден език, но това е вече... И то от културтрегери.

# 17 227
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
СлОчаеност и налЕ

ето това ужасно ме дразни, не знам форумна мода ли, какво е Sad

# 17 228
  • Мнения: 7 736
ох, не е…
ама и на живо е толкова тъпо

# 17 229
  • Мнения: 54 392
СлОчаеност и налЕ

ето това ужасно ме дразни, не знам форумна мода ли, какво е Sad


И мен ме дразни, но повече ме озадачава откъде произлиза? От някой скеч ли, шоу ли? Thinking

# 17 230
  • SF
  • Мнения: 21 164
Рачков се лигави така и става много модерно. Като "инфлуенцърка", "журе" и подобни.

Много ме дразни назаде и напреде.

# 17 231
  • Мнения: 25 594

И мен ме дразни, но повече ме озадачава откъде произлиза? От някой скеч ли, шоу ли? Thinking

„Слочаенос“ май тръгна от това видео:

# 17 232
  • Мнения: 54 392
Сийче, благодаря! Flowers Hibiscus
Търсят те във Форумните липси. Kissing Heart

# 17 233
  • Мнения: 25 594
Аз не липсвам. Simple Smile

# 17 234
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 865
Напоследък чета коледните кулинарни теми и забелязвам, че често употребяват фразата "да вложа нещо", в смисъл на "да употребя". Например "Останала ми е малко спелта/матча/ хималайска сол и ми се иска да я вложа в нещо." Ще кажеш, че милиони долари ще влагат. Ама така е - сигурно първо са я закупили и сега трябва да се вложи.

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 08:37 от Светлица

Общи условия

Активация на акаунт