Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 132 937
  • 1 712
  •   2
Отговори
# 1 125
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Над 75дцб трябва да е загубата на слух, за да се вземе 50% ТЕЛК. Намалят 25дцб от реалната слухова загуба заради възможността за слухопротезиране.
С по-нисък ТЕЛК нямаме никаква полза. Аз имам 35%.

# 1 126
  • Мнения: 1
Здравейте имам проблем с дясното ухо загубих слуха след предозиране с антибиотици получих неврит.Лежах в болница правих изследвания казаха че има шанс да се върне слуха ,но вече три месеца лечение с хапчета и без резултат.Моля за съвет.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 11:28 от bubanka

# 1 127
  • Мнения: 2 495
Пак лекар .

# 1 128
  • Мнения: 1 493
За съжаление, слуховия нерв, увреден от антибиотици, няма как да се възстанови! Не искам да те плаша, но.... направи аудио грама от читав УНГ лекар и може би ще те посъветва да сложиш слухов апарат. Сега има толкова малки и подходящи, не се забелязват въобще и ще ти подобрят слуха на пострадалото ухо. За успокоение, аз съм почти напълно глуха вследствие на лечение с гентамицин. Нося апарат. Лекуваха ме с витамини, милгама, съдоразширяващи-ефект 0.Действай,мила!

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 18:52 от Veselina Ivanova 610776

# 1 129
  • Мнения: 1
Здравейте,

Отдавна съм с намален слух, но най-накрая реших да му обърна внимание. Направих си аудиометрия и посетих УНГ. Препоръча ми да закупя апарат, задушен. Тъй като тепърва навлизам в това море,  не съм ориентирана от къде да започна. Бих била благодарна за съвети относно първи стъпки и препоръки за добри марки апарати. Предварително благодаря и лека вечер.

# 1 130
  • Мнения: 7
Здравейте!

Имам въпрос към оперираните от отосклероза. На мен ми я откриха на лявото ухо и се оперирах 2016 г.  в София. Първите може би 2 год. нямах никакви проблеми, но в един момент ухото започна да ме боли от най-малкия студ, вятър или течение. Към момента ми е почти невъзможно да изляза без шапка или памук в ухото или нещо, което да го пази. Почва да ме боли, да ми шуми и да ме тресе, все едно настивам. Чудя се само при мен ли е така. По принцип създава ли ви оперираното ухо някакъв дискомфорт? За съжаление не мога да отида до София в момента, с дете на година и половина съм, а и гледам колкото се може да се пазим в тази пандемия. От Варна съм и ако знаете тук към кой УНГ мога да се обърна за профилактичен преглед, ще се радвам да споделите.

# 1 131
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Аз имам такава операция, ходя си в най-студеното време с шапка. Или поне тампон в ухото.

# 1 132
  • Варна
  • Мнения: 1 529
С операция съм и на двете уши. Едното през 2016, а другото през 2017. Проблеми нямам.
Така или иначе зимата си слагам шапка или качулка, защото ушите са ми слабото място.
Живея във Варна, но за съжаление не мога да ти препоръчам добър лекар УНГ.

# 1 133
  • Мнения: 1 377
Габи, ще споделиш ли през кои си минала и с по 2-3 думи впечатления? Искам да видя как са нещата при мен и също се чудя къде да отида.

# 1 134
  • Мнения: 286
Здравейте!

Имам въпрос към оперираните от отосклероза. На мен ми я откриха на лявото ухо и се оперирах 2016 г.  в София. Първите може би 2 год. нямах никакви проблеми, но в един момент ухото започна да ме боли от най-малкия студ, вятър или течение. Към момента ми е почти невъзможно да изляза без шапка или памук в ухото или нещо, което да го пази. Почва да ме боли, да ми шуми и да ме тресе, все едно настивам. Чудя се само при мен ли е така. По принцип създава ли ви оперираното ухо някакъв дискомфорт? За съжаление не мога да отида до София в момента, с дете на година и половина съм, а и гледам колкото се може да се пазим в тази пандемия. От Варна съм и ако знаете тук към кой УНГ мога да се обърна за профилактичен преглед, ще се радвам да споделите.
[/quote

Доц.Николай Сапунджиев.
Той е внесъл някакъв иновативен цимент , който замества операцията за отосклероза.Ако отидете на преглед може да го разпитате.

# 1 135
  • Мнения: 2
Здравейте, има ли някой с диагноза неврином на слуховия нерв. Може ли да споделите как протича лечението, да ми препоръчате специалист, ползвате ли апарат? При мен проблемът е съвсем нов и не знам от къде да започна. Много се надявам да срещна "братче по съдба" и да обменим опит Wink

# 1 136
  • Мнения: 1 074
Здравейте, има ли някой с диагноза неврином на слуховия нерв. Може ли да споделите как протича лечението, да ми препоръчате специалист, ползвате ли апарат? При мен проблемът е съвсем нов и не знам от къде да започна. Много се надявам да срещна "братче по съдба" и да обменим опит Wink

Здравейте,аз съм с неврит на слуховият нерв(ако неврома е същото)Обясни ми отоневроложката в Бургас,че лечение няма.А само подържаща Уж терапия.Имам и шум в ухото.Пих Милгама.Ефект няма като цяло

# 1 137
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Габи, ще споделиш ли през кои си минала и с по 2-3 думи впечатления? Искам да видя как са нещата при мен и също се чудя къде да отида.

Няма да е кратко, щото не мога да се събера в няколко думи.

Честно казано не съм минавала през много. От години не съм посещавала лекар УНГ да чукам на дърво. Не съм от Варна, родом съм от Нова Загора. Проблемите с ушите ги имам от дете.  Дълги години се връщах при доктора, който посещавах в Стара Загора, защото той ми следеше състоянието. При него бях с диагноза неврит. Аудиометрия беше правена само по въздушен път, без копстна проводимост.

Мен хремите много ме събаряха. След поредния вирус, който ме тръшна и по препоръка на моя много близка приятелка отидох при Папуров в Ян Палах, защото нямаше как да отида до СтЗ. Не искам да коментирам. Не съм доволна.

След около 2 години може би нещата зазляха и тогава с разпитване стигнах до д-р Банова в поликлиниката в терапията. Всъщност може би нея бих препоръчала със смесени чувства. По-долу ще разкажа защо.

Ушите ми бяха заглъхнали без да съм болна, та ме метна с капки, сиропи и т.н. Пооправиха се нещата. После невролог, който каза уж, че нищо ми няма, но ми написа препоръка за комп.тумография. Питах Банова да я правя ли и тя ми рече "както решиш". WTF?! Куриоза беше, че се съмнявала за множествена склероза. После ме прати на алерголог. Разгеле разбра се защо карам тежко хремите и има усложнения. Банова крайна категорична диагноза и съвет какво да правя не ми даде. Праща ме за аудиограма в Окръжна и на един лист беше писала предполагаема диагноза и не успях да разчета дали точно пише МС или отосклероза. Но теста на слуха беше преди да ме прати на невролог, така че залагам на МС, защото след това ме посъветва да се наблюдавам за уморени крайници, бърза умора и т.н.
В крайна сметка така си останах. И на алерголога теглих една майна, щото ми омръзна от хапчета, капки и т.н. Намерих си решение за този проблем без последици и си държа алергията под контрол. Това е друга тема.

И така - Банова е мила женица, постара се, подходи сериозно, прати ме насам натам, но решение не ми даде. За стандартните неща, мисля че е добър специалист, но не и за по-специфични. Но може и да не практикува вече, защото не беше първа младост.

Това беше - лекар УНГ във Варна повече не потърсих.

Здравейте, има ли някой с диагноза неврином на слуховия нерв. Може ли да споделите как протича лечението, да ми препоръчате специалист, ползвате ли апарат? При мен проблемът е съвсем нов и не знам от къде да започна. Много се надявам да срещна "братче по съдба" и да обменим опит Wink

Здравейте,аз съм с неврит на слуховият нерв(ако неврома е същото)Обясни ми отоневроложката в Бургас,че лечение няма.А само подържаща Уж терапия.Имам и шум в ухото.Пих Милгама.Ефект няма като цяло

Неврином и неврит са различни неща! Хора, отворете в интернет и прочетете преди да пишете грешни неща.
Невриномът е доборкачествено образувание на слуховия нерв, което може да изчезне от само себеси и слуха да се оправи или си има лечение. Вижда се на ЯМР най-добре.
При мен след консултация с втори невролог това беше едното предположение, но бързо отпадна, тъй като нямаше всички характерни симптоми.

Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 20:08 от Gaburata

# 1 138
  • Мнения: 299
Здравейте на всички,и аз съм от групата на глухарчетата😊,от много години,но се справях до сега някак,бях при доц.Лолов,/да вметна
доцента каза ,че до 5год  може и малко пжвече,че и това ще е лечимо,явно се работи в тази насока/увредено е вътрешното ухо,положителното в сучая е ,че слуха ми е на с щото ниво от преди 12 год,няма обяснение от какво е така,започнах работа скоро и сега ми е трудно да се справям ,ходих в Ототон  преди няколко месеца,пробвах Марвел,нямам спомен как беше,помня че чувах,но ...просто избягах от там...поплаках си......,както и да е,сега ми предлагат и пробвах foenik парадайс...среден клас,уж най доброто за класа си,въпроса ми е с какъв накрайник е по добре,с домче...слим или черупка,там директно ми каза ,че  апаратчето ще  е с черупка-отливка по ухото ми,не съм наясно защо и какво трябва да избера,пробвах на улицата с консултанта и чувах добре,у дома уж чувах телевизора ,но в един момент  като го свалих не усетих разлика все едно чувам,свалях слагах  ,ох много е объркано,аз съм объркана...с отливка ли да избера,каква е раликата,подръжката.....четох темата и въпреки това ми е каша ,моля за мнения и съвети...също да питам за батерии 312  видях че се продават в Алиекспрес   някой вземал ли е от там и коя марка ,благодаря🌹

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 12:13 от Meikana

# 1 139
  • Мнения: 60
Здравейте на всички,и аз съм от групата на глухарчетата😊,от много години,но се справях до сега някак,бях при доц.Лолов,/да вметна
доцента каза ,че до 5год  може и малко пжвече,че и това ще е лечимо,явно се работи в тази насока/увредено е вътрешното ухо,положителното в сучая е ,че слуха ми е на с щото ниво от преди 12 год,няма обяснение от какво е така,започнах работа скоро и сега ми е трудно да се справям ,ходих в Ототон  преди няколко месеца,пробвах Марвел,нямам спомен как беше,помня че чувах,но ...просто избягах от там...поплаках си......,както и да е,сега ми предлагат и пробвах foenik парадайс...среден клас,уж най доброто за класа си,въпроса ми е с какъв накрайник е по добре,с домче...слим или черупка,там директно ми каза ,че  апаратчето ще  е с черупка-отливка по ухото ми,не съм наясно защо и какво трябва да избера,пробвах на улицата с консултанта и чувах добре,у дома уж чувах телевизора ,но в един момент  като го свалих не усетих разлика все едно чувам,свалях слагах  ,ох много е объркано,аз съм объркана...с отливка ли да избера,каква е раликата,подръжката.....четох темата и въпреки това ми е каша ,моля за мнения и съвети...също да питам за батерии 312  видях че се продават в Алиекспрес   някой вземал ли е от там и коя марка ,благодаря🌹
Питах съпругът ми. Силиконова отливка направена в лаборатория.Като първо са му измервали размери и каквото е нужно на ухото. От няколко години си е с това и няма оплаквания. Дори е не е набиваща се на очи.

Общи условия

Активация на акаунт