Въпрос за въвеждане на каша

  • 20 888
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 121
Сина ми е на 6 месеца. От месец давам зеленчуково пюре и сега искам да въведа оризова каша.Хранителния му режим е следния:
8:00 АМ 200 мл
11:30 зеленчуково пюре 130 г
15:00 АМ 200 мл
18:30 АМ 200 мл
21:30 АМ 200 мл
Храненето в 18:30 ли трябва да заместя с каша?  Какво е количеството, което трябва да достигнем? 150 мл? В дните, когато не давам каша, АМ ли да давам за това хранене? Плодови пюрета още не давам.

# 1
  • Мнения: 1 897
Кашата можеш да я даваш в 18.30,но ако заместваш хранене гледай да е млечна.Количеството е колкото бебето поиска,150 е ОК.А,защо ще има дни,в които няма да яде каша?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 121
Защото кашите напомпват много и ми казаха да се редува с плодово пюре, което аз още не давам.

# 3
  • Мнения: 1 897
Това са пълни глупости за напомпването.Няма такова нещо. NaughtyПлодовото пюре не е хранене и не се редува с каша,а се дава в каша или м/у храненето.Дъщеря ми яде каши всеки ден,а понякога и 2 пъти като ми отказва млякото,заради зъбките.Не е напомпана. Peace

Попитай този дето ти е казал да редуваш плодово пюре с каша,дали се храни с плодове на основно хранене.

# 4
  • Мнения: 2 237
Да, в 18.30 замести, с млечна каша. Колкото детето може да поеме.
Това с напомпването е абсурдно, няма такова нещо  Naughty Моят син обожава кашички и яде много и всякакви. Ами....не е напомпан Simple Smile Плодовото пюре не е основно ядене, казали са ти вече.

# 5
  • Мнения: 741
Най-добре,според мен,въведи някакво плодово пюре и после смесвай с кашичка. Моето момче много обича така. Давай кашата или сутрин или вечер, прецени сама. Аз я давах сутрин с оглед на това,че смятах да заместя закуската в 10ч.Той свикна да закусва и сега на 8 мес. яде попарка без проблем, на обяд пюре и вечер към 18ч. ще заместя с млечна каша. За напомпването не мога да кажа, ние сме си дебели и без каши и със каши.  hahaha

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 121
Вчера за пръв път му дадох оризова безмлечна каша "Слънчо". Като я опитах ми се стори ужасна, но детето доста я хареса.
А кога се дават млечни каши?

# 7
  • Мнения: 1 897

А кога се дават млечни каши?

Винаги Laughing,но не Слънчо и Ганчев,защото са със сухо мляко,което е препоръчително след 1г.Под млечни каши имах предвид каша с АМ или да слагаш от млякото,което пие бебето.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Слънчо са не само с обикновено сухо мляко, ами май са и със захар. Най-лошият възможен вариант.

# 9
  • Мнения: 1 897
Да,ама я влез в сайта им да видиш колко доволни мами има от техните безценни каши,чак да се учуди човек.Реших обаче да изкажа своето негативно мнение и никога не го прочетох. Joy

# 10
  • Мнения: 11
Радвам се,че попаднах на тази тема.Искам да ви попитам как въведохте кашата като количество и за колко дни достигнахте едно цяло ядене според това колко иска детето разбира се. Heart Eyes

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Давах безмлечна каша и след нея пиеше кърма. Ако не се лъжа след 3 месеца остана само на каша. Въвежда се като всичко друго- по няколко лъжички.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 121
Днес сина ми категорично отказа оризовата каша. С какво мога да я заместя? Тази, която давам е чист ориз. Плюе, мръщи се и накрая имаше плач.

# 13
  • Мнения: 1 897
Елда,просо.Ако сложиш вътре малко АМ и плодово пюре?

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 121
Не съм давала никакви плодове все още. Честно казано доста се обърках вече.  Confused
Прерових де що има тема и така и не намерих ясно написан режим, в смисъл някой да е написал какво дава в приблизителни часове (имам предвид, когато са въведени зеленчукови пюрета, плодови и каши).

# 15
  • Мнения: 741
Днес сина ми категорично отказа оризовата каша. С какво мога да я заместя? Тази, която давам е чист ориз. Плюе, мръщи се и накрая имаше плач.
За това те посъветвах да дадеш плодово. пюре и после да прибавяш малко към кашата. Днес ти е отказал? Пробвай пак,ще свикне,няма неиска,просто се бунтува срещу твърдата храна. За режим на 6 месеца моят юнак имаше 6 хранения, на обяд давах зеленчуково пюре 125 гр. си изяждаше и после дохранвам с мляко. След обяд по малко пл. пюре 1/2 . Заместено нямаше,сега на 8 мес. заместих 2 хранения.
8ч. АМ
11ч. попара/каша/пл. пюре
14ч.зеленчуково/месно/ рибно пюре
18ч.АМ
21ч. АМ
Всичко по 200 гр./мл.

# 16
  • Мнения: 1 897
Аз също не виждам проблем вече да въведеш плодовото пюре,защото бебетата често отказват чиста каша.

Нашят решим е:

7.30-8.00 АМ
10.30 АМ
13.30-14.00 зеленчуково пюре с АМ
17.30 каша/ориз,елда,просо,царевица/с АМ и плодово пюре
21.00 АМ

Сега въвеждам глутен и като го въведа ще заместя и сутрешната закуска.След това ще започна да въвеждам месо.

# 17
  • Мнения: 2 112
Здравейте!
Ние сме още мънички, но аз започвам да се информирам за напред.Та ви чета и се зачудих за причините да давате АМ през месеците на захранването?Спрели сте да кърмите или от самото начало сте били на адаптирано мляко?Какво АМ сте избрали да давате?
Ние сега си се кърмим и уж имам много мляко,но не знам как ще е и тогава.

Извинете ме,че измествам малко темата!  bouquet

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Дават АМ, защото повечето са на АМ от самото начало. Ти ще имаш кърма и занапред, ако продължаваш активно да кърмиш. Няма как да спре, защото времето минава Peace

# 19
  • Мнения: 11
Аз също не виждам проблем вече да въведеш плодовото пюре,защото бебетата често отказват чиста каша.

Нашят решим е:

7.30-8.00 АМ
10.30 АМ
13.30-14.00 зеленчуково пюре с АМ
17.30 каша/ориз,елда,просо,царевица/с АМ и плодово пюре
21.00 АМ

Сега въвеждам глутен и като го въведа ще заместя и сутрешната закуска.След това ще започна да въвеждам месо.


Нашият режим е същия,само че няма още въведена каша.МОга да кажа ,,че не се засища от зеленчуците,а като количество понякога и 160-180 изяжда,но след 2 часа или час и половина си пие около 100мл мляко,независимо дали в пюрето има АМ или не  Laughing Щом иска детето,да си хапва.Иначе между храненията следобед и аз давам плодово пюре,отново колкото иска,но то не е за наяждане.Относно кашата,аз затова въведох плодовете преди нея,за да може да смесвам,тъй като е мн възможно да не му харесва,все пак не са вкусни,тези които са  без плодове , ванилия и т.н А даже да ти кажа има много каши които направо са си примерно Елда с круша или ориз с банан,да им е вкусно на бебчетата.Аз съм решила да дам първа каша Елда с круша,не оризова,тъй като имаме малко склонност към запек ,но сега със пюретата е отминал.Като превантивна мярка така съм решила.Според мен да въведеш 2-3 плода(круша,ябълка) няма да е зле.

# 20
  • Мнения: 1 897
Не лишавай детето от ориз,синът ми също беше все със запек и го захраних с кафяв.Сега на дъщеря ми сащо давам само от кафяв ориз,въпреки,че никога не е имала запек.

# 21
  • Мнения: 741
Не лишавай детето от ориз,синът ми също беше все със запек и го захраних с кафяв.Сега на дъщеря ми сащо давам само от кафяв ориз,въпреки,че никога не е имала запек.

Напълно съм съгласна. Освен това в повечето пюрета така или иначе се съдържа ориз, така че е неизбежно.   bouquet

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 121
От 3 дни давам пюре от круша. Следват ябълка и банан. След това започвам да ги добавям в оризовата каша.

# 23
  • Мнения: 11
Абсолютно съм съгласна за ориза, в никакъв случай не лишавай детето от ориз. А вкарването на плодовете на тази възраст е просто задължително.

# 24
  • Мнения: 111
Може да пробваш с правена от теб оризова каша нея може да я яде!Стига да ти се занимава разбира се ,според мен  става  по- вкусна.Накисваш кафяв ориз от вечерта,вариш на другия ден пасираш с плод и АМ и е готово!Може само с АМ ,но задължително с нещо,че инъче ориза лепне и не се пасира добре!Нашия режим е следния:
7ч АМ
10ч АМ
13ч зеленчуково пюре
16.30-17ч АМ
20ч АМ
И нас не ни засища зеленчука и не издържа 4 часа.Ттази седмица ще почна да давам каша на храненето в 17ч.Аз съм въвела ябълка и круша и ще смесвам.А ориза го дадох с тиква за обедно и е въведен. Кашата ще е кафяв ориз с круша,че се запичаме!Малката е на 6 м.Следващата ще е каша от елда за целта съм купила елда и пак ще варя и т.н.

# 25
  • Мнения: 15
здравейте и от мен,много ми е интересно всички пишат че последното хранене е към 21часа и после към 8часа,нощното хранене сте го премахнали така ли-как издържа толкова часове без храна и как сте успели да го премахнете Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 111
Ако се събуди през ноща и незаспи до 10 мин с биберона и мечето Simple Smile давам АМ.Рядко се случва,но за да се събуди значи е гладна!По мой наблюдения ,като станат по-големи и се заместат повече хранения (в нашия случай 3)сами спират да се будят!Но пак си зависи от детето!Повечето педиатри настояват за премахване на нощното хранене и доста майчета се чувстват едва ли не длъжни да го направят!За да се буди детето и търси храна значи има нужда от нея така,че давай спокойно на твоето да хапва!Само ще спре ,когато е готово!

# 27
  • Мнения: 2 112
Здравейте!
Имам един глупав въпрос, но все пак...
Мога ли да добавям кърма към инстантните каши, вместо вода?  bouquet

# 28
  • Мнения: 111
Даже е задължително,ако имаш кърма Simple Smile)И не е глупав въпрос!По-добре кърма отколкото вода!Смесвай смело!

# 29
  • Мнения: 364
Аз правя кашата с АМ  Sunglasses

# 30
  • Мнения: 292
Сега видях, че е от миналата година темата, но все пак да си кажа за тези, които тепърва ще въвеждат  Simple Smile

Кърмата съдържа ензима амилаза, който служи за разграждане на въглехидратите и затова кашата, към която е добавена кърма се втечнява. При изключително кърмените бебета може и с вода само.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт